Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Ciekawie rozwija się rywalizacja we francuskiej PRO A męzczyzn w tym sezonie. Po czterech kolejkach ligowych już tylko prowadzący w tabeli Lille Metropole jest bez porażki. Niestety, w tym sezonie w Beauvais Oise nie gra już Bartosz szcześniewski, ale mamy swojego przedstawiciela we francuskiej eksytaklasie. Stanisław Pieczonka, jeszcze w poprzednim sezonie gral na polskich parkietach, a teraz broni barw dobrze spisujacej się ekipy Toulouse.

Coś niedobrego (sympto,y były już w poprzednim sezonie) dzieje się z Tours VB, który nie dość, że nie zagra w pucharach europejskich, to gra słabo w lidze.

AS Cannes jako jedyny uczestnik europejskich pucharów jeszcze nie pokazał prawdziwego oblicza. Zespoły mistrza Francji (Paris Volley), Stade Pointevin, Beauvais i Toulouse, już dały od początku sezonu próbkę swoich możliwości.

Na linku tekst podsumowujący 3. i 4. kolejkę ligi.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... 20577//url

Ciekawi mnie, czy Tours jednak podejmie w tym sezonie walkę o tytuł. Sądzę, że po staremu, o złoto powalczą Paris Volley i Stade Pointevin. Szanse mają też Toulouse i chyba rewelacja początku ligi - Lille Meteropole.

Zobaczymy jak rozgrywki potoczą się dalej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Liana »

Jakoś tak w tym sezonie z braku czasu "zaniedbałam" lige francuską i nie bardzo wiem, co, kto i gdzie :(.
Moja wiedza ogranicza się w zasadzie do tych najbardziej spektakularnych transferów: mój ulubiony artstokrata z dredami :), Pierre Pujol i Guillaume (albo, w wersji komentatora Sport Klubu Dżiuliano) Samica. Ci dwaj ostatni, jak wiadomo, odeszli ze Stade Pointevin. Czy klub dokonal jakichś wzmocnień po ich odejściu? Jeżeli mógłbyś, dreamer, bez specjalnego nakładu sił skrobnąć cokolwiek na ten temat, byłabym bardzo wdzięczna :).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

No tak... Samica i Pujol niestety są już poza ekipą z Poitiers.

Ale uważam, że Stade zrobiło w ich miejsce bardzo ciekawe wzmocnienia w 2007 roku.

Z nazwisk mających wpływ na styl gry zespołu, chyba na pierwszym miejscu trzeba wymienić bodaj najwyższego atakującego "swiatowej klasy" - reprezentanta Dominikany, Jose Miguela Caceresa. Mierzy 210 cm i to prawdziwa klasa światowa. To kolega z reprezentacji Dominikany jednego z najefektywniej punktujących siatkarzy świata - Elvisa Contrerasa. Oni dwaj to właściwie reprezentacja Dominikany.
W 2007 roku Stade wymieniło całkowicie skład na rozegraniu. Przyszedł Amerykanin Kevin Hansen i doświadczony Argentyńczyk, Diego Gutierrez.
Na kolejny rok przedłużyli kontrakt z hiszpańskim libero, Jose Luisem Lobato (bardzo dobra decyzja!).
Bardzo ciekawym zawodnikiem na środku siatki jest Francuz Christophe Songolo, choć do tej pory grywa mało.

Nie można też zapominać o tych, co grają już dłużejw klubie, czyli Czech Kamil Baranek (niezwykle skuteczny w ataku), no i chyba przede wszystkim jest Oliver Kiefer i Florian Kilama.

To naprawdę mocna, i mająca perspektywy rozwoju paczka.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
asioreq
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:23
Płeć: K
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: asioreq »

Orientujecie się może gdzie gra Sebastien Ruette?? ( zniknął mi z oczy tj z Tours) Czy przez problemy zdrowotne (problemy z dłonia) zakończył karierę?? :(
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

asioreq pisze:Orientujecie się może gdzie gra Sebastien Ruette??
Niestety, Sebastien nie gra już w żadnym klubie.
Celowo piszę "nie gra w żadnym klubie", bo Francuzi, mimo że swego czasu podano, że zrezygnował z dalszej kariery z powodu przewlekłej choroby, ciagle gdy o nim piszą używają raczej zwrotu "pozostający bez klubu" a nie wprost "zakończył karierę".
Choć mam przeczucie, że żadne to pocieszenie i chyba na parkiecie już go nie zobaczymy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
BUmintrzyznaki
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:32
Płeć: K
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: BUmintrzyznaki »

a ja się ciagle zastanawiam i nie znajduje odp: czemu taki dobry libero jak Marko Samardzić gra w tak przecietnym klubie jak Tours? a moze tylko temu klubowi pierwsza część sezonu nie wyszła? niewątpię,że Tours jest lepszy od Nowego Sadu, ale i tak sądzę ,że ten chłopak sie tam marnuje.
ps: gdzie można oglądać Pro A?
we always wanna play,but we never wanna loose!
osnazfsb

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: osnazfsb »

NIe bardzo rozumiem ale twierdzisz ze Tours to slaby zespol? Zespol ktory wygral LM, gral w finale w zeszlym roku a pare lat temu byl w tych rozgrywkach 3 jest slaby?Faktycznie wlidze mu nie szlo ale gral tam chyba rezerwami stad miejsce poza 4.Gdzie w takim razie mialby szukac mocniejszego klubu- we Wloszech gdzie wiekszosc libero to krajowcy czy moze w Rosji gdzie mozna miec tylko 2 cudzoziemcow skladzie ? Bo chyba nie w Polsce gdzie patrzac na wyniki z pucharow wszystkie zespoly sa duuuzo slabsze :)
BUmintrzyznaki
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:32
Płeć: K
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: BUmintrzyznaki »

Chodziło mi o to,że wczesniej słyszałam dobre rzeczy o tym zespole, a tu niedawno patrze w tabelę a tam 9 miejsce...no cóż do końca tamtejszego sezonu jeszcze zostało troszkę czasu.Osobiście życzę im powrotu na szczyt.Z tego pisze powyżej wnioskuję,że w tym sezonie w lidze grają rzeczywiście samymi rezerwami;p Co do Samardzica w Rosji go nie widzę, ale Włochy (lub Polskę) ma on w swoim zasiegu.
we always wanna play,but we never wanna loose!
osnazfsb

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: osnazfsb »

Watpioe zeby zawital do Polski bo Francja to bardzo przyzwoity kraj do uprawiaania siatkowki a i placa podobno przyzowicie
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Dwa zdania o rozpoczynajacych sie play-offach w lidze PRO A. W polfinalach spotkaja sie: zwyciesca fazy zasadniczej AS Cannes oraz Stade Poitiers, drugi polfinal tworzy para Paris Volley - Tourcoing VB.
Wasze typy na final oraz na zwyciestwo calej PRO A?
Mysle ze nie odkryje Ameryki jesli dam w finale miejsce dla AS Cannes i Paris Volley jakby nie bylo starych, dobrych znajomych z play-off Ligi Mistrzow. Wtedy dwukrotnie okazali sie lepsi gracze z Cannes. Wola rewanzu napewno po stronie ekipy ze stolicy.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Pewnie będzie jak mówisz...ale Poitiers gdyby zagrali bardzo dobrze, a Cannes nieco gorzej, to skład finału mógłby się zmienić ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Dzisiaj (myślę, że już niedługo powinny być wyniki) pierwsze mecze półfinałowe w ekstraklasie francuskiej mężczyzn.

Zgadzam się z opiniami, że właściwie AS Cannes i Paris Volley powinni sobie poradzić w półfinałach. Myślę jednak, że jeżeli już liczyć na niespodziankę, to łatwiej będzie o nią siatkarzom z Lille w rywalizacji z Paris Volley, niż Stade Pointevin z AS Cannes.

Mam też wyniki ciekawej sondy l'Equipe, na najlepszego zawodnika ligi w tym sezonie i najlepszą drużynę. MVP dla Rafaela Redwitza troche mnie zaskoczyło, choć to naprawdę świetny sypacz. Widać też z zestawienia, jak fachowcy podkreślają dominację Cannes nad pozostałymi ekipami pod względem szerokiego równego składu (aż 4 zawodników w drużynie gwiazd)
Tutaj jest link do tekstu w Strefie Siatkówki:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25372

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Mysle, że mozna powiedziec o niespodziance. Faworyzowany przez nas wyzej AS Cannes ulegl u siebie Stade Poiters 2:3. Teraz przyjdzie im grac mecz na wyjezdzie i zapewne Exiga i reszta bedą musieli się zdrowo napocic by powrócić na 3 mecz do Cannes.
W drugim meczu mozna rzec bez niespodzianki Paris Volley pokonalo Lille 3:0 (30:28, 25:22, 25:20) i są jedną nogą w finale.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Pod presją będzie Cannes, jeden mecz i góra brąz...Paris Volley wygrało zacięte końcówki i pewnie będzie w finale :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Haaa... Stade Poitiers w finale! W drugim polfinalowym meczu play-off 3 zespol tegorocznych rozgrywek Challenge Cup wykorzystal szanse i pokonal AS Cannes 3:1 (23-25, 25-22, 25-21, 25-14). Nie wiem jak sie ma sprawa Pucharu Francji ale jesli i tam AS Cannes zawiodlo nie zobaczymy ich w kolejnym sezonie w LM!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Ale niespodzianka !!! :o Któżby w to uwierzył ??? Ciekawe, czy Cannes podniesie się i będzie walczyć o medal. Niestety nie doszukałem się kto zdobył ten puchar w tym roku :| Niedługo poznamy wynik drugiego półfinału ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: antoninette »

oł, jajks!
finał Pucharu Francji był hen, hen, dawno temu!
zdobył go Beauvais Oise pierwszys raz w historii klubu pokonując Montpellier UVC (mój ukochany :*) 3:2
więc ciapociaki z B.O.U.C. Volley będa grały w LM :D
una passione da vivere
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Gorąca jeszcze informacja.
Paris Volley wymęczył wyjazdowe zwycięstwo nad Lille 3:2.

Mamy zatem finał Stade Pointevin - Paris Volley.

W minionych latach bez namysłu stawiałbym na graczy z Paryża. Ale w tym sezonie nie są nadzwyczaj błyskotliwi. Myślę, że graczy z Poitiers stać na równą walkę z nimi, a nawet na mistrzostwo. Przeczuwam, że będzie ciekawie w meczach finałowych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Paris Volley jednak wymęczyl zwycięstwo nad Stade Pointevin na jego terenie, w pierwszym meczu finałowym PRO A.

Stade Poitevin VB Poitiers - P.U.C. Paris Volley 2:3 (22:25, 24:26, 25:18, 25:21, 16:18)

Po tym wyniku sądzę mimo wszystko, że w Paryżu Stade nie stoi 3 maja na straconej pozycji. Bardzo możliwe, że 4 maja potrzebny będzie trzeci mecz finałowy (gra się do 2 zwycięstw)

Link do wyników PRO A mężczyzn w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?wyniki.lz.2007.2

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Kapitalny meczyk był sądząc po wyniku... Poitiers nie stoi wcale na straconej pozycji, jeśli ta porażka ich podrażniła, to będziemy miali 3 mecz 4 maja :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Nie sądze by odbył sie 3 mecz. Paris Volley wie o co gra i zrobią wszystko by nie dopuścić do meczu numer 3. Ja obstawiam na zwycięstwo stolecznych w 2 meczu, oczywiscie po odpowiedniej dramaturgii.
Stade Poitiers w półfinale sprawili i tak niemałą niespodzianke (wyrzucając za burte AS Cannes) a stare porzekadło niesie, że NIC DWA RAZY SIE NIE ZDARZA :D
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: antoninette »

Poitiers też wie o co gra! w zeszłym sezonie również uległo Paryżowi w finale. Więc: nic dwa razy sie nie zdarza :P

i mam nadzieje, że to nie Poitevin bój ostatni :D
una passione da vivere
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

antoninette pisze:Poitiers też wie o co gra! w zeszłym sezonie również uległo Paryżowi w finale. Więc: nic dwa razy sie nie zdarza :P

i mam nadzieje, że to nie Poitevin bój ostatni :D
Niestety (mówię to z prawdziwym żalem)

jednak taki sam scenariusz jak w roku ubiegłym powtórzył się w tym sezonie. Paris Volley wygrał najpierw 3:2 mecz wyjazdowy, a wczoraj identycznym wynikiem pokonał Poitiers u siebie. To już trzeci tytuł pod rząd dla paryżan.

Szkoda mi Poitiers, bo to bardzo solidna ekipa - a co ważniejsze, przynajmniej dla mnie, grają bardziej widowiskową od Paryża siatkówkę.

Jako ciekawostka...
Także brązowy medal, podobnie jak przed rokiem, zdobyło AS Cannes.
Różnica jest taka, że przed rokiem musieli o niego walczyć w play-off, a w tym sezonie dostali go z urzędu - za najwyższą po parze finalistów pozycję w tabeli po fazie zasadniczej (Cannes wygrali rywalizację w fazie zasadniczej).
Tu jest link do tekstu w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25892


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: antoninette »

kurczaczki!
szkoda
w przeciągu całego sezonu, Poitevin sie lepiej prezentowało.
Dreamer, mówisz, że dla Ciebie ładniejszą siatkówkę prezentowali i hmmm... trudno sie z Tobą nie zgodzić. Mimo, że inaczej sie ja odbiera, bo stylowo szkolenie fr. jest inne niż nasze rodzime, to finezyjnych zagrań można sie dopatrzeć. (mogę być nieobiektywna, gdyż ligę francuską podziwiam od dziecka).

i kropka.
kto przeczytał ten trąba ;)


p.s. a o wyniku finału zadecydowała dyspozycja w tym dniu Paryżan. miałam przyjemność ten mecz oglądać !!!
una passione da vivere
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”