Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: przemek16 »

Bundesliga Niemcy sezon 2008/2009
Piszcie wszystko co wiedzie o Niemieckiej siatkówce ligowej a takze klubach które będą z ligi Niemieckiej występowały w EP.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: Mate »

VfB FRIEDRICHSHAFEN - Liga Mistrzów.
SCC BERLIN - Puchar CEV.
MOERSER SC - Challenge Cup.
Generali HACHING - Challenge Cup.

Gdybyś ruszył głową to znalazłbyś chociaż jakie zespoły z Niemiec, które będą grać w pucharach.

W Bundeslidze będzie grać 13 zespołów. Rok temu było ich 12.

Te 4 zespoły + evivo Düren, VC Leipzig, SG Eschenbacher Eltmann, A10 Netzhoppers KW, VC Bad Dürrenberg/Spergau, Wuppertal TITANS, TV Rottenburg, Zurich Team VCO Berlin i TSV Giesen/Hildesheim będą grać w niemieckiej Bundeslidze.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: przemek16 »

Więć co do faworytów to zaliczam oczywiście VFB Friedrichshafen, który w poprzednim sezonie wywalczył misztrzostwo kraju.
W europejskich pucharach ma cięzką grupę ze Skrą, iskrą Odnicowo i Panathinaikosem - tutaj widzę male szansę wyjścia z grupy. Ale w lidze niepowinni miec problemów. SCC Berlin oraz eviso Duren powinną najwiecej klopotów sprawidz VFB.
W tym sezonie znowu zapewne oprucz VFB będzie mała frekwencja na meczach Ligi niuemieckiej.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: bartolina_89 »

a ja się z tobą nie zgodzę, bo ta drużyna ma ogromny potencjał i jestem pewnien na 90% że wywalczą kolejne mistrzostwo kraju
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: przemek16 »

bartolina_89 pisze:a ja się z tobą nie zgodzę, bo ta drużyna ma ogromny potencjał i jestem pewnien na 90% że wywalczą kolejne mistrzostwo kraju
Przecież do góry napisałem , że myślę że VBF Friedrichshafen zdobędzie mistrzostwo Niemiec a ty mi mówisz, że się ze mną nie zgadzasz. Czytaj dokładniej bo ja nie wiem czy ty sobie jaja robisz.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: bartolina_89 »

Post skasowany
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2008, o 08:37 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum - punkt 23.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga - Niemcy sezon 2008/2009

Post autor: przemek16 »

Post skasowany
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2008, o 08:40 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum - punkt 23.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Coś mało o lidze niemieckiej piszemy i rozmawiamy, a myślę, że zasługuje na to, bo choćby gra Friedrichshaven w tej lidze jest wystarczającym powodem, aby choć raz na jakiś czas o niej wspomnieć.

W ubiegły weekend miało miejsce spektakularne wydarzenie, więc warto o nim wspomnieć.
Ten mecz:
SCC Berlin - VfB Friedrichshafen 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:19)

przeszedł do historii niemieckiej siatkówki. Nie, nie... wcale nie dlatego, że VfB przegrało na gorącym berlińskim terenie, ale dlatego, że na widowni w berlińskiej hali zasiadła rekordowa liczba widzów. Tylu kibiców nie oglądało wcześniej żadnego meczu pierwszej Bundesligi.
Muszę powiedzieć, że liczba robi wrażenie - meecz SCC z VfB oglądało 7700 widzów !!! !!! !!!.

Od razu nasunęła mi się taka refleksja, że w momencie gdy znalazły się w tym sezonie przynajmniej dwie drużyny nawiązujące walkę z VfB (są to SCC Berlin i Generali), to od razu wzrasta zainteresowanie siatkówką w Niemczech. Myślę, że to jest sygnał, że niemiecką siatkówkę stać na wiele i organizacyjnie i od strony zaangażowania kibiców.
Co także bardzo ważne, Niemcy mają niewspółmiernie do potrzeb obecnych rozwiniętą sieć obiektów sportowych na których mogą odbywać się mecze nawet wtedy, gdy zacznie na nie przychodzić po 5-10 razy więcej kibiców niż jeszcze do niedawna.
Ja będę śledził dalszą część sezonu niemieckiego z zainteresowaniem. Może za zachodnią granicą rodzi nam się kolejna solidna europejska liga.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Ostatnia kolejka bez historii. Pewne wygrane dwóch najlepszych drużyn po 3:0. W tabeli SCC Berlin ma wciąż 2 punkty przewagi nad VfB. Już w weekend zapowiada się ciekawy pojedynek pomiędzy Generali Haching a Friedrichshafen.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Powoli sezon zbliża się do końca. Oczywiście jest w półfinale Friedrichshafen, ale już w tym sezonie nie idzie podopiecznym Steliana Moculescu tak dobrze jak bywało w poprzednich latach. W fazie zasadniczej nie błyszczeli zbytnio (zresztą, w europejskich pucharach potwierdziło się, że nie mają najlepszej formy), a teraz w półfinale z ledwością wygrali pierwszy mecz z SCC berlin 3:2.

W drugiej parze generali Haching bez problemu pokonało Netzhoppers 3:0. 18 kwietnia odbędą się drugie spotkania. Raczej nie powinni być niespodzianki w parze Generali - Netzhoppers i ci pierwsi powinni awansować do finału (gra się półfinały do 2 zwycięstw). Nie jestem natomiast przekonany, że VfB awansuje do finału.

Pierwsze mecze półfinałowe:

14.04.2009
Generali Haching - Netzhoppers KW 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) 1:0

15.04.2009
VfB Friedrichshafen - SCC Berlin 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 25:21, 15:5) 1:0

Warto podkreślić, że kolejny kiepski sezon zaliczyła ekipa evivo Duren, która kilka lat temu próbowała nawiązać walkę z VfB o prymat w Niemczech, ale teraz jest raczej ligowym średniakiem.

Moim zdaniem w poprzednim, a zwłaszcza w tym sezonie, wyraźnie daje się zauważyć wzrost poziomu meczów ligowych. Rywalizacja w Bundeslidze staje się coraz trudniejsza. Myślę, że jak ta tendencja się utrzyma, to w kolejnym sezonie a najdalej za dwa sezony, może być dużo głośniej o niemieckich klubach w europejskich pucharach niż to ma miejsce obecnie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:Moim zdaniem w poprzednim, a zwłaszcza w tym sezonie, wyraźnie daje się zauważyć wzrost poziomu meczów ligowych. Rywalizacja w Bundeslidze staje się coraz trudniejsza. Myślę, że jak ta tendencja się utrzyma, to w kolejnym sezonie a najdalej za dwa sezony, może być dużo głośniej o niemieckich klubach w europejskich pucharach niż to ma miejsce obecnie.
dreamer
Tak, na pewno jak będzie limit 3 obcokrajowców też w LM.. :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:...Tak, na pewno jak będzie limit 3 obcokrajowców też w LM.. :)
Tak... :D

Jestem pewien, że niemieckie zespoły będą startować coraz lepiej.

Jeżeli nie z innego powodu, to choćby kosztem włoskich klubów, które na ograniczeniu liczby obcokrajowców do 3 w LM najwięcej stracą... :)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:
niepoinformowany pisze:...Tak, na pewno jak będzie limit 3 obcokrajowców też w LM.. :)
Tak... :D

Jestem pewien, że niemieckie zespoły będą startować coraz lepiej.

Jeżeli nie z innego powodu, to choćby kosztem włoskich klubów, które na ograniczeniu liczby obcokrajowców do 3 w LM najwięcej stracą... :)

dreamer
To kwestia dyskusyjna - realnie patrząc to siła włoskich klubów bardziej się obniży, ale i tak będzie wyższa od tych niemieckich. Zobaczymy jak wtedy dadzą radę Turcy, Hiszpanie czy Niemcy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Florian »

Czyzby dominacja Fridrichsafen powoli ustawala? SCC Berlin w polfinale wygrali z nimi 3:0 (1:1 w play) w setach lekko miazdząć ( chyba do 17 i 21 i 21). Rok, dwa temu VFB przeszli przez sezon bez porazek, a teraz juz wieksze schody maja. i teraz czy poziom ligi niemieckiej sie wyrownal czy Stelianowi sie juz nie chce. Jesli on odejdzie z Niemiec klub pewnie sie rozsypie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Florian pisze:Czyzby dominacja Fridrichsafen powoli ustawala? SCC Berlin w polfinale wygrali z nimi 3:0 (1:1 w play) w setach lekko miazdząć ( chyba do 17 i 21 i 21).
Najprawdopodobniej sezon skończy się jednak bez niespodzianki na najwyższym stopniu podium. Friedrichshafen rozbiło w decydującym meczu 1/2 SCC Berlin 3:0(15,18,18).
W pierwszym meczu finałowym VfB także nie straciło nawet seta w starciu z Generali Haching(18,20,25).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Florian »

To najwidoczniej sie wzieli w garsć. A wiadomo jak tam sprawa ze Stelianem wyglada? Bo cos Sisley o niego pytal ale nie wiem czy w koncu cos ustalili.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

O Moculescu pytali się rok temu, więc pewnie nici z tego ;) . Na dodatek jest trenerem reprezentacji Rumunii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”