Hiszpańska Superliga mężczyzn 2008/09

Hiszpańska Superliga mężczyzn 2008/09

Postby dreamer » 21 Dec 2008, o 21:03

Panowie rozegrali już w Hiszpanii całą pierwszą rundę fazy zasadniczej i zaczęli drugą rundę (jedna kolejka została rozegrana). Oczywiście liderem - bez porażki, z 24 punktami - jest jest Palma Volley (dawniej Drac Palma Portol). Na drugim miejscu w tabeli jest ze stratą jednego punktu Voleibol Teruel.

Zapewne zwróciliście uwagę, że w odniesieliu do Palmy napisałem "dawniej Drac Palma Portol". Okazuje się bowiem, że hiszpańską siatkówkę - teraz już nie tylko kobiecą bo to było widać już po zakończeniu tamtego sezonu - ale także męską, dopadły szpony wielkiego kryzysu ekonomicznego, który przetacza się przez gospodarkę (a może zwłaszcza świat finansów). Palma ze względu na utratę części dochodów w wyniku rezygnacji jednego z ważnych sponsorów, musiała zdecydować się na sprzedanie w tym okienku transferowym dwóch Argentyczyków: Leandro Conciny (poszedł do Gioia del Colle we włoskiej Serie A2) i 34 letniego Pablo Torre (poszedł do Andreoli Latina też w serie A2, gdzie będzie grał z innym Argentyńczykiem - jednym z najlepszych na świecie rozgrywających młodego pokolenia - Luciano De Cecco).

Jak widać żeczywiście Hiszpanię przechodzi fala wielkiego odwrotu kapitału od sportu (bo wydaje się, że nie tylko dotyczy to siatkówki). To moim zdaniem już odbija się na pozomie - przynajmniej tych najlepszych zespołów. Bo Palma to już nie to co 2-5 lat temu. A u kobiet po Grupo Murcia i Tenerife Marichal zostały już tylko wspomnienia.

dreamer

PS.
Jedyne dobre, czym zaowocował kryzys, to fakt, że i w lidze pań i mężczyzn pojawiły się nowe drużyny w czołówce. Nastąpiło przewartościowanie lig i w efekcie może to wyjść w perspektywie czasu na dobre hiszpańskiej siatkówce.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M


Return to Hiszpania

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest