Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Pierwsze nazwiska już padły.

Diefenbach (Montpellier) i Repak (Chaumont) w Nantes.
Holender okazał się być jednym z odkryć tego sezonu, dobry blok i trudny, choć mocno pokraczny flot, dobry transfer.
Po Repaku nie oczekiwałem wiele i nie rozczarował mnie, zastąpi Skladanego i nic więcej.
Za Repaka może przyjść Gonzalez z Lyonu.

Andrei odchodzi z Ajaccio.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: lipa210 »

A wiesz może czy kontrakty kończą się francuskim talentom? (Rossard, Clevenot i Boyer) czy są jakieś plotki czy zostają w rodzimej lidze czy raczej wyjadą za granice? :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

lipa210 pisze:A wiesz może czy kontrakty kończą się francuskim talentom? (Rossard, Clevenot i Boyer) czy są jakieś plotki czy zostają w rodzimej lidze czy raczej wyjadą za granice? :)
Nie mam pewności, ale chyba cała trójka miał roczne kontrakty, o Rossardzie sporo pisze się w temacie PlusLigi, Boyer ma zostać, Clevenot coś o Włoszech wspominano, nie znam szczegółów.
Pinheiro i Redwitz podobno mają wrócić, ale to na razie plotki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Heynen po sezonie odchodzi z Tours, w jego miejsce najprawdopodobniej Medei (Beauvais), choć wolałbym Duflos, który odchodzi z Sete, jego miejsce zajmie obecny asystent Dugrip. Jonsserand nowym trenerem Cannes, nowego trenera najprawdopodobniej będzie miało też Montpellier.
Basić z Cannes do Toulouse.
Augenier z Cannes do Chaumont (2 lata).
Burt odchodzi z Nantes, z kolei Van Rekom przedłużył o rok, o rok przedłużył także Ragondet z Cannes.
Closter przedłużył z Chaumont o 2 lata.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: bartosz25876458790 »

Wiadomo czy Clevenot zostaje we francji czy wybiera sie do zagranicznego klubu
kanimo

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: kanimo »

http://volleyweb.forumactif.fr/t688-tra ... -2016-2017
Dosyc przejrzyste.
Clevnot wedlug tej rozpiski odchodzi (czyli pewnie jeszcze wolny i negocjuje gdzie indziej).
Boyer widnieje jako przyjmujacy? Wiem, ze tak byl kontraktowany. Pytanie gdzie jest jego przyszlosc? Parametry wzrostowe ma bowiem zblizone do Bucki (albo Wlazlego jak kto woli;) )choc chyba juz zasieg wyzszy (na oko niezla winda)

A plotek jest sporo.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Boyer raczej już zostaje na ataku, dobrze, że zostaje we Francji, ciekawe tylko jaki trener trafi do Chamuont, bo z Boyerem będzie miał ogrom pracy, na razie to on mi najbardziej przypomina i warunkami, i stylem gry Sidibe.

Lecat nowym trenerem Montpellier, powrót z zaświatów.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Raul Lozano
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:40
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: Raul Lozano »

lipa210 pisze:A wiesz może czy kontrakty kończą się francuskim talentom? (Rossard, Clevenot i Boyer) czy są jakieś plotki czy zostają w rodzimej lidze czy raczej wyjadą za granice? :)

O to samo chciałem spytać, być może któryś z nich byłby do wyjęcia? Zwłaszcza Clevenot wydaje się mieć dobrze poukładane w głowie a i potencjał dosyć spory
kanimo

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: kanimo »

W linku, ktory podalam 3 posty wczesnie macie sklady zespolow: pozostajacych,odchodzacych i przychodzacych.
Jak odchodza i nie ma podanego zespolu- znaczy szukaja. Jak negocjuja z aktualnym zespolem, po koncu kontraktu tez podane.
Maly slowniczek:
Arrivées-przyjscie, départs-odejscia, restants-pozostajacy (wazny kontrakt), en négociacions-koniec kontraktu i negocjuja ze swoim klubem przedluzenie.
I wszystko jasne. Uzupelniany na biezaco.

Mnie Boyer wydaje sie stabilniejszy do Sidibe. Spokojniejszy, madrzejszy. Potencjalnie lepszy.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Gonzalez oficjalnie w Chaumont. Odchodzi Jimenez.
Dwóch nowych zakontraktowało Nantes, dołączyli Overbeeke i Ducange, więc Hadrava out.
Do Poitiers przechodzi Andringa, odchodzi Poey.
Z Toulouse odchodzi Santucci, spora strata według mnie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Pierwsze ruchy w Tours, spore czystki.
Hernan (sypa, po dobrym sezonie ale mam wątpliwości), Jouffroy (środkowy,duży plus), Van Doorn (środkowy,nic specjalnego) i Nevot (drugi sypacz) dołączą.
Odchodzą Cupković, Jamuel, Sabbi, Castard, Gardien, Strugar, Bartos i Smith.
Szkoda na pewno Smitha, Sabbi też potrafił zrobić różnicę, ale z raczej nikt nie liczył na to, że zostanie na dłużej, Cupković niby nieźle grał, ale myślałem, że więcej pokaże, pozostali jak najbardziej do odstrzału.

Schneider przechodzi z Montpellier do Poitiers, dla mnie koniec pewnej epoki. Poza Austriakiem odchodzi także Viciana rozgrywający.
Z Sete odchodzą Lafitte (podobno Paris) i libero Rossard.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Steuerwald odchodzi z Paris do Friedrischafen. W jego miejsce Koga z Tiikeritu.
Ciekawe czy postawią coś na młodego Henno (bratanka), chociaż on to chyba bardziej ma ciągoty do OH i robienia selfi.
Przyjmujący Del Bianco w Cannes.
Vincic, Kral, Hudecek, Kroiss odchodzą z Beauvais.
White zostaje w Tours. Dołącza Rabiller.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: serBalonSwann »

hunter pisze:Steuerwald odchodzi z Paris do Friedrischafen. W jego miejsce Koga z Tiikeritu.
Ciekawe czy postawią coś na młodego Henno (bratanka), chociaż on to chyba bardziej ma ciągoty do OH i robienia selfi.
Przyjmujący Del Bianco w Cannes.
Vincic, Kral, Hudecek, Kroiss odchodzą z Beauvais.
White zostaje w Tours. Dołącza Rabiller.

O Ejdam White gra w Tours? jak mu idzie??
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

serBalonSwann pisze: O Ejdam White gra w Tours? jak mu idzie??
Przeciętnie.

Thiago Sens, Pinheiro, Lafitte (więc zgodnie z przewidywaniami) i Paese (może ktoś coś o nim napisać?) w Paris.
Odchodzą Fernandez, Saitta, Hoag, Gasparini i Bahov
Mijailović (Tourcoing-OH) w Ajaccio, średni początek.
Josserand i Kral w Cannes. Ochodzi Gommans do Sete oraz Petković i Kolaković.
Peironet, Luizinho i Trutchew w Sete. Nicola Rossard odchodzi do Toulouse, do Tuluzy dołączają także Van Der Dries, Tammemaa i Chinenyeze.
Corteggiani i MacDonnel (fajnie będzie go znowu zobaczyć) w Chaumont.
Diaczkow w Montpellier.
Tervaportti w Poitiers.
Halilović i Kasić w Nice.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Tervaportti w Poitiers.[/quote]

Chętnie zobaczyłbym go w Pluslidze. I wnoszę po obecnym klubie że jak najbardziej dostępny finansowo dla zespołów nie tylko z czołówki Plusligi
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: StanLee »

Paese robił kiedyś za nadzieję brazylijskiego ataku, podstawowy gracz drużyny Mistrzów Świata Juniorów 2009, ten sezon w drużynie z dołu ligi (Paqueta) miał świetny, 319 punktów w 19 spotkaniach, 54% skuteczności ataku, gdyby w środku sezonu nie miał problemów zdrowotnych, to byłby w ścisłej czołówce najlepiej punktujących ligi. Sam jestem ciekaw jak sobie poradzi.

https://www.youtube.com/watch?v=E9JxBNqBndo
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Ciekawie to wygląda, będę starał się uważnie go obserwować.


Trzy ciekawe ruchy w Nice, przyszli Egleskalns (nie wiem jak sobie radził w Grecji) i dwójka środkowych Cuk oraz Tuitoga.
Już wiadomo gdzie odeszli Bahov i Hoag, odpowiednio Bursa i Milano.
Jimenez zamienia Chaumont na Tourcoing. d'Almeida jest też do wzięcia.
Hudecek z Beauvais wraca do ojczyzny. Jak na razie lipa w Beauvais, nie wiadomo nic.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: SerCos »

Matej Pátak przenosi się z Częstochowy do Chaumont.
hunter pisze:d'Almeida jest też do wzięcia.
Wzięło go Cannes.
hunter pisze:... przyszli Egleskalns (nie wiem jak sobie radził w Grecji) ...
Różnie sobie radził, w rundzie zasadniczej dobrze. Dwa pierwsze mecze półfinałowe poprawnie. Zawiódł w dwóch kolejnych, ale to solidny grajek, chociaż granie w lidze greckiej w Olympiakosie też sporo ułatwia.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

Mnie zaintrygowal atak Montpellier.
Patry et Panou. Ten ostatni zaprezentowal sie niezle w meczu przeciwko naszym juniorom na ostatnich ME u 20.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Hunter napisałbyś czy coś ciekawego dzieje się z ligą francuską? Wcześniej dużo korzystałem z Twoich opisów. Kiedy startuje? Jakie typy?
kanimo

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: kanimo »

Nie jestem Hunterem ale czekajac na jego typy odpowiem: liga startuje 20tego. Natomiast superpuchar jest 15tego (Ajjacio:Paris).
Zestawienie par 1szej kolejki masz pod :
http://www.lnv.fr/9/lam.html
Transmitowany mecz Tours-Chaumont nalezy do ciekawszych z 1 kolejki.

Subiektywny zestaw ekip interesujacych (gracze, ktorzy mnie interesuja i ktorych lubie) to dla mnie Poitiers, Toulousa i Chaumont. Powinny sie liczyc, urywac punkty najsilniejszym.
W Poitiers Tervaportti oraz Shneider (podany jako srodkowy) i Nimir na ataku. Zobaczymy czy bedzie postep w poronaniu do debiutu na tej pozycji. Zawsze moga przestawic Shneidera.

Tuluza ma nadzieje francuskiego rozegrania, na atak sciagneli van de Driesa. Ciekawe czy dziura po Clevnot zostanie zapelniona.
Spore zmiany, troche mlodych. Min ten sympatyczny srodkowy, ktory napsul troche krwi naszy zlotym juniorom oraz mlody przyjmujacy z Cannes. Raczej oslabieni ale moga zaskoczyc.

Personalnie z tej trojki najsilniejsze chyba Chaumant z Boyer w ataku, Gonzalezem na sypie, Patakiem/Wunembaina i McDonellem/Auganier. Czy Boyer potwierdzi swoje aspiracje? Jak dla mnie kandydat do czolowej trojki.

I jak zwykle Paryz, Tours, moze Sète. Paryzanie w meczach sparingowych wypadali roznie (min przegrana z 2ligowcem) ale wydaje sie, ze zbudowali sklad na utrzymanie tytulu, brakuje dotarcia. Interesujaca bedzie wspolpraca portugalsko/brazylijska.
Sète z Rafa ale odejscia Rossarda raczej nie zostalo skompensowane. Srodkowy brazylijski moze dobrze zastapic Lafita.
Tours ma ambicje na powrot do czolowki, nowego prezydenta, podwyzszony budzet. Jako cele podali Mistrzostwo Francji i 1/4 w pucharach. Maja tez apetyt na organizacjie finalow pucharowych. Jednoczesnie przyszlo tam paru mlodych obiecujacych.

Zamkniete, pelne sklady masz: http://volleyweb.forumactif.fr/t688-tra ... -2016-2017
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

kanimo pisze: moze Sète
Według mnie Sete bez podjazdu w tym sezonie, rozbiór totalny, vide sparingi.
Kiepski pisze:Hunter napisałbyś czy coś ciekawego dzieje się z ligą francuską? Wcześniej dużo korzystałem z Twoich opisów. Kiedy startuje? Jakie typy?
Jak znajdę czas to wrzucę coś takiego jak rok temu ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Kamino dzięki. Także uważam że Paryż ma duże szanse ma na obronę. Z ligi francuskiej często trafiają do naszej ligi ciekawi gracze, dlatego warto ją śledzić. W tym roku m.in Rossard, Smith, szkoda że Clevenot do nas nie trafił. A w przyszłości może Boyer właśnie? Na pewno jest to zawodniki godny uwagi
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2016/2017

Post autor: hunter »

Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”