Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

volleyfanman
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2012, o 09:56
Płeć: M

Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: volleyfanman »

Zapraszam do dyskusji :)

Za nami pierwsza kolejka, dzisiaj kolejna.

W drużynie Chaumont Volley występuje Bartek Janeczek. W pierwszym przegranym spotkaniu miał 34% w ataku(29 ataków), zdobył też dwa asy serwisowe. Dzisiaj jego drużynę czeka kolejny bardzo trudny mecz. Zmierzą się z Paris Volley które bez problemu swój pierwszy mecz wygrało 3-0. Myślę jednak ,że ekipę Janeczka stać na to aby dzisiaj powalczyć.

A tutaj będzie transmitowany mecz Ajaccio-Cannes: http://www.dailymotion.com/corsesportTV#video=xu9vov

Jeśli ktoś ma jakieś linki do stron na temat Ligi PRO A byłbym wdzięczny gdyby się podzielił.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kalosz »

Mikko Oivanen przenosi się do Paris Volley :)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Myślę, że warto odnotować wynik meczu Chamount Volley (w którym występuje Bartosz Janeczek) z Montpelier - mecz wygrała drużyna Polaka, po tie breaku zakończonym wynikiem 30:28! Nie często możemy obserwować taki wynik w najkrótszym z setów.

Gra Bartosza w tym meczu nie zachwyciła krótko mówiąc, 13/34 w ataku, do tego 5 bloków, 4 błędy w ataku i 7 zepsutych zagrywek.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kalosz »

Mikko Oivanen (Paris Volley) odniósł wczoraj w trakcie meczu z Tuluzą kontuzję i na pozycji atakującego zastąpił go... Ardo Kreek ;)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Guilder »

Wziąwszy pod uwagę jego odwrotny nabieg, musiało to wyglądać komicznie. A poradził sobie chociaż, czy był tylko zapchajdziurą?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kalosz »

meczu nie oglądałem, ale statystyki wyglądają tak: klik

ciężko cokolwiek wywnioskować, bo wcześniej grał na środku, procent wygląda dobrze, ale dostał stosunkowo mało piłek. taki Oivanen w trzech setach atakował prawie 40 razy :|

a jakbyś był ciekawy, to cały mecz można zobaczyć tutaj: http://www.dailymotion.com/video/xwz28r ... QT0bR0TnkY

przeglądnąłem sobie na moment i polecam zagrywkę Kreeka (2:32:30) :D :D :D
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Guilder »

Obejrzałem tie-breaka (z wielkim bólem, bo strasznie mi rwało i przycinało) i na moje to niespecjalnie to wyglądało. Widać było wyraźnie, że to nie jego pozycja, i wątpię, czy w ogóle więcej niż raz trenował grę na ataku. Zbierał się niemrawo, nie miał wyczucia, a i sypacz doskonale to widział, bo piłki sytuacyjne dawał Skrimovowi (z kiepskim skutkiem z resztą).
kalosz pisze:(...)polecam zagrywkę Kreeka (2:32:30) :D :D :D
No poleciała jakby miała własny napęd rakietowy. ;-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kalosz »

no Paris Volley ma w tym sezonie spore kłopoty z atakującymi. przed sezonem ściągnęli Tony'ego Krolisa z Nantes. w listopadzie Holender zerwał ścięgno Achillesa i właściwie sezon się dla niego skończył. a szkoda, bo rok temu był najlepiej punktującym zawodnikiem Ligue Pro A.

i właśnie wtedy, w szóstej kolejce cały mecz na pozycji atakującego zagrał właśnie Kreek (statystyki). jednak już chwilę potem ściągnięto do Paryża Oivanena.

w piatek Mikko skręcił sobie kostkę, nie wiadomo jeszcze jak poważny jest uraz Fina.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Tegoroczne osiągnięcie Bartmana próbował w ostatniej kolejce pobić Bartosz Janeczek, nie wyszło mu aż tak dobrze, ale podobnie, skończył 1 (słownie: jeden) atak na 13 prób, co dało 8% skuteczność w ataku. W drugim secie został zmieniony, a Jego Chaumont przegrało po tie-breaku z Narbonne, które jest byłym klubem atakującego Farta Kielce, Tomasza Józefackiego.

PS. Przypomina ktoś sobie taki występ Bartosza w Polsce? Bo wydaje mi się, że pierwszy raz zaliczył taką wpadkę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska PRO A mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Chal »

A tymczasem po pierwszych meczach ćwierćfinałowych w fazie play-off niecodzienna sytuacja, bowiem grające u siebie zespoły z miejsc 5-8 solidarnie ograły ekipy z 1-4, wliczając w to sensacyjne 3:2 (a było już 0:2) w meczu Rennes z Tours. Na nic zdał się świetny mecz Janeczka (26 punktów, 62% w ataku), jego Chaumont przegrało 1:3 z Narbonne.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”