Francuska ProA sezon 2017/2018

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Sezon 2017/2018 za pasem, rozegrano już mecze o Superpuchar i kilka pierwszej kolejki.
Tak jak w poprzednich latach postaram się w kilku słowach przybliżyć zbliżający się sezon (oczywiście wszystko według mojej własnej oceny).

Chaumont

Rozgrywający: Gonzalez, Saeta
Atakujący: Boyer
Przyjmujący: Louati, Ben Tara, Bruno Lima, Mijailović, Duquette (nie wiem czy nie grał w Niemczech jako libero)
Środkowi: Rodriguez, Sinkkonen, Aguenier, Jensen Vandoorn
Libero: Mouiel

Przyszli: Saeta, Louati, Lima, Mijailović, Duquette, Sinkkonen, Jensen Vandoorn
Odeszli: Closter, McDonnell, Patak, Wounembaina, Jorna, Chauvin, Sol

Sporo zmian, ale ciągle jest Boyer, Gonzalez i chyba przede wszystkim trener Prandi. Sporą stratą jest na pewno odejście Wounembainy, choć z drugiej strony nie wiem czy Kameruńczyk jest w stanie zagrać kolejny sezon na tak wysokim poziomie, jestem również ciekaw kto zastąpi go i jaki pomysł na Limę ma Prandi. Większą stratą może okazać się odejście Clostera, który był jednym z wyróżniających się libero w lidze, Moulin to jeszcze nie ten poziom, nie wiem co prezentuje Kanadyjczyk Duquette. Wynik z poprzedniego sezonu będzie ciężko powtórzyć, ale z Boyerem będącym w formie z początku sezonu reprezentacyjnego będą na pewno groźni.


Toulouse

Atakujący:
Villena, Tavernier, Larrieu
Rozgrywający: De Amo, Walgenwitz
Przyjmujący: Basić, Temponi, Nickifor, Manusauaki, Zago
Środkowi: Demjanenko, Chinenyeze, Burel
Libero: Ribbens, Bergey

Przyszli: Villena, De Amo, Temponi, Nickifor, Demjanenko, Ribbens
Odeszli: Van Der Dries, Louati, Enard (trener), Rossard, Brizard, Tammemaa

Zupełnie nowa drużyna, z wyjściowej szóstki został jedynie Basić, raczej nie ma co liczyć na powtórkę wyniku z zeszłego sezonu, skład oparty na młodych zawodnikach z debiutantem w roli pierwszego trenera.


Ajaccio

Atakujący: Gonzalez, Castard
Rozgrywający: Takaniko, Petrov
Przyjmujący: Miranda, Lacassie, Carle, Morgado
Środkowi: Dailey, Radić, Brucket
Libero: Exiga

Przyszli: Gonzalez, Carle, Radić, Bruckert
Odeszli: Petreas, Siirila, Mijailović, Simowski, Stoilović

Koniec pewnej epoki, z klubu odszedł Simowski, w jego miejsce sprowadzono Gonzaleza, więc na papierze chyba zachowano proporcje. Poza tym zmiany kosmetyczne, Radić za Petreasa, w sumie ok, Carle za Mijailovicia też powinien ogarnąć, więc powinni być kolejny sezon mocni.

Nice

Atakujący: Tupczij
Rozgrywający: Jamuel, Novotni-Kasić
Przyjmujący: Kolew, Demar, Bartos, Rodolfo
Środkowi: Cuk, Koncilja, Anegay
Libero: Iwanow, Le Thuc

Przyszli: Iwanow, Tupczij, Novotni-Kasić, Demar, Bartos, Koncilja
Odeszli: Ribbens, Radević, Tuitoga, Egleskalns, Kasić, Halilović, Terzić

Sensacyjny wynik z poprzedniego sezonu będzie ciężki do powtórzenie, nie wiem czy Tupczij jest w stanie zastąpić Egleskalnsa, nie sądzę. Para Bartos-Kolew to jakiś kompletny odlot, będzie strzelnica.


Montpellier


Atakujący: Patry, Panou
Rozgrywający: Saitta, Caporiondo
Przyjmujący: Diaczkow, Delgado, Chevalier, Thiago Sens, Lecat
Środkowi: Kaba, Aganits, Bultor
Libero: Duee

Przyszli: Thiago Sens, Aganits, Kaba
Odeszli: Radtke, Koelewijn, Lavagne

Bez wielkich zmian, szkoda na pewno Koelewijna, ale to "tylko" środkowy, ciekawy ruch ze sprowadzeniem Thiago Sensa, drużyna jest zgrana, trener jest ten sam, nic tylko patrzeć na rozwój Patry'ego. Powinni znowu namieszać.


Tours

Atakujący: Egleskalns, Rabiller
Rozgrywający: Hernan, Nevot
Przyjmujący: Stern, Reichert, Wounembaina, Conre, B.Henno
Środkowi: Jouffroy, Gotsew, Diefenbach
Libero: Henno

Przyszli: Egleskalns, Stern, Reichert, Wounembaina, Gotsew, Diefenbach, Enard (trener)
Odeszli: Zuidberg, Jansen Vandoorn, Collin, Konecny, Levi, Seppanen, Barnes

Sytuacja podobno do tej w Ajaccio odszedł człowiek przez kilka lat kojarzony z tym klubem, czyli Konecny, ale jest to dobra zmiana, jestem tego pewien. W ogóle transfery wyglądają na perełki, Egleskalns (najlepszy atakujący ligi), Wounembaina (MVP
rozgrywek), Difenbach (najlepszy środkowy) do tego Gotsew. Trochę niespodziewane było odejście Barnesa, więc tu jest maly problem, bo na dobrą sprawę nie wiem co prezentują Reichert i Stern. Ogólnie te zmiany wyglądają bardzo pozytywnie i w mojej ocenie Tours jest znowu głównym faworytem do mistrzostwa.


Paris

Atakujący: Ter Maat, Dubreuil
Rozgrywający: Pinheiro, Bouleau
Przyjmujący: Gergye, Lavagne, Kuklinski, Poda, Hazon
Środkowi: Stahl, Lafitte. Kreek
Libero: Rossard

Przyszli: Ter Maat, Lavagne, Kuklinski, Stahl, Rossard
Odeszli: Paese, Thiago Sens, Baranek, Koga, Holmes

Poprzedni sezon pełen rozczarowań, czy ten będzie lepszy ciężko ocenić, niekoniecznie musi być o ile odejście Paese udało się zrekompensować uważam, że nawet będzie to zmiana na plus to już takiego zawodnika jak Koga nie znajdą, choć Rossard to libero bardzo dobry.


Poitiers

Atakujący: Al Hachdadi, Mare
Rozgrywający: Gosselin, Zimmerman
Przyjmujący: Jonatas, Geiler, Kokkinakis, Barais (może bardziej libero nawet)
Środkowi: Tranchot, Koelewijn, Bjelica
Libero: China

Przyszli: Al Hachdadi, Mare, Gosselin, Zimmerman, Jonatas, Geiler, Kokkinakis, Tranchot, Koelewijn
Odeszli: Aganits, Nimir, Schneider, Terbaportti, Cuk, Demirović, Jakovljević, Andringa, Duhagon

Kompletnie nowa drużyna, z podstawowej szóstki został jedynie Bjelica, ciężko cokolwiek o nich na obecną chwilę powiedzieć, ale te nazwiska, które pojawiły się nie są złe, więc PO spokojnie powinni zrobić, a później różnie może być.


Nantes

Atakujący: Overbeeke
Rozgrywający: Chauvin, Repak
Przyjmujący: Koumentakis, Noda Blanco, Van Rekom, Josserand
Środkowi: Henry, Parkinson, Tuitoga
Libero: Sparidans

Przyszli: Koumentakis, Noda Blanco, Van Rekom, Josserand, Henry, Parkinson, Tuitoga, Sparidans, Bertini (trener)
Odeszli: Baetens, Caldwell, Diefenbach, Holubec, Morillion, Mouiel, Ducange, L.Demar, M.Demar, Martin Demar (trener)

Tutaj także sporo zmian, zupełnie nowa linia przyjęcia oraz środek. Na pewno szkoda Diefenbacha, takiego gracza ciężko będzie zastąpić, choć osobiście mam nadzieję, że sporo pogra dzięki temu Henry, który potencjał ma (mam nadzieje, że ciągle ma).


Sete:

Atakujący: Moreau
Rozgrywający: Redwitz, Piazzeta
Przyjmujący: Trutczew, Grozdanow, Mendez, Lamoise
Środkowi: Szwarc, Imhoff, Vandooren
Libero: Peironet, Bouleau

Przyszli: Grozdanow, Szwarc, Imhoff
Odeszli: Gommans, Senger, Luizinho, Henry

W Sete z kolei zmian niewiele, ciekawy transfer Grozdanowa, trochę szkoda Luizinho, w ogóle ten środek nie widzi mi się, szykuje się drugi rok z rzędu posuchy.


Tourcoing

Atakujący: Jimenez
Rozgrywający: Schoueteten, Tavares, Lavallez
Przyjmujący: Klymar, Juhkami, Vedel, Thoral, Libin
Środkowi: Wohlfahrtstätter, Smit, Zopie
Libero: Lemay

Przyszli: Wohlfahrtstätter, Juhkami, Libin, Lemay
Odeszli: Brizola, Olefir, Anot, Lecat

U beniaminka także bez rewolucji, ciekawe transfery Juhkamiego i z marketingowego punktu widzenia Chińczyka Libina, na pewno solidnym wzmocnieniem będzie Wohlfahrtstätter, ale nie ma co się oszukiwać, szykuje się walka o utrzymanie.


Rennes

Atakujący: Feughouo, Miseikis
Rozgrywający: Toobal, Meyer
Przyjmujący: Frederic, Kapfer, Ragondet, Petty, Nevot
Środkowi: Hardy-Dessources, Lugo-Rodriguez, Ah-Kong
Libero: Closter

Przyszli: Petty, Lugo-Rodriguez, Closter
Odeszli: Hohne, Majstorović, Kovacević, Shumov

Paradoksalnie drugi z beniaminków po awansie osłabił się wręcz, o ile ruch z zatrudnieniem Clostera to majstersztyk to już odjeście Shumova i zwłaszcza Hohne są lekko niezrozumiał, z drugiej strony nie wiem co prezentuje Meksykanin Lugo. Miło będzie znowu w ProA zobaczyć Dessorurcesa i Ah-Konga.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Hunter zrobiłeś dobre zestawienie i charakterystykę klubów. Wg mnie najlepszym składem dysponuje Tours, ale nawet poprzedni sezon pokazał że liga francuska potrafi być jedną z najbardziej nieprzewidywalnych lig. Ciekawy jestem jak dalej będzie się rozwijał Boyer, już kiedyś podkreślałem że chętnie bym go zobaczył w naszej lidze, ale z każdym rokiem gdy się ten zawodnik tak rozwija będzie dla naszych klubów nieuchwytny (tym bardziej że nasza liga przeżywa lekki kryzys i sprowadza słabszych zawodników jakby chociaż jeszcze dwa lata temu).

Ps. I czekam na pojawienie się kolejnych perełek z ligi francuskiej.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Za nami pierwsza kolejka.
Nice wygrało z Toulouse bez straty seta, nie oglądałem jakoś uważnie, ale to co widziałem wskazywało na sporą przewagę w polu serwisowym gospodarzy, Tupczij przeciętnie, Koncilja fajnie wyglądał z Jamuelem.

Nieco uważniej oglądałem mecz beniaminka Tourcoing ze zmienionym Tours.
Tutaj także bez straty seta z tym, że wygrali goście. Ciągle podobnie jak w poprzednim sezonie jak cyborg chodzi Egleskalns, nieźle zadebiutował Reichert, spore rezerwy u środkowych. U gospodarzy najbardziej w oko wpadł mi Juhkami.

Dzień zakończył mecz w Nantes, gdzie mistrzowie z Chaumont wygrali 3-1.
Zaskoczony byłem wyjściową szóstką gospodarzy, którzy wyszli z Chauvinem na sypie i Koumentakisem po przekątnej, w mojej ocenie ich gra lepiej wyglądała, gdy grali Repak i Overbeeke. Po drugiej stronie świetnie Mijailović, cieniował Boyer.

Montpellier bardzo łatwo ograło Sete, świetny Petry. W Sete brakowało siły ognia.
Również 3-0 bez problemów wygrał Paris z drugim z beniaminków z Rennes.

Na koniec kolejki trafił się najciekawszy mecz. Ajaccio przegrało u siebie z Poitiers po tb, w którym było 21-23.
Niestety oglądałem tylko fragmentami, rzucała się w oczy spora liczba piłek do Al Hachdadiego, ale nie spodziewałem się liczby aż 57, w dodatku na niezłej skuteczności. W Ajaccio znowu dobry mecz Daily'ego.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Mówisz Boyer cieniował? Końcówkę sezonu reprezentacyjnego też miał słabszą. Hunter na jakiej stronie można podejrzeć statystyki ligi francuskiej?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: SerCos »

http://www.lnv.fr/9/42/lam/stats.html

Statystyki meczowe są na stronie głównej po kliknięciu przy meczu w obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Kiepski pisze:Mówisz Boyer cieniował? Końcówkę sezonu reprezentacyjnego też miał słabszą. Hunter na jakiej stronie można podejrzeć statystyki ligi francuskiej?
Nie zachwycił mnie, jak to u niego i błędy, i kilka czap, taki jego urok. Lepiej w pierwszej kolejce wypadli od niego Egleskalns i Patry.
Dokładniejsze staty z poszczególnych meczów znajdziesz w linku od SerCos w zakładce "Calendrier", tam można śledzić statystyki z poszczególnych setów.


Dzisiaj już druga kolejka rusza, w ogóle nie podoba mi się to rozbicie spotkań na kilka dni, przykro było patrzeć na pustawe trybuny we wtorek w Ajaccio.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Liczyłem, że Rennes nieco mocniej się postawi, ale Montpellier miało praktycznie cały czas mecz pod kontrolą.
Pierwsze dwa sety praktycznie bez historii, u gospodarzy jedynie Miseikis starał się ciągnąć drużynę, w Montpellier świetnie wyglądały skrzydła, zwłaszcza Patry, do tego super wyglądał środkowy Bultor, zwłaszcza na zagrywce, będzie za chwilę kawał gracza z niego.
Trzeci set również zapowiadał się bez emocji, było nawet 5-13 ale od tego stanu Rennes zaczęło odrabiać straty, obudził się Kapfer, któremu w tej partii wychodziło wszystko (6 punktów w tym secie z 8 zdobytych przez cały mecz), doszli nawet na 22-22, ale wtedy aut z zagrywki i dwie czapy na dobranoc.


Pozostałe mecze oglądałem, albo fragmentami, albo w ogóle.
Tours bez problemów rozbiło Nice, kompletnie nie radzili sobie goście w przyjęciu, 11 asów (7 Reicherta).
Poitiers bez atakującego nie poradziło sobie z Nantes, gra w obu drużynach bardziej opierała się na lewej stronie.
Tolouse przegrało 2:3 z Ajaccio, tego nie oglądałem, po statach chyba dobrze wypadł Gonzalez.
Sete fatalnie, tam jedynie Moreau i może Grozdanow wyglądają w miarę poważnie, dzień konia miał z kolei Jimenez.
Ten najciekawszy, Chauomont-Paris (2:3) niestety oglądałem krótko, znowu nic specjalnego nie pokazał Boyer, Gonzalez chyba nie bardzo ufa nowym skrzydłowym, w Paris pozytywnie Ter Maat.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Trzecie z rzędu zwycięstwo Montpellier, choć łatwo nie było.
Toulouse postawiło się w trzech pierwszych partiach, dopiero w czwartej wyraźnie zabrakło pary. Trochę słabszy mecz Patry'ego i Bultora, ale swoje z kolei zrobili Diaczkow i Aganits.

W meczu nasjłabszych obecnie drużyn pierwsze zwycięstwo Sete, kolejny raz wyróżniali się ofensywni Moreau i Grozdanow. Ten środkowy Szwarc nawet ciekawie zapowiada się.
Tourcoing przegrywa po tb z Poitiers.
Nantes trochę niespodziewanie u siebie przegrywa z Nice, pierwszy dobry mecz we Francji Tupczija, Overbeeke w ogóle nie przypomina zawodnika z początku poprzedniego sezonu.
Chaumont pokonało 3-0 Ajaccio, nie wiem dlaczego nie grał Mijailović, bardzo dobrze zastąpił go Bruno Lima, Boyer najlepszy mecz jak do tej pory. Swoją grą broni się w Ajaccio ogromnie eksploatowany Gonzalez, plus dla środkowych gospodarzy.

W hicie kolejki, którego niestety nie oglądałem Paris wygrało 3-1 z Tours.
W statystykach najlepiej wygląda Gargye (i nie jest to pierwszy raz), fajnie również wyglądają cyferki Lafitte. Po drugiej stronie dość mocno zweryfikowany został Reichert na tle mocniejszego przeciwnika. Solidne liczby Wounembainy, Egleskalnsa i Diefenbacha.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Co tam ciekawego ostatnio było...
Chaumont 3-0 w Lille, blisko wtopy w pierwszym secie (17-13, 20-17 i 4 setowe później), ale ogarnęli, nie ma sensu nikogo wyróżniać, z kolei u gospodarzy pozytywne wrażenie zrobili Jimenez i Wohlfahrtstätter.
Spora niespodzianka w Montpellier, spodziewałem się dość łatwego zwycięstwo gospodarzy, ale to Nice wyjechała z wygraną.
Kolejny dobry mecz rozegrał Tupczij, u gospodarzy z meczu na mecz bardziej podoba mi się Delgado.
Nantes-Ajaccio 2-3, mało oglądałem, znowu dobrze Gonzalez, a mnie osobiście bardzo cieszy powrót do wysokiej formy Radicia (8 bloków).
Wtopę zaliczyło Tours przegrywając 2-3 w Sete. Po profesorsku Moreau, zdecydowanie gracz meczu, cichym bohaterem jest Mendez, bardzo dobrze Redwitz. W Tours Egleskalns super ale reszta już do poprawki, strasznie nierówny na początku sezonu jest Wounembaina.
Dwóch ostatnich meczów nie oglądałem w ogóle. Paris przyjęło 0-3 od Poitiers, po cyferkach wygląda na to, że Al Hachdadi fruwał. Pierwsze zwycięstwo w sezonie, trochę pomieszał składem Matijasević, debiut w pierwszym składzie Baranka, tylko na ławce Miseikis i Ragondet, dało to pozytywny efekt, w oczy rzuca się na pewno wysoka skuteczność Feaghuo i sześć bloków Preverta.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Ostatnie dwie kolejki w skrócie.

Super mecz Juhkamiego w Nice, gdzie jego Tourcoing wygrało pewnie 3-0, coraz bardziej podoba mi się Fin.

W meczu kolejki nr 6 Tours bez problemów ograło Montpellier, nie myślałem, że tak łatwo pójdzie, niewiele wsparcia miał Patry, bardzo dobrze Aganits, ogólnie lepiej goście w bloku wyglądali, brakowało lewego, Tours lepiej wyważone w tym meczu było, znowu bardzo poprawnie Egleskalns, choć normą u niego jest już powolne wchodzenie w mecz. Tym bardziej po takim meczu zdziwiła mnie wtopa z Poitiers, tam z kolei na gieroja wyrósł Al Hachdadi, 5 asów, 30 z 42 piłek skończonych, miazga. Bjelica profesore. Kolejkę wcześnie Marokańczyk również zaliczył niezłe cyferki. Żeby nie było, Łotysz również swoje zrobił.

Dwa zwycięstwa z rzędu Paris, coraz lepiej Ter Maat, ale tam na papiery na dobre granie pokazuje Gergye. Lafitte chyba po problemach ze zdrowiem wraca do wysokiej formy. Dwie porażki z kolei Ajaccio, zaciął się Gonzalez i wygląda to marnie.

Dwa zwycięstwa zanotował również mistrz Chauomont, w oczy rzuca się 14 asów z meczu u siebie z Sete, u gości gdyby nie było Moreau mecz pewnie skończyłby się 3-0 (-15,-15,-15). W Rennes z zagrywką chyba również nie był źle, 7 asów. 5 bloków Vandoorna propsujemy.
Podobnie jak 6 bloków Parkinsona i 4 Henry'ego w meczu z Toulouse, 6 Chinenyeze w Sete, a jeśli już przy Toulouse to z drużyny zostały zgliszcza.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Chaumont on fire i to pomimo słabsego meczu Boyera, dla mnie bohaterem Mijailović, który nie dał się złamać w przyjęciu a był celem numer jeden. Wynik trochę przekłamuje przebieg meczu, Tours w każdym secie było bliko.

W gazie też jest ostatnio Poitiers, Geiler i Al Hachdadi coś chyba wciągali przed meczem, na Toulouse przykro patrzeć.

Na rewelację wyrasta Tourcoing, nie spodziewałem się tak dobrej gry w ich wykonaniu, ciągną Jimenez z Juhkamimi.
Fajnie wygląda 7 bloków Imhoffa w meczu z Ajaccio.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Cupkovic wraca do Tours.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: Bartek O »

hunter pisze:Cupkovic wraca do Tours.
A Bram van den Dries do Tuluzy.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

jupi_1991 pisze:Ktoś się orientuje co jest z Boyer?
Prandi dał mu do zrozumienia, że powinien zjeść snickerska.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
shinobi
Posty: 7
Rejestracja: 9 maja 2017, o 16:38
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: shinobi »

Natrafiłem dość przypadkowo na interesujący wątek na portalu inside-volley na temat koncepcji stworzenia nowego klubu siatkarskiego z siedzibą w Paryżu. Zespół ten rzekomo miałby dysponować ogromnymi środkami finansowymi pozwalającymi mu na pozyskanie najlepszych siatkarzy na świecie. Pojawiły się nawet pewne plotki transferowe według, których do tego zespołu przymierzani są zawodnicy tj : Bruno, Ngapeth, Grebennikov czy Lucas. Jestem ciekaw czy pogłoski o powstaniu nowego, silnego zespołu w stolicy Francji to rzeczywiście prawda czy też jest to zwykła "ściema" rzucona przez przypadkowego forumowicza chcącego zwrócić na siebie uwagę. Proszę o jakieś rzetelne i kontkretne informacje na ten temat z wiarygodnego źródła.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Wystarczy czytać uważnie FSO.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: drukjul »

shinobi pisze:Proszę o jakieś rzetelne i kontkretne informacje na ten temat z wiarygodnego źródła.
W momencie, kiedy cały projekt znajduje się na etapie przymiarek, pertraktacji i planów to bardzo trudno żądać i liczyć na konkretne, czy też rzetelne informacje. W tym momencie nie wiadomo jeszcze nawet, czy coś z tego wszystkiego w ogóle będzie i czy ta góra nie urodzi znów myszy, jak to już w przeszłości w przypadku klubu z Paryża raz, czy dwa w ostatnich latach zresztą bywało.

Nie mamy więc chyba innej możliwości, jak tylko uzbroić się w cierpliwość, tym bardziej, że według tego co się mówi, wszystko powinno się to rozjaśnić i rozstrzygnąć w ciągu najbliższego tygodnia- najwyżej dwóch. Niemniej, skoro o możliwości wejścia do Paris Volley bardzo bogatego jak na realia siatkówki mecenasa, z kilkoma milionami Euro pisze już paryska prasa (która generalnie o siatkówce praktycznie wcale nie pisze) to te przymiarki, plany i podchody potencjalnego bogatego inwestora wokół PV nie są tylko i wyłącznie środowiskową plotką. http://www.leparisien.fr/sports/ile-de- ... 538184.php
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: Nagor »

A jaki we francji jest limit obcokrajowców? 3?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: drukjul »

Nagor pisze:A jaki we francji jest limit obcokrajowców? 3?
W 12-ce wpisanej do protokołu meczowego może być 4 zawodników zagranicznych bez żadnych ograniczeń + dodatkowo jeszcze dwóch "afiliowanych", czyli takich którzy nieprzerwanie grali we Francji dłużej niż 4 sezony.

Natomiast jeżeli chodzi samą koncepcję przywrócenia świetności Paris Volley, to generalnie pomysł jest taki, aby wykupić kontrakty i ściągnąć do kraju, a konkretnie do stołecznego PV najlepszych zawodników francuskich - jak Ngapeth, Toniutti, Jenia Grebennikov. Laurent'owi Chambertin, byłemu wieloletniemu rozgrywającemu reprezentacji Francji i koledze z boiska Laurenta Tillie, Erica Ngapetha, Philipp'a Blaina marzy się ewidentnie pomysł stworzenia przed IO w 2020 i potem 2024 w Paryżu ( przy których organizacji Chambertin, który zresztą jako członek komitetu organizacyjnego IO już teraz przy nich pracuje) klubu bazowego dla reprezentacji. Byłoby to powtórzenie modelu holenderskiego sprzed 25 lat, który pomarańczowym zapewnił złote medale w Atalancie w 1996 roku, czy doprowadził do skoncentrowania wszystkich aktualnie najlepszych zawodników francuskich w jednym miejscu i klubie przed samymi Igrzyskami w Tokio i ogrywanie ich na wysokim poziomie głównie w europejskich pucharach - czyli w Lidze Mistrzów. Rozgrywki ligowe w samej Francji mają tu znacznie mniejsze znacznie, zresztą 25 lat temu wspomniani Holendrzy w swoich krajowych rozgrywkach nawet chyba w ogóle nie uczestniczyli.

Prawdziwym konikiem Laurenta Chambertin, który nadal pozostaje ważną postacią w francuskim środowisku siatkarskim, choćby dlatego, że jest bardzo chętnie zatrudniany przez tamtejszą telewizję jako komentator telewizyjny przy meczach reprezentacji, jest w ogóle psychologia sportu i metody motywacja zespołu (po zakończeniu kariery sportowej zajął się zresztą coachingiem personalnym i chyba całkiem nieźle mu ten cały biznes idzie). W każdym Chambertin już kilka lat temu nawet na forum publicznym chyba słusznie zauważył, że tej generacji siatkarzy francuskich na czele z Earvinem Ngapethem, aby odnosić prawdziwe sukcesy na miarę złotych medali IO, czy MŚ, a nie tylko tryumfów w komercyjnej, drugorzędnej imprezie jaką w gruncie rzeczy jest Liga Światowa, potrzeba teraz jeszcze dłuższej wspólnej, zespołowej pracy nad motywacją i koncentracją całej drużyny. I ten cały pomysł utworzenia z Paris Volley klubu bazowego dla reprezentacji Francji, zdaje się miałby głównie temu służyć.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: drukjul »

Zgodnie z zapowiedziami, że sprawa najbliższej przyszłości Paris Volley wyjaśni się w tym tygodniu, wszystko jest już jasne. Krótko mówiąc inicjatywa przywrócenia blasku i stworzenie już następnym sezonie "wielkiego" Paris Volley, jako klubu bazowego reprezentacji została przez ludzi pilotujących ten projekt odłożona w czasie. Na ewentualny powrót do rodzimej ligi Ngapetha, Toniuttiego, czy Grebennikova Francuzi będą więc musieli sobie jeszcze trochę poczekać....
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Ciekawa kolejka za nami.
Zaczęło się w Nicei, gdzie gospodarze pokonali, MVP zdecydowanie Tupczij, Woch poprawnie, ale bez jakiegoś błysku, 7 punktów.
Okazuje się, że zatrudnienie Le Roux było strzałem w stopę, kompletnie nie radzi sobie jak na razie, Miseikis prezentował się solidnie, totalny niewypał. Na czwarty set nie wyszedł w ogóle, a do tego czasu zdążył zepsuć 5 z 10 zagrywek, a w ataku skończył 6 z 18 (5 błędów bezpośrednich).

Ciekawie było w Nantes, gdzie Tourcoing musiało sobie radzić bez Jimeneza, trochę pogubił się w tym wszystkim trener Juricic, który zaczął z Cepetem na ataku, ale szybko wycofał się z tego i z niewiadomych powodów wpuścił Jimeneza, który nie był w stanie atakować, raz spróbował i strzelił kilka metrów w aut, podobnie wyglądała jego jedyna zagrywka. OD drugiego seta na prawym grał przyjmujący Juhkami, ale i to wyglądało kiepsko.
Nantes nie pokazało nic specjalnego, ale na tak osłabionego rywala wystarczyło to bez problemu.

Jeszcze ciekawiej było w Tuluzie, gdzie gospodarze zaczęli bez Van Der Driesa, libero Ribbensa oraz przyjmującego Basicia (na ławce, nie wszedł ani razu, nie wiem dlaczego), ciekawie było również po drugiej stronie siatki, gdzie na środku śmigał Geiler (nieobecni Tranchot i Koelewij, ten drugi był w kwadracie).
Pomimo tak dużych braków gospodarze powalczyli, świetny mecz Chinenyeze. Po drugiej stronie kroku dotrzymywał mu Bjelica, różnice jak zawsze już zrobił Al Hachdadi, warto wspomnieć również o dobrym występie Sterna, który na przyjęciu zastąpił Geiler, a sam Baptist nie wyglądał źle, w ataku na poziomie Bjelicy, blok tylko jeden ale jakże ważny, pojedynczy na kontrze w tb, przy bodajże 6-8, gdzie mogło być 7-8, a zrobiło się 6-9 i już tego seta jak i całego meczu pilnowali do końca.
Cichym bohaterem Barais
Jaja miały miejsce w końcówce drugiego seta, przy wyniku 23-22 zacięła się tabela z wynikiem i przerwa trwała jakieś 20 minut, wznowiony przy 24-22, ale gospodarze kompletnie nie wrócili do gry i stracili 4 punkty z rzędu, po tych czterech akcjach nastąpiła kolejna przerwa, tym razem regulaminowa 10 minut. Poziom sędziowania bardzo słaby, podobnie z resztą było w Nicei i Nantes.

Mały mecz kolejki był w Montpellier, skończyło się w 3 setach, ale lekko nie było, 1 i 3 na przewagi.
Bardzo dobrze Patry, trochę gubi się w wyborach Saitta, w ciągu tych trzech setów posłał swojemu atakującemu 51 piłek. Faktem jest, że gospodarze mieli spore problemy w przyjęciu, ale taki Delgado również radzi sobie nieźle na sytuacyjnych piłkach.

Duży mecz kolejki w Tours, gdzie mistrz Chaumon drugi raz w tym sezonie ograł starego już mistrza.
Boyer 32 punkty, Egleskalns 34 i chyba tyle, bo meczu nie widziałem.
Nie grał Wounembaina, chociaż był normalnie z drużyną.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Wygląda na to, że tą całą historię z tworzeniem mega paki w Paryżu można włożyć między bajki. Obecnie sytuacja wygląda tak, że klub został wykluczony z PO ze względu na problemy z płynnością finansową.
https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... ffs/880867
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: drukjul »

hunter pisze:Wygląda na to, że tą całą historię z tworzeniem mega paki w Paryżu można włożyć między bajki. Obecnie sytuacja wygląda tak, że klub został wykluczony z PO ze względu na problemy z płynnością finansową.
https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... ffs/880867
Jak rozumiem, to nie tyle z płynnością, co z chyba zasadnymi podejrzeniami CACCP (komisji nadzoru finansowego sportu zawodowego we Francji), że w paryskim klubie już od dłuższego czasu były podpisywane z zawodnikami na boku lewe umowy kontraktowe, a same oficjalne kwoty kontraktów były mocno zaniżane. A jest to niezgodne z obowiązującym we Francji prawem, bo w tym kraju zarówno budżety sportowych klubów zawodowych, jak i procent budżetu przeznaczany na kontrakty zawodników powinny być ściśle jawne i te wszystkie informację są każdego roku zamieszczane w sprawozdaniu DNACG http://www.lnv.fr/img/global/Rapport_DNACG_2017.pdf

Komisję nadzoru finansowego ds. klubów sportowych od dawna miała mieć zastrzeżenia co do deklarowanego przez Paris Volley jednego z najniższych w Ligue A siatkarzy funduszu wynagrodzeń (masse salariale) na kontrakty zawodników profesjonalnej drużyny (tylko ~ 250 000 Euro) a zwłaszcza w stosunku co całego, niemałego budżetu klubu - 1.5 miliona Euro, który jest z kolei jednym z najwyższych w lidze. Większy budżet w Ligue A niż PV, i to całkiem sporo bo w wysokości około ~ 2.5 miliona Euro miało w poprzednich sezonach tylko Tours Volley-Ball, a niemal identyczne co PV (1.5 miliona) AS Cannes i Ajaccio.

Władze Paris Volley co prawda w wyniku dochodzenia i wyjaśnień składanych przez kontrolerami z CACCP skorygowały ostatnio, że rzeczywisty fundusz wynagrodzeń zawodników drużyny profesjonalnej to w obecnym sezonie dokładnie 396 000 €, a nie jak rok wcześniej deklarowały zaledwie ~250 000 €, ale to wzmogło podejrzenia ze strony DNACG/CACCP, że w paryskim klubie w rozliczeniach z zawodnikami rzeczywiście funkcjonuje lewa kasa. PV czeka więc teraz dalsza weryfikacja klubowej księgowości i gruntowne dochodzenie finansowe, a jeżeli potwierdzi ono obecne podejrzenia kontrolerów, lub jeszcze gorzej wykaże ono jakieś inne dalsze nieprawidłowości, to Paris Volley czekać może już nie tylko wykluczenie z play-off i zakaz transferów - dwie sankcje które zostały przez DNACG/CACCP nałożone na klub już teraz, ale wręcz nawet degradacja klubu z Ligue A. :o http://www.lnv.fr/img/global/Actualite_CACCP.PDF

Nad PV rzeczywiście zebrały się więc teraz czarne chmury, bo z DNACG żartów we Francji nie ma - kilka lat temu po tym jak stwierdzono nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy przez Poitiers - wtedy drugi po Tours najbogatszy męski klub francuski, DNACG/CACCP doprowadziła do sądowej formalnej likwidacji klubu po wcześniejszym ogłoszeniu jego upadłości. Poitiers jako "nowa struktura organizacyjna" co prawda od razu się odrodziło i klub z tego miasta aktualnie znów rywalizuje w Ligue A, ale zanim do tego doszło, żeby wrócić do ekstraklasy musiało przejść całą drogę awansu sportowego zaczynając od Nationale 1, poprzez rozgrywki Ligue B po drodze, a to kilka sezonów jednak zajęło. Trzeba mieć nadzieję, że kara dla PV będzie jednak mniej dotkliwa - jak wynika zresztą z komunikatu DNACG/CACCP paryski klub może się jeszcze od decyzji o wykluczeniu z play-offów odwołać, więc przynajmniej czysto formalnie nic nie zostało jeszcze do końca przesądzone.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

W sobotę rozegrano finały Pucharu Francji.
Spora niespodzianka u panów, pierwszy raz w historii Puchar wygrała drużyna Tourcoing (w siódmej próbie), choć przegrywali już 0-2. Wynik pewnie byłby inny, ale z urazem grał Boyer, dostawał dużo mniej piłek w ataku niż normalnie i często, i na długo zmieniany był przez Ben Tare. Bohaterów było dwóch, pierwszy oczywiście Jimenez, kończył na bardzo wysokiej skuteczności, zwłaszcza piąty set to był popis w jego wykonaniu, cały mecz zakończył asem. Drugim, cichym bohaterem został przyjmujący Thoral, który wszedł i uspokoił przyjęcie, a także nieźle radził sobie w ataku.

U pań wygląda na to, że wraca stare, po roku przerwy Puchar ponownie wygrały siatkarki Cannes, 20 raz w historii.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Dzisiaj zakończona przedostanią kolejkę sezonu zasadniczego.
Jedno wiadomo na obecną chwilę, Nice>Trentino.
Było to jednak pyrrusowe zwycięstwo zeszłorocznych półfinalistów i stracili szanse na awans do najlepszej ósemki, choć prowadzili w meczu już 2-0.
Chaumont ciągle bez Boyera i dzisiaj było to aż nazbyt widoczne, Ben Tara zagrał po prostu fatalnie. Poza atakującym w ogóle nie zagrał dzisiaj Jensen Vandoorn, Louati i Gonzalez zeszli w drugim secie i już nie wrócili, Mijailović wyszedł tylko na 2 set.
Poprawny mecz Wocha, 4 bloki, 3 asy (najczęściej serwujący na boisku), trochę kiepsko w ataku.

Wiadomo też, że (jeśli nic nie zmieni się) z ligi spada Toulouse. Ogromny upadek ubiegłorocznych finalistów, ale po rozbiorze sprzed sezonu niestety na to zapowiadało się, spadek przypieczętowała porażka 1-3 z Tours. Ogromnie jestem ciekaw, gdzie w przyszłym sezonie trafi Basic, powinien być łakomym kąskiem, pozytywną postacią był również libero Ribbens.

Pewna jest również po porażce 0-3 z Ajaccio gra w barażach Rennes. Kolejny fatalny mecz Le Roux, oj wielka wtopa z tym transferem (2/15 dla porównania Faughouo 11/19). Co ciekawe ryzyko powrotu do drugiej ligi nie przeszkadza im w kompletowaniu składu na przyszły sezon, kontrakty podobno podpisali już rozgrywający Tavares (Tourcoing) oraz libero Duqette (Chaumont), wobec tego pewne jest odejście Toobala i Clostera. Żeby było ciekawiej agentem Tavaresa jest znany u nas Georges Matijasević, a trenerem Rennes jest jego brat Nikola.

Ostatni mecz o nic zagra Nantes. Drużyny zajmujące obecnie miejsca 1-8 są pewne gry w PO, pozostaje kwestia jakie miejsca zajmą na koniec.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Wykluczenie z PO Paris podtrzymano, ale obędzie się bez degradacji.
Szefostwo zapowiada, że pójdzie z tym nawet do Lozanny, przez co ćwierćfinały przełożono o tydzień.
https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... tes/886666

Jutro ostatnia kolejka rundy zasadniczej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: hunter »

Dzisiaj początek PO, jednak z udziałem Paris.
Tours-Seta
Chaumont-Tourcoing
Paris-Montpellier
Ajaccio-Poitiers

Z ligi spadła Toulouse, w barażach o utrzymanie musi grać Rennes.
Po roku przerwy do ProA wraca Cannes.

Tradycyjnie po rundzie zasadniczej wybrano MVP, najlepszą szóstkę i trenera.
Rozgrywający-Tavares
W pierwszej chwili byłem trochę zaskoczony, ale w sumie gość zasłużył sobie, ale jakość rozegraniaw lidze w tym roku ogólnie nie zachwycała.
Atakujący-Boyer
Opuścił kilka meczów, ale to zdecydowanie najlepszy atakujący ligi, pomimo jego wad.
Przyjmujący-Geiler/Louati
Jak najbardziej zasłużenie obaj.
Środkowi- Chinenyeze/Aguenier
Co do Chinenyeze nie można mieć sprzeciwu, zdecydowanie najlepiej blokujący w lidze, ale Aguenier nie wiem w sumie za co znalazł się tutaj, może w nagrodę za rozegranie całego sezonu bez kontuzji, raczej na tym miejscu widziałbym Bjelice albo Imhoffa.
Libero-Henno
Rezerwacja.
Trener-Prandi
Inaczej być nie mogło.
MVP-Boyer
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: DeRosa »

Czyli spadł vice mistrz :v

A dlaczego Chjaumont się męczy strasznie z Tourcoing?
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: DeRosa »

Będzie tie breack
wlodi94
Posty: 34
Rejestracja: 8 lis 2017, o 07:55
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2017/2018

Post autor: wlodi94 »

Chaumont się podniesie?? Boyer już w pełni zdrowia??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”