Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby dreamer » 28 Jul 2011, o 21:50

Z prowadzonej przez argentyńskiego grającego szkoleniowca - rozgrywającego Gilmana Cao Herrerę ekipy Portol Mallorca odchodzi po jednym sezonie gry najlepszy siatkarz chilijski, atakujący reprezentacji Chile - Sebastian Gevert. Chilijczyk w przyszłym sezonie będzie grał w portugalskiej drużynie z Espinho.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M


Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 27 Aug 2011, o 22:33

Skoro już mowa o rozgrywkach w Hiszpanii, to warto zajrzeć do rozgrywek Superliga Femenina. Mocno jak na ligę hiszpańską zbroi się beniaminek o wdzięcznej nazwie Club Voleibol Murillo albo jak kto woli Nuchar Eurochamp Murillo, obie nazwy są poprawne, po tym jak do zespołu dołączył sponsor nazwa zespołu uległa zmianie na tą drugą wersję. Zespół powstał kilka lat temu i dość szybko osiągnął awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niedawno do zespołu dołączyła 3-krotna mistrzyni olimpijska z Barcelony, Atlanty i Sydney, a także Mistrzyni Świata z 1998 roku z Japonii i 1994 roku z Brazylii - 41-letnia Kubanka Regla Bell. Ponadto klub zasiliła Serbka Iva Pejkovic z zespołu Oxidoc Palma (zespół znany dawniej pod nazwą Icaro Palma Mallorca, a występowała w nim mi. Dorota Świeniewicz, Natalya Mammadova, Kinga Maculewicz, Aurea Cruz czy Milagros Cabral). Kolejna zawodniczka w składzie to Brazylijka Daniela Helena da Silva znana jako Dani oraz jej rodaczka Paula Barros. Ponadto w zespole oprócz wymienionych zagranicznych zawodniczek będą występować Hiszpanki Esther Basurto Nozal (występowała w zespole w zeszłym sezonie), libero Elena Esteban Pinillos (Elena została powołana do szerokiej kadry reprezentacji Hiszpanii na ME w 2011 roku), podobnie jak rodaczka Elena w zeszłym sezonie grała w ekipie z Murillo, tyle, że ona jest mocniej związana z klubem, bo się urodziła w mieście w którym klub powstał, a właściwie został przemianowany z sekcji młodzieżowej. Kolejna Hiszpanka związana z klubem to 45-krotna reprezentantka Hiszpanii María del Mar Arranz, zawodniczka ograna w Superlidze w zespołach z Teneryfy i Aguere, ponadto spędziła sezon w lidze francuskiej, oczywiście poprzedni sezon spędziła już w zespole z Murillo. Marta Fraile - hiszpańska rozgrywająca - z dotychczas wymienionych zawodniczek chyba najmniej doświadczona, ale jakby nie było ma za sobą występy w Superlidze z Haro Rioja Vóley w sezonie 2008/2009. Rocío Gómez - przyjmująca, w klubie z Murillo od 2009 roku, jedna z najmłodszych zawodniczek w kadrze zespołu, znalazła się w szerokiej kadrze w Lidze Europejskiej 2010 i na ME w tym roku. Sandra Pascual - druga libero zespołu z Murillo, rocznik 1990 w zespole już od 2005 roku. Encarnación García Bonilla (Ati) - najbardziej doświadczona środkowa w zespole, dwa sezony temu grała w zespole z Murcii, poprzedni spędziła w ekipie Nantes we Francji, ma za sobą przygody z reprezentacją Hiszpanii.

Jak widać, zespół stawiający na bardzo doświadczone siatkarki, w zeszłym sezonie zespół wygrał wszystkie dwadzieścia meczów w lidze i tylko w dwóch do zwycięstwa potrzebował tiebreaka, a w cąłym seoznie stracił tylko 7 setów, w ubiegłym sezonie w zespole występowała między innymi Ukrainka Marina Dubinina (zakończyła karierę), Brazylijka Lilian Ferreira i Hiszpanki Ana Boladeras i Esther Marqués.

Skład zespołu nie jest ostateczny, ale na chwilę obecną wygląda bardzo mocno i patrząc na rywalki to zespół z Murillo (właściwie z Murillo de Río Leza) powinien włączyć się do walki o medale.

Jeszcze odnośnie trenera, trenerem zespołu pozostanie Carlos Arratia, którego miał zastąpić ktoś inny, ale nikogo nie znaleziono. Jako, że Carlos Arratia nie jest normalnym trenerem tylko coś ala trener Serwiński w Muszynie, więc postanowiono przydzielić mu współpracowników - José Valderrey będzie drugim trenerem i Marta Pinillos będzie odpowiadać za przygotowanie fizyczne, a w zeszłym sezonie była drugim trenerem w klubie.

To na razie tyle, sezon w hiszpańskiej Superlidze kobiet zaczyna się 19 listopada, w której zespół z Murillo zagra u siebie z byłym klubem Marty Fraile - Haro Rioja Vóley.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 5 Sep 2011, o 18:26

Dość komiczna sytuacja w hiszpańskich rozgrywkach Superligi panów. Po sezonie 2010/2011, w którym uczestniczyło 12 zespołów w lipcu odbyło się spotkanie na temat rozgrywek hiszpańskiej ligi w sezonie 2011/2012 na tym spotkaniu został poruszony temat kryzysu gospodarczego i na tymże spotkaniu została także potwierdzona informacja, że z ligi wycofały się (nie podeszły do ostatniego etapu rejestracji) ekipy - FC Barcelona oraz Volley Guada (beniaminek). W takim wypadku w lidze zostało 10 zespołów (w tym jeden beniaminek - UBE L,Illa Grau) i na tym powinno się skończyć, ale nie z występów w lidze zrezygnowała także Tarragona i co najzabawniejsze zastąpiła ją drużyna Volley Guada. Ostatecznie w lidze ma zagrać 10 zespołów. W związku z tym ligę na koniec opuści zaledwie jeden zespół.

Nie trzeba chyba wspominać, że w ostatnim czasie Superliga hiszpańska boryka się dość sporymi problemami finansowymi i większość rotacji w ligach jest determinowana tym czynnikiem, w dodatku przekłada się to także na występy hiszpańskich drużyn w pucharach europejskich, w których wystąpią zaledwie dwa zespoły - CAI Teruel i Unicaja Almeria.

Co ciekawe trudno w składach drużyn hiszpańskich na sezon 2011/2012 doszukać się zawodników z Europy innych niż o narodowości hiszpańskiej. Kluby hiszpańskiej stawiają poza Hiszpanami na zawodników z obu Ameryk.

Przed sezonem trudno było się spodziewać wielkich transferów do ligi. I tak np. teraz już Caja 3 Voleibol Teruel zamienił Hernana na Wenezuelczyka Rodmana Valerę, w zespole został Argentyńczyk Nicolas Oroz, ponadto do zespołu dołączył Amerykanin Matt Weber i Brazyliczyk Renato Hermerly Souza, poza tym pozbyto się dwóch Dominikańczyków, Kloumbijczyka i libero z Argetyny - Efrona. W nadchodzącym sezonie u mistrz Hiszpanii nie będzie grał także Julián García Torres i Javier Subiela. Ten pierwszy przeniósł się do beniaminka francuskiej Ligue A - Narbonne Volley. Natomiast najmocniejszym akcentem po stronie zysków jest z pewnością Manuel Sevillano (poprzednio Unicaja). Taki sam kierunek obrał libero Francesc Llenas.

U wicemistrza raczej osłabienia, a największym plusem zatrzymanie Ibana Pereza. Do Knacku odeszedł Nico Freriks, którego zastąpił Victor Viciana. Do zespołu dołączyło dwóch Amerykanów - Austin Zahn i Jeff Menzel. Z obcokrajowców został jeszcze młody Wenezuelczyk - Jesús Chourio. Na pewno jest więcej minusów niż plusów zwłaszcza, że najlepsi zawodnicy odeszli do największego rywala.

Z innych ciekawych transferów warto zauważyć dwa ciekawe transfery zespołu z Vigo do którego dołączył Hiszpan Enrique de la Fuente i Argentyńczyk Rodrigo Aschemacher.

Szkoda, że hiszpańska Superliga z roku na rok się osłabia, nie wygląda to zbyt dobrze w perspektywie kolejnych sezonów.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 8 Sep 2011, o 15:34

23-letni Brazylijczyk Edson Barbosa został nowym zawodnikiem klubu Cajasol Juvasa. W poprzednim sezonie zawodnik reprezentował inny klub hiszpańskiej Superligi - Multicaja Fábregas Sport. Warto dodać, że zespół wraca do zatrudniania Brazylijczyków po sezonie przerwy.

Brazylijczyk będzie miał się okazję sprawdzić już 10 września podczas meczu o Puchar Andaluzji. Będzie to już 8 edycja rozrywek o trofeum "Toño" Santosa. Kobiety rywalizują o trofeum Loli Jimenez. Jednak mecz męskich rozgrywek powinien być dużo ciekawszy, gdyż zmierzą się w nim dwa zespoły z Superligi. Wspomniany Cajasol zmierzy się Unicają Almeria. Zespoły w przeciwieństwie do ubiegłego roku powinny się zmierzyć w możliwe najsilniejszych składach. VIII COPA DE ANDALUCÍA 2011 (tak brzmi hiszpańska nazwa turnieju) w tym roku rozgrywany jest w Montalban w Kordobie. Turniej organizowany jest przez Andaluzyjską Federację Siatkówki. W meczu kobiet zmierzy się Universidad de Granada i Tour 10 Alhaurín.

Caja 3 Voleibol Teruel świętuje swoją dwudziestą rocznicą powstania. Klub narodził się dokładnie 12 września 1991 roku. Cykl imprez związanych z rocznicą rozpoczęło otwarcie wystawy "XX años del Club Voleibol Teruel" na której można zobaczyć mi. stroje, trofea czy zdjęcia.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 9 Sep 2011, o 15:46

Plan sparingów Caja 3 Voleibol Teruel przed sezonem 2011/2012:

Pierwszy sparing mistrz Hiszpanii już za nami, 6 września w Saragossie miejscowa Multicaja Fábregas Sport przegrała z mistrzem Hiszpanii 0-4. Następny sparing zostanie rozegrany w Teruel 9 września z beniaminkiem Superligi L'Illa Grau. Kolejny 10 września w Sorii z CMA Soria. 12 września ponownie zostanie rozegrany mecz z Multicają Fábregas Sport. 14 września zaplanowana jest prezentacja drużyny, a później mecz z CMA Sorią. 16-17 września zespół weźmie udział w turnieju towarzyskim w Avignion we Francji. Ostatnim sprawdzianem będzie kolejny mecz z CMA Sorią - 20 września. I w końcu 24 sierpnia zespół mistrz Hiszpanii podejmie Unicaję Almeria w meczu o Superpuchar.

María José “Pepo” Garrido została nową siatkarką zespołu Haro Rioja Voley. 30-letnia przyjmująca w ubiegłym sezonie reprezentowała klub z Burgos, z którym w ćwierćfinale play-off wyeliminowała właśnie nowego pracodawcę. "Pepo" była w ekipie z Burgos kapitanem i w większości meczów wiodącą postacią. Na pewno jest sporym wzmocnieniem zespołu z Haro.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 11 Sep 2011, o 11:51

Beniaminek hiszpańskiej Superligi UBE L'Illa-Grau przedstawił 9 września pięciu nowych graczy, którzy wzmocnili zespół przed nadchodzącym sezonem. Są to: marokański środkowy Mohammed Waddane, brazylijski środkowy Rafael Pasqualini, argentyński przyjmujący Ricardo Ferreiro, brazylijski przyjmujący Bruno Godoy i młody atakujący Andrés Pastor.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 13 Sep 2011, o 12:57

Caja3 Teruel wygrał z UBE L'Illa-Grau 4-0 w meczu towarzyskim, jednakże zespół ma problem z amerykańskim atakującym Mattem Webberem z którym są problemy natury "papierkowej", które zatrzymują zawodnika w Stanach. W drugim meczu zespół z Teruel przegra z CMA Numancia Soria 1-3, gdzie na ławce trenerskiej siedzi były zawodnik tej drużyny, doskonale znany były hiszpański środkowy - José Luis Moltó. Zdenerwowani po porażce z Sorią mistrzowie Hiszpanii wyładowali się w kolejnym meczu z Multicają Fabregas Sport wygrywając w trzech setach z bardzo wyraźną przewagą.

Drugi z finalistów Superpucharu Hiszpanii - Unicaja Almería wygrała Puchar Andaluzji ogrywając Cajasol Juvasa 3-1 (23-25, 25-20, 25-23, 25-20). Najlepiej punktującym zwycięskiego zespołu był Ibán Pérez, który zdobył 15 punktów, nieźle spisali się także dwaj Amerykanie Menzel i Zahn, którzy zdobyli odpowiednio 12 i 10 punktów. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Rodrigo Pereira de Abreu 'Pará' - 20. Drugim punktującym był Urugwajczyk - Nicolás Ronchi, który zdobył 16 punktów. Kolejnym rywalem graczy z Almerii będzie reprezentacja Egiptu i będzie to jednocześnie mecz o Puchar Almerii.

Ostatnio pisałem o tym, że zespół z Vigo dokonał ciekawych transferów, a teraz okazuje się, że zespół Uorsy Vigo ma poważne problemy z płynnością finansową, gdyż nie może znaleźć sponsora. Między innymi w związku z tym skomplikowała się sytuacja przyjścia do tego klubu Rodrigo Aschemachera, który nie ma wizy, a klub z Vigo nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów transferu gracza do klubu. Włodarze klubu szukają pieniędzy gdzie się da przy okazji podkreślając, że start rozgrywek już za trzy tygodnie i nie wiedzą jak mają to wszystko rozwiązać.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 16 Sep 2011, o 12:02

W dniach 16-17 wrzesnia zostanie rozegrany towarzyski turnieju Trophée Mistral 2011 w którym weźmie udział mistrz Hiszpanii Caja3 Teruel. Turniej odbywa się we francuskim Avignion. W turnieju uczestniczy 5 zespołów. W ciągu dwóch dni zespoły zagrają każdy z każdym.

Plan gier hiszpańskiego zespołu:
16 września 11:00 Caja3 Teruel - Arago de Sète (FRA)
16 września 17:00 Caja3 Teruel - Spacer's de Toulouse (FRA)
17 września 12:00 Caja3 Teruel - Vivo/Minas (BRA)
17 września 18:00 Caja3 Teruel - Avignion VB (FRA)

Cały plan turnieju: http://actuvolley.wordpress.com/2011/09 ... a-reprise/

Do drużyny dołączył już Matt Weber i prawdopodobnie zadebiutuje w drużynie, za to wątpliwy jest występ Argentyńczyka Nicolasa Oroza, który ma problemy z kolanem.

-

Skład skompletował już zespół Volley Guada, który dość niespodziewanie zagra w tym sezonie w hiszpańskiej Superlidze.

Ekipa beniaminka będzie prezentować się w tym sezonie następująco:

Pierwszy trener: Adrián Costache
Drugi trener: Danilo Vieira

Rozgrywający: Jaime Pérez, Santiago García Silvestre
Przyjmujący: Iván Cantero (K), Noé de Mena, Rodrigo Hernando, Raúl Muñoz
Atakujący: Javier Barragán, Javier García Sumozas
Środkowi: Juan Bosco Alcaraz, Jefferson Rivera, Antonio Burgal
Libero: Rubén Sánchez

Co ciekawe drugim kapitanem zespołu jest . . . libero.
Skład nie powala na kolana, zespół jest bardzo młody i mało doświadczony, jednak przy problemach w hiszpańskiej lidze fajnie, że chociaż taki zespół udało się zbudować. Po prostu zespół musiał został zbudowany za niewielkie pieniądze, stąd obecność w zespole nawet takich zawodników, którzy ostatni sezon spędzili w lidze FEV (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii). Nie skazuje ich na pożarcie, bo niektóre kluby jak Palma Volley czy Uorsa Vigo nie skompletowały jeszcze składów, a wiadomo, że mają problemy finansowe, więc nie jest powiedziane, że będą wyglądać lepiej od beniaminka.

Plan sparingów zespołu:

17 września Volley Guada - MultiCaja Fábregas Sport
18 września Volley Guada - CMA Soria
21 września Volley Guada - CV Leganés
25 września Volley Guada - CMA Soria
28 września Volley Guada - rywal nieznany

Pierwsze trzy mecze zagrają u siebie, miejsce czwartego sparingu nie jest jeszcze ustalone, a ostatni piąty przeciwnik nie jest jeszcze znany.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w ligach hiszpańskich przed sezonem 2011/12

Postby SerCos » 26 Sep 2011, o 14:17

Stało się to czego można było się spodziewać, dzisiaj rano na konferencji prasowej ogłoszono wycofanie się z Superligi zespołu Palma Volley. Zespół z Balearów jest kolejną ofiarą kryzysu finansowego w Superlidze. Jeszcze nie wiadomo jak do tego ustosunkuje się organizator rozgrywek, czyli hiszpańska federacja siatkówki (RFEVB), prawdopodobnie liga w obecnym sezonie będzie liczyła 9 zespołów zważywszy na fakt, że do startu ligi zostało zaledwie kilka dni.

Plama Volley jeszcze pod nazwą Drac Palma CV Pórtol zdobywała mistrzostwo Hiszpanii trzy razy z rzędu w sezonach 2005/2006, 2006/2007 i 2007/2008. Ponadto jest to dwukrotny zwycięzca Pucharu Hiszpanii oraz trzykrotny zdobywca Superpucharu Hiszpanii.

---

Wracając do rozgrywek Unicaja Almeria zdobyła Superpuchar Hiszpanii ogrywając na terenie rywali zespół Caja 3 Voleibol Teruel 3-0. MVP spotkania został Jeff Menzel.

Caja 3 Voleibol Teruel: F. Rodríguez (2), Parres (4), Valera (-), Sugrañes (7), Webber (4), Hermely (14); Llenas (Líbero). También jugaron: Sevillano (-), Arranz (1), Oroz (5), Dreyer (1), Sanllehí (-).
Unicaja Almería: Zahn (6), Delgado (11), Menzel (12), Viciana (4), Pérez (14), Salas (10). Llabrés (Líbero) Ferrera (-).
Árbitros: JL. Arrarte (Albacete) y L. Diez (Ciudad Real)
Parciales: 21-25 (32´), 17-25 (28 ´) y 21-25 (28´)
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M


Return to Hiszpania

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest