Francuska ProA sezon 2016/2017

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Za tydzień start ligi, dzisiaj mecz o Superpuchar Paris-Ajaccio w Ajaccio.

Paris
Rozgrywający: Pinheiro, Walgenwitz
Atakujący: Paese, Dubreuil
Przyjmujący: Sens, Gergye, Perrot,
Środkowi: Laffite, Kreek, Kaba
Libero: Koga
Trener: Rougeryon

Przyzli: Koga, Laffite, Sens, Paese, Pinheiro
Odeszli: Steuerwald, Gasparini, Bahov, N.Hoag, Saitta, Fernandez, Massari

Wydaje mi się, że przed nimi ciężki początek sezonu, z poprzedniego został tylko Kreek, więc o zgranie będzie bardzo ciężko. Poziom pierwszej szóstki został w miarę zachowany, szczególną uwagę poświęcę w tym sezonie libero Paris-Koga/Kodze?

Sete
Rozgrywający: Redwitz, Liot
Atakujący: Moreau
Przyjmujący: Mendez, Lamoise, Gommans, Trutchev
Środkowi: Senger, Henry, Luizinho
Libero: Peironet
Trener: Dugrip

Przyzli: Peironet, Luizinho, Gommans, Trutchev, Redwitz, Liot
Odeszli: Hernan, N.Rossard, T.Rossard, Lafitte, Hervoir, Bonnefoy, Petrov

Jakoś czarno to widzę, zastąpienie Tibo jest niemożliwe, Gommans to jednak nie ten poziom, poza tym dużo tych zmian, odszedł także trener Duflos, ciężki sezon przed nimi. Do ósemki załapią się bez problemów ale na powtórkę według mnie nie ma zbyt dużych szans.

Ajaccio
Rozgrywający: Takaniko, Petrov
Atakujący: Simovski, Castard
Przyjmujący: Mijailovic, Miranda, Lacassie
Środkowi: Dailey, Petreas, Siirilä
Libero: Exiga
Trener: Fernandez

Przyszli: Mijailovic, Petrov, Castard, Siirilä
Odeszli: Andrei, Corteggiani, Demeyrez, Kapfer

Udało się utrzymać skład, więc powinni być kolejny rok groźni. Ciekawi mnie jak poradzi sobie środkowy Siirila. Postawili na stabilizację, są spore szanse na powtórzenie wyniku.

Tours
Rozgrywający: Hernan, Nevot
Atakujący: Konecny
Przyjmujący: Levi Cabral, White, Rabillier, Barnes
Środkowi: Jansen Vandoorn, Collin, Jouffroy, Zuidberg
Libero: Henno
Trener: Medei

Przyszli: Hernan, Nevot, Van Doorn, Jouffroy, Rabiller, Cabral, Barnes
Odeszli: Sabbi, Smith, Bartos, Strugar, Castard, Gardien, Cupkovic, Jaumel, Olsen

Poprzedni sezon przegrany, ogromne rozczarowanie, teraz jest nowy trener, ale jak dla mnie to szału nie ma, nie przekonuje mnie w ogóle ten skład, o ile jeszcze Levi jest w stanie zastąpić Cupkovicia, Hernan nie powinien grać gorzej niż Jamuel, to zastąpić Smitha będzie niezwykle ciężko, który sporo wnosił także poza boiskiem, sporym błędem jest także permanentne stawianie na Konecnego (jak na razie bez zmiennika), który z sezonu na sezon gra coraz mniej i coraz słabiej.

Chaumont
Rozgrywający: Gonzalez, Chauvin
Atakujący: Boyer, Corteggianni
Przyjmujący: Wounembaina, Ben Tara, Patak
Środkowi: McDonnell, Aguenier, Rodrigez, Sol
Libero: Closter, Jorna
Trener: Prandi

Przyszli: Gonzalez, Aguenier, Rodriguez, Corteggian, McDonnell, Patak, Ben Tara, Jorna, Sol
Odeszli: Repak, Jiménez, Mouiel, Cuk, Simin, Horacio d'Almeida, Terzic, Rhein

Nawet mi się to podoba, szkoda d'Almeidy ale udało się sensownie go zastąpić, fajny ruch z Jorną, który wydaje mi się, że będzie grał na przyjęciu, bo para Wounembaina-Patak to spora strzelnica, są w stanie namieszać, mogą włączyć się znowu do walki o czwórkę.

Toulouse
Rozgrywający: Brizard, Darrieux
Atakujący: Van Der Dries, Manusauki
Przyjmujący: Basic, Louati, Zagonel
Środkowi: Burel, Tammemaa, Chinenyeze
Libero: Nicola Rossard
Trener: Enard

Przyszli: Basic, N.Rossard, Tammemaa, Van den Dries, Chinenyeze
Odeszli: Clevenot, Ferreira, Deveze, Santucci, Culafic, Tuitoga, Radtke

Ciężko wyobrazić mi sobie tą drużynę bez Clevenota, na lidera kreowany zapewne będzie Van Der Dries, który ma w sumie poprzedni sezon stracony, szału nie ma, nie spodziewałbym się tak udanego sezonu jak ten poprzedni. PO powinni załapać.

Nantes
Rozgrywający: Repak, Matyas Demar
Atakujący: Overbeeke
Przyjmujący: Van Rekom, Baetens, Lukas Demar, Caldwel
Środkowi: Holubec, Diefenbach, Ducange
Libero: Morillon, Mouiel
Trener: Martin Demar

Przyszli: Diefenbach, Repak, Lukas Demar, Ducange, Overbeeke, Baetens, Mouiel, Morillon, Caldwel
Odeszli: Skladany, Patuc, Westphal, Burt, Sol, Antoinette, Hadrava, Papadimitriou

Spora wyrwa może pozostać po odejściu Hadravy, nie wiem czy Overbeeke jest w stanie w pełni go zastąpić, poza nim zachowano poziom sprzed roku, duży plus za sprowadzenie Diefenbacha, powinni włączyć się do walki o PO.

Poitiers
Rozgrywający: Tervaportti, Suc
Atakujący: Nimir
Przyjmujący: Andringa, Demirović, Jakovljević
Środkowi: Bjelica, Agantis, Schneider
Libero: Barais, China
Trener: Donat

Przyszli: Andringa, Schneider, Suc, Tervaportti, China, Jakovljevic
Odeszli: Duhagon, Bartman,Raydel Poey, Janic, Nenchev, Rafidison, Hebert, Audric

Nie bardzo wiem co o nich myśleć, super transfer jak na francuskie realia z Tervaporttim a z drugiej strony postawienie na Nimira w roli atakującego, zastąpić Poeya moim zdaniem nie jest w stanie, czuję sporo gry w roli atakującego Schneidera, krucho wygląda także obsada libero.

Cannes
Rozgrywający: Pujol, Quentin Rossard
Atakujący: Carle, Emanuel Ragondet, Del Bianco, Farjaudon
Przyjmujący: Kral, Radić, d'Almeida
Środkowi: Zass
Libero: Diez
Trener: Josserand

Przyszli: Kral, Del Bianco, d'Almeida, Zass, Diez, Q.Rossard, Farjaudon
Odeszli: Basic, Aguenier, Petkovic, Kasic, Kovacic, Gommans, Atonijevic, Knudsen

Szykuje się kolejny sezon przeciętniactwa, odszedł Gommans, który był najrówniej grającym siatarzem w tamtym sezonie, nie wiem czy Del Bianco/Farjaudon są w stanie go zastąpić, nie znam ich, nie zdziwi mnie, jeśli młody Carle będzie dostawał swoje szanse, bo ma potencjał. Ciekaw jestem jak po kontuzji będzie wyglądał Radić, jeśli szybko wróci do formy razem z d'Almeidą będą tworzyć jedną z najciekawszych par środkowych.

Montpellier
Rozgrywający: Caporiondo, Saitta
Atakujący: Patry, Panou
Przyjmujący: Delgado, Diaczkow, Lavagne, Bennefoy
Środkowi: Bultor, Radtke, Koelewijn
Libero: Duee
Trener: Lecat

Przyszli: Diaczkow, Duee, Delgado, Radtke, Bonnefoy, Caporiondo, Koelewijn, Saitta, Panou
Odeszli: Diefenbach, Viciana, Schneider, Peironet, Mandadjiev, Linz, Di Giantomasso, Mariano, Strasbourg, Suty, Pauly, Lebot

To może być ciekawa mieszanka. Bardzo ciężko będzie zastąpić Schneidera, gość był instytucją wręcz w Montpellier, sporą stratą jest także odejście Diefenbacha ale jego z powodzeniem powinien zastąpić Koelewijn. Na plus na pewno sprowadzenie Saitty oraz zamiana trenera na Lecata. Bardzo interseje mnie postawa atakujących Patry już kilka razy pokazywał w lidze spory potencjał, teraz jako konkurenta ma innego zdolnego Panou, ciekawe.

Narbonne
Rozgrywający: Prousalis, Prigent
Atakujący: Wendt
Przyjmujący: Mrozek, Snippe, Seppanen
Środkowi: Bissette, Tranchot, Milić
Libero: Kilama
Trener: Martin

Przyszli: Kilama, Bissette, Prigent, Milic, Snippe, Seppanen
Odeszli: Fragkos, Llenas Sabanes, Nevot, Protopsaltis, Fornes

Spadkowicz z poprzedniego sezonu. Czarno to widzę i to nie ze względu na ich stroje. Skład na papierze jest jeszcze słabszy niż w poprzednim sezonie, fajnie będzie znowu zobaczyć Seppanena w ProA, pozytywnie zapadł mi w pamięci z sezonu w Tourcoing, ciekawym transferem może być także środkowy Bissette. Raczej nie udało im się zastąpić Fragkosa, Protposaltisa i Fornesa, drużynę będą ciągnąć zdcydowanie Seppanen i Wendt, jak dla mnie kandydat do spadku, znowu.

Nice
Rozgrywający: Halilović, Kasić
Atakujący: Egleskalns
Przyjmujący: Terzić, Kolev, Clere
Środkowi: Cuk, Tuitoga, Radević, Anegay
Libero: Ribbens

Przyszli: Halilovic, F.Kasic, Cuk, Egleskalns, Tuitoga, Kolev, Terzic
Odeszli: Corre, Suc, Cubrilo, Seppänen, Beclin, Feugouho, Ristic, Gras, Velay

Niespodziewany beniaminek. Skompletowali nawet niezłą szóstkę, z ProB chyba tylko libero Ribbens będzie regularnie występował. Szkoda, że nie został rozgrywający Corre, chciałbym go zobaczyć w pierwszej lidze i cenię go wyżej od Halilovicia, odszedł także Seppanen. Ciekaw jestem postawy Egleskalnsa, w przeszłości miał problemy z kontuzjami, a jako takiego zastępstwa nie ma. Nie będzie takiego bicia jakie zbierało Nancy w zeszłym sezonie, okolice miejsca barażowego na moje oko.


Liga w tym roku zanosi się na to, że będzie ciut słabsza ale ciekawsze po skrojeniu do 12 zespołów.
Odejścia zwłaszcza Rossarda, Clevenota, Hadravy czy Bahova, a także Smitha, Hoag'a, Poeya a nawet Gaspariniego (ze względu na medialne nazwisko) nie do końca chyba udało się zastąpić.
Pojawiły się ciekawe nazwiska Tervaportti, Van Der Dries, Thiago Sens, Paese, Koga, weryfikować będziemy za kilka miesięcy.

Od tego sezonu na niektórych meczach będzie dostępny challenge.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Ruszyła najlepsza liga na świecie. ;)

Przed tygodniem rozegrano mecz o Superpuchar, Ajaccio wygrało z Paris 3-2, spotkania nie oglądałem, więc nie będę się wypowiadał.

Sezon ligowy Ajaccio także zaczęło od zwycięstwa choć łatwo nie było.
Nawet niezły poziom, zwłaszcza w początkowej fazie, gdzie było sporo poukładanych i szybkich akcji.
W kolejnych dwóch dość pewne zwycięstwa Ajaccio, 3 seta zaczęli od prowadzenia 10-1. W 4 Nantes podjęło jeszcze walkę, prowadzili 4-8, ale gospodarze szybko znowu wyszli na prowadzenie, które goście jeszcze odrobili z 23-20 dochodząc na 23-23, ale dwie ostatnie akcje znowu dla Ajaccio.
Simowski wielka klasa, świetnie celował z zagrywki. Podobał mi się także Takaniko (sporo środka) oraz Daily. Po tym meczu wydaje się, że problemem Ajaccio może być lewe skrzydło, Miranda i Mijailović średnio radzili sobie w ataku z kolei z Lacassiem na boisku krwawiło przyjęcie.
W Nantes ciekaw byłem gry Overbeeka, ciężko będzie mu godnie zastąpić Hadravę, na tle Simowskiego wyglądał blado, choć nie mam wątpliwości, że "swoje" będzie punktował. Pozytywnie Van Rekom i Diefenbach.

Jutro inauguracja mistrza Paris, który w tym tygodniu zakontraktował Baranka na przyjęcie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: StanLee »

Skąd ta sympatia do ligi francuskiej? :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Powiedzmy, że mam w tym swój interes. ;)

Paris zmiotło wręcz beniaminka, spodziewałem się wygranej, ale jednak nie aż tak łatwej.
Paese znakomity, kończył wszystko, Thiago Sens bardzo pewny, środkowi zwłaszcza Kreek rewelacja, libero Koga również bardzo pozytywnie, teraz trzeba czekać aż zweryfikuje ich jakiś poważniejszy rywal.
W Nice ciężko kogoś wyróżnić, od początku mają pod górkę, wypadł im rozgrywający Halilović, Egleskalns bardzo dobrze wszedł w mecz, ale później zjechał w dół podobnie jak koledzy.

W drugim meczu Tours wygrało 3-0 z Chaumont, myślałem, że goście trochę mocniej postawią się, jednak sety przegrywali dość gładko. Nie miałem niestety okazji oglądać meczu, bardzo słabo w statystykach wypadł Boyer. W ogóle nie grał Wounembaina, jakieś problemy z łydką oraz środkowy Aguenier (kostka).
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: kanimo »

Jouffroy-6 blokow. To jest cos. Mnie sie ten grajek podoba i uwazam, ze zapuka do kadry. Fajne staty Cabrala.
Z drugiej strony srednie staty Pataka, chociaz przymowal az 26 razy. Boyer na 20% skutecznosci.
Chaumont bez 2 podstawowych srodkowych i Wounembaimy.
Mecz grany w Tours.

Mialam nadzieje, ze bardziej sie postawia.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

kanimo pisze:Jouffroy-6 blokow. To jest cos. Mnie sie ten grajek podoba i uwazam, ze zapuka do kadry. Fajne staty Cabrala.
Z drugiej strony srednie staty Pataka, chociaz przymowal az 26 razy. Boyer na 20% skutecznosci.
Chaumont bez 2 podstawowych srodkowych i Wounembaimy.
Mecz grany w Tours.

Mialam nadzieje, ze bardziej sie postawia.
Jouffroy uchodzi we Francji za tego, który w niedługim czasie zastąpi w kadrze Lafitte/Le Goffa i ja się z tym zgadzam.

Oglądałem trochę Cannes-Poitiers, wyniki 1-3 w sumie bez niespodzianki, tym bardziej, że Cannes bez kontuzjowanego Pujola, który złamał rękę na ostatnim treningu i będzie pauzował co najmniej 2 miesiące.
Statystycznie świetnie wypadł Nimir ale optycznie wyglądał już co najwyżej średnio. O ile dobrze radził sobie na dobrze rozegranych piłkach, to już na wysokiej piłce i przy dobrze ustawionym bloku zwyczajnie sobie nie radził, poza tym gdzieś zatracił swój największy kiedyś atut, czyli zagrywkę (7 zepsutych zagrywek z 16 wykonanych).
Podobali mi się środkowi Poitiers, zwłaszcza Schneider zaliczył kilka ważnych punktów, pozytywnie też Tervaportti choć miał kilka tak czytelnych wystaw, że blokujący ustawiali się w ciemno.
Po drugiej stronie poza d'Almeidą nie wyróżnię nikogo, raz prawie wyrównał szanse niemal kasując Tervaporttiego. Dobrze do pewnego momentu wyglądał Carle, ale później zaczął popełniać sporo błędów.
Bardzo słabo atakujący Zass wyglądał.

W drugim wczorajszym meczu Montpellier wygrało z Sete 3-2. Oglądałem tylko fragmentami, więc nie będę specjalnie się wypowiadał, 3 seta ładnie wyciągnęli bodajże z 11-16. W tb też bronili meczowych, było kilka decyzji sędziów, o które siatkarze Montpellier mieli spore pretensje, ogólnie dość sporo emocji buzowało wśród siatkarzy obu drużyn.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

W ostatnim meczu tej kolejki Toulouse wygrało w Narbonne 3-0.
Nie bardzo mogło być inaczej, Narbonne z konieczności grało z Seppanenem na ataku, źle nie wypadł.
Efektowanie wyglądał środkowy Bissette.
Toulouse bardzo skutecznie zagrali, podobało mi się rozegranie Brizarda, naprawdę jeden z ciekawszych zawodników obecnie we Francji. Dobrze do drużyny wszedł Van Der Dries, choć mocno bezjajeczny był w polu serwisowym, nie dość, że psuł to te zagrywki nie miały mocy.
Spory plus przy Zagonelu ale to jest po prostu bardzo solidny ligowiec.

Toobal, Miseikis, Hohne, Kapfer, Ah-Kong, Roulleau, Majstorović, a w kadrze jest jeszcze Hardy-Dessources i Olivier Ragondet, takim oto składem dysponuje drugoligowe Rennes. ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: kanimo »

No tak ale ile druzyn zostalo w Pro-A?
10

U nas, jak pisalam jest odwrocenie piaramidy. Mnie to wydaje sie nielogiczne ale poki I Liga jest pograzona w niebycieto moze rzeczywiscie tylko w PL jest szansa na rozwoj.

We Francji jakies oficjane transmisje sa. U nas ewentualnie prywatne ekipy, sponsorowane przez lokalna pizzerie itp.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Montpellier-Nice 3-0

Pojedynek dwóch najlepszych rozgrywających sprzed dwóch sezonów, raczej bez rozstrzygnięcia, Saitta robił sporo błędów, był bardzo niedokładny ale to on wygrał mecz a w 3 secie w końcówce (na 22-19 i 24-21) zaliczył dwie świetne kiwkie. Jamuel również nie grzeszył dokładnością ale to jego pierwszy mecz, aż tak mocno nie rzucało się to w oczy.
Poza tym mocno szwankowała komunikacja rozgrywającego Paris z libero, kilkukrotnie wpadali na siebie przy próbie dogrania.
Pozytywnie Patry, sporo śmieci kończył. Dobry powrót do Francji Koelewijna.
W Nice plusy u Egleskalnsa i Terzicia.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Nantes-Narbonne 3-0
Świetny mecz duetu Repak-Overbeeke, zwłaszcza atakujący robił mega robotę, kończył niesamowicie trudne piłki, drugiego seta wygrał praktycznie sam. Repak bardzo dokładny i dokonywał słusznych wyborów, jak trzeba było to grał do pewniaków, a jak miał możliwość to kombinował.
Po drugiej stronie znowu podobał mi się środkowy Bisette, efektownie kończył akcje, jeszcze jakby jakąś sensowną zagrywkę miał w repertuarze, na plus także rozgrywający Prousalis.

Poitiers-Sete 3-0
Liczyłem na to, że Sete podejmie walkę w tym meczu, ale nie mieli żadnych argumentów, wiadomo, że wszystko zaczyna się od przyjęcia a z tym było kiepsko, duży minus gra Redwitza, bardzo niedokładny.
Po drugiej stronie dużo lepiej wypadł Tervaportti, dobrze wyglądała współpraca ze środkowymi, lepiej niż w pierwszym meczu (w mojej ocenie) wypadł Nimir, który tym razem włączył bardzo mocną i celną zagrywkę.

Toulouse-Tours 3-2
Miałem ogromną ochotę obejrzeć ten mecz ale niestety transmisja była niedostępna, nie wiem dlaczego. Spora niespodzianka, stawiałem na pewne zwycięstwo Tours. Po statach widać, że niemiłosiernie tłukł Van Der Dries.

Chaumont-Ajaccio 3-0
Trochę zakłamuje ten wynik obraz meczu, spokojnie po dwóch setach mogło być 0-2, ale Ajaccio nie wykorzystało swoich szans w końcówkach.
Przewagę Chaumont miało na zagrywce (ogromną różnicę robił rozgrywający Gonzalez) i w ataku, nieźle Boyer choć gość ma masę roboty przed sobą.
Po drugiej stronie pozytywnie oczywiście Simowski i Exiga.

Paris-Cannes 1-3
Największa niespodzianka, przewidywałem łatwe zwycięstwo gospodarzy i tak też zaczął się mecz, w drugim secie coś się załamało, zaczęło się od 1-7, za chwilę 11-11, kilka minut później 16-21, Paris jeszcze doszło na bodajże 20-21 albo 21-22, żeby jednak przegrać seta do 22, 3 i 4 set na styku, ale oglądałem już mniej uważnie.
Pomimo porażki pozytywne wrażenie zostawili po sobie Paese czy Koga, Thiago Sens również niezły mecz.
Po drugiej stronie masakrował środkowy Kral (7 bloków), a poza tym Rossard urządził sobie trening z Zassem i o dziwo Austriak. wyszedł obronną ręką z tego meczu.



Milan Bencz nowym atakującym Narbonne
http://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actua ... nne/742626
Coś pisano też, że Bratojew może wpaść na chwilę do Cannes za Pujola i Engala za Bjelice.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Cannes-Chaumont 0-3
Wynik nie może dziwić, Cannes grał bez tak jak już kiedyś pisałem Pujola oraz Ragondet. Poza 3 setem cały mecz pod kontrolą gości, pozytywnie jedynie Del Bianco, który normalnie pewnie nie zagrałby, bardzo niewidoczny Zass.
W Chaumont świetnie wypadł środkowy Rodriguez oraz Gonzalez, pozytywnie Wounembaina, Boyer tak sobie.

Poitiers-Montpellier 1-3
Bardzo dobry mecz atakującego Montpellier Patry, poprawnie Saitta i Koelewijn, dobrą zmianę dał inny środkowy Bultor.
Po drugiej stronie rzucał się w oczy środkowy Aganits, słabiutko Nimir, masa błędów, znowu nie szło w polu serwisowym, najbardziej boli błąd w 4 secie, gdy bodajże przy 24-24 wywalił niezbyt trudną piłkę w trybuny.
Tenże 4 set miał także cichego bohatera w osobie sędziego, który stuknął gospodarzy na dwa punkty.

Ajaccio-Toulouse 3-1
Wygrała drużyna lepiej zbilansowana, tym razem młócka Van Der Driesem nie przyniosła aż tylu korzyści co w meczu z Tours.
Powinno skończyć się 3-0, ale Ajaccio frajersko przegrało 3 seta prowadząc 17-10.

Niestety sobotnich spotkań nie oglądałem
Nice-Narbonne 3-0
Nawet z w miarę kadrowo zbliżonym rywalem Narbonne nie potrafi nic ugrać, zobaczymy czy będzie jakaś poprawa z Benczem na boisku.

Sete-Paris 3-2
Mistrz przegrywa drugi raz z rzędu. Ciężko coś nawet na podstawie statystyk powiedzieć, bo te z Paryża odnośnie ataku nie dojechały, w blokach Sete przegrało 0-12.

Tours-Nantes 3-2
Po ludzku szkoda mi Nantes. Byli jak najbardziej równorzędnym rywalem dzisiaj i ten mecz mógł równie dobrze zakończyć się wynikiem 0-3, brawa za wyciągnięcie wyniku w 3 secie z stanu 8-14.
Niestety jeden Oerbeeke to za mało i było to dzisiaj bardzo widoczne, brakowało lewego skrzydła, znowu polowanie na siatce urządził sobie Diefenbach (7 bloków), choć gorzej niż ostatnio wyglądało jego gra z Repakiem, w ogóle Repak niespecjalnie tym razem pomagał.
Tours z kolei wygrało mecz głównie lewym i nieco lepszą zagrywką, duży plus u Cabrala, White w zaliczył kilka udanych zagrywek, z kolei Konecny w sumie bronił się jedynie w polu serwisowym, w ataku bardzo przeciętnie.
Słabo poradzili sobie również sędziowie, do których sporo (sporo także w mojej ocenie) pretensji mieli gracze obu drużyn.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Toulouse-Nice 3-1
Oglądałem fragmentami, pojedynek atakujących, w sumie remisowo.
Siatkarsko lepiej wyglądała Tuluza, więc 3 punkty zasłużone, dobry mecz środkowego Tammemaa.

Paris-Poitiers 3-1
Postraszyło Poitiers dość mocno. Super wszedł w mecz Nimir, który w sumie cały mecz dość równo grał i chyba po raz pierwszy podobał mi się jego występ, ale ciągle zagrywka nie ta.
Dobry powrtót po kontuzji zaliczył Bjelica.
Tym razem nieco słabiej Paese, Thiago Sens i Gergye bardzo solidnie.

Nantes-Cannes 3-0
Kolejny raz bardzo dobrze Overbeeke i Diefenbach.
Cannes nie miało po prostu argumentów, przeciętny występ po kontuzji Radicia.

Chaumont-Sete 3-0
Bardzo słaby Boyer, bardzo dobry Gonzalez i Closter.
Po drugiej stronie również przeciętnie Moreau, na plus Luizinho.

Narbonne-Tours 2-3
Pierwszy punkt Narbonne, zdobyty oczywiście z Tours. Było już 2-0 i 16-12 czy coś koło tego. :)
Zadebiutował Bencz ale niczym szczególnym nie wyróżnił się. Kolejny raz pozytywnie z kolei zaskoczył środkowy Bisette.
W Tours plus dla trenera Medei, który zdjął bardzo słabo grających Konecnego, Whita i Hernana, rezerwowi odwrócili mecz, zwłaszcza Kanadyjczyk Barnes mógł się podobać.

Montpellier-Ajaccio 3-1
Czwarte zwycięstwo Montpellier, ciągle niepokonani.
Bardzo duża przewaga gospodarzy w bloku, po raz kolejny wyszły w meczu braki Ajaccio na lewym skrzydle.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Hunter zarąbistą robotę odwalasz. Kiedyś na tym forum było więcej takich użytkowników jak Ty. Jak popatrze teraz np wątek o lidze brazyliskiej i że teraz tam postów tyle co kot napłakał to mi się robi szkoda że wycofali się dreamer, erchimond i inni
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: SerCos »

Cannes z Kozłowskim w dziewięcioosobowym składzie wygrało w Tuluzie 3-1. W porównaniu z meczem z Montpellier i wspomnianego wcześniej polskiego rozgrywającego w wyjściowym składzie nastąpiło jeszcze kilka zmian. Obok Radicia na środku zagrał D'Almeida, a na przyjęciu obok Ragondet'a wystąpił Carle, który był główna siłą napędową przyjezdnych. Zdobył 25 punktów, a w ataku kończył piłki z 62% skutecznością. Mocno go wspierał Zass, który dołożył 22 punkty. Środkowi z kolei obok solidnych procentów w ataku dołożyli 9 bloków z 13 całego zespołu. Cannes zanotował dopiero drugie zwycięstwo, a teraz na początku grudnia przywita u siebie ostatnie w tabeli Narbonne, które jeszcze nie zaznało smaku zwycięstwa.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Dzięki @Kiepski
Drobne zaległości. W 5 kolejce obejrzałem tylko w całości Ajaccio-Narbonne, nic odkrywczego ten mecz nie wniósł, kolejny raz grę ciągnął Simowski, a lewe zwyczajnie leży. Z kolei chyba najlepszy jak do tej pory rozegrało Narbonne.
Były niespodzianki, zwycięstwo Nice nad Tours, oglądałem fragmentami, niemiłosiernie masakrował Egleskalns, Medei tym razem wyszedł z Barnsem w 6, kolejny raz bez rewelacji Konecny.
Na pewno niespodzianką było też porażka Poitiers z Toulouse 0-3, w oczy rzucają się znowu dobre cyferki Van Der Driesa. W Paris zadebiutował Baranek, w cyferkach świetnie Paese kolejny raz. Piąte z rzędu zwycięstwo Montpellier, niespodziewanie gładka porażka Nantes w Sete.

6 kolejkę śledziłem trochę uważniej.
Mecz w Tours kolejny raz pokazał, że Ajaccio nie istnieje bez Simowskiego, muszę przyznać, że przeszacowałem ich szansę przed sezonem, bardzo słaby mecz w ich wykonaniu.
Tours nadspodziewanie dobrze, no poza jednym wyjątkiem ale już nie ma sensu o tym kolejny raz pisać. Świetnie Cabral oraz środkowi, najlepszy mecz Hernana jaki do tej pory widziałem w tym sezonie.

Na prostą jakby zaczyna wychodzić Sete, bardzo pewne zwycięstwo w Narbonne.

Bardzo ciekawie było w Chaumont, gospodarze musieli radzić sobie bez Pataka. W końcu widziałem w miarę dobry mecz Boyera, ale ciągle jestem zdania, że masa pracy przed nim, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę.
Dobrze w mecz wszedł po drugiej stronie Nimir ale z czasem zgasł, warto odnotować 8 asów i 10 zepsutych zagrywek. :)
Ciekawy był tb, Chaumont prowadziło już bodajże 13-10 i na zagrywkę wszedł Nimir, posłał dwa asy, o oba okrutne pretensje mieli gospodarze, bardzo nerwowo było na boisku.
Atmosfera w Chaumont chyba nigdy mi się nie znudzi.

Równie ciekawie było w Montpellier, Paryżanie musieli radzić sobie bez Paese i na bombie z konieczności grał Baranek, nawet nieźle wypadł, znowu podobał mi się Koga i Patry, choć u niego podobnie jak i Boyera sporo pracy nad zagrywką, warto zapamiętać 8 bloków Radtke. I tutaj nie zabrakło pretensji do sędziów, Paryżanie już kilka akcji wcześniej cieszyli się ze zwycięstwa. które odroczyli sędziowie, bardzo dużo do powiedzenia głównemu arbitrowi jeszcze po meczu miał Rougeryon.

Znowu przegrywa Nantes, uzależnieni są od Overbeeke a ten drugi mecz z rzędu wypada blado, więc z automatu całej drużynie nie idzie, wciągnął go Egleskalns okrutnie w tym spotkaniu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Minęło kilka tygodni, więc szybki rzut okiem na ProA.
Liderem Chaumont, ustabilizowali formę w ostatnim czasie, Boyer jakby nieco wyeliminował liczbę błędów (poza tymi popełnianymi z zagrywki).
Drugie Montpellier, oglądałem mecz z Tours, bardzo przyjemnie to wyglądało, do wysokiej formy wydaje się, że wrócił Saitta, coraz bardziej podoba mi się Patry, który w moim rankingu łyknął Boyera.
W Tours w sumie nic nowego, Henno świetny, Konecny męczący się, całość ciągnie Cabral.
Blisko jest Paris, ale opornie ostatnio wyglądali, choć ciągle uważam ich za drużynę z największym potencjałem.

Odstaje Narbonne, ale to nie może dziwić, pozytywów tam za dużo nie ma (Bisette, może Prousalis), smuci zjazd Nantes, bo byłem nimi zachwycony po kilku kolejkach, nie spodziewałem się, że tak długo wysoką formę będzie utrzymywał Egleskalns, z kolei tak jak spodziewałem się gra Nimir, ciągle brakuje mu sporo do czołówki atakujących.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Wczoraj francuska ProA sięgnęła najwyższy poziom absurdu jaki widziałem w siatkówce.
Ajaccio w meczu z Chaumont zaczęło bez 3 podstawowych zawodników, Simowskiego, Mirandy i Mijailovicia oraz trzciego środkowego Sirilli. Efekt? Ograli 3-2 lidera Chaumont i ciągle są niepokonani u siebie.
A zagrali w ustawieniu Petrow na sypie (nominalnie drugi), Takaniko jako fałszywy przyjmujący, tak chyba nazwałbym to, bo często brał na siebie kawałek boiska do przyjęcia, ale do ataku nachodził z prawego, parę przyjmujących tworzyli Castard-Lacassie, którzy przyjmują bardzo słabo.


Sporą niespodziankę zrobiło Poitiers, gładkie zwycięstwo w Sete 3-0, dzień konia Nimira.
Trochę nerwów zafundował sobie Montpellier, gdzie powinno skończyć się 3-0, ale 3-1 też dobry wynik.
Kolejny raz męczyło się Tours ale to już norma, nie potrafili zatrzymać Van Der Driesa, ale jeden Belg nie wystarczył do zwycięstwa.
Cannes powinno wygrać 2 seta ale frajersko wypuścili z rąk, w pozostałych dwóch nawet nie pierdnęli.
Na koniec mecz, który obserwowałem najuważniej, Narbonne-Nantes, ostatnia z przedostatnią drużyną, 0-3 wynik odzwierciedla jaka różnica w tym sezonie jest między Narbonne a resztą ligi, zauważalny był brak Bisetta, o ile jeszcze w ataku Tranchot zastępował go nieźle to już na bloku wyglądał kiepsko.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Znowu rozczarowująco wypadło Tours, bo tylko tak można nazwać stratę seta u siebie ze słabiutkim Narbonne (bez Bisetta), swoją drogą świetnie tego seta podsumował Jensen Vandoorn, który przy 22-24 zaserwował w okolice pierwszego sędziego.
Kolejny raz męczy się Konecny, w zasadzie jedyny element, który u niego funkcjonuje na dobrym poziomie to zagrywka, choć błędów robi masę. Levi potwierdza, że we Francji czuje się najlepiej.
Ciekaw jestem, gdzie po sezonie wyląduje Prousalis, bo za szeroki jest na ostatni klub ProA.

Ważne zwycięstwo Poitiers nad Paris, całkiem niezły mecz. Nie wiedziałem, że Sens taki narwany. :)
W Nicei pojedynek młotków, chyba nawet najlepiej prezentujących się w całej lidze, nieznacznie na korzyść Egleskalnsa, ale jak dla mnie cichym bohaterem Terzić.
Cannes na zero u siebie z Nantes, świetny Diefenbach, chciałbym go po tym sezonie zobaczyć w mocniejszej lidze i dla niego może to też być ostatni dzwonek na spróbowanie własnych sił.
Nigdzie nie wspomniałem jeszcze, że Stoilović w Ajaccio od kilku dni, ale przeciętny start zaliczył.
Liderzy pewnie na wyjazdach zapunktowali, w obu tych zespołach duże plusy dla środkowych.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Niemal pewne 2 punkty stracił Montpellier, który ze stanu 22-18 nie potrafił dowieźć 3 seta do końca i skończyło się na tb, a warto zaznaczyć, że Cannes grało bez swojego atakującego Zassa, z konieczności zastępował go przyjmujący Carle (zastąpił bardzo przeciętnie). Mecz tych, którzy z reguły bardziej w cieniu są, czyli środkowego Radtke (bardzo ważny pojedynczy blok na 14-13) i libero Duee, słabszy niż zawsze Saitta.
Przyjemnie patrzyło się na dobrą grę Radicia, mam nadzieje, że w końcu wraca do swojej optymalnej formy.
Kolejne męczarnie Tours, było już 1-2 dla Nice, nie wiem gdzie w tej chwili byłaby ta drużyna, gdyby nie Cabral. Egleskalns-koń.
Pierwsze zwycięstwo w sezonie Narbonne, mecz mógł pójść w obie strony, świetny Dailey, 8 bloków zawsze robi wrażenie.
Nie golądałem ale chyba dobry mecz Nimira, 34/56 w ataku, 6 asów na 25 zagrywek wykonanych (i 7 błędów). W oczy rzuca się też 31 zagrywek wykonanych przez rozgrywającego Toulouse Brizarda.
W hicie kolejki Paris wygrał z Chaumont 3-2, pierwsza porażka lidera u siebie. Pojedynek dwóch najlepszych libero tego sezonu (w tej klasyfikacji bez Henni i Exigi), w przyjęciu lepiej wyglądał Closter, ale obrona i wystawy z drugiej piłki (zwłaszcza) zdecydowanie dla Kogi. Zdecydowanie w obu drużynach najbardziej podobali mi się środkowi, McDonnell świetnie szedł z zagrywką, Kreek młócił atakiem i blokiem. Jako drużyna bardziej podobali mi się gospodarze i chyba bardziej sprawiedliwym wynikiem byłoby ich zwycięstwo.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Dwa hity w ProA.
Lider Chaumont przegrał na wyjeździe z wiceliderem Montpellier (bez podstawowego OH Delgado), dobrze zagrał zastępujący go Lavagne, kolejny raz na plus Radtke.
Po drugiej stronie zaskakująco dobrze w ofensywie wyglądał Jorna, znowu pozytywnie Mc Donnell.
W pojedynku młodych atakujących zdecydowanie górą Patry.

W hicie firm Tours przegrało z Paris po taju.
Zabrakło tym razem dobrej gry Cabrala, niemiłosiernie ostrzeliwany, brakowało również skuteczności.
Minęli się z Konecnym, Czech tym razem całkiem ok. Pozytywnie również Barnes, White chyba już na stałe do klaskacza trafił.
Po drugiej stronie wyróżniłbym trzech zawodników, oczywiście Paese, Kreek jak zwykle i Pinheiro.
Paris wygrał dzięki zagrywce i lepszemu przyjęciu, po tym meczu ciągle im daje najwięcej szans na mistrzostwo.

Ciekawostki z innych meczów.
OH Cannes Del Bianco atakował ze skutecznością 70% (23/33 i 0 błędów), co ciekawe ciągle grają bez atakującego Zassa i w każdym z meczów punktują.
41 punktów nastukał Van Der Dries w meczu z Sete, dobra skuteczność (33/57). Starał się kroku dotrzymać Moreau i nawet niezły mecz, 36 punktów (33/65).
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Spora wtopa Paris, bo tak należy nazwać porażkę u siebie z Nantes. Tym samym wygląda na to, że stracili szansę na coś więcej niż 3 miejsce przed zasadniczą. Dziwnie zestawił szóstkę Rougeryon wystawiając w przyjęciu parę Gergye-Baranek. Dwóch bohaterów w Nantes, Overbeeke w końcu zagrał na poziomie z początku sezonu (28/53) oraz Diefenbach, polowanie na siatce sobie urządził, 11 bloków.

Chaumont trochę wymęczone zwycięstwo, ale bez Wounembainy i Pataka, a w drugim secie Prandi zmienił także Gonzaleza i Boyera, a od trzeciego bez McDonnella. Mimo wszystko rezerwy dość pozytywnie.

Montpellier tylko w jednym secie z problemami, świetnie Saitta i Diaczkow, pozostali na swoim poziomie, w Toulouse szwankowała skuteczność skrzydłowych.

Pozostałych meczów już nie widziałem, gładkie zwycięstwo Tours w Cannes, podobnie Nice z Poitiers, teoretycznie niespodzianka ale Poitiers bez Nimira i Bjelicy (kontuzje) oraz Tervaporttiego (podobno rzygał jak kot). Szansy na podskoczenie do ósemki nie wykorzystało Sete, przegrywając u siebie 2-3 z Ajaccio, pomimo (statystycznie) dobrego występu Moreau 33pkt, w tym 6 asów.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Wczoraj w hali w Clermont rozegrano finały Pucharu Francji.

U kobiet spora niespodzianka, faworyzowane Beziers przegrało po 5 setach z Vanelles.
Co się rzuca w oczy to statystyki atakującej Beziers Isabell Haak, która w przeciągu tych 5 setów zaatakowała raptem 92 razy i mecz zakończyła tylko z 46 punktami. Jeśli ktoś nie wierzy proszę staty http://www.ffvb.org/module/00003/3/data ... nelles.pdf
Dla porównania atakująca Vanelles atakowała 62 razy.
Warto zaznaczyć, że Szwedka jest starą wyjadaczką i w lipcu skończy już 18 lat.

Panowie zaczęli dopiero ok 22, tytułu broniło Ajaccio i obrona była skuteczna, Nantes już od początku miało utrudnione zadanie, ponieważ musieli radzić sobie bez podstawowego przyjmującego Van Rekoma.
W przeciwieństwie do całego sezonu w tym meczu to lewe skrzydło Ajaccio funkcjonowało lepiej, zwłaszcza Mijailović, bardzo dobry mecz także Exigi. Po drugiej stronie jedynie Overbeeke podjął rękawicę, ale to nie wystarczyło nawet na seta.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Chyba nikt we Francji nie chce mieć pierwszego po zasadniczej.
Wygrał jedynie Montpellier z outsiderem z Narbonne (bez Bencza i Seppanena, który odszedł do Tours).
Zawiodło Tours, porażka 2-3 z Poitiers bez Nimira, jest mocno rozczarowująca, zwłaszcza, że zaczęli bardzo dobrze mecz od wygranej do 15, gospodarzom nie wychodziło kompletnie nic, wyłączyli Schneidera z gry, później Austriak wyraźnie się rozgrzał a po drugiej stronie szybko gasł Cabral.
Zawiodło Chaumont zamurowane przez Diefenbcha, 7 bloków w meczu z 16 Nantes, przy 6 całego Chaumont.
Duży minus także Paris, ich z kolei zatłukł Van Der Dries, 33 punkty nawet przy 11 oddanych wygląda dobrze. Warto odnotować też 22 punkty środkowego Ajaccio Dailey'ego, w tym 7 bloków.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Zakończyła się faza zasadnicza, którą wygrało Chaumont wygrywając ostatni mecz z Nice.
Szansy nie wykorzystało Montpellier, przegrywając 2-3 z Tours, chyba w końcu formę ustabilizował Konecny, więc mogą być groźni w decydującej fazie.
Szansy na przeskoczenie Paris nie wykorzystała Ajaccio, choć prowadzili już 2-0, kolejny dobry mecz Dailey'ego, po drugiej stronie warto odnotować dobry występ Holmesa, swoją drogą to nie śpieszyli się ze sprowadzeniem zastępstwa dla Lafitte.
Na pożegnanie drugie zwycięstwo z rzędu odniosło Narbonne, trochę za późno obudzili się, inna sprawa, że Donat sporo rotował w tym meczu.

Pary 1/4
Chaumont-Poitiers
Montpellier-Nice
Tours-Toulouse
Paris-Ajaccio


Z LigueB awans zapewnił sobie Tourcoing.
http://www.lnv.fr/actualites/2511/tourc ... hoses.html
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Tak zastanawiałem się i mimo wszystko ja w lidze francuskiej wskazać faworyta na mistrza nie mogę. Strasznie nierówna gra zespołów. Zobaczymy co w play-offach się wydarzy. Może lekkie wskazanie na Tours ze względu na wcześniejsze lata i ten zespół w play-offach potrafił pokazywać siłę. Niestety trochę brakuje mi AS Cannes. Jednak zespół ten w ostatnich latach mając nawet mocny skład zawodził.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Gruba niespodzianka już na samym początku PO. Tours już po dwóch meczach odpada z Tuluzą! W tygodniu przegrali u siebie 1-3, dzisiaj choć prowadzili 2-0 a w 4 secie długo mieli 3 punkty przewagi ulegli po tb 2-3. Mecz zakończył się dość nietypowo, bo po czerwonej kartce dla Konecnego, który po swoim kolejnym autowym ataku ruszył ostro do sędziego, czy miał słuszne pretensje, tego nie wiem, ale jak na niego, albo jak na oczekiwania względem jego osoby popełniał dzisiaj masę błędów. Po drugiej stronie (choć w statystykach tak sobie) fajnie wyglądał (przynajmniej w tych fragmentach, które widziałem) Van Der Dries, w pamięć zapadła mi zwłaszcza akcja z końcówki 4 seta, gdzie zaatakował sytuacyjną jakąś kompletnie od czapy i skończył oczywiście.
Odkryciem drugiej połowy sezonu został środkowy Chinenyeze (19 lat), który wygryzł ze składu bardziej doświadczonego Burela, dzisiaj zaliczył 9 bloków, w poprzednim meczu 3, do tego nieźle prezentuje się w ataku.
Ogromny sukces, którego chyba nikt nie spodziewał się, młody skład, średnia wieku nieco ponad 24 lata (najstarszy Van Der Dries 28), ale już wiadomo, że przyszły sezon nie będzie łatwo, wiadomo, że odchodzi Brizard, z klubem żegna się także trener Enard.

Ciężkie te playoffy dla faworytów, sporo napocić musiało się Chaumont, wygrywając u siebie 3-2 z Poitiers choć w tb przegrywali 4-10 i 12-14.

Spora sensacja w Montpellier, porażka 0-3 z Nice.
Różnice, które rzucały się w oczy były dwie, po pierwsze Montpellier grało bez atakującego, Patry był blokowany niemiłosiernie (zwłaszcza w 2 secie bodajże 3 pod rząd zaliczył), Panou wprowadzony w 3 secie nie skończył ani jednego ataku, jedynie przy jego zagrywce gospodarze odrobili 2 punkty. Po drugiej stronie jak cyborg chodził Egleskalns, Halilović specjalnie nie kombinował i Łotysz dostawał bardzo dużo piłek.
Druga sprawa to blok, 12 po stronie Nice w 3 setach, super wynik (7 na Patrym), przy raptem 2 Montpellier.

W cieniu gry o mistrzostwo trwa walka o awans tudzież uniknięcie spadku. Ciekawa formuła, udział biorą drużyny z miejsc 2-8 z ProB oraz 11 w tabeli ProA Cannes, premię w postaci utrzymania/awansu uzyskuje tylko jedna drużyna, więc albo przyszły sezon znowu bez Rennes (Hardy, Kapfer, Majstorović, Kovacević, Miseikis, Toobal, Ragondet, Hohne, Hardy-Dessources, Ah-Kong, Szumow, nie wiem ilu z nich jest jeszcze na kontrakcie a ilu kontuzjowanych) albo bez Cannes, bo chyba między tymi drużynami rozegra się walka w finale.

W międzyczasie rozdano nagrody indywidualne.
MVP-Saitta, chyba zasłużył sobie, po kiepskim sezonie w Paryżu, pod okiem Lecata odbudował formę, fajnie, że doceniono.
Rozgrywający-Saitta, jw. Wyróżniłbym także Gonzaleza i Tervaporttiego.
Środkowy-Diefenbach, jak najbardziej słusznie, jedynie w osobie Kreeka miał jakąś konkurencję.
Przyjmujący-Wounembaina, małe zaskoczenie jak dla mnie, Kameruńczyk ominął kilka meczów przez kontuzję, długo murowanym kandydatem do tej nagrody był Cabral ale zaliczył spory zjazd formy.
Atakujący-Van Der Dries, wybór między Belgiem a Egleskalnsem, jak dla mnie oba słuszne.
Libero-Henno, ciągle klasa, więc nie ma sensu dyskutować, solidnych libero we Francji nie brakuje, jest drugi weteran Exiga, jest Closter, Koga, Nico Rossard, spory postęp zrobił Duee.
Trener-Lecat, pełna zgoda.
Szkoda, że zrezygnowano z przyznawania nagrody dla rewelacji sezonu, moja trafiłaby w ręce Patry'ego.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2017, o 21:15 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: Chal »

Zagonel grał na środku? Wiem, że we Francji takie pozycyjne machlojki nie należą do rzadkości, ale jak go pamiętam z rywalizacji o miejsce w składzie z młodymi Rossardem i Clevenotem na przyjęciu, to na tytana pod względem fizyki nie wyglądał...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

Musiałem przeczytać jeszcze raz swój post, bo nie wiedziałem o co chodzi, nie wiem skąd wziął mi się ten Zagonel w kontekście środkowych. Chinneyeze oczywiście w 6 jest głównie kosztem Burela.
Inna sprawa, że Diogenes swoje miejsce stracił jakiś czas temu na rzecz młodego Basicia.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: Chal »

Niestety zupełnie przestałem śledzić w tym sezonie ligę francuską (jak i niemal wszystkie pozostałe zagraniczne) i ograniczam się w zasadzie właśnie do postów tutaj, stąd moje zdziwienie. Dzięki :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2016/2017

Post autor: hunter »

W półfinale jest także Chaumont, meczu nie widziałem ale po wyniku widać, że było łatwiej, pomimo powrotu do podstawowego składu Nimira. W statystykach ogromna przewaga w bloku i ataku, Poitiers teoretycznie lepiej na zagrywce wyglądało.

Oglądałem z kolei drugi mecz Nice-Montpellier i tym razem oglądałem zupełnie inną drużynę Lecata. Dzień konia miał Diaczkow, tym razem nie zawiódł Patry, Delgado, który jako jedyny w pierwszym meczu wyglądał jakoś przyzwoicie tym razem odsunięty w cień ale ze swoich zadań wywiązywał się bardzo dobrze plus dokładał swoje zagrywką. Ciężko o cokolwiek przyczepić się (skuteczność 70% mówi sama za siebie), nawet jeśli Nice uciekała na 3-4 punkty to szybko goście likwidowali straty.

Jedną nogą poza półfinałem jest Paris. Tego meczu także nie oglądałem, ale chyba nie jest dobrze, skoro przegrywają 0-3 u siebie z Ajaccio a Simowski akurat gra przeciętny mecz. ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”