Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Dobra trzeba trochę ruszyć ten temat. Jak wiemy we Francji zagra Marcel Gromadowski. Stan na 5 czerwca

Ajaccio (Promu en PRO A)
- arrivées : Halilovic (Cannes), Jioshvili (Nice, 2 ans), Simin (Avignon), Kapfer (Ajaccio, 1 an)
- départs : Webber, Blonski, Faure-Brac (Saint-Brieuc), Siqueira, Silveira
- en négociation : Kust
- restent : Kovalenko, Albertini, Puchalski, Dadoun, Ciccada, Kandratsenia

Alès
- arrivées : Peixoto (Vitoria Guimaraes)
- départs : Corda (Martigues), Soleilland, C.Amsellem (Dunkerque), Ochala (Sochaux, N1), Fabre (Saint-Louis, N1), Chauvin (Narbonne)
- en négociation :
- restent : Kolacny (1 an) Brizola (1 an), Bessrour (2 ans), Cernousek, Basta Doreto, Kukhar, Kuck, Farjaudon, B.Amsellem, Jacquemin

Avignon (Promu en PRO A)
- arrivées : Bonon (Paris Volley), Esseddyq (Marseille, 2 ans), Perez (Montpellier, 2 ans)
- départs : Sorokins, Hilaire (Dunkerque), Lapinta, Martinez, Simin (Ajaccio), Peironet, Taghin
- en négociation :
- restent : Vallée (2 ans), Quiévreux (1 an), Frontin (1 an), Stankovic (1 an)

Beauvais
- arrivées : Denys (ent, Saint-Quentin, 2+1 ans), Juricic (St-Quentin, 2 ans), Kilama (Poitiers, 1+1 an), G.Patin (Dunkerque), Songolo (Poitiers, 2 ans), Marquinho (Paris)
- départs : Dardenne (ent, Lennik), Barutov (Ethnikos Alexandropolis, GRE), Milivojevic (arrêt blessure, Monténégro), Balandzic (Paris Volley), Jokanovic
- en négociation : Knezevic, Sequeira, Ma.Oivanen, Eithun
- restent : Bartik (2 ans), Lacassie, Javurek (1 an)

Cannes
- arrivées : Moreau (Toulouse, 2 ans), P. Ragondet (Tourcoing), Le Roux (CNVB), Kruyner(Aquacare Halen, Bel)
- départs : Exiga, Vadeleux (Saint-Quentin), Armenakis, Halilovic (Ajaccio)
- en négociation : Pujol, Feughouo, Mustedanović
- restent : Castard (1 an), Tuia (1 an), L.Geiler (1 an), Gendrey (1 an), Hardy-Dessources (1 an)

Montpellier
- arrivées : Lica (Constanta), Brachard, Schneider (Vienne), Lyneel (CNVB)
- départs : Sol (Poitiers), Ventresque (Martigues), Perez (Avignon), B. Geiler, Umlauft, Soonias
- en négociation :
- restent : Josserand (ent, 2 ans), Rafidison (1 an), Shafranovich (1 an), Hudecek (1 an), Tournier, Stein, Jaumel

Narbonne
- arrivées : Bersani (Tenerife), Anton (Sète, 1 an), Esna (Rennes), Gardien (CNVB), Chauvin (Alès), Nganga (St-Brieuc)
- départs : Trèfle (Rennes), Miletic, Labadie (Agde, N1), Axè, Coucke, Zapletal, Bély
- en négociation : Sharaliev, O.Lamoise
- restent : Mandrou (ent), Delpech, Mistoco

Nice (Promu en PRO A)
- arrivées : Saelens (Rennes, 2 ans)
- départs : Gingreau (Cambrai), Jioshvili (Ajaccio), Gavrancic
- en négociation : Vergoz, Hernandez, Widiez
- restent : Kraska (2 ans), Furneau (2 ans), Ah Kong (2 ans), Zimakijevic (1 an), Birau (1 an), Mrozek (1 an), Mourier

Paris Volley
- arrivées : Balandzic (Beauvais, 2 ans), Gromadowski (Bologne), Fischer (SCC Berlin)
- départs : Rejlek (Tourcoing), Hargreaves, Marquinho (Beauvais), Bonon (Avignon), Henno (Cuneo)
- en négociation : Bleuze, Novak
- restent : Paes (ent), Bazin (1 an), Van der Veen (2 ans), Smrcka, Attié, Rivera, Antony (2 ans)

Poitiers
- arrivées : Maréchal (Tourcoing, 2+1 ans), Sol (Montpellier, 3 ans), Lotman (PAOK, 2 ans), Rouzier (Roeselare, 2 ans), Zopie (CNVB, 3 ans)
- départs : Caceres, Costa, Kilama (Beauvais), Baranek (Iraklis Salonique), Barreto, Songolo (Beauvais), Van Den Eshof
- en négociation:
- restent : Lecat (ent, 3 ans), Kieffer (1 an), Boula (1 an), Frangolacci (1 an), Teixeira (1 an)

Rennes
- arrivées : Corre (CNVB, 2 ans), Pajusalu (Roeselare), Trèfle (Narbonne), Pupart (Selver Talinn, 1 an)
- départs : Laszczik, Gaumont Casias (Tours), Esna (Narbonne), Saelens (Nice)
- en négociation : Fuahea, Imangaliyev, Zadrazil, Patuc, Kruzajev
- restent : Q.Marion, J.Grebennikov

Saint-Quentin
- arrivées : Biasio (ent, Marseille, 2 ans), Vadeleux (Cannes)
- départs : Denys (ent, Beauvais), Juricic (Beauvais)
- en négociation : Tupou, Anthony, China
- restent : Dukic (1 an), Hébert (2 ans), Donat (2 ans), Tonemassa (1 an), Mihaylov (1 an), Majdak (2 ans), Beclin (1 an), Gosselin, Zlatic (1 an)

Sète
- arrivées : Toniutti (CNVB), Barais (CNVB)
- départs : Anton (Narbonne), Schmitt, Groussiaut, Ferguson (Asnières), Ould-Ammar, Kapfer (Ajaccio)
- en négociation : Granier
- restent : Duflos (ent), E.Ragondet (1 an), Rowlandson (3 ans), Senger (1 an), Vesely (1 an),

Toulouse
- arrivées : Rossard (CNVB, 2 ans)
- départs : Moreau (Cannes), Clément
- en négociation :
- restent : Smolka (ent, 3 ans), Stanek (1 an), Duhagon (1 an), Vandaele (1 an), Takaniko (1 an), Zago (2 ans), Escalante (1 an)

Tourcoing
- arrivées : Lemay (Roeselare, 2 ans), Aranha (Maaseik, 1+1), Rejlek (Paris, 2 ans), Rademaker (Moërs, 1 an), Lorsheijd (ORTEC, 1 an)
- départs : Fronckowiak (ent), Suljagic, P. Ragondet (Cannes), Gilson, Winder, Maréchal (Poitiers), Barca-Cysique
- en négociation :
- restent : Sloboda (2 ans), Slavev (1+1 an), Lavallez, Tolar

Tours
- arrivées : Gaumont Casias (Rennes), S.N'Gapeth, Holubec (Maaseik), De Kergret (Kaliningrad)
- départs : Montméat, Knudsen, Davidiuk
- en négociation :
- restent : E. N’Gapeth (ent, 2 ans), Lemarrec (1 an), Quesque (2 ans), P.Konecny (1 an), Schalk (1 an), D.Konecny (1 an), E.N’Gapeth (1 an), Boul’ch (1 an), Anot (1 an)

Nie chce mi się edytować, ale arrivees to przychodzi, departs odchodzi, en negociation to prowadzi negocjacje, a resten to zostaje.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Moim zdaniem największe ubytki przed kolejnym sezonem dotykają Tourcoing, Poitiers i Paris Volley. Te drużyny nie zdołają moim zdaniem odbudować swojej siły.
Zaciekawiło mnie właściwie jedno nazwisko - z Poitiers odchodzi Jose Caceres i nie słyszałem, żeby już gdzieś miał zaklepane miejsce. To zdecydowanie jedno z nazwisk z czoła listy tych zawodnikow, ktorych chciałbym widzieć w PlusLidze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Arff »

atakujący... 2,10m wzrostu w idealnym wieku dla sportowca- 28lat, nic tylko brać :) Tylko gdzie w +lidze poszukują atakującego ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Sprawdzałem statystyki z sezonu 2008/09 to poczynał sobie nieźle. 9 spotkań, gdzie miał skuteczność w ataku poniżej 50% i 2 spotkania, gdzie miał 50%. 9 spotkań na 22. Czyli 11 spotkań, gdzie miał skuteczność powyżej 50%. Tyle, że miał skuteczność grubo powyżej 50%.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: smelasiatkarz »

No racja. Z tych klasowych drużyn to już nigdzie. Ale czy Jastrzębianie niebyliby zaciekawieni takim zawodnikiem?? Dostali dziką kartę i zagrają w LM więc taki atakujący to skarb
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Na obecną chwilę to zostaje Hardy, Freriks i Yudin. Nie wiem co z Rafą. Jeżeli pozbędą się Freriksa to czemu nie. Wtedy Yudin na przyjęcie, tyle że lepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie Yudina na atak. Może Wieluń :D ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: smelasiatkarz »

Do Wieluni też ale nie wiem jak sytuacja z Pawłem Papke?? A Wieluń z tego co widać nie będzie liczyć jedynie na utrzymanie.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Arff »

Mate pisze:Na obecną chwilę to zostaje Hardy, Freriks i Yudin. Nie wiem co z Rafą. Jeżeli pozbędą się Freriksa to czemu nie. Wtedy Yudin na przyjęcie, tyle że lepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie Yudina na atak. Może Wieluń :D ??
Frericsa i Rafy już dawno w Jaszczombkach nie ma...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Arff pisze:
Mate pisze:Na obecną chwilę to zostaje Hardy, Freriks i Yudin. Nie wiem co z Rafą. Jeżeli pozbędą się Freriksa to czemu nie. Wtedy Yudin na przyjęcie, tyle że lepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie Yudina na atak. Może Wieluń :D ??
Frericsa i Rafy już dawno w Jaszczombkach nie ma...
Mea Culpa. Po prostu wzorowałem się karuzelą, a obydwaj gracze nie byli pogrubieni.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

Mate pisze:Sprawdzałem statystyki z sezonu 2008/09 to poczynał sobie nieźle. 9 spotkań, gdzie miał skuteczność w ataku poniżej 50% i 2 spotkania, gdzie miał 50%. 9 spotkań na 22. Czyli 11 spotkań, gdzie miał skuteczność powyżej 50%. Tyle, że miał skuteczność grubo powyżej 50%.
Może i miał dobre mecze, ale ze statystyk, do których ja dotarłem wynika, że Caceres ostatni raz w barwach Poitiers(pomijając 1 setowy epizod w kwietniu) grał w lutym !!! Na pewno ma duży potencjał, ale jego ściągnięcie to jednak trochę zakup w ciemno. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na siatkarzy z Poitiers, którzy grali w podstawowym składzie w końcówce sezonu we Francji, a także opuszczają Stade Poitevin. Chodzi mi o Marcelo Baretto i Fernando Fagnera Da Costę. To byli prawdziwi liderzy drużyny :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:
Mate pisze:Sprawdzałem statystyki z sezonu 2008/09 to poczynał sobie nieźle. 9 spotkań, gdzie miał skuteczność w ataku poniżej 50% i 2 spotkania, gdzie miał 50%. 9 spotkań na 22. Czyli 11 spotkań, gdzie miał skuteczność powyżej 50%. Tyle, że miał skuteczność grubo powyżej 50%.
Może i miał dobre mecze, ale ze statystyk, do których ja dotarłem wynika, że Caceres ostatni raz w barwach Poitiers(pomijając 1 setowy epizod w kwietniu) grał w lutym !!! Na pewno ma duży potencjał, ale jego ściągnięcie to jednak trochę zakup w ciemno. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na siatkarzy z Poitiers, którzy grali w podstawowym składzie w końcówce sezonu we Francji, a także opuszczają Stade Poitevin. Chodzi mi o Marcelo Baretto i Fernando Fagnera Da Costę. To byli prawdziwi liderzy drużyny :)
Troszeczkę przesadziłeś...
Poitiers stało na dobrej grze Caceresa aż do czasu, gdy doznał kontuzji. To tylko z powodu kontuzji nie grał od lutego praktycznie do zakończenia sezonu. Jednak to właśnie on jest (był) jedną z głownych lokomotyw Poitiers.

Caceres (oczywiście w pełni sił) jest obecnie w wąskiej grupie (nie więcej niż 10 nazwisk) najlepszych atakujących na świecie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Caceres (oczywiście w pełni sił) jest obecnie w wąskiej grupie (nie więcej niż 10 nazwisk) najlepszych atakujących na świecie.
Przesadziłeś trochę ale z tego co pamiętam to ten zawodnik jest rzeczywiście bardzo dobry i dynamiczny.
W J-biu bym go niechciał bo tam jest Yudin.Może Cze-wa albo Wieluń:D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Chal »

Sam na tego Caceresa zwróciłem uwagę już dobre kilkanaście dni temu, przeglądając rynek francuski z wiadomych powodów (Szyszko i Sordyl i ich kontakty we Francji) i zwróciłem także uwagę, że Caceres póki co jest bez klubu, a pamiętam jeszcze, jak łupał punkty z Resovią w FF CC 07/08. Cóż, marne jednak szanse, żeby zechciał grać za 100, może 150 tysięcy €, chociaż mówi się w Olsztynie o rzekomym sprowadzeniu zawodnika z Francji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Nuno Pinheiro w Beauvais.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Mate pisze:Nuno Pinheiro w Beauvais.
Szkoda że nikt z PLS się nim nie zainteresował...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

Dee-Jay pisze:
Mate pisze:Nuno Pinheiro w Beauvais.
Szkoda że nikt z PLS się nim nie zainteresował...
To samo miałem napisać. Oglądałem w zeszłym sezonie parę meczów Noliko w LM i Portugalczyk w każdym był wyróżniającą się postacią. Myślę, że taką Częstochową by nie pogardził. We Francji raczej kokosów nie dostanie, a jego nowy klub w przeciwieństwie do AZS nawet nie zagra w pucharach...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...Myślę, że taką Częstochową by nie pogardził [Nuno Pinheiro - przyp. dreamer]. We Francji raczej kokosów nie dostanie, a jego nowy klub w przeciwieństwie do AZS nawet nie zagra w pucharach...
Sugerujesz, że w Beauvais dostanie mniej niż w Częstochowie :D
Przypuszczam, że ten trend przenoszenia sie w kierunku południowym (coraz bliżej Portugalii) nic dobrego dla przyszłości kariery tego zawodnika nie wróży.
Oceniam, że zaczyna się schyłkowy okres jego kariery. Pewnie myśli już o kończeniu przygody z siatkówką.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze: Sugerujesz, że w Beauvais dostanie mniej niż w Częstochowie :D
Oceniam, że zaczyna się schyłkowy okres jego kariery. Pewnie myśli już o kończeniu przygody z siatkówką.
Tego nie sugeruję, ale myślę, że jakoś specjalnie na tym transferze nie zyskał. I to ani pod względem finansowym, ani tym bardziej sportowym. Wątpię, żeby w 7 zespole poprzedniego sezonu zaproponowali mu jakiś bajoński kontrakt. Być może masz rację, że Pinheiro już Europy nie zwojuje, ale zauważ, że on nie ma nawet 25 lat !!! Myślisz, że już jego kariera zbliża się do końca? Według mnie nie, choć taki transfer mnie akurat dziwi, no chyba, że faktycznie Beauvais ma ambicje zaistnieć poważniej w najbliższym sezonie we Francji ;) .
A co do Częstochowy, słyszałem, że budżet klubu ma być wyższy o 20% ;), zresztą przepaści w budżetach klubów francuskich i polskich po prostu nie ma.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

No to nasz Marcel Gromadowski będzie miał niezłe towarzystwo w Paris Volley...
O krok od paryskiego klubu jest argentyński libero aktualnie grający w Dynamie Moskwa - Alexis Gonzales.
Nowego przyjmującego zakontraktowało też Beauvais Oise - został nim grający w poprzednim sezonie na Cyprze, Brazylijczyk Everaldo Silva.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze:No to nasz Marcel Gromadowski będzie miał niezłe towarzystwo w Paris Volley...
O krok od paryskiego klubu jest argentyński libero aktualnie grający w Dynamie Moskwa - Alexis Gonzales.
Gonzalez będzie grał w Pro A, ale nie trafi do Paris Volley. Reprezentant Argentyny podpisał dwuletni kontrakt z innym przedstawicielem Francji w Lidze Mistrzów VB Tours.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Alex Damiao (w sezonie 2007/08 Skra Belchatów), który poprzedni sezon spędzil w izraelskiej ekstraklasie, a obecnie gra w brazylijskiej Liga Nacional, podpisal kontrakt z zespolem francuskiej PRO A - Nice Volleyball, i w sezonie 2009/10 będzie gral w lidze francuskiej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”