Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Dzisiaj została rozegrana 2 kolejka francuskiej PRO A. Wyników jeszcze nie znam, ale w pierwszej kolejce całkiem dobrze spisał się Gromadowski, mimo porażki Paris Volley 1:3 z Narbonne. Zdobył 17 punktów i był najlepiej punktującym graczem po stronie Paryżan. Atakował ze skutecznością 57%(16/28) i dorzucił jeden punkt zagrywką.
Były "gracz" Skry Bełchatów, Alex Damiao w barwach Nice rozegrał bardzo dobre spotkanie. Na 37 prób 23 skończone ;) . Do tego 2 punkty blokiem i zagrywką. Jego Nice wygrało 3:1 z Beauvais.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Marcel nie poradził sobie w meczu z Montpellier. Na 17 prób 5 skończonych. W 3 secie został zmieniony przez Szenberga. Paris Volley wygrało 3:1(19:25, 25:22, 25:23, 25:19).

Damiao tym razem 23/40 w meczu z Avignon(3:1) :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

http://www.lnv.fr/P2/LAM018_1_6.pdf?PHP ... 0e997ccd82

Statystyki do meczu Paris z Poitiers. Gromadowski został MVP ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

Kolejne znakomite spotkanie Marcela Gromadowskiego w meczu z Ajaccio. Był najlepszym zawodnikiem drużyny, wraz z Jiri Novakiem. Zanotował łącznie 19 pkt w 3 setowym spotkaniu. Jego procent w ataku wynosił, aż 54%, w ataku zdobył 16 punktów, został 4 razy zablokowany, i popełnił jeden błąd. Dodatkowo nie zepsuł żadnej zagrywki, za to jeden punkt z tego elementu sobie wliczył. Na dodatek dołożył jeszcze 2 bloki. Został MVP spotkania.

Paris - Ajaccio 3:0
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: maksik »

Pomimo przegranej Paris Volley'a (link)Marcel znowu zagrał dobre zawody. Widać służy mu jakoś dobry francuski klimat. Oby tak dalej.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: nikt wazny »

Marcel po raz kolejny ładnie zagrał :)
ale byłem w szoku jak zobaczyłem, że 9 punktów zdobył Bazin :o
Sypacz rzadko tak punktuje ;)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

I kolejka : 17 punktów, 50% w ataku.
II kolejka : tutaj niestety szkoda gadać...
III kolejka : MVP, 23 punkty, 41% w ataku
IV kolejka : MVP, 19 punktów, 54% w ataku
V kolejka : porażka 3:0, 20 punktów, 44% w ataku
VI kolejka : MVP, 32 punkty, 49% w ataku
VI kolejka : MVP, 17 punktów, 48% w ataku
VI kolejka : pwm
VI kolejka : MVP, 20 punktów, 50% w ataku
VII kolejka : MVP(?), 20 punktów, 55% w ataku

Pisałem już w dziale 'Polskie reprezentacje', + wczorajsza kolejka :D (w jednej Paryż nie grał z powodu świńskiej grypy, dlatego numery mogą się nie zgadzać).
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: mazia »

Coś ci dużo tych VI kolejek wyszło :P Fakt faktem Marcel szaleje w tym Paryżu. Z MVP w PRO A jest trochę inaczej niż u nas. Francuzi nie wybierają MVP meczu, wybiera go... komputer :P najlepszym zawodnikiem meczu zostaje gracz, który ma najlepsze ratio punktów straconych (zablokowany, błąd, zagrywka w siatkę itp) i zdobytych. Inne trochę zasady przyznawania, więc warto brać to przy porównywaniu MVP u nas i MVP we Francji. Pomimo wszystkich zalet takiego "obiektywnego" przyznawania tytułu, promuje on jednak atakujących, np. libero nigdy nie dostanie najlepszym zawodnikiem meczu, nawet jeśli będzie miał 100% przyjęcia idealnego i wszystkie piłki w obronie wyciągnie :)
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Guilder »

Czy jest ktoś w stanie to zweryfikować? Zapowiada się mini-skandal.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze:Czy jest ktoś w stanie to zweryfikować? Zapowiada się mini-skandal.
Lepsze to, niż jazda po pijaku... Wolałbym, żeby siatkarze tak odreagowywali niż upijać się w 3 d..y i jeździć samochodem.
...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: mewa »

Żaden skandal - producent i manager tejże gwiazdy umówił się z PV na sesje zdjęciową w ich szatni (pewnie nieźle płacąc). Jak ktoś jednak chce znaleźć skandal, to... go znajdzie, prawda Marku? :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Eh mogli sobie młodszą wziąć, a nie 40-latkę.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

Drużyna Marcela Gromadowskiego zwyciężyła u siebie 3:1 z Tourcing (16:25, 25:17, 25:19, 25:17) po niezbyt ciekawym spotkaniu. MVP starcia wybrany został już po raz któryś nasz polski przedstawiciel, który zaprezentował się dobrze. Zanotował 50% skuteczności w ataku, na 28 piłek skończył 14. Zaliczył także 2 bloki, a w całym spotkaniu zdobył łącznie 16 punktów, najlepiej w drużynie.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

We Francji zakończyła się runda zasadnicza. W play-offach nie zagra drużyna Marcela Gromadowskiego, Paris Volley. W przegranym meczu 0:3 z Cannes Gromadowski rozegrał świetne spotkanie, zdobył 20 punktów, z czego 19 atakiem(70%) i 1 blokiem. Rundę zasadniczą wygrała drużyna Tours.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”