Francuska ProA sezon 2020/2021

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Postby ciorny17 » 22 Oct 2020, o 09:18

Hunter, byłbyś w stanie opisać kilkoma słowami jak wygląda Sclater w Ligue A? Nie ukrywam, że podczas LN mocno imponował swoją dynamiką, a że już to nie taki młody szczuł to jakiś poziom byłby oczekiwany. Po tym co pokazuje SVE to chyba główny kandydat na młotka w reprezentacji Kanady
ciorny17

Postby hunter » 23 Oct 2020, o 09:36

Jeszcze nie mam wyrobionego zdania o nim. Dziwny ma ten nabieg do ataku i w ogóle jakoś tak sięga za siebie daleko. Zagrywka do ustabilizowania na pewno, bo sporo błędów. Nieźle punktuje, ale z efektywnością nie jest najlepiej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
hunter

Postby ciorny17 » 23 Oct 2020, o 12:04

Dzięki Hunter ;)

Kurde, bardziej liczyłem na rozwój tego zawodnika, bo w kilku spotkaniach LN właśnie pokazał się z bardzo fajnej strony, a że mnie zawsze bardziej jarało oglądanie tych co wysoko skaczą i mocno biją, to jakoś podświadomie liczyłem na rozwój Ryana. Myślałem też, że liga francuska to będzie dla niego idealny inkubator, ale niestety, po tym co Ty piszesz i w cyferkach widziałem to raczej nie ma co liczyć na eksplozję talentu, bo to już przecież zawodnik 26-letni. Może Szwarc faktycznie Kanadyjczykom po Schmicie załata lukę na ataku, bo w Cisterenie wygląda to całkiem obiecująco.
ciorny17

Postby rafak » 23 Oct 2020, o 19:16

Sclatera obserwuję od dość dawna. W reprezentacji miał kilka dobrych wejść, ale na pewno nie jest materiałem na pierwszego. We Francji, według moich obserwacji (w tym sezonie to jeszcze nie nie widziałem) gra tak sobie.

Kanada może liczyć jedynie na SV-E. W młodszych rocznikach też za bardzo nie ma nikogo. Może rzeczywiście przestawienie Szwarca wypali.
rafak

Postby ciorny17 » 23 Oct 2020, o 19:37

rafak wrote:Sclatera obserwuję od dość dawna. W reprezentacji miał kilka dobrych wejść, ale na pewno nie jest materiałem na pierwszego. We Francji, według moich obserwacji (w tym sezonie to jeszcze nie nie widziałem) gra tak sobie.

Kanada może liczyć jedynie na SV-E. W młodszych rocznikach też za bardzo nie ma nikogo. Może rzeczywiście przestawienie Szwarca wypali.

Dzięki wielkie za opinię.
Tylko nie oszukujmy się, SVE już trochę gra na tym poziomie, ale póki co z marnym skutkiem. W Warszawie kontuzja, w Rawennie strasznie nierówno, bo były mecze po 28 punktów i dobrej efektywności a i takie po 3 punkty się zdarzały. Teraz w Perugii dramat.
ciorny17

Postby hunter » 23 Oct 2020, o 21:12

ciorny17 wrote: Może Szwarc faktycznie Kanadyjczykom po Schmicie załata lukę na ataku, bo w Cisterenie wygląda to całkiem obiecująco.

W sensie ten środkowy z konieczności przestawiony na atak w wieku 25 lat?
Nie, to raczej krótkotrwała przygoda.
hunter

Postby rafak » 24 Oct 2020, o 03:50

ciorny17 wrote:Dzięki wielkie za opinię.
Tylko nie oszukujmy się, SVE już trochę gra na tym poziomie, ale póki co z marnym skutkiem. W Warszawie kontuzja, w Rawennie strasznie nierówno, bo były mecze po 28 punktów i dobrej efektywności a i takie po 3 punkty się zdarzały. Teraz w Perugii dramat.

Zgadzam się. SVE jest cholernie chimeryczny. Ma przebłyski geniuszu, ale tylko chwilami.
Zresztą, cała trójka młodych wilczków, która jeśli mnie pamięć nie myli, whchodziła trzy lata temu z przytupem do LŚ (Boyer, Patch, SVE) nie czyni wyraźnych postępów.

W sensie ten środkowy z konieczności przestawiony na atak w wieku 25 lat?
Nie, to raczej krótkotrwała przygoda.

I tu też się zgadzam. Szwarc jest trochę za drewniany na młota. Techniki tam za dużo nie ma. Rozpiszą go w Serie A i będzie po Szwarcu.

... Wracając do tematu. Hunter, jak oceniasz początek? W tym sezonie z powodó roboczo-covidowych kompletnie nie mam czasu śledzić (a normalnie bym pewnie teraz oglądał na żywo):
- widziałeś tego Cardenasa w akcji?
- Co się dzieje z Montpellier (na minus, moim zdaniem?
- Co się dzieje z Poitiers (na plus, moim zdaniem)? - po szybkim przeglądzie statystyk wygląda na to, że super gra Pajenk.
- Cambrai na plus.
- Pozostałe zespoły mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami.
- Jak gra "młodzież": Faure, Deroullion, Bassereau, Mouiel?
rafak

Postby hunter » 27 Oct 2020, o 22:57

Paris-Narbonne 0-3
Mecz be historii, nawet pierwszy set, który teoretycznie był wyrównany cały czas przebiegał pod kątem sporej przewagi gości.
Nie przeszkodził im nawet rak Duee na libero, nikogo nie będę wyróżniał, bo to był zbyt jednostronny mecz.
Jakby ktoś pytał o Lawaniego to było słabo. Coraz więcej minut dostaje Kujundzić i to jest dobra informacja dla Paryżan, gdyż Fukuzawa nie daje stabilizacji.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 4-2021.pdf

Sete-Cambrai 3-2
Nie widziałem, więc bardzo nie będę lał wody. Geiler kot, Cagliari też, Bazin 28 zagrywek, Osoria 7 bloków.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 9-2021.pdf

Cannes-Tourcoing 0-3
Ten mecz to jakieś jaja były.
No bo jak inaczej opisać sytuację, w której goście grają bez najlepiej punktującego zawodnika, podstawowego atakującego a zastępujący go zawodnik robi za statystę?
Za atak w głównej mierze odpowiadał Cardenas i Palonsky, wywiązali się z tej roli znakomicie, Palonsky chyba zagrał najlepszy mecz jak do tej pory, Sanchez jest nieobliczalny, inaczej go nie mogę nazwać, Lilembo zastępujący Starovicia dostał 5(!) piłek.
W Cannes zabrakło Williamsa, ewidentnie.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 1-2021.pdf

Ajaccio-Montpellier 1-3
Już przed meczem było wiadomo, że Ajaccio będzie ciężko pod nieobecność Quesque, poza tym nie wiem dlaczego już w pierwszym secie zszedł Romero i nie wrócił.
W miejsce Francuza już mają następstwo, do Francji wraca Ramon Martinez.
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 5-2021.pdf

Poitiers-Tours 1-3
Nie ma statystyk, a oglądałem tylko skrót, a mecz nie jest w tej chwili dostępny, więc nie będę się wypowiadał.

Nantes-Chaumont 3-2
Bertini chyba czyta forum, bo w końcu Fedrizzi zagrał od początku i został wybrany MVP.
Z ważnych rzeczy w końcu doczekaliśmy się debiutu Herrery i poza polem serwisowym radził sobie bardzo dobrze.

Nice-Toulouse 2-3
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 0-2021.pdf

rafak wrote:- widziałeś tego Cardenasa w akcji?

Tak, bardzo ciekawy zawodnik z niezłą zagrywką, dobrym zasięgiem, trochę elektryczny i straszny patyczak, trochę masy mięśniowej przydałoby się.
rafak wrote:- Co się dzieje z Montpellier (na minus, moim zdaniem?

Czy ja wiem, liga jest bardzo wyrównana, miejsce w czwórce wydaje się być dość adekwatne do potencjału,
rafak wrote:- Co się dzieje z Poitiers (na plus, moim zdaniem)? - po szybkim przeglądzie statystyk wygląda na to, że super gra Pajenk.

Tak, zdecydowanie ale chyba od Pajenka każdy tego wymagał.
rafak wrote:- Cambrai na plus.

Wykorzystują problemy zdrowotne rywali (Sete, Paris) przy czym nie odmawiam im dobrej gry, robi różnicę Cagliari i o dziwo Bazin.
rafak wrote:- Pozostałe zespoły mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami.

Po ostatnich trzech porażkach Chaumont na minus, Toulouse na spory plus.
rafak wrote:- Jak gra "młodzież": Faure

Jego ostatni mecz z Nice pokazał, że dysponuje sporymi umiejętnościami ale ciągle uważam, że powinien mieć kogoś kto da mu zmianę, bo mocno faluje.
rafak wrote:Deroullion

Tak sobie, na przemian z Madsenem gra, teraz będzie miał okazję pograć w pełnym wymiarze, bo Duńczyk miał jakieś problemy z oddychaniem w trakcie ostatniego meczu.
rafak wrote:Bassereau

Nie mam wyrobionego zdania jeszcze.
rafak wrote:Mouiel?

On ma już 25 lat :D
Na początku sezonu pisałem, że to drugi libero po Grebennikovie i zdania nie zmieniam.
hunter

Previous

Return to Francja