Francuska ProA sezon 2014/2015

kanimo

Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Poniewaz nikt bardziej kompetentny nie zalozyl watku a rozgrywki juz niedlugo, mecze kontrolne zagrane…
Na poczatek moze link do skladow z transferami:
http://volleyweb.forumactif.fr/t401-tra ... -2014-2015

Do obserwacji z paru przyczyn: niezla liga i dosyc wyrownana; zrobila sie stacja przesiadkowa do mocniejszych lig min do naszej.
I po trzecie moze powinnismy tam wyslac paru mlodych do grania zamiast sadzac ich na lawkach Czewy czy Kielc i Bydzi. W jednym przypadku sie sprawdzilo ;) .

Przegla ( niekompletny i subiektywny) sytuacji po transferach i przedsezonowych sparingach

Chaumont: nowi to na sypie Mitic i trener Nikolic (Crvena Zvezda Belgrad), pozostali min Wounembaima i Egleskanas. Ekipa powoli wstepujaca w tabeli, dobrze w sparingach, powinni byc w czolowce.

Bauvais-dwoch Belgow-Depestle i nowy atakujacy Van Walle, ekipa solidna i robiaca dobre wrazenie w grach sparingowych.

w St Nazaire: ekipa rowniez przebijajaca sie w gore (beniaminek, w ubieglym sezonie 10), licze na PO. Gracz do obserwacji : Jimenez- Kolumbijczy juz przetarty w Europie (Austria) 24 lata, podobno lapie wysoko i bije mocno, troche bledow wlasnych. Powinien zastapic Troya. Pytanie czy Cabral zostanie zastapiony. Snippe pokazal sie niezle, efektywny choc mniej efektowny, malo bledow wlasnych. No i szalony sypacz.

Tuluza- pozostal Rosard ale w roli atakujacego +Bulgar Gradinarov na przyjeciu i na srodkuTuitoga (a, ostry flot)

Cannes gdzie poziom (i powrot minimum do 8) maja dac Serbowie (Petkovic Radic Rasic) pod wodza Kolakovica. Gra tam tez znany nam Castard (dobra koncowka poprzedniego sezonu)

Sete: Nowy nabytek Amerykanin Taylor Crabb-troche brak warunkow fizycznych (183) ale bardzo skoczny i dobra kontrola ataku.

Nantes (na 8 mcu w ubieglym sezonie) dosyc solidny kolektyw, z bardzo dobrym serwisem ale cienkim przyjeciem. W sparingach nie porywali ale dramatu nie bylo. Do obserwacji Hadrava-silny serwis z mala iloscia bledow, atak silny choc brak techniki, momentami gra malo staranna. Berger robil wrazenie zasiegiem

Paryz nie zrobil jakiegos dobrego wrazenia, negatywnie Bojic -slabo rowniez w ataku (po kontuzji barku?), Ivovic chyba nie zostal zastapiony. Niezla gra Hernandeza ze srodkowymi (podobno :o ) co dziwi bo przyjecie podobno slabe.

Do odnotowania jako ciekawostka Mineiro w Lyonie
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

Rennes w Pro B zestawiło bardzo ciekawy skład, widać zależy im na szybkim powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej, jest kilku dobrych znajomych polskiej ligi ;)

#1 | Jure KVESIC
#2 | José RIVERA
#3 | Gérald HARDY-DESSOURCES
#6 | Angel PEREZ
#7 | Marko SEDLACEK
#8 | Marko SAMARDZIC
#9 | Olivier RAGONDET
#11| Brooks BILLINGS
#12| Rodney Ken AH-KONG
#14| Jean-Charles MONNERAYE
#16| Karel LINZ
emerencja
Posty: 1044
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: emerencja »

To Jose Rivera jeszcze gra?
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: FLPman »

Wie ktoś gdzie będzie można obejrzeć dzisiejszy mecz Tours - Paris Volley?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

SerCos pisze:Rennes w Pro B zestawiło bardzo ciekawy skład, widać zależy im na szybkim powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej, jest kilku dobrych znajomych polskiej ligi ;)

#1 | Jure KVESIC
#2 | José RIVERA
#3 | Gérald HARDY-DESSOURCES
#6 | Angel PEREZ
#7 | Marko SEDLACEK
#8 | Marko SAMARDZIC
#9 | Olivier RAGONDET
#11| Brooks BILLINGS
#12| Rodney Ken AH-KONG
#14| Jean-Charles MONNERAYE
#16| Karel LINZ

Absolutnie nie rozumiem dlaczego Ah-kong postanowił zostać w Rennes, jak dla mnie przez poprzednie dwa lata czołówka ligi jeśli chodzi o środek, myślałem, że ma trochę większe ambicje.
Podobnie Hardy-Dessources, poprzedni sezon słaby, ale wydaje mi się, że spokojnie znalazłby sobie nieco lepszy klub w ProA.


Wie ktoś może czy można gdzieś znaleźć powtórki z rozegranych meczów? W poprzednich latach wszystko było na LNV, a teraz tylko stare wideo i zapowiedzi przyszłej kolejki, na Dailymotion to samo.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Rzeczywiscie jakis burdel na sytronie lnv.
Poszukam w weekend jak wroce do domu bo chwilowo mam bardzo wolny internet.
Edyta

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Edyta »

Nic nie ma, ja już dawno szukałam. Chyba na razie nie ma żadnych transmisji.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Teoretycznie dzis o 20 jest transmisja na dalymotion Lyon Sete ale cos mi nie chce ruszyc.
Pod tv wchodzi sie w zakladke dailymotion, nastepnie w program, potem trzeba wpisac date i lige i pojawiaja sie wykaz transmisji live.
Wydaje sie, ze sa tylko live i nie sa potem archiwizowane na stronie LNV. Tak przegladajac ten groch z kapusta trafilam na jedena chyba z tego sezonu ale tez nie odpalila.
Na forach o ewentualnym braku transmisji nic nie znalazlam na razie.
-----------------------------------------------------------------------------------------
:D :D :D
OK znalazlam : w zakladce galeria tak jak kiedys, potem video i kliknac na live pod spodem, potem pojawia sie reklama i z prawej strony macie taki groch z kapusta roznych video.
Te co sa na pomaranczowo zoltym tle z zolto zielonym napisem w skos to chyba czesciowo z tego sezonu ( plus koncowka i finaly z poprzedniego). W kazdym razie live z dzisiaj tam byl i dzalal, innych nie mialam czasu sprawdzic.
Ale fakt, ze jest burdel.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

kanimo pisze: :D :D :D
OK znalazlam : w zakladce galeria tak jak kiedys, potem video i kliknac na live pod spodem, potem pojawia sie reklama i z prawej strony macie taki groch z kapusta roznych video.
Te co sa na pomaranczowo zoltym tle z zolto zielonym napisem w skos to chyba czesciowo z tego sezonu ( plus koncowka i finaly z poprzedniego). W kazdym razie live z dzisiaj tam byl i dzalal, innych nie mialam czasu sprawdzic.
Ale fakt, ze jest burdel.

Nie ma, albo jestem ślepy.
Kanał nieaktywny, albo odliczanie do następnej transmisji live na tym kanale. :/
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Lyneel wrócił do gry, na razie tylko zadaniowo na zagrywkę, ale i tak jest lepiej niż zakładano.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Pogadam sobie trochę sam ze sobą, bo runda zasadnicza prawie na półmetku i dość ciekawie jest.
Pierwsza porażka Cannes, wielkiej niespodzianki nie ma, bo grali bez Pujola, a Audric to parodysta, ale jednak rozmiary porażki lekko zaskakujące.
Chaumont ma u siebie jeden mega talent, przyszedł już w tamtym sezonie jako obiecujący junior, ale dopiero teraz dostał szansę, trochę z konieczności, bo kontuzję złapał Eglesklans, ale zawsze, chodzi mi o Kolokilagiego, potencjał przeogromny, w niedługim czasie powinien znaleźć się w kadrze, polecam obserwować go uważnie, czasami mam wrażenie, że kondycyjnie nie daje rady, bo z każdym kolejnym setem skuteczność spada, ale i tak prezentuje się imponująco.
Warte odnotowania jest pierwsze zwycięstwo Tours 3-0 od 8 miesięcy, może w końcu zaczną grać to co powinni.
Wtopę zaliczył Paris w tb wygrywali 5-2(albo 1 nawet), żeby za chwilę przegrywać 8-11.
Szykuje się fuzja Montpellier z Sete, plany ambitne, ale droga daleka.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Dan Lewis w Rennes.
Swoją drogą ciekawa drużyna, skład taki, że spokojnie powinni o awans walczyć (wrócił Miseikis, teraz Lewis, Linz, Hardy-Dessources, Ah-Kong plus kilku bardzo doświadczonych jak Perez, Rivera, Monneraye, byli jeszcze Billings i Samardzić) trener też jest ogarnięty, ale ciężko będzie im się na PO nawet załapać, poprzedni sezon podobnie, pierwsza 8 powinna być bez żadnego stresu, a skończyło się spadkiem.
Dziwny zespół.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Edyta

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Edyta »

@hunter, oglądasz czasem mecze ProA? Jestem ciekawa, jak spisuje się Thibault Rossard w Tuluzie. Miał być nową nadzieją francuskiej siatkówki, raczej na pewno będzie w kadrze w nowym sezonie, ale tak patrząc po samych statach to na razie szału nie ma.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Ostatnio miał jakiś dobry mecz ,ale to chyba tylko jeden :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Edyta pisze:@hunter, oglądasz czasem mecze ProA? Jestem ciekawa, jak spisuje się Thibault Rossard w Tuluzie. Miał być nową nadzieją francuskiej siatkówki, raczej na pewno będzie w kadrze w nowym sezonie, ale tak patrząc po samych statach to na razie szału nie ma.
Staram się, ale z racji tego, że nie ma retransmisji na lnv to nie da rady wszystkiego obejrzeć :/
Miał kontuzję na początku sezonu i chyba jeszcze nie wszedł na swój poziom, ale to co widziałem to i tak mogło się podobać.
Trochę dziwne jest to rzucanie nim z ataku na przyjęcie, nie do końca to rozumiem.
Ja mam nieco innego kandydata do reprezentacji na atak ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Tuluza nie ma klasycznego atakującego, to z braku laku musi na prawym grać leworęczny Rossard, który staje przy tym do przyjęcia, odciążając ofensywnego Gradinarowa (który na początku grał na młotku właśnie).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Edyta »

W dzisiejszym meczu Nantes Reze - Montpellier goście wygrali 3:1, w 4 secie 38:36. Ale mecz był ważny nie tyle z powodu tego wyniku, ile powrotu Juliena Lyneela do prawdziwej gry :) Rozegrał 2 całe sety (wcześniej wchodził na zmiany), i to na swojej nominalnej pozycji. Atakował 18 razy, miał 56% skuteczności, a staty w przyjęciu jeszcze lepsze (76 i 71%). Niesamowicie się cieszę :) A sam zainteresowany jeszcze bardziej :D https://pbs.twimg.com/media/B7BVR9iIMAAM-0q.jpg
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Abdullo »

Redwitz wygląda jak Leonidas :)
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Chal pisze:Tuluza nie ma klasycznego atakującego, to z braku laku musi na prawym grać leworęczny Rossard, który staje przy tym do przyjęcia, odciążając ofensywnego Gradinarowa (który na początku grał na młotku właśnie).
Z tego co pamietam to decyzja zapadla przed sezonem i z inicjatywy (moglam przekrecic, bo dawno o tym czytalam) Rossarda.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, o 16:58 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Wiem, że przed sezonem (choć o tym, że to inicjatywa samego zawodnika, nie wiedziałem), natomiast będę się upierał, że ciężko nazwać Rossarda klasycznym atakującym, skoro zdarza mu się przyjąć 20 piłek w meczu ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Podobno byl problem z gra Gradinarowa przy obciazeniu przyjeciem. Dlatego Rossard zaczal stawac do przyjecia.

Czyli w sumie to co Chal napisal.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Wygląda na to, że Tours może zacznie grać tak jak powinni, Paes tym razem nie strzelił sobie w stopę i nie wystawił w przyjęciu Hoaga i Antonova, ale na najpewniejszego z nich Klinkenberga, w statystykach wygląda to przeciętnie, ale optycznie dało to ogromne możliwości dla Kanadyjczyka w ofensywie, efektem tego był najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu.
Świetny mecz Smitha, ale jak na ProA to jest klasa, według mnie zdecydowanie nr 1 na środku w lidze, poza tym z Pinheiro dobrze współpracują.
St.Nazaire zrywami grało, poza tym siatkówka uproszczona maksymalnie, czyli byle do Jimeneza.
Zerkałem też na hit kolejkie w Ajaccio, a tam działo się, przede wszystkim macedoński pojedynek atakujących Gjorgjev-Simovski, obaj zagrali znakomicie, poza tym pojedynki środkowych i po raz kolejny Daily pokazał ogromne możliwości, szkoda, że tak późno zaczął grać na w miarę solidnym poziomie, w moim rankingu obecnie na równi z Kreekiem, tuż za Smithem. ;)
Podział punktów najbardziej na rękę Tours, które powoli goni czołówkę, coś czuję, że w tym sezonie nie będą na 1 po zasadniczej, za duża strata.
W innych meczach słabe występy młodych Rossarda i Kolokilagiego, świetnie Wounembaina.
To o czym wspomniała Edyta, czyli dłuższy mecz Lyneela i dość dobry występ, pewnie to tylko mylne wrażenie, ale drużyna od razu inaczej wyglądała, ale Redwitz zagrał bardzo dobrze, sporo środka, miał w końcu dobre przyjęcie, poza tym jeden z lepszych meczów Schneidera w sezonie.
Fajny klub ten Montpellier, co chwilę jakiegoś dzieciaka wpuszczają (trochę z konieczności), który gra fajną siatkówkę, wypadł Le Goff to dobrze zastępował go Bultor, później wypadł Lafitte to Le Marreck pokombinował, na środek wrócił Schneider, a na prawym pykał 17-letni Patry, teraz Bultor pojechał na młodzieżówkę to do składu wskoczył Mandadjiev i zagrał świetny mecz.
Na PO już raczej się nie załapią, chyba, że -9pkt dla Beauvais uprawomocni się, to wtedy jest jeszcze nadzieja.
A jakby ktoś kiedyś oglądał Nantes to pod lupę Kerminen.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Jedna ogromna niespodzianka, czyli porażka Cannes z Lyon, świetny mecz Nikolova, choć zagrywka wybitnie mu nie leżała, ogólnie dzień konia skrzydłowych Lyon, przyjęcie słabe, ale jakoś te świeczki kończyli, Cannes tym razem słabo na prawym wyglądało.
Trochę mniejsza niespodzianka w Sete, kolejna porażka Tours, Paes znowu kombinował i znowu słabo mu wychodziło, Sete wygrało pomimo tego, że wcale jakoś wybitnie nie wyglądali, przyjęcie mieli ok, ale w ataku szału nie było.
Blisko było Chaumont, ale jednak zbrakło, Paris bez Bojicia, ale Gjorgjev grał za dwóch.
Blisko kompromitacji Ajaccio, dwa żenujące sety, a później cudowna odmiana i genialna gra głównie w bloku.
Montpellier słabo, najlepszy Lyneel co za dobrze o nich nie świadczy, tym bardziej, że Toulouse bez Rossarda.
W St.Nazaire pojedynek chyba najbardziej obciążonych atakujących ligi Jimenez-Falasca, mecz dla Narbonne, pojedynek w sumie na remis, zaskoczył mnie Diaz, ma chyba ze 20kg nadwagi, ale mecz bardzo dobry w jego wykonaniu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Trener Tours Paes dał kolejny popis swojej indolencji wystawiając w meczu z Cannes parę przyjmujących Bartos-Hoag, obaj równie nieudolni w przyjęciu i obaj w ataku w 1 secie równie nieporadni. Hoag później jakoś się ogarnął, Bartosa zmieniali Antonov i Kliknenberg, który jest jedyną sensowną opcją w przyjęciu.
Po raz kolejny wygląda na to, że drużynę będzie ciągnął Konecny.
Cannes super meczu nie zagrało ale to wystarczyło na beznadziejne Tours, dobry mecz Pujola (kolejny).

Cały mecz Lyneela.;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Nikola Kovacević zastąpi jako joker kontuzjowanego Marko Bojicia w Paris Volley.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Lucarelli »

Pytanie do śledzących te rozgrywki, których wyróżniających się zawodników widzielibyście w przyszłym sezonie w Pluslidze?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Gdyby jakimś cudem znalazł się ktoś, kto zagląda tu, a do działu PlusLigi nie, to odsyłam do mojego posta tam ;)
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?p=354889#p354889
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: Edyta »

Bomba!
Wkurzające, że ligi teoretycznie słabsze i biedniejsze niż Liga Mistrzów Świata mają bardziej profesjonalne zaplecze techniczne i lepszą ofertę transmisji. Więcej wiem o kilku ligach zagranicznych, bo mogę więcej obejrzeć i dowiedzieć się ze statystyk.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Lucarelli pisze:Pytanie do śledzących te rozgrywki, których wyróżniających się zawodników widzielibyście w przyszłym sezonie w Pluslidze?
Coś znalazłoby się tak na szybko pisząc z głowy to nasuwa mi się kilka nazwisk.
Gjorgjev ciągnie ten Paris jak tylko może, Smith, świetny zawodnik, rzadko zawodzi, w mojej opinii takiego Holmesa spokojnie mógłby zastąpić, Daily, świetny blok, szkoda, że już 31 lat.
T.Rossard będzie wolny, libero Nantes Kerminen niezłe wrażenie robi, w drużynach z dołu tabeli na mlotku pasowaliby tacy zawodnicy jak Jimenez, Raic czy van Walle.
Podoba mi się kilku rozgrywających, Jamuel zrobił niezły krok do przodu, Pujol gra bardzo solidnie ale wątpię, żeby on chciał i ktoś jego chciał :) Saitta fajnie Toulose prowadzi.


Chal pisze:Nikola Kovacević zastąpi jako joker kontuzjowanego Marko Bojicia w Paris Volley.
Bojic nie ma kontuzji, odszedł z przyczyn osobistych, coś opowiadał, że źle się czuł w tej drużynie, kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.
Inna sprawa, że nie wiadomo jak to będzie z Kovaceviciem, jeśli się nie mylę to w tej chwili transfery dozwolone są tylko w wypadku kontuzji.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Inforumuję, że tacy zawodnicy jak Lafitte, Le Goff, Lyneel i Redwitz będą do wzięcia ;) Montpellier ma od przyszłego sezonu grać młodymi jak Patry, Bultor czy Pauly.
Miała być fuzja z Sete a teraz wygląda na to, że nic z tego.

Zostały dwie kolejki do końca i będzie ciekawie, bo nikt nie chce trafić na Tours, szykują się dziwne wyniki, już wynik Cannes jest co najmniej dziwny, w ogóle nie wszedł Petković, choć nic nie czytałem o jakimś urazie a Castard grał bardzo słabo.
Tourcoing już spadło z ligi ale w sumie to było do przewidzenia.
Zadebiutował Kovacević w Paris, nawet nieźle wypadł w cyfrach przynajmniej.
Kolejny dobry mecz Smitha, może ktoś w końcu się nim zainteresowałby, szkoda, że ma kontrakt ważny.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”