Francuska ProA sezon 2015/2016

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Już za tydzień zaczyna ProA, więc wypada jakiś wstęp zrobić.


Tours
Rozgrywający: Jamuel, Strugar, Lombard
Atakujący: Konecny, Conre
Przyjmujący: Cupković, White, Bartos, Siecker, Fleury, Olsen
Środkowi: Smith, Collin, Zuidberg, Boel, Gardien
Libero: Henno, Augas
Trener: Paes

Przyszli: Jamuel, Strugar, Cupković, White, Olsen, Zuidberg, Henno
Odeszli: Pinheiro, Bazin, Hoag, Klinkenberg, Antonov, Muller, Exiga

Sprowadzenie Jaumela, Cupkovicia, Whita i Henno to jak na francuskie warunki prawdziwe majstersztyki, jestem przekonany, że podniosą poziom gry.
Z drugiej strony nieco nie rozumiem tak łatwego oddania Klinkenberga, w którego przez dwa lata inwestowali i który w poprzednim sezonie był zdecydowanie najrówniej grającym z przyjmujących.
Ciekaw jestem również transferów Olsena i Zuidberga, tutaj Olsen.
https://www.youtube.com/watch?v=nAvag33I3Rk
Trenerem ciągle jest Paes, więc można się spodziewać męczenia buły cały sezon zasadniczy i kilku dobrych meczów w PO.

Paris Volley
Rozgrywający: Saitta, Walgenwitz
Atakujący: Gasparini
Przyjmujący: Hoag, Bahov, Massari, Chaudet
Środkowi: Fernandez, Kreek, Kaba
Libero: Steuerwald
Trener: Rougeyron

Przyszli: Saitta, Walgenwitz, Gasparini, Hoag, Massari
Odeszli: Hernan, Kovacević, Bojić, Frangolacci, Brizard, Gjorgjev, Fernandez

Transfery na zero, Gasparini powinien z powodzeniem zastąpić Gjorgjeva, Hoag słabszy od Kovacevicia ale może być opcją na prawym, dobry ruch z Massarim. Na pewno na plus zastąpienie Hernana przez Saittę, poprzedni sezon rewelacyjny.
Jedyna drużyna, która może zagrozić Tours ale raczej znowu braknie życia.


Cannes
Rozgrywający: Pujol, Kasić
Atakujący: Petković, Knudsen
Przyjmujący: Basić, Carle, Gommans, E.Ragondet
Środkowi: Radić, Aguenier, Antonijević
Libero: Kovacić
Trener: Kolaković

Przyszli: Kasić, Knudsen, Antonijević, Kovacić
Odeszli: Josifov, Castard, P.Ragondet, Audric

Transfery trochę nijakie, Knudsen może być fajną alternatywą dla słabego Petkovicia,
dobrze, że zatrzymali Pujola i Radicia, obaj poprzedni sezon świetny. Kadrowo szału nie ma, więc sporo roboty znowu przed Kolakoviciem, wynik z poprzedniego sezonu będzie sukcesem.


Lyon
Rozgrywający: Gonzalez, Jeanjean, Caporiondo
Atakujący: Nikolov, Mitkov
Przyjmujący: Aranha, Diachkov, Truhtchev, Ben Tara, Utia, Rajoharivelo, Dimitrov
Środkowi: Jouffroy, McGivern, Valefuaniu
Libero: Ivanov
Trener: Chalendar

Przyszli: Mitkov, Aranha, Diachkov, Valefuaniu
Odeszli: Miranda, Jambon, Osorio, Gatineau, Van Lankvelt, Simac

Największą stratą jest odejście Prandiego, spore wyzwanie przed Chalendarem.
Kolejną stratą jest van Lankvelt, jego z kolei zastąpi Diachkov, ciężkie zadanie przed nim, czekam na te zagrywki https://www.youtube.com/watch?v=Tz0g63nmB-A.
Ciężko będzie w tym sezonie 1/2 zrobić, tym bardziej, że Nikolov będzie miał prawo być nieco zmęczony.


Sete
Rozgrywający: Hernan, Petrov
Atakujący: Moreau
Przyjmujący: T.Rossard, Mendez, Lamoise, Hervoir
Środkowi: Lafitte, Henry, Senger, Lowinski
Libero: N.Rossard
Trener: Duflos

Przyszli: Hernan, Moreau, T.Rossard, Lafitte
Odeszli: Raić, Takaniko, Crabb, Pupart, Koelewijn

Zakontraktowano dość szybko M'bouleta ale wykryto u niego wadę serca i tym samym został zmuszony do zakończenia kariery, w trybie awaryjnym sprowadzono obieżyświata.
Bardzo fajne ruchy z Rossardem i Lafitte, Hernan gorzej niż Takaniko w poprzednim sezonie nie powinien grać.
Według mnie mogą być groźni i powalczyć o 4 nawet.


Ajaccio
Rozgrywający: Takaniko, Demeyrez
Atakujący: Simovski, Corteggiani
Przyjmujący: Miranda, Lacassie, Kapfer
Środkowi: Petreas, Andrei, Dailey
Libero: Exiga
Trener: Ferrandez

Przyszli: Takaniko, Corteggiani, Miranda, Kapfer, Andrei, Exiga
Odeszli: Watten, Bratoev, Jamuel, Verhoeff, Lavagne

Na pewno będzie bolała strata Jamuela ale Takaniko tak słabego sezonu jak ten poprzedni nie powinien zagrać.
Poza tym transfery bardzo ciekawe, w końcu wrócił Exiga, jest bardzo solidna trójka na środku, ogólnie pierwsza 6 wygląda bardzo solidnie ale już widzę, że Exiga będzie miał masę pracy w przyjęciu.
Awans do PO powinni zrobić spokojnie, może coś więcej nawet.


Toulouse
Rozgrywający: Brizard, Darrieux
Atakujący: Ferreira, Manusauaki
Przyjmujący: Clevenot, Louati, Zagonel, Carrat, Perrot
Środkowi: Tuitoga, Radtke,Burel
Libero: Santucci, Deveze, Bergey
Trener: Enard

Przyszli: Brizard, Darrieux, Ferreira, Manusauaki, Louati
Odeszli: Rossard, Walgenwitz, Saitta, Gradinarov

Ciężko będzie powtórzyć taki wynik jak w zeszłym sezonie.
Udało się wtedy zebrać grupę ciekawych zawodników, teraz jest trochę bida, zwłaszcza na rozegraniu, ciekawe co poaże atakujący Ferreira, to może być ciekawy transfer, gra pewnie będzie oparta również na Clevenocie, środek i liero ok.


Beauvais
Rozgrywający: Vincić, Bonon
Atakujący: Van Walle
Przyjmujący: Hudecek, Delgado, Gergye, J.Antoinette
Środkowi: Kral, Gendrey, Rodriguez
Libero: Kroiss, Gatineau
Trener: Medei

Przyszli: Vincić, Bonon, Gergye, Kroiss, Gatineau, Delgado
Odeszli: Keller Gil, Cooper, Depestele, Villard, Peironet, Pokersnik, Patak

Sporą stratą jest na pewno odejście Depsetele, Vincić gra w tej chwili dobry turniej na ME ale to jednak nie ta półka, poza tym Belgowie rozumieli się znakomicie.
Z drugiej strony ważne, że został Van Walle.
Na minus również oceniam zastępstwo za Pataka, czyli Delgado.


Chaumont
Rozgrywający: Repak, Chauvin
Atakujący: Jimenez
Przyjmujący: Wounembaina, Terzic, Rhein, Boyer
Środkowi: Cuk, Horacio d'Almeida, Simin
Libero: Closter, Mouiel
Trener: Prandi

Przyszli: Repak, Jimenez, Boyer, Rhein, Simin, Closter
Odeszli: Morelle, M'boulet, Rossard, Eglesklans, Kolokilagi, Mitić, Garcia Torres, Duee

Brawa za sprowadzenie Prandiego i Clostera, co do Jimeneza mam mieszane odczucia, jeździec bez głowy jak w mordę strzelił.
Zamiana Repaka za Miticia jak dla mnie nijaka.
Skład przeciętny, max 8 miejsce, chyba, że Prandi ulepi coś więcej.


Montpellier
Rozgrywający: Viciana, Di Giantomasso, Suty
Atakujący: Schneider, Patry
Przyjmujący: Lavagne, Linz, Josserand, Pauly
Środkowi: Diefenbach, Mariano, Bultor, Lebot, Mandadjiev
Libero: Peironet
Trener: Le Marrec

Przyszli: Viciana, Lavagne, Linz, Diefenbach, Mariano, Peironet
Odeszli: Redwitz, Lafitte, Le Goff, Milkov, Kroiss, Lyneel

W Montpellier bidusia, z podstawowego składu został tylko Schneider i to na nim będzie opierała się ich gra.
Zapowiadano grę młodymi zawodnikami ale jakoś jednak się udało skleić ten skład Lavagne, Linz, Diefenbach, zawodnicy na dół tabeli we Francji wystarczą. Mam nadzieję, że sporo okazji do gry będą mieć Patry, Bultor, czy Pauly.
Raczej o PO nie ma co marzyć, walka o utrzymanie szykuje się.


Nantes
Rozgrywający: Skladany, Demar
Atakujący: Hadrava
Przyjmujący: Westphal, Van Rekom, Patuc, Antoinette
Środkowi: Holubec, Sol, Burt
Libero: Papadimitriou
Trener: Demar

Przyszli: Demar, Westphal, Van Rekom, Patuc, Antoinette, Papdimitriou
Odeszli: Kerminen, Gosselin, Hage, Perez, Frederic, Berger

Czarno to widzę, odeszli przede wszystkim Perez i Kerminen i to ogromne straty, co gorsza nie znaleziono nominalnego atakującego i na prawym będzie grał przyjmujący Hadrava. Niby ta pierwsza szóstka nie wygląda źle ale obsada atakującego strasznie burzy ten obraz.

Narbonne
Rozgrywający: Prousalis, Nevot
Atakujący: Wendt
Przyjmujący: Fragkos, Protopsaltis, Mrozek, Mare
Środkowi: Trèfle, Fornes, Tranchot
Libero: Llenas Sabanes
Trener: Radici

Przyszli: Prousalis, Fragkos, Protopsaltis, Fornes, Tranchot
Odeszli: Falasca, Miraglia Carvalho, Dalli, Raux, Vincic, Djordjevic, Diaz Mallorca

Karierę skończył Falasca, czas najwyższy, dwa ostatnie sezony mocne zejscie w dół plus kontuzję, zastąpić ma go Wendt, przestawiony w poprzednim sezonie, jeśli dobrze pamiętam ze środka. Poza nim gra będzie oparta na trójce Greków.
W poprzednim sezonie spadku uniknęli przez rezygnację St.Nazaire, w tym powinno być lepiej.



Poitiers
Rozgrywający: Nimir, Audric
Atakujący: Poey, Falafala
Przyjmujący: Janic, Duhagon, Demirovic
Środkowi: Bjelica, Aganits, Nenchev
Libero: Rafidison, Hebert
Trener: Donat

Przyszli: Nimir, Audric, Poey, Falafala, Janic, Bjelica, Aganits, Nenchev, Rafidison
Odeszli: Sabljak, Halilovic, Krolis, S.Ngapeth, Thaller, Koroviansky, Lemaire, Brizola Damasceno, Dubreuil


Liczę na mocne wejście beniaminka, transfery imponujące, wymienili całą szóstkę poza libero, szkoda, że nie postarali się o lepszego rozgrywającego ale na te rok powinno wystarczyć, bardzo podoba mi się ruch z Poey'em, powinien latać nad blokiem, jeśli tylko będzie mu się chciało. Awans po ósemki powinien być formalnością, a przy dobrych wiatrach może nawet coś więcej.

Nancy
Rozgrywający: Mourrier, Hentzen
Atakujący: Feugouho
Przyjmujący: Sorokolétov, Nemeth, Ventresque, Kijowski
Środkowi: Engala, Fuahea, Tolar
Libero: Watten
Trener: Dernys

Przyszli: Ventresque, Engala, Watten, Nemeth, Sorokolétov
Odeszli: Meyer, Radevic, Ribbens, Di Betta, Łomacz

Szykuje się ciężka walka o utrzymanie, nie wiem czy Nemeth i Feugouho wystrczą, fajny ruch ze sprowadzeniem Wattena, poza tym gra oparta na graczach, którzy wywalczyli awans do ProA, jak ważne są wzmocnienia pokazał występ Tourcoing w poprzednim sezonie.


A teraz czekamy...
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, o 11:16 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: Chal »

Bardzo fajna analiza, ale tak tylko gwoli ścisłości:
hunter pisze:co gorsza nie znaleziono nominalnego atakującego i na prawym będzie grał przyjmujący Hadrava.
Absolutnie nie nazwałbym Hadravy nominalnym przyjmującym, ba, moim zdanie krzywdę mu robiono w ubiegłym sezonie, próbując go ustawiać na przyjęciu. Co prawda grał on jeszcze w czasie kariery juniorskiej na tej pozycji, a poza tym jest całkiem niezłej klasy siatkarzem plażowym, ale jednak wszystko inne, z lewą ręką na czele, przemawia za tym, żeby grał właśnie na ataku, tak jak było to choćby w Dukli Liberec przed przejściem do Francji. Zresztą w ubiegłym sezonie, gdy był mocno rzucany po pozycjach, te jego występy, gdzie mógł grać na młotku, wypadały zdecydowanie lepiej.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Chal pisze: Absolutnie nie nazwałbym Hadravy nominalnym przyjmującym
No tak masz rację, wyszło u mnie przyzwyczajenie z poprzedniego sezonu.
Chal pisze:Zresztą w ubiegłym sezonie, gdy był mocno rzucany po pozycjach, te jego występy, gdzie mógł grać na młotku, wypadały zdecydowanie lepiej.
I tu także się zgadzam niemniej we Francji panuje trend budowania drużyny wokół mocno obsadzonej pozycji atakującego, w tym sezonie nieco się to odwróciło, pewnie ze względu na problemy finansowe ale Hadrava według mnie w tym gronie (atakujących) wygląda średnio...


Widział ktoś kiedyś w akcji tego Sorokoletova?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: Chal »

hunter pisze:Widział ktoś kiedyś w akcji tego Sorokoletova?
On zdaje się grał na którychś KMŚ w barwach zespołu bodaj z Tunezji. Nie pamiętam zbyt dobrze, ale kojarzy mi się, że raczej ofensywnie usposobiony.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: FLPman »

Ten wstęp to super robota, dzięki :) A wiecie może jak to w tym sezonie będzie z transmisjami?

Edit. Znalazłem taką informację i z samym translatorem nie wiem co to oznacza:
http://www.lnv.fr/21/tv/le-volley-sur-mcs.html
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Z tego co kiedyś czytałem ma być nieco więcej spotkań w telewizji i potwierdza to link, który wrzuciłeś.
Poza tym raczej bez zmian, sporo transmisji na lnv, kobiety zaczęły już ligę i 4 transmisje live były/są.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: MaciejJoker »

hunter,
informuj czy po sukcesach Francuzów na niwie reprezentacyjnej są zmiany w popularności ligi francuskiej w kraju ? Tzn, organizacja, publiczność, itd. bo ciekawy tego jestem ;)
2012, 2013, 2015
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: FLPman »

Wygląda na to, że tych meczów które ma Lequipe 21 nie będzie na tej stronie co zawsze http://www.lnv.fr/lives_LAM.html. Ale tutaj widzę stream ładnie działa:
http://www.streaming-hub.com/lequipe-21-live/
Trwa Paris Volley - Ajaccio.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Tak FLPman, tak było w poprzednim sezonie.


Zaczęło się...
Na początek Toulouse-Narbonne, goście jak dla mnie zmarnowali ogromną szansę na zwycięstwo. Toulouse wyszło bez nominalnego atakującego i od początku na prawym zaczął środkowy Tuitoga i wyglądał bardzo mizernie, jeszcze w tym secie zastąpił go Louati (przyjmujący) i w kilku ustawieniach stawał do odbioru.
Wspomniany Tiutoga później wrócił na boisko ale już na swoją nominalną pozycję i tam grał już solidnie.
Solidnie para przyjmujących Clevenot-Zagonel, zwłaszcza Brazylijczyk mógł się podobać w polu zagrywki.
Duży plus za występ dla Radtke.
Narbonne miało masę przestojów, choćby pierwszy set ze stanu 15-21 na 22-21, w 4 bodajże przegrywając całego seta doszli na 20-20, żeby przegrać seta do 20 właśnie, w tb ze stanu 7-5 albo 6-5 przegrali do 7.
Koszmarna gra w przyjęciu, nie wierzcie statystykom, ogromne problemy.
Przyjemnie patrzyło się na Trefle, najlepiej punktujący w zespole.
Zszedł w trakcie meczu dobrze prezentujący się Wendt, chyba jakiś uraz, zastąpił go przyjmujący Fragkos i niestety sporo stracili w ofensywie.


Świetny powrót do ProA zaliczyło Poitiers.
Oglądałem krótkimi fragmentami, fajnie Poey, Nimir kopał z zagrywki jak zawsze.
Nantes za dużo błędów, zwłaszcza w polu serwisowym, dobry Hadrava.


Sporą niespodzianką dla mnie jest bardzo łatwe zwycięstwo Lyonu nad Sete, czytałem o tym, że nie zagra Nikolov, jakieś obozy treningowe prowadził w Bułgarii czy coś, jednak był i zagrał bardzo dobrze.
Nie wiem skąd tego Utie wytrzasnęli ale dawał radę, dobry mecz środkowych.
Sete brakowało skuteczności, słabo Moreau, solidnie T.Rossard.


Paris nie oglądałem, ze statystyk wychodzi na przeciętny występ Gaspariniego, solidny Hoaga, świetny Kreeka.
Po drugiej stronie Simovski zaorany ale procentowo skuteczność ok.


Dziwny mecz w Nancy, 15=25, 25-15, 21-25, 15-25.
Wyraźnie wyższa kultura gry po stronie Cannes, dużo mniej błędów, powinno być 3-0 ale coś dziwnego w tym 2 się stało.


Pierwsza kolejka i pierwsza wtopa Tours, mnie już to nie dziwi.
Słabo Cupković, podobnie White, Smith nieobecny w bloku.
Chaumont zagrało do bólu skutecznie, nie kombinowali za dużo.
Świetny mecz Terzicia i Clostera.


Na koniec Beauvais, wynik 3-0, inaczej nie mogło być niestety.
Jeden Schneider to za mało, zajeżdżał go Viciana ale weteran dał radę, nic nie można mu zarzucić, niestety koledzy poza Diefenbachem bardzo słabo.
Po drugiej stronie ciągle Vincić w niezłej formie, świetnie Van Walle, cała drużyna zagrała super w ataku, bardzo jednostronny mecz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: SerCos »

Ligue A swoją drogą, ale co się stało z Ligue B ???

W ubiegłym sezonie liga liczyła 14 zespołów, a teraz ledwo uzbierali 8 :o Chociaż zawodników mają tam ciekawych. W Asnières jest węgierski rozgrywający Tamás Kaszap, który zbierał szlify we Włoszech. Jest też jakiś Rosjanin Vadim Deev. W Cambrai Aleksandar Milivojević. W Martigues jest Florian Kilama czy Aleksandar Mitrović. W kadrze Plessis-Robinson jest Yannick Bazin czy francuski weteran Philippe Barca Cysique, który chyba po wojażach w Iranie i Katarze wraca do klubu, w którym grał jako junior. W Rennes jest Kert Toobal, Gérald Hardy-Dessources, Arvydas Mišeikis czy Martti Juhkami.

Nie natknąłem się nigdzie na informacje na temat redukcji ligi, ciekawi mnie czy to kłopoty klubów czy początek jakieś reorganizacji na zapleczy francuskiej Ligue A.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

W LBM miały być zmiany od sezonu 16/17, zmniejszenie ligi do 12 zespołów, tutaj jest o tym. http://www.actuvolley.com/nouvelles-for ... -5054.html
Przez wakacje niestety trochę wypadłem z obiegu, jeśli chodzi o informację, wiem, że kilka klubów w tym na pewno Ales i Harnes miały problemy z otrzymaniem zgody od DNACG na grę w lidze ze względu na brak stabilności finansowej.
Nie wiem czy to jest powodem tak radykalnego zmniejszenia liczby drużyn ale wiele na to wskazuje.
Pieniądze to ogromny problem we francuskiej siatkówce, nawet ci teoretycznie najbogatsi jak Paris czy Tours spotykali się z różnymi karami.
W tym roku bardzo blisko zdegradowania było Beauvais, długo o zgodę na grę w ProA ubiegał się beniaminek z Nancy.
Jak będę miał więcej czasu to spróbuję czegoś poszukać, chyba, że ktoś coś wie na ten temat.

Tych nazwisk jest więcej, Seppanen jako jeden z nielicznych wyróżniający się w zeszłym roku w Tourcoing, Corre drugi rozgrywający na IE, Suc uważany za spory talent, Ah-Kong wyróżniający się jeszcze w Rennes z ProA, Rabillier nie tak dawno grał w LM przeciwko Resovii, Zopie bardzo solidny przyjmujący, Kolokilagi, który kilka fajnych spotkań zaliczył już w Chaumont, Swan N'Gapeth ale to bardziej ze względu na brata, bo talentu mu brakuje, młody Lecat, który ma szansę być całkiem niezłym libero w przyszłości.
Na papierze Rennes powinno wygrać w cuglach, podobnie jak w tamtym roku, a wcześniej w ProA mieli skład spokojnie na PO a spadli z hukiem, więc to trochę inny stan świadomości, co roku spore nadzieje i obietnice, a później wielkie rozczarowania, problemy z kasą i siatkarze wożący na treningi wodę z domu.
Drugim kandydatem jest według mnie Nice.



Leci szybko to wszystko.

W 2 kolejce ciekawie.
Spektakularną wtopę zaliczyło Tours w Narbonne, prowadzili 2-0 i 24-22, żeby przegrać mecz 2-3, jak dla mnie to kompromitacja, głownie z tego względu, że do składu wrócił Konecny (przeciętny) a Narbonne bez Wendta i Prousalisa.

Sporą wtopę zaliczył również Paris.
Chaumont bez Terzicia a jeśli mnie pamięć nie myli to w 2 secie zszedł jeszcze Jimenez ale pomimo tego pokonali faworyzowanego rywala.
Świetny mecz Boyera, może opinia trochę na wyrost, bo widziałem go zaledwie (licząc mecz z Poitiers) trzykrotnie ale rośnie Francuzom ogromny talent.
Sporo przyjmuje i nieźle mu to idzie a poza tym dostaje od groma piłek i bardzo dużo kończy.
W Paris daremny Massari, w ataku gra jak zawsze, więc mizernie gorzej, że przyjęcie zaszło na ten samo poziom.
Hoag z Gasparinim solidarnie psuli zagrywki na potęgę, do tego zaliczyli po kilka spektakularnych czap na pojedynczym.

Kolejna niespodzianka w Montpellier.
Świetny mecz Schneidera, dobrą zmianę dał Pauly, ale jeśli chce zaistnieć w siatkówce to rywalizację o miejsce w szóstce z takim Linzem musi wygrywać.
Lyon kiepsko w przyjęciu, Utia, który w pierwszym meczu bardzo mnie zaskoczył tym razem zawiódł na całej linii, sporo błędów w przyjęciu popełnił również Diaczkow, ale ten drugi, jeśli się (kiedyś) wstrzeli tą swoją zagrywką to będzie wymiatał, bo na siatce radzi sobie bardzo dobrze.

W pozostałych meczach bez jakichś niespodzianek.
Cannes bez Petkovicia i z najpierw Gommansem a później Carle na prawym pomęczyło bułę z Toulouse grającym z Louatim na prawym.
Pierwszy punkt zdobyło Nancy.



W 3 kolejce był hit Tours-Cannes, niestety pora meczu trochę nie tego.
Wygląda na to, Konecny fajne cyferki wykręcił, w przeciwieństwie do Cupkovicia (znowu).
Po drugiej stronie świetny Radić (znowu) i fatalny Petković (także znowu).

Ciekawie było w Poitiers, oj ciekawie :D
Chaumont zaczęło mecz w 10 bez Terzicia i Jimeneza.
Na prawym zaczął Boyer, w przyjęciu Rhein i Wounembaina, i już nie jestem pewien czy Rhein zszedł z kontuzją ale chyba tak a za niego wszedł drugi rozgrywający Chauvin :D.
W tym 1 secie Chaumont o dziwo bardzo długo prowadziło ale w końcówce Poitiers dogoniło i wygrało.
Najlepsze w tym meczu było to, że oni z tym Chauvinem jeszcze 3 seta grali na przewagi... Nie świadczy to zbyt dobrze o Poitiers.
Świetny mecz Boyera, według mnie MVP meczu, dostał ponad połowę piłek całej drużyny, tylko 3 błędy i dobra skuteczność, trzeba go bacznie obserwować.

W pozostałych meczach bez jakichś sensacji.
Lyon rozbił Nantes swoją zagrywką ale dopiero od 2 seta.
Paris bezproblemowo 3-0, już z Massarim na ławce, Gasparini ciągle "nieobecny". Kreek to jakiś inny poziom z kolei.
W Montpellier w 6 zaczął Pauly ale szybko zmienił go Linz, równie mizerny.
Nancy walczyło ale z tak skutecznym Ajaccio nie było szans.
Pomimo tego nawet podobała mi się gra ich przyjmujących Sorokoletow i Ribleta.
Simowski i Kapfer, świetni.
Kolejny dobry mecz w barwach Sete zaliczył Lafitte, szkoda, że nie zdecydował się na jakiś zagraniczny transfer.
Narbonne ciągle osłabione nie miało nic do powiedzenia.
Bardzo dobry mecz Van Walle, Vincic dokładny.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: drukjul »

Posucha w temacie ligi francuskiej, więc pozwolę sobie coś skrobnąć.

Bardzo ciekawym przykładem udanego eksperymentu z przestawieniem zawodnika z przyjęcia na atak, eksperymentu który zresztą właśnie dzieje się na naszych oczach, jest rewelacja rozgrywek lidze francuskiej 19-letni Pierre Jean Stephen Boyer z drużyny aktualnego, niespodziewanego lidera Chaumont. Młody, czarnoskóry Francuz, który w ubiegłym roku grając na Korsyce w całym sezonie zdobył zaledwie kilka punktów, w tym zadziwia wszystkich nie tylko skutecznością w poszczególnych meczach, ale też regularnością - po sześciu kolejkach ma już na koncie 141 pkt, w tym 12 zdobytych asami serwisowymi, co daje niezłą średnią 23.5 pkt. na mecz. Stary włoski farbowany lis Silvano Prandi który na tego młodziaka postawił, ściągnął do Szampanii z Ajaccio i przestawił z przyjęcia na atak, mówi że jest zaskoczony pozytywnie tą eksplozją talentu Boyera najwyżej w "30-40%", bo już od momentu kiedy go zobaczył na zgrupowaniu juniorów był przekonany, że ten chłopak ma olbrzymi potencjał. Ale to chyba tylko on jeden, bo Boyer na MŚ U21 w Meksyku, gdzie Francuzi dwa razy z nasza reprezentacją juniorów, zresztą z Olkiem Śliwką na ataku przegrali, był tylko rezerwowym i grał właśnie jako przyjmujący, nie atakujący. Laurent Tillie już z dwa tygodnie temu na łamach L'Equipe zapowidała, że się przypatrzy uważniej Boyerowi nawet pod kątem pierwszej reprezentacji, ale wpierw przede wszystkim pofatyguje na mecz Chaumont, bo statystyki robią wrażenie, a on go jeszcze nawet na oczy nie wiedział. Ciekawe, czy francuski selekcjoner zdołał już spełnić tę obietnicę i czy faktycznie nazwisko Boyera znajdzie się na liście powołanych na kwalifikacje berlińskie.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

O ile to ten sam przyjmujacy, ktory gral w eliminacjach w Belchatowie to widac bylo ze ma niezly zasieg, skocznosc, dobra kontrole ataku. Zdecydowanie sie nia wyroznial, podobnie jak sredniawym przyjeciem. Fizycznie troche podobnie jak nasi mlodzi, jeszcze ma troche rozwoju i nabrania masy miesniowej.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:O ile to ten sam przyjmujacy, ktory gral w eliminacjach w Belchatowie to widac bylo ze ma niezly zasieg, skocznosc, dobra kontrole ataku. Zdecydowanie sie nia wyroznial, podobnie jak sredniawym przyjeciem. Fizycznie troche podobnie jak nasi mlodzi, jeszcze ma troche rozwoju i nabrania masy miesniowej.
Może po prostu dlatego się nie wyróżniał, bo przy swoich problemach z przejęciem nie dostał wcześniej szansy gry na ataku? Prawdą jest, że trenerzy francuskich reprezentacji młodzieżowych w tym roczniku na tej pozycji przez kilka lat stawili dosyć konsekwentnie na wysokiego Jean'a Patry'ego, który nie zawsze stawał na wysokości zadania i mecze całkiem dobre przeplatał z występami wyjątkowo słabymi. A może dlatego stawiono na niego, że to pierwszy od niepamiętnych czasów młody francuski atakujący o naprawdę świetnych warunkach fizycznych, bo mierzy według różnych danych aż 207-208 cm. Zresztą Patry wyjątkowo szybko trafił do drużyny Ligue A i pierwszy cały mecz w lidze w barwach Montpellier z Paris Volley zdążył rozegrać jeszcze na początku poprzedniego sezonu. Pomimo tego, że jego drużyna przegrała z wicemistrzami Francji dosyć gładko bo 0:3, to sam Patry wypadł wtedy indywidualnie naprawdę bardzo dobrze, bo zdobył 17 pkt i zanotował 50% skuteczność w ataku -> http://datavolley.lnv.fr/2014/DataVolle ... 3-1415.pdf) A warto podkreślić, że nie miał wtedy nawet ukończonych 18 lat, bo jest z grudnia 1996.

Co ciekawe, jeszcze młodszy, bo urodzony dokładnie 31-12-1996 był jego zmiennik na tej pozycji w drużynie najpierw francuskich kadetów, a potem juniorów w tym roczniku wiodącym (95/96) - NIcolas Szerszeń, który jeśli dobrze pamiętam był wtedy w w maju jeszcze obecny przynajmniej ciałem wtedy na wspomnianych przez Ciebie eliminacjach w Bełchatowie, choć chyba nie pokazał się nawet na boisku. Natomiast na MŚ U21 do Meksyku we wrześniu, nie wiedzieć czemu Szerszeń w ogóle już nie pojechał i w obu przegranych przez Francję pojedynkach z naszą reprezentacją na tym turnieju z oczywistych względów nie brał udziału.

Ten młody zawodnik, który jak się łatwo można domyśleć ma oczywiście polskie korzenie i nawet na swoim profilu na Facebooku przedstawia się jako siatkarz polsko-francuski, wybrał ścieżkę kariery swojej starszej siostry i przy okazji także Kevina Tillie, bo gra i studiuje w Stanach, a konkretnie na Ohio State University. Tylko, że odwrotnie nie Boyer został tam przez amerykańskich trenerów z miejsca przestawiony na przyjęcie. Na tej nowej dla siebie pozycji najwyraźniej zrobił w ubiegłym roku spore wrażenie na obserwatorach i trenerach ligi uniwersyteckiej, bo zarówno w trakcie, jak i już po sezonie otrzymał kilka wyróżnień i nagród przeznaczonych dla pierwszoroczniaków. A nawet więcej, niektórzy amerykańscy blogerzy piszący o uniwersyteckiej siatkówce zaczęli już porównywać zdobycze punktowe i statystyki tego było nie było dopiero freshman'a i 18-19 latka, ze statystykami Thomasa Jaeschke, Aaron Russella i siedmioma innymi najlepszymi zawodnikami ligi uniwersyteckiej grającymi na przyjęciu z atakiem. I zaskoczenie, okazało się, że Szerszen w takich, co prawdo papierowych zestawieniach znalazłby się tuż za plecami obu amerykańskich reprezentacyjnych przyjmujących. http://tiny.pl/gg1vt

Papierowe statystyki w przypadku młodych siatkarzy bywają co prawda bywają często zwodnicze, a w każdym razie widać z tego, że już po tym swoim pierwszym sezonie w Stanach młody Szerszeń naprawdę wyjątkowo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę i przed nowym sezonem ligi uniwersyteckiej oczekiwania wobec niego są już nawet takie, że mimo młodego wieku i stażu na uczelni powienien się stać jedną z czołowych postaci tych rozgrywek i może pretendować do wybieranej zawsze po sezonie prestiżowej AVCA First-Team All-America. Ostatni Europejczyk, który się znalazł w tym gronie, wspomniany Kevina Tillie był nominowany aż dwa razy w 2012 i 2013, ale Nicolas ma całkiem realne szanse za wielką wodą zebrać jeszcze więcej podobnych wyróżnień, które potem, przy podpisywaniu zawodowego kontraktu w Europie wszystim młodym siatkarzom kończącym amerykańskie uczelnie oczywiście niesłychanie pomagają. Całkiem jasne, że mu w tym kibicuje i trzymam za te jego przyszłe, możliwe sukcesy mocno kciuki. :)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: ldz »

drukjul pisze: Co ciekawe, jeszcze młodszy, bo urodzony dokładnie 31-12-1996 był jego zmiennik na tej pozycji w drużynie najpierw francuskich kadetów, a potem juniorów w tym roczniku wiodącym (95/96) - NIcolas Szerszeń, który jeśli dobrze pamiętam był wtedy w w maju jeszcze obecny przynajmniej ciałem wtedy na wspomnianych przez Ciebie eliminacjach w Bełchatowie, choć chyba nie pokazał się nawet na boisku.
na pewno trochę pograł, bo wierz mi, nie da się zapomnieć bełchatowskiego spikera krzyczącego parokrotnie "Nicolas Szerszeń" z tym jego charakterystycznym zaciąganiem ;) nie widziałam wszystkich tych meczów, ale jeśli dobrze kojarzę, to Nicolas zagrał tak przeciętnie, niezłe zagrania przeplatał słabszymi. I mnie się wydaje, choć może nie do końca pamiętam i się mylę, że grał wówczas na przyjęciu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

Pamietam to tak jak Idz.
Szerszen przyjecie chyba srednie i bez wyrozniania sie. Subiektywnie to Boyer wydawal sie miec duzo wiekszy potencjal szczegonie ofensywny.
Co do Boyer to nie wyroznial sie przyjeciem. Ogolnie to sie wyroznial, wlasnie tym potencjalem ofensywnym. Chyba mial tez pare fajnych serwow. Jako jedyny z tej druzyny zrobil na mnie wrazenie wystarczajace by zapamietac jego gre i mgliscie nazwisko.
Jesli pisalam, ze fizycznie jak nasi to tez nieprecyzyjnie. Ma/mial jeszcze chlopieca sylwetke ale typ bardziej zblizony do Bednorza niz do innych naszych mlodych przyjmujacych.
W ogole to jak na francuski styl, zwykle "techniczny", Francuzi grali slabo w przyjeciu i w obronie. Az myslalam, ze przyslali jakies rezerwy i troche ich podpytywalam na ten temat.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

drukjul pisze:
Bardzo ciekawym przykładem udanego eksperymentu z przestawieniem zawodnika z przyjęcia na atak, eksperymentu który zresztą właśnie dzieje się na naszych oczach, jest rewelacja rozgrywek lidze francuskiej 19-letni Pierre Jean Stephen Boyer z drużyny aktualnego, niespodziewanego lidera Chaumont.
Stawiam tonę węgla, że żadnego przestawienia nie byłoby, gdyby nie kontuzja Jimeneza, a może nawet nie byłoby Boyera w składzie, gdyby nie kontuzja Wounembainy ale na szczęście jest i gra świetnie.

Niestety trochę mało czasu ostatnio mam, co tam było ciekawego w tym czasie?

Na pewno dwie wtopy Tours, wielka sprawa.
Zwłaszcza ta z Sete z 0-2 i już nie pamiętam ile było w 3, ale kilka punktów przewagi już mieli.
Pozamiatał ich wtedy Rossard, plus Lafitte z Sengerem.
Tydzień temu porażka z Poitiers u siebie 1-3, to jakoś jestem bardziej w stanie zrozumiem, bo Poitiers gra po prostu solidnie.
4 porażki w 6 meczach...kiedyś potrafili całą zasadniczą skończyć z ledwie 4 porażkami.
Wczoraj w końcu pewne zwycięstwo z Paris (bez Hoaga, nieobecny do końca roku).
Nie wiem czy to kwestia mobilizacji czy o co chodzi, ale Tours z mocniejszymi przeciwnikami gra po prostu lepiej.

Było kilka ciekawych spotkań po drodze, choćby Beauvais-Cannes.
Poszli na noże, sporo szybkich akcji, mało obron, jedni i drudzy na niezłej skuteczności.

Tydzień później Cannes znowu grało 5 setów, ale szarpane to było, 193 punkty w 5 setach, rzadko spotykane.


W ostatniej kolejce uważnie oglądałem mecz Sete.
Świetny mecz T.Rossarda, ależ chodził na zagrywce (kolejny raz).
W 3 secie wszedł przy stanie 16-20 i zszedł przy 22-20, w tym czasie posłał tylko jednego asa ale wszystkie pozostałe zagrywki piekielnie trudne, dopiero ta 7 zwolniła na taśmie i to chyba uratowało Narbonne.
Poza nim dobry mecz Moreau, nie wiem jak on kończył niektóre ataki, bardzo słabo Hernan, przerzucał atakującego, do środkowych jak grał to często za nisko. Nie podobało mi się to.
Jeśli Rossard utrzyma taką formę to Sete i chyba całe ProA będzie dla niego za wąskie.

Niezły mecz w Poitiers, fajnie wyglądają w tej drużynie Poey i Bjelica.

Patrzyłem trochę na Montpellier i zadziwia mnie Schneider, nawet jak im nie idzie to on potrafi grać na bardzo wysokim poziomie.
Zupełne przeciwieństwo Petkovicia.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Nie bardzo rozumiem co stało się w meczu Ajaccio-Montpellier.
Takaniko bardzo niedokładny, niepotrzebnie przyśpieszał piłki.
Simowskiego nie mogłem poznać, czapa, aut, czapa, aut. Dużo lepiej wypadł zmieniający go dwukrotnie Corteggiani.
Podobnie Miranda, on zawsze miał problemy ze skutecznością, ale dzisiaj dołożył fatalne przyjęcie.
Petreas, Daily i Andrei, do nich nie mam zastrzeżeń, nie wiem jakim cudem oni kończyli z tych zaniżonych wystaw.
Montpellier bez Viciany, grę ciągnął oczywiście Schneider, sporo trudnych piłek dostawał i radził sobie bardzo dobrze.
Plus przy Diefenbachu.

Czasami oglądając mecze we Francji mam wątpliwości czy tam jest wszystko czyste, niestety.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Mam za sobą dwa mecze Chaumont, kolejno z Nancy i Lyonem, głównie starałem się obserwować oczywiście Boyera.
Mecz z Nancy w miarę solidny w jego wykonaniu, skuteczny, choć nie ustrzegł się błędów, o tych błędach za chwilę, posłał 5 punktowych zagrywek, super wynik, nie bylo to bicie na siłę, zmieniał siłę, kierunki, bardzo dojrzale, poprawkę jedynie wziąłbym na to, że Nancy to chyba najgorzej przyjmująca drużyna w lidze.
Mecz z Lyonem niestety słaby w jego wykonaniu, Repak w ogóle nie ma pomysłu na rozegraniu, zwłaszcza, gdy na boisku są Rhein i Terzić, więc sypie co się tylko da do Boyera, bardzo duża liczba nieskończoncyh kontr, sporo bije przed siebie, często blokowany, na zagrywce zupełnie nie ten facet.
Jimenez powinien więcej pograć w tym meczu.
Closter, bardzo fajny libero.
Kolejne dobre mecze D'Almeidy, powołanie do szerokiej kadry w pełni zasłużone.
Po drugiej stronie dobry mecz Nikolova, zwłaszcza w 1 secie.
Poza tym środkowi na spory plus, powołanie Joufroy'a także zasłużone.


Kolejna kompromitacja Tours, chociaż to już chyba nie pasuje używać takiego słowa w stosunku do nich.
Znowu prowadzili 2-0 i kolejna porażka 2-3, dla mnie totalnie niezrozumiałe.
Mocno nie doceniłem Hadravy przed sezonem, teraz już wiem, że znaleźli zawodnika na poziomie Pereza, a może nawet lepszego.
Dzisiaj też myślałem, że Tours zabawi się.
W pierwszym secie z łatwością oddawali przewagę kilku punktów.
Bliscy zrobienia mega wyczynu byli w secie 3, gdzie prowadząc 16-9 seta skończyli ledwie do 23.
Cupković się rozegrał, przynajmniej a ataku, bo w przyjęciu bawi się w chowanego.
Nie wiem czy mogę wierzyć statystykom, bo aż tak uważnie nie przyglądałem się, ale White przyjął 38 z 54 zagrywek rywali.
Nancy pewnie z Feghuo coś ugrałoby.

Cannes chyba jak Zatorski, ma zadyszkę.
Sete poskładało ich w 3 setach, a w zasadzie Moreau z Rossardem, obaj w niezłej formie, w przeciwieństwie do Hernana.
Wczoraj Cannes w bólach pokonało Narbonne.
Super Radić, Gommans i Pujol, reszta średniawo.
Chyba jeszcze nie widziałem meczu, w którym atakujący (Wendt) zrobiłby tyle błędów (18).
Sete, które tak fajnie grało z Cannes dzisiaj przegrało z Montpellier. :D
I coś czuję, że gdyby ktoś ze wspomnianej wcześniej pary Moreau-Rossard miał gorszy dzień to skończyłoby się w 3 setach.
Kolejny raz świetny Schneider i kolejny plus przy Diefenbachu, choć nie bardzo rozumiem jak można mieć problemy z przyjęciem jego zagrywki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Paes zwolniony, Heynen nowym trenerem Tours.
http://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actua ... aes/614787
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: MaciejJoker »

hunter pisze:Paes zwolniony, Heynen nowym trenerem Tours.
http://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actua ... aes/614787
A to bardzo ciekawa informacja ;)
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

http://www.spacerstoulouse.fr/index.php ... cle?id=368
Milos Culafić nowym atakującym Toulouse.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

http://lnv-web.azurewebsites.net/MatchS ... pe=LegList
Potiers bez Poeya, Demirovicia i Janicia. Nimir na przyjęciu, Bjelica na prawym. Szkoda, że nie oglądałem.

Poitiers już zakontraktowało Frederica Baraisa.

Tristan Martin nowym trenerem Narbonne.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

http://worldsportsgate.com/fra-m-season ... s-surgery/
Dejan Radić sezona ma już z głowy. :<
Wielka szkoda, według mnie obok Kreeka i Smitha TOP3 środkowych ProA.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

http://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actua ... nes/629427
Luka Suljagić w Cannes w miejsce Radicia.
W takim układzie powrót tego gracza na starą pozycję, ostatnio w Ethnikosie grał jako OPP, nawet zastanawiałem się dlaczego nie ma go w kadrze na mecze pucharowe.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Bartman w Poitiers :D :D :D
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: marakuja »

hunter pisze:Bartman w Poitiers :D :D :D
Na przyjęcie czy na atak ? ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Uważam, że przyjęcie, bez sensu przestawiać zawodnika, który cały sezon grał na ataku, na przyjęcie i na odwrót, bo taki manewr musiałby zastosować Donat.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: marakuja »

hunter pisze:Uważam, że przyjęcie, bez sensu przestawiać zawodnika, który cały sezon grał na ataku, na przyjęcie i na odwrót, bo taki manewr musiałby zastosować Donat.
A zawodnik na jakiej pozycji ma kontuzję, bo rozumiem, że to ten transfer medyczny ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: hunter »

Przyjmujący, a w zasadzie to dwóch przyjmujących wypadło im, Janić i Demirović, już jakiś czas temu ściągnęli Baraisa na przyjęcie, to teraz Bartman i Nimir spokojnie na rozegranie wróci, choć to może nie jest zbyt dobry pomysł. :D
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”