Francuska ProA sezon 2019/20

FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: FLPman »

kanimo pisze: Narbonne bez Zanottiego i Bassereau (kontuzje?). Szkoda, liczylam na Bessereau, mam nadzieje, ze nic groznego.
Za kontuzjowanego Zanottiego do Narbonne w ramach jokera medycznego trafił Jan Klobucar.
rafak
Posty: 549
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: rafak »

kanimo pisze: Do zanotowanie w Chaumont podobno mocne wejscie Atanasova. Oby Chaumont wrocilo na dobre tory.
Wczoraj chyba po raz pierwszy wyszedł na parkiet. Statystyki:
http://datavolley.lnv.fr/2019/DataVolle ... 7-1920.pdf

"Mocne wejście" to chyba trochę za dużo napisane :D

Co do Tours to pełna zgoda. Cupkovic jest na równi pochyłej, od kilku lat zresztą.
kanimo

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: kanimo »

Zapunktowal bezposrednio po wejsciu i to chyba kilka razy, pomagajac wyrwac drugiego seta; jesli wierzyc wypowiedziom kibicow. Wiec « wejscie" bylo ok. Forma moze jeszcze nie ta.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

Dawno tu nic nie było, więc chociaż postanowiłem sprawdzić tabelę.
Rennes na pierwszym miejscu. Czyżby Araujo z Barankiem wystarczyli na podbój tej ligi? Tours też się odbiło po słabym początku i są już na drugim miejscu.

Standardowo niesamowity ścisk. Szósty Paryż od przedostatniego Sete oddziela 6 punktów. Zaskakująco dobrze trzyma się Tourcoing
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Dawno tu nic nie było, więc chociaż postanowiłem sprawdzić tabelę.
Rennes na pierwszym miejscu. Czyżby Araujo z Barankiem wystarczyli na podbój tej ligi? Tours też się odbiło po słabym początku i są już na drugim miejscu.
Obok wspomnianych przez Ciebie Araujo i Baranka, Rennes "tradycyjnie" ma jeszcze w składzie najlepszego rozgrywającego ligi francuskiej. Miguela Tavaresa godnie bowiem zastąpił Thiaguinho. Jeśli dodamy do tego jeszcze świetnego środkowego Leandro Nascimento dos Santos to dojdziemy do wniosku, że zajmują miejsce zgodne z potencjałem jakim dysponują.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

Właśnie, nie potrafię prawidłowo zinterpretować tych statystyk, co są na stronie, ale nazwisko wspomnianego Leandro śmignęło mi na pierwszym miejscu w rankingu środkowych.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Właśnie, nie potrafię prawidłowo zinterpretować tych statystyk, co są na stronie, ale nazwisko wspomnianego Leandro śmignęło mi na pierwszym miejscu w rankingu środkowych.
Faktycznie. Teraz sprawdziłem, że Brazylijczyk statystycznie jest najlepszym środkowym Pro A. Ale nie mam pojęcia na ile poważnie możemy traktować te statystyki, skoro na miejscu pierwszym wśród atakujących jest Micah Ma'a, czyli rozgrywający drużyny Stade Poitevin Poitiers.... ;)
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

To chyba coś jak niezapomniany Walawender, najlepszy rozgrywający naszej ligi w zeszłym sezonie :D . Ale drugi jest już Egleskalns, więc chyba w miarę wiarygodny ten ranking.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: Kiepski »

Rewolucja w Tours VB. Oficjalnie rozstało się już aż ośmiu graczy (w tym duża część to podstawowy skład), a ta lista może się jeszcze wydłużyć.
"Z zespołu odejdą hiszpański rozgrywający Angel Trinidad de Haro oraz łotewski atakujący Hermans Egleskalns. Kariery w Tours nie będzie kontynuować także dwójka przyjmujących: Czech Adam Bartoš oraz znany z występów w PlusLidze Serb, Konstantin Čupković. Z klubem pożegna się również trzech środkowych: Amerykanin Price Jarman, Ukrainiec Dmytro Teriomenko i Estończyk Timo Tammemaa. Ci dwaj ostatni być może zdecydują się na kontynuowanie swojej siatkarskiej w PlusLidze. Ostatnim zawodnikiem odchodzącym z drużyny jest 22-letni atakujący, Maxime Capet."
Czyżby pandemia koronawirusa także na tym zasłużonym klubie miała odcisnąć piętno? Szkoda byłoby. To jeden z ostatnich takich niespodziewanych zwycięzców Ligi Mistrzów.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

Kiepski pisze:Rewolucja w Tours VB. Oficjalnie rozstało się już aż ośmiu graczy (w tym duża część to podstawowy skład), a ta lista może się jeszcze wydłużyć.
"Z zespołu odejdą hiszpański rozgrywający Angel Trinidad de Haro oraz łotewski atakujący Hermans Egleskalns. Kariery w Tours nie będzie kontynuować także dwójka przyjmujących: Czech Adam Bartoš oraz znany z występów w PlusLidze Serb, Konstantin Čupković. Z klubem pożegna się również trzech środkowych: Amerykanin Price Jarman, Ukrainiec Dmytro Teriomenko i Estończyk Timo Tammemaa. Ci dwaj ostatni być może zdecydują się na kontynuowanie swojej siatkarskiej w PlusLidze. Ostatnim zawodnikiem odchodzącym z drużyny jest 22-letni atakujący, Maxime Capet."
Czyżby pandemia koronawirusa także na tym zasłużonym klubie miała odcisnąć piętno? Szkoda byłoby. To jeden z ostatnich takich niespodziewanych zwycięzców Ligi Mistrzów.
A to fryderyki nie pokonały ich w finale wtedy? Ale racja szkoda. Dobre nazwiska i niezła drużyna. Są w stanie rywalizować z najlepszymi w pojedyńczych meczach.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: Kiepski »

Mieli pierwsze miejsce w 2005 roku. Sprawdziłem dla pewności i kojarzyło mi się że byli jeszcze raz na podium. Okazało się że nie raz a w sumie jeszcze 2 razy, w 2007 roku drugie miejsce, a w 2004 trzecie miejsce. Tak więc w ubiegłej dekadzie naprawdę solidnie prezentowali się na arenie międzynarodowej.,

PS. Dodam do tego w 2017 roku pierwsze miejsce w pucharze CEV
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

Dokładnie, ok. 15 lat temu to nie kluby włoskie czy rosyjskie dominowały w Europie ale 2 finały z rzędu to był Iraklis vs Tours i rok później Tours vs VfB F-en. Pomyśleć, że w tamtej dekadzie 2 kluby francuskie wygrały LM. Dziś nie do pomyślenia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Luciano Palonsky w Tourcoing - francuska liga może trochę się wzmocnić, bo to kolejne bardzo ciekawe nazwisko, które trafia do tamtejszej ligi, i kolejne nazwisko, które mogłoby być dobrym wzmocnieniem dla naszej ligi.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: Kiepski »

Palonsky to ma może polskie korzenie?
rafak
Posty: 549
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2019/20

Post autor: rafak »

Po długiej przerwie, czas na podsumowanie sezonu w Ligue A. Od kilku lat śledzę rozgrywki, w tym roku było jednak inaczej, z powodów koronowirusowych i natłoku roboty. W pierwszej części sezonu miałem okazję oglądać nawet spotkania na żywo.
Druga część sezonu - głownie na podstawie statystyk.

Rozgrywki były bardzo wyrównane. Pierwsza piątka (Tours, Montpellier, Rennes, Chaumont i Nantes) zdobyła powyżej 40 punktów. Lider, Tours, miał aż dziewięć porażek.

Składy, którymi zespoły grały mniej więcej pokrywają się z tym co wcześniej zapodała kanimo.

TOURS miał najbardziej wyrównany skład:
Trinidad - Egleskalns; Wounembaina - Bartos; Teryomenko - Tammemaa; N. Rossard.

Dobry sezon Trinidada,
najlepsza w lidze para środkowych. Egleskalns po słąbym początku ogarnął się w drugiej części.
Słabo przyjmujący. Kompletny zjazd Cupkovicia. Słaby libero. Drużyna się rozsypuje po sezonie.

MONTPELLIER
Skład: Gonzalez - Sclater; Stankovic - Mendez, Jouffroy - Bernand; Diez

Zagadką dla mnie jest jak ten zespół wskoczył na drugie miejsce. Widziałem ich tylko jeden mecz, w 1/4
Challenge Cup, gdy dostali bęcki od Rennes. To był też jedyny mecz, gdzie widziałem w akcji Gonzaleza, który moim zdaniem mocno obniżył loty. Sclater solidnie, bez niespodzianek. Zaskoczył mnie pozytywnie, mimo słabego startu, Mihajlo Stankovic.

RENNES
Skład: Thiago Veloso - Rafael Araujo; Baranek - Mijailovic; Leandro - Tuitoga; Santucci

Miejsce adekwatne do potencjału.
Bardzo dobry sezon Brazylijczyka Thiago. Gracz ma duże doświadczenie z młodzieżowych reprezentacji, grał w różnych rozgrywkach PANAM, ale nigdy nie przebił się do pierwszej reprezentacji (ok, trudno przy Bruno czy Williamie).
Fajnie, że przechodzi do Będzina. Bardzo dobry sezon innego gracza znanego z Będzina, czyli Araujo.
Bardzo dobrze Baranek, mimo słabego początku. Niedoceniany brazylijski środkowy Leandro (10 bloków w meczu Pucharu CEV z Montpellier !!!). Wszyscy Brazylijczycy odchodzą, więc drużyna się rozsypuje.


CHAUMONT
Skład: Corre - Winkelmuller; Atanasov - Yant Herrera; Fernandez - Stahl; Massimino

Nieźle wpasował się Corre. Dziura na ataku (słabo Winkelmuller). Fajnie zaczął swoją europejską przygodę młody Kubańczyk. Atanasov słabiutko (a Kanimo wierzyła w niego ...), nie było więc jakości na przyjęciu (Patak słabo, Geiler albo uraz, albo słabo). Zaskakująco słaby środek; więcej oczekiwałem po Stahlu.
Sezon na straty moim zdaniem.


NANTES
Skład: Ropret - Michalovic; Zonca - Noda Blanco; Ruiz - Henry; Deveze

Skład zespołu można podsumować tak: no names plus Michalovic. 30-letni Słowak przeżywa drugą młodość. Pałętał się przez kilka lat po Serie B, nie zagrzał miejsca w Rosji, ale odrodził się we Francji.


CANNES
Skład: West - Russel; Aciobanitei - Klyamar; Koncilija - Rodrigues; Mouiel

Bardzo dobry sezon Kyle'a Russela i Rumuna Aciobanitei. Dobrze też Koncilija.

POITIERS
Skład: Ma'a - Neves Atu; El Graoui - Lacassie; Parkinson - Zopie; Peironet

Słaby sezon amerykańskiego sypacza.
Młody Brazylijczyk Neves Atu wywalił ze składu słabiutkiego Teppana. Swietny sezon Marokańczyka El Graoui.

TOULOUSE
Skład: Takaniko - Theo Faure; Derouillon - Jorna; Burel - Demyanenko; Closter

Pozycja za nisko do składu na papierze.
Bardzo dobry sezon młodego Theo Faure. Dość zaskakujące, bo nie był nawet pierwszym młotem w słabym roczniku (1999-2000) juniorów Francji. OK inny gracz z rocznika 1999, Derouillon. Dobry libero. Słabo Jorna i Kanadyjczyk Demyanenko.

PARIS
Skład: Gjorgiev - Overbeeke; Barreto Silva - Fukuzawa; Kreek - Lafitte; Lavagne

Chyba za nisko w stosunku do składu na papierze. Dobrze Gjorgiev i niezniszczalny Kreek.


AJACCIO
Pozycja adekwatna do składu. Jedynie Trutchev prezentował jakiś poziom. Doszli do 1/4 pucharu cev, ale mieli słabych przeciwników, a w 1/4 dostali bęcki od Modeny.

SETE
no name - Tupchii; Tarasov - Sauss; Bultor - van de Velde; Stuer

Skład na papierze niezły, więc pozycja dużo niższa od spodziewanej. Dobry sezon Vasyla Tupchii - trzeci w klasyfikacji punktowej. Slabiutko reprezentant Francji Bultor - musi tam być naprawdę słabo na tej pozycji, jeśli jest on 4-tym graczem kadry.


TOURCOING
Skład: Rangel - Jimenez; Kujundzic - Koppers; Fiel - Fornes; Lemay

Skład na papierze bardzo dobry. Tak więc pozycja to duży zawód.
Fajny sezon młodego Serba, mimo słabego początku. Koppers adekwatnie do możliwości. Słabo Jimenez - a niektórzy pchali go chyba do Lubina. Fiel tak sobie. Nieźle Lemay.


NARBONNE
Redwitz - Yordan Bisset; Bessereau - Zanotti/Kloubcar; Gueye - Vigil; Duee

Pozycja poniżej możliwości. Na ataku Shaw zagrał tylko cztery mecze, więc przesunięto tam Bisseta. Trochę więcej oczekiwałem od młodego Bessereau.
Slabo Klobucar, który wskoczył za kontuzjowanego Zanottiego. Duży zjazd Hiszpana Vigila. Przyzwoicie Bisset. Warto przyglądać się młodemu Senegalczykowi Gueye (choć trochę niski).
Nasz Sobala niewiele wniósł do gry.


NICE
Skład: Halilovic - Cox; Galabov - Mehic; Cuk - Ah Kong;

Trudno coś zwojować, jak ma się najgorszego sypacza w lidze. Nie pomogła dobra gra Galabova (mimo słabego początku) i Coxa. Młody Serb Mehic cieniował cały sezon, a zastęoujący go Krastins niewiele wnosił. Niezły środkowy Cuk.

Moja pierwsza 7-ka
Gjorgjev - Michalovic
El Graoui - Yant (inni kandydaci: Kujundzic/Baranek/Aciobanitei)
Teryomenko - Kreek
Closter

Kto zawiódł?
Gonzalez - Teppan
Cupkovic - Atanasov
Vigil - Bultor
N. Rossard

Młodzi
- Dobry sezon Yanta i Kujundzica
- Słabiutko Mehic
- Posucha u Francuzów: jedynie Faure (1999) może zaliczyć sezon do udanych; Derouillon (1997) i Bessereau (1999) tak sobie. Nie pojawiły się inne ciekawa nazwiska. To potwierdza, że roczniki 1997 i 1999 są kiepskie.


Amerykanie
- Bardzo dobrze Kyle Russel
- Przyzwoicie Stahl
- Słabo Ma'a i Shaw

Ligue B.

Dwie drużyny dominowały.
CAMBRAI (najlepsi na swoich pozycjach
Yannick Bazin, Romac; dobrze też Wachnik (mimo słabego początku),
środkowy Jecmenica czy ukraiński libero Denys Fomin.

Gra NANCY opierała się na znanym z +Ligi Hugo De Leonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”