Transfery lig francuskich przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Transfery lig francuskich przed sezonem 2008/09

Post autor: Mate »

Romain Vadeleux podpisał roczny kontrakt z Cannes, Pujol ponoć ma grać w Cannes. Są jakieś transfery jeszcze??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

o, kurczę, rozumiem , że to było pytanie retoryczne? :D
pewnie, że są :D
http://www.multisports.fr/viewtopic.php?f=2&t=3269
jeśli komus chce się te strony przeczytać, to się dowie :P


8-)

a i skąd wiesz, że roczny? z tego co wiem to kontrakt w systemie 1+1 bo takie są popularne (żeby nie napisać:modne) we Fr.
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

antoninette jeśli znasz francuski to weź takie najważniejsze słowa przetłumacz czyli zamierza, dostał ofertę, podpisał itp.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Wojciech »

O ile dobrz zrozumiałem R. Redwitz negocjuje warunki umowy na kolejny sezon z działaczami Paris Volley, wiec chyba opcja transferu do Polski sie oddala.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

No no Samardzic opuszcza Tours młody, dobry libero. Chyba pójdzie do Włoch zdaje mi się.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

Dla oderwania się od transferów tych największych nazwisk, mam tutaj taką ciekawostkę.
Francuski Beauvais Oise podpisał umowę na przyszły sezon z Matti Oivanenem - bliżniaczym bratem nowego nabytku Resovii - Mikko Oivanena. Tu tekst w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26253

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

Bardzo ciekawy transfer zanotowała ekipa Tours VB. Do tego zespołu z DHL Ostrawa przychodzi najlepszy zawodnik sezonu ligowego w czechach 2007/08, David Konećny.
To naprawdę solidna firma. Już od kilku sezonów dawał się we znaki rywalom na parkietach Czech.
Tu link do tekstu w Strefie: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26263

Swoją drogą nachodzi mnie refleksja:
Który to już znakomity Czech w renomowanym klubie zachodnioeuropejskim???


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: osnazfsb »

dreamer pisze:Bardzo ciekawy transfer zanotowała ekipa Tours VB. Do tego zespołu z DHL Ostrawa przychodzi najlepszy zawodnik sezonu ligowego w czechach 2007/08, David Konećny.
To naprawdę solidna firma. Już od kilku sezonów dawał się we znaki rywalom na parkietach Czech.
Tu link do tekstu w Strefie: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26263

Swoją drogą nachodzi mnie refleksja:
Który to już znakomity Czech w renomowanym klubie zachodnioeuropejskim???


dreamer
A mnie nachodzi inna refleksja- ilu z tych utalentowanych Czechów zaliczyło staz w polski klubie?

A zestawienie fajne w sam raz do VM
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

achtung :)
Nouvelles recrues: SHAFRANOVICH(Beauvais), RAFIDISON(Toulouse), STEIN(Beauvais), HUDECEK(Rennes)
Départ:J. LAVAGNE (?)

L. GEILER (Cannes)

D. DAQUIN (?)

M. SCHALK (Tours)

M. DE OLIVEIRA (wraca do Brazylii)

D. ZAGONEL (?)

to tyle jeśli chodzi o Montpellier UVC.
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Ted »

A ja jestem ciekaw czy Konećny poradzi sobie w PRO A. W Czechach dosłownie dzielił i rządził, w lidze, rankingach, na Zachodzie będą czekały go większe wyzwania.I podobnie jak kolegów nachodzi mnie podobna refleksja, który to już Czech? Swoją drogą pysznie by było zobaczyć w polskich realiach takie nazwiska jak Rak, Marek Novotny, czy Lebl.

PS: Wychodzi na to, że Jakub Novotny nie doszedł do siebie po lidze. Widziałem, że nie grał w żadnym z meczów towarzyskich.
Inna ciekawostka, o ile dobrze zrozumiałem słowackie portale, Dusan Kubica sądzi się teraz se swoim menadżerem, w sezonie 2006/2007 grał jeszcze w lidze duńskiej.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: PAWKENS »

Ted pisze:PS: Wychodzi na to, że Jakub Novotny nie doszedł do siebie po lidze. Widziałem, że nie grał w żadnym z meczów towarzyskich.
To on gra w pierwszej szóstce kadry ??? :o Myślałem, że są od niego lepsi, choćby M. Novotny, który z tego co pamiętam grał na ataku.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
osnazfsb

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: osnazfsb »

No i jest jeszcze Jan Stokr który jest duzo lepszy od obu Novotnych :D
llukas13
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2008, o 18:25
Płeć: M

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: llukas13 »

A jak wyglądają transfery w żeńskich drużynach?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

O bardzo ciekawym transferze poinformowali dzisiaj działacze AS Cannes. Ze względu na to, że drużynę opuścił Gundars Celitans, musieli go zastąpić.
Pozyskali bardzo ciekawego zawodnika z Brazylii - Leonardo Litwinczuka Alvesa (pseudo Leazao). To mierzący 205 cm 24 letni zawodnik. Grał ostatnio w Tigre Unisul Nexxera. Myslę, że będa mieli z niego wielką pociechę.
Jako ciekawostkę podam (sprawdzę to jeszcze dokładnie, to dam więcej szczegółów), że Ten Brazylijczyk ma "polsko-białoruskie korzenie".

dreamer

PS.
Ted popełnił w nocy fajny tekst na ten temat, gdzie jest jeszcze trochę szczegółów :D :
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26526
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
natala13
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 11:50
Płeć: K
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: natala13 »

Mate pisze: Romain Vadeleux podpisał roczny kontrakt z Cannes, Pujol ponoć ma grać w Cannes.
To z Pujolem już potwierdzone czy ciągle nie? A na którym to Cannes zakończyło sezon? Bo na siatka.org nie ma końcowej klasyfikacji...
Ostatnio zmieniony 2 cze 2008, o 12:09 przez natala13, łącznie zmieniany 1 raz.
^.^ POLSKA ^.^ ZAWOJUJCIE W TYCH IO ^.^
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

natala13 pisze:To z Pujolem już potwierdzone cz ciągle nie? A na którym to Cannes zakończyło sezon? Bo na sitka.org nie ma końcowej klasyfikacji...
Z moich informacji wynika, że jeszcze ciągle jest na etapie, że "Pujol ma grać w Cannes".

Sorry, że nie wszystkie klasyfikacje lig zagranicznych już są wprowadzone na Strefę.
Cannes odpadło w półfinale play-off. Jako że w play-off poza finałowym meczem Paris Volley - Stade Pointevin, innych meczów "o miejsca" nie rozgrywano, to obowiązuje poza miejscem 1. i 2. (Paris i Stade) kolejność po fazie zasadniczej. Cannes wygrało fazę zasadniczą, więc ostatecznie jest na 3. miejscu, zaraz za finałową dwójką.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
natala13
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 11:50
Płeć: K
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: natala13 »

to w pucharze CEV będą grać?
^.^ POLSKA ^.^ ZAWOJUJCIE W TYCH IO ^.^
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Wojciech »

natala13 pisze:to w pucharze CEV będą grać?
Na dzień dzisiejszy tak. AS Cannes oraz Tourcoing VB grają w pucharze CEV.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

Wojciech pisze:Na dzień dzisiejszy tak. AS Cannes oraz Tourcoing VB grają w pucharze CEV.
Mała poprawka Wojciech...
Jako że Francuzi mają w swoich przepisach ustalone, że w Lidze Mistrzów gra mistrz kraju (Paris Volley) i zdobywca pucharu (Beauvais Oise), to sprawy się trochę komplikują. To znaczy: W Pucharze CEV zagra finalista mistrzostw Francji - Stade Pointevin Poitiers, oraz trzecia drużyna mistrzostw - AS Cannes. Natomiast czwarta drużyna mistrzostw Francji - Tourcoing VB - zagra w Challenge Cup.

A wszystko przez to, że ekipie Beauvais Oise wyszedł w minionym sezonie Puchar Francji, a całkowicie zawalili ligę... :)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Wojciech »

Ah.. naturalnie moje przeoczenie. Gdzieś po drodze pominałem Poitiers.
Z resztą i tak poczekajmy na oficjalne dokumenty z CEV, gdzie bedzie czarno na bialym jakie drużyny z danych krajów przystąpią do poszczególnych pucharów. Bywa, że kluby poprostu rezygnują ze startu w europejskich pucharach a na ich miejsce delegowane są inne.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

Coś sporo Wloszek ostatnio emigruje ze swojej serie A do innych lig. Volleyball.it podaje, że Valentina Fiorin związała się dwuletnim kontraktem z RC Cannes: http://www.volleyball.it/leggi.cfm?art=35988.
Znowu wraca jak bumerang to pytanie, ktore wywołuje zawsze goraczkowe dyskusje. To jak to w końcu jest z tą ligą francuską (czy nawet hiszpańską) - są mocne czy słabe.
Bo jeżeli słabe, to takie gwiazdy jak Fiorin czy Centoni musiałyby być nazwane niespełna rozumu...
Coś mi się jednak wydaje, że trzeba się pogodzić z siłą tych lig :D (to przesłanie dla tych, ktorym ostatnie rankingi, zdecydowanie lokujące ligi francuskie i hiszpańskie przed polskimi - niezbyt odpowiadają... :) )

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: osnazfsb »

dreamer pisze:Coś sporo Wloszek ostatnio emigruje ze swojej serie A do innych lig. Volleyball.it podaje, że Valentina Fiorin związała się dwuletnim kontraktem z RC Cannes: http://www.volleyball.it/leggi.cfm?art=35988.
Znowu wraca jak bumerang to pytanie, ktore wywołuje zawsze goraczkowe dyskusje. To jak to w końcu jest z tą ligą francuską (czy nawet hiszpańską) - są mocne czy słabe.
Bo jeżeli słabe, to takie gwiazdy jak Fiorin czy Centoni musiałyby być nazwane niespełna rozumu...
Coś mi się jednak wydaje, że trzeba się pogodzić z siłą tych lig :D (to przesłanie dla tych, ktorym ostatnie rankingi, zdecydowanie lokujące ligi francuskie i hiszpańskie przed polskimi - niezbyt odpowiadają... :) )

dreamer
A odnosisz to przesłanie takze do mezczyzn? ;)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Arff »

dreamer pisze:Coś sporo Wloszek ostatnio emigruje ze swojej serie A do innych lig. Volleyball.it podaje, że Valentina Fiorin związała się dwuletnim kontraktem z RC Cannes: http://www.volleyball.it/leggi.cfm?art=35988.
Znowu wraca jak bumerang to pytanie, ktore wywołuje zawsze goraczkowe dyskusje. To jak to w końcu jest z tą ligą francuską (czy nawet hiszpańską) - są mocne czy słabe.
Bo jeżeli słabe, to takie gwiazdy jak Fiorin czy Centoni musiałyby być nazwane niespełna rozumu...
Coś mi się jednak wydaje, że trzeba się pogodzić z siłą tych lig :D (to przesłanie dla tych, ktorym ostatnie rankingi, zdecydowanie lokujące ligi francuskie i hiszpańskie przed polskimi - niezbyt odpowiadają... :) )

dreamer
Temat masowych odejść z Włoch poruszany jest odkąd, na początku okienka, Angelina Grun opuściła Bergamo i powędrowała "trochę" bliżej Azji =] A w ślad za najlepszymi zawodniczkami świata idą również Włoszki... które czują że coś się może kończy =]
Co do siły żeńskich lig francuskiej i hiszpańskiej, to chyba nikt nie kwestionuje że są mocniejsze od Plus ligi kobiet... inna sprawa z Plus ligą mężczyzn, bo o to zwykle rozchodzi się, we wspomnianych przez ciebie, dyskusjach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

osnazfsb pisze:
dreamer pisze:Coś mi się jednak wydaje, że trzeba się pogodzić z siłą tych lig :D (to przesłanie dla tych, ktorym ostatnie rankingi, zdecydowanie lokujące ligi francuskie i hiszpańskie przed polskimi - niezbyt odpowiadają... :) )

dreamer
A odnosisz to przesłanie takze do mezczyzn? ;)
Przepraszam, nie napisałem jednoznacznie jakie jest moje zdanie.
Dokładnie tak, jak w najnowszych klubowych rankingach CEV, jestem zdania, że ligi żeńskie Hiszpanii i Francji, są naprawdę lepsze sportowo od naszej LSK.
Jeżeli zaś chodzi o mężczyzn, to zauważam i nie ignoruję faktu, że PLS notowany jest z niewielką przewagą nad PRO A mężczyzn i Superligą hiszpańską mężczyzn. Natomiast wydaje mi się, że cały czas w tych dwóch ligach jest nieco większy potencjal zawodniczy niż w PLS. Być może właśnie dlatego, że jest w tych ligach aż tak wielu obcokrajowców (około 2-3-krotnie więcej niż w PLS, a organizacyjnie kluby (szczególnie te ze środka i końca tabeli) nie sa tak mocne, jak w Serie A, to Hiszpanie i Francuzi maja problemy z nazwę to "właściwym zagospodarowaniem" tego obcokrajowego kapitału i jego optymalnym wykorzystaniem.

Jeżeli ktoż z was chciałby poważnie o tym podyskutować (powtarzam - podyskutować o problemie, a nie wydzierać się na mnie za beszczeszczenie PLS-u) to z chęcią bym wymienil poglądy na ten temat.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Valentina Fiorin w Cannes. Poprzednio ta zawodniczka grała w Bergamo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: dreamer »

Mate pisze:Valentina Fiorin w Cannes. Poprzednio ta zawodniczka grała w Bergamo.
Mate, zanim napiszesz, przeczytaj wszystkie posty jakie pojawiały się w temacie przedtem. To pozwoli nam uniknąć powtarzania się: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=31&t=849#p23949


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

Przepraszam bardzo, za tego posta, no ale nie spojrzałem na te poprzednie posty.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

z dużą dozą prawdopodobieństwa Hubert Henno trafi do Saint Brieuc :D
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: Mate »

No to kolejna osoba chce wrócić do swojego kraju. Czyżby Hubert Henno przechodził na sportową emeryturę?? Saint Brieuc w poprzednim sezonie był 12. A Henno to jeden z najlepszych libero na świecie, ale już chyba umiejętności nie te co kilka lat temu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery ligi francuskiej

Post autor: antoninette »

wiesz, to chyba jest ta chwila, w której siatkarz musi prosić (sic!) o kontrakt.
Henno się "przepisał" z Rzymu :P
una passione da vivere
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”