Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Komisja francuskiej ekstraligi negatywnie zweryfikowala dwa z klubów, które mialy przystąpić do rozgrywek PRO A w sezonie 2010/11. Ekipy Nicei i Montpellier - przynajmniej w chwili obecnej - nie zostaly dopuszczone do rozgrywek z powodu niezbilansowanego budżetu. Tak więc - jeżeli nie przyniosą skutku odwolania od tej decyzji - może nastąpić zmniejszenie liczby zespolów w ekstraklasie do 12 (choć taka decyzja nie jest jeszcze podjęta).
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=55872

Taka decyzja komisji powoduje spore zamieszanie w ekstraligowym światku siatkarskim we Francji. Okazuje się, że obydwa zespoly - Nice i Montpellier - już mają podpisanych szereg nowych kontraktów z zawodnikami na nowy sezon oraz przedlużonych kontraktów z zawodnikami ostatnio grającymi w tych drużynach.
Jeżeli chodzi o Montpellier, to najbardziej znani z zawodników tej drużyny, to bardzo dobry francuski rozgrywający -
Le Marrec i czeski atakujący - Chudecek. Nice dysponuje natomiast między innymi znanym serbskim rozgrywającym - Jokanovićem i bardzo dobrze pamiętanym przez polskich kibiców brazylijskim atakującym - Alexem Damiao. Ten ostatni zaliczyl bardzo udany poprzedni sezon w PRO A.

Ciekawe, jak ostatecznie zostanie rozwiązany ten problem? czy Francuzi wykorzystają tę sytuację jako okazję do "formalnie zgodnego z przepisami ligi" zmniejszenia jej rozmiarów, czy też zostanie uwzględnione odwolanie drużyn po zbilansowaniu budżetów klubowych?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

W tym roku może nie tak pilnie śledziłem PRO A- (nie tak pilnie jak rok czy 2, wtedy to bardzo mocno), teraz postanowiłem powrócić, ogarnia ktoś czy mógłbym gdzieś w necie obejrzeć mecze z PRO A, przyznam, że jest tam kilki- kilkunastu ciekawych zawodników, których chciałbym sobie przypomnieć, uzupełnić itp. Ma ktoś jakies namiary?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Zakończył sie sezon zasadniczy w lidze francuskiej, oto pary ćwierćfinałowe:

Tours (1)- Montpellier (8)
Stade Poitevin (2)- Nantes (7)
Sete (3)- Paris Volley (6)
As Cannes (4)- Rennes (5)


Spadek z drużyną Nice Volley zaliczył znany z naszych parkietów Brazylijczyk A.Damiao.
miszehu
Posty: 76
Rejestracja: 14 gru 2010, o 19:38
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: miszehu »

Finał:

Tours - Stade Poitevin 2:3 (26, -20, -20, 22, -13)

Stade Poitevin mistrzem Francji.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: hugo »

Tam też tylko jeden mecz?

To jakaś epidemia czy co?
\
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Italiano »

hugo pisze:Tam też tylko jeden mecz?

To jakaś epidemia czy co?
Oj tam... Ja przykładowo bardzo lubię tą całą otoczkę wokół "V-day" we włoskich mediach.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Mistrzostwo dla zespołu Poitiers to raczej niespodzianka bo to Tours było faworytem do złota, bardzo korzystnie w tym meczu wypadł zapowiadany jako przyszły atakujący Zaksy-A.Rouzier (28 pkt, w ataku 24/45,3 bloki i as).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

hugo pisze:Tam też tylko jeden mecz?

To jakaś epidemia czy co?
Zgadza się, całe szczęście, że ta epidemia opanowała już także Europę. Granie play-off o tytuł jest po prostu śmieszne, na co jako pierwsi wpadli kilka lat temu Brazylijczycy i wprowadzili rywalizację o mistrzostwo w jednym tzw. "złotym meczu". Teraz Europa mam nadzieję pójdzie jak po sznureczku za Brazylią. Jak mistrz to mistrz - radę musi sobie dać w każdym meczu, czyli także w tym jednym, jedynym, decydującym o tytule.

Jeżeli chodzi o tegoroczny finałowy mecz we Francji, to uważam, że był bardzo wyrównany i prawdę mówiąc trudno nawet wskazać jakiś wiodący element gry który zaważył o końcowym sukcesie Stade Pointevin. Myślę, że jako uwagę podsumowującą sezon można podać to, że wyraźnie ciekawszą grę zaczęło prezentować nieco więcej drużyn. Sądzę, że można postawić tezę, że francuska liga jest na dobrej drodze aby wyjść z lekkiego marazmu 3-4 ostatnich lat.

dreamer
PS
Najbardziej śmieszy mnie to, że część niezbyt dobrze poinformowanych dziennikarzy pomysł jednego meczu finałowego przypisuje włoskiej serie A.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Zgadza się, całe szczęście, że ta epidemia opanowała już także Europę. Granie play-off o tytuł jest po prostu śmieszne, na co jako pierwsi wpadli kilka lat temu Brazylijczycy i wprowadzili rywalizację o mistrzostwo w jednym tzw. "złotym meczu". Teraz Europa mam nadzieję pójdzie jak po sznureczku za Brazylią. Jak mistrz to mistrz - radę musi sobie dać w każdym meczu, czyli także w tym jednym, jedynym, decydującym o tytule.
Ja przyznam, nie rozumiem akurat takiego podejścia z Twojej strony. Jeśli się nie mylę, jesteś gorącym przeciwnikiem systemu play-off, i tutaj Cię popieram, bo osobiście uważam, że liga powinna być ligą, więc i mistrz powinien być wyłaniany w systemie ligowym, a od bezpośrednich pojedynków są rozgrywki pucharowe. A taki złoty mecz to dla mnie wręcz kwintesencja bezsensu play-offów, bo drużyna, która dominowała przez cały sezon, może akurat trafić na słabszy dzień i całosezonowy wysiłek zostaje w ten sposób zniweczony. Przy całym moim braku sympatii, delikatnie mówiąc, do Skry, trzeba przyznać, że była zdecydowanie najlepsza w tym sezonie w naszym kraju i nie podlega to żadnej dyskusji, a gdyby taki system przyjął się u nas, to czysto teoretycznie mistrzem by nie była (oczywiście w praktyce nie wiemy, czy gdyby 1 mecz był tym decydującym, to również Mosto by wygrało, do tego mecz wtedy nie odbywałby się w raczej w Bełchatowie itp.), to nie ma przecież sensu. W takiej serii do 3 zwycięstw rola przypadku, dyspozycji dnia itp. się wyraźnie zmniejsza, a mistrzem zostaje drużyna, która pokonała rywala trzykrotnie, to już jednak o czymś świadczy, nieporównywalnie bardziej niż pojedyncza wygrana. Co nie zmienia faktu, że dalej duży wpływ na końcowy wynik mają np. kontuzje, co było widać doskonale na przykładzie Resovii, która jednak na przestrzeni całego sezonu zaprezentowała się lepiej od ekipy z Kędzierzyna.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Tours dlugo nie szukało zastępstwa dla E.Ngapetha, wicemistrzowie Francji na przyjęcie zakontraktowali dotychczasowego kapitana Crveny Zvezdy Belgrad i reprezentanta Serbii M.Terzicia, Kubanczyka grającego ostatnio w Veronie Y.Cale i mającego za sobą gre z reprezentacji Francji B.Slaveva. Nowym graczem Tours został ponadto amerykański środkowy grający dotychczas w Almerii-D.Smith a kontrakty przedłużyli m.in były Resoviak R.Redwitz, Czesi D.Konecny i P.Konecny oraz A.Gonzalez.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Antonella Hard Core pisze:Tours dlugo nie szukało zastępstwa dla E.Ngapetha, wicemistrzowie Francji na przyjęcie zakontraktowali dotychczasowego kapitana Crveny Zvezdy Belgrad i reprezentanta Serbii M.Terzicia, Kubanczyka grającego ostatnio w Veronie Y.Cale i mającego za sobą gre z reprezentacji Francji B.Slaveva. Nowym graczem Tours został ponadto amerykański środkowy grający dotychczas w Almerii-D.Smith a kontrakty przedłużyli m.in były Resoviak R.Redwitz, Czesi D.Konecny i P.Konecny oraz A.Gonzalez.
Według mnie stratę i tak odczują, ale fajne jeśli to się powtwierdzi, że się wzmoacniają, Cala powinien lepiej grać niż Oltenau, natomiast Serb pod żadnym względem nie zastąpi Ngapetha, szczerze mówiąc liczę na odrodzenie Slaveva.

Może dałbyś jakieś potwierdzenie tego info, orpócz v-movies?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”