Transfery lig francuskich przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Antonin Rouzier podpisał dwuletni kontrakt z Knack Randstad Roeselare.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

skąd wiesz? ma przecież jeszcze ważny kontrakt z Mont .

EDIT: MERDEEEEE!!!!!!!!!
http://www.volleyteam-roeselare.be/nl/N ... innen.html

kurna, nie zgadzam się!!!!!
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Gdzieś koło godziny 12 było podane, że już jest w klubie. Yh te transfery.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

Interview de Pierre PUJOL sur Volley.it après le FRANCE-BRESIL d'hier :

" Inevitable, nous avons demandé également à Pujol des informations sur son sort dans le prochain championnat, compte tenu de la certitude de son adieu à Trévise: "En fait je n'ai jamais parlé à la Sisley de mon avenir - dit-il, j'ai entendu dire qu'ils veulent prendre Ricardo, mais je ne sais rien de précis, mais j'ai un contrat de quatre ans. " Il semble interrompu, mais admet: «J'ai eu quatre ou cinq autres propositions pour la prochaine saison, la Pologne, la France et l'Italie. Mais je n'ai pas encore décidé quoi que ce soit." "


wszystko/nie wszystko (niepotrzebne skreślić) jasne :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Trochę z tego rozumuję. Tu jest napisane że Pierre Pujol otrzymał propozycję z Polski, Francji i Włoch. Tylko trochę nie rozumiem zdania związanego z Ricardo. Czyżby brazylijski rozgrywający miałby się przenieść do Sisleya?? Mogłabyś to tak troszkę sprecyzować??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Chal »

Pytanie do bardziej obeznanych mam - z tego co wiem Samardzić nie przedłużył kontraktu z Tours, czy wiadomo już, gdzie zagra w przyszłym sezonie?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

Mate pisze:Trochę z tego rozumuję. Tu jest napisane że Pierre Pujol otrzymał propozycję z Polski, Francji i Włoch. Tylko trochę nie rozumiem zdania związanego z Ricardo. Czyżby brazylijski rozgrywający miałby się przenieść do Sisleya?? Mogłabyś to tak troszkę sprecyzować??
wybacz, ale nie znam francuskiego... ;)


podobnież Yu Koshikawa jest na najlepszej drodze do podpisania kontraktu z BOUC.


Samardzić oficjalnie szuka klubu (stan na 19.06) :)


Tuia w Cannes :D
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Ted »

Samaradzicia z tego co wyczytałem zastąpił Francuz Nicolas Anot Beauvais Oise, ale żeby dowiedzieć się czegoś więcej o losach Serba, trudno coś znaleźć.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

una passione da vivere
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

Świeże bułeczki: :D

Tourcoing
Gilson z Latiny przybywa.

Paris
Bazin z Cannes na 1rok.

Beauvais
Eithun z Sosnowica :)
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Chal »

Pytanie o dwóch libero mam - Marko Samardzić i Gregory Berrios, obaj nie przedłużyli umów z odpowiedni Tours i Paris Volley, znaleźli już jakieś kluby?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Szukałem trochę informacji o Berriosie i nic nie znalazłem. Nawet nie pisze nic o jego przyszłym klubie na francuskiej wikipedii. Chyba obydwaj są wolnymi zawodnikami, ale jeszcze coś poszukam.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Chal »

Francuską wikipedię to akurat też mam dokładnie przeszukaną, bardziej chodziło mi o info na jakichś forach itp. (tu uśmiech głównie do antoninette 8-) ).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Przeszukałem to forum co kiedyś link do niego dała antoninette i nic. Ostatni post z nazwiskiem Berriosa:

"Do wznowienia 16 sierpnia, trener Mauricio Paes nadzieje liczyć na przyjazdów Filipa Rejlek (Tuluza), Klemens Bleuze (Poitiers) i Czeski Stepan Smrcka. Ponieważ do konkurencyjnego zespołu na początku, Paris Volley musi zrekompensować na wyjazdy kilku starszych zawodników (Redwitz, Havas, Berrios, Vadeleux i Castard). "Jest w takiej sytuacji, że rekrutacja jest szorstka," Bertato. Istnieje w oczekiwaniu na zielone światło. Jest delikatny. Jeśli musiał wyrzucać w ręcznik? To byłoby katastrofą dla francuski siatkówka. Ale paradoksalnie, gdy wygrywasz, tracisz pieniądze."

Przetłumaczone w translatorze, więc trochę niedokładnie. Znalazłem info o nim na FIVB i pisze, że aktualny klub to Lares. Na francuskiej wiki nie mogłem znaleźć, czy grał w takim klubie. Może jest to stare info. Nie wiem zbytnio.


A o Samardziciu:

"Na szczęście dla Mikołaja Anot, Pascal Foussard ma więcej pomysłów. Do utraconą szansę, poza ostatnim, nigdy nie może reprezentować. Rzeczywiście, Beauvaisien została już przez kierownika zbliżył się do Tours TVB również przed jego wybór koncentruje się tylko na Serbski Marko Samardzic. Ale Bouc (Beauvais Oise Klub Studencki) odmówił dopuszczenia do swojego libero."
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

Chal pisze:Pytanie o dwóch libero mam - Marko Samardzić i Gregory Berrios, obaj nie przedłużyli umów z odpowiedni Tours i Paris Volley, znaleźli już jakieś kluby?
to tak: Samardzić oficjalnie szuka klubu już od dłuższego czasu, pytany o tę kwestię nie udziela odpowiedzi, mówi, że ma czas na jakiekolwiek ruchy transferowe.

a Berrios nie wiadomo czy odejdzie na 100% z Paryża, gdyż władze klubu negocjują z nim korzystniejszy kontrakt.
Mate pisze: Znalazłem info o nim na FIVB i pisze, że aktualny klub to Lares. Na francuskiej wiki nie mogłem znaleźć, czy grał w takim klubie. Może jest to stare info. Nie wiem zbytnio.
tak, to jest jeszcze z czasów przed mistrzostwami swiata'06 :)
Chal pisze:Francuską wikipedię to akurat też mam dokładnie przeszukaną, bardziej chodziło mi o info na jakichś forach itp. (tu uśmiech głównie do antoninette 8-) ).
robię co mogę :) pozostał mi tylko bezpośredni mailing do zawodników :)

jeszcze takie cudo znalazłam: do Tourcoingu przychodzi Winder z Pepperdine University. i szczerze powiedziawszy pierwszy raz słyszę o takim zawodniku i takim klubie, ale do nadrobienia :)

EDIT: http://www.usavolleyball.org/National/p ... winder.asp
una passione da vivere
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

antoninette pisze:
Mate pisze: Znalazłem info o nim na FIVB i pisze, że aktualny klub to Lares. Na francuskiej wiki nie mogłem znaleźć, czy grał w takim klubie. Może jest to stare info. Nie wiem zbytnio.
tak, to jest jeszcze z czasów przed mistrzostwami swiata'06 :)
Portorykańska federacja ma taki sam zwyczaj jak amerykańska. U Amerykanów, bez względu na to w ilu klubach zagranicznych zawodnik już grał, gdy oni podają jego "sportowe dosie" zawsze wpisują jako klub ten amerykański zespół uniwersytecki z jakiego wywodzi się zawodnik.

Portorykańczycy robią podobnie - podają zespół rodzimy (z Portoryko) z którego wywodzi się zawodnik. Rzeczywiście przed pojawieniem się w Europie Barrios grał w portorykańskim Lares.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Ted »

Rennes Volley na swojej oficjalnej stronie chwali się, że pozyskał Słowaka Ondreja Patuca.
Patuc jest przyjmującym reprezentacji Słowacji, w ostatnim sezonie grał w VKP Bratysława.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

i jeszcze Kristjan Sikaste (Talinn) , Jiri Zadrazil (Vérone) :)


EDIT: znaczy się do Rennes zawitają 8-)
una passione da vivere
mev
Posty: 75
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 10:28
Płeć: M

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: mev »

Mate pisze:antoninette jeśli znasz francuski to weź takie najważniejsze słowa przetłumacz czyli zamierza, dostał ofertę, podpisał itp.
départ - odejscie
arrivée - przyjscie
en négociation - negocjuje
restent - pozostanie
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Ted »

Z francuskiego l'Arago de Sète Volley-Ball do Czech, a dokładnie do słabiutkiego Kocouři VAVEX Příbram przenosi się Amerykanin Ryan Burrow. Nie będzie to pierwsza wizyta tego przyjmującego nad Wełtawą, w latach 2003-2007 grał w DHL-u Ostrava, z którym wywalczył mistzrostwo Czech. Burrow grał również w VC Amber Antwerpia oraz w Super Lidze Portoryko.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

Marquinho (ex-Montpellieranin 8-) ,libero) podpisał kontrakt z Paris Volley.

source: http://www.parisvolley.com/news.html?idnews=18490
una passione da vivere
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery lig francuskich przed sezonem 2008/09

Post autor: antoninette »

do Tuluzy trafili Zago (Montpellier) i Escalante (Ziraat).
una passione da vivere
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”