[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

VfB Friedrichshafen - mądrze budowany zespół

VfB Friedrichshafen - mądrze budowany zespół

Postprzez marcin_r » 3 lut 2009, o 22:59

Hcialbym rozwiwnac dyskusje o zespole z niewatpliwie slabszej od naszej ligi ktory gromi najlepszych w Europie mimo z e budzetowo plasuje sie w srodku Plus Ligi. W tym zespole roziwnalm sie talent tak nieprzecietnych zawodnikow jak ANdre Nascimento, Bjoern Andrae, Schoeps, Tischer a teraz takze maja nieprawdopodobna zdolnosc do wyszukiwania utalentowanych zawodnikow z calego swiata.Od lat budowe zespolu zaczyna sie od kapitana srodkowego Jose, reszte zespolu satnowia wysokiej klasy choc niespecjalnie znani zawodnicy pokroju Idiego, Rodmana Valery czy Bendiniego oraz cala zgraja bardzo utalentowanycvh mlodzikow. Całość spina jeden z bardziej utytulowanych w meskiej siatkowce klubowej trener Moculescu.
marcin_r

Re: VFB Friedrichschafen - madrze budowany zespol

Postprzez Mate » 4 lut 2009, o 12:30

marcin_r napisał(a):CHcialbym rozwiwnac dyskusje o zespole z niewatpliwie slabszej od naszej ligi ktory gromi najlepszych w Europie mimo z e budzetowo plasuje sie w srodku Plus Ligi. W tym zespole roziwnalm sie talent tak nieprzecietnych zawodnikow jak ANdre Nascimento, Bjoern Andrae, Schoeps, Tischer a teraz takze maja nieprawdopodobna zdolnosc do wyszukiwania utalentowanych zawodnikow z calego swiata.Od lat budowe zespolu zaczyna sie od kapitana srodkowego Jose, reszte zespolu satnowia wysokiej klasy choc niespecjalnie znani zawodnicy pokroju Idiego, Rodmana Valery czy Bendiniego oraz cala zgraja bardzo utalentowanycvh mlodzikow. Całość spina jeden z bardziej utytulowanych w meskiej siatkowce klubowej trener Moculescu.

Kiedy Andre Nascimento grał w VFB?? A tak właściwie to skąd wiesz, że VFB ma taki budżet jak klub ze środka +Ligi?? Ja uważam, że VFB ma dużo pieniędzy tylko buduje klub bez większych nazwisk. Czasami/często(niepotrzebne wykreślić) są bez formy(np. Falasca ze Skry). Po prostu liga niemiecka nie ma takiej renomy, jak włoska, rosyjska, grecka, czy polska. Większość sukcesów odnosi tylko VFB. Od czasu do czasu SCC Berlin dochodzi dalej w pucharach. Zakup Moona świadczy o tym, że VFB ma kasę. Nie wierzę w to, aby któryś klub z ligi włoskiej nie chciałby go kupić. A i utrzymanie takich zawodników też kosztuje. Te nazwiska niby są mało znane, ale dużo klubów chciałoby mieć któregoś zawodnika VFB.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Mate

Postprzez marcin_r » 4 lut 2009, o 13:19

Andre Nascimento pamietam grajcego u Fryderykow jeszcze z czasow gdy ich mecze w LM mozna bylo obejrzec na DSF- to bylo jakies 6-7 lat temu na poczatku jego kariery w Europie
NIe sadze zeby Tichacek, Steuerwald czy Moon razem wzieci zarabiali wiecej niz Falasca albo Antiga. Byc moze wysokie kontrakty maja Jose czy Lukas Divis albo i tak sa to na pewno mniejsze pieniadze niz maja Szymanski, Murek czy chociazby Terence Martin.
marcin_r

Postprzez Mate » 4 lut 2009, o 13:25

Coś Ci się pomyliło. Andre Nascimento nigdy nie grał w Niemczech. Może oglądałeś jego mecze, gdy VFB grało przeciwko Panathinaikosowi.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Mate

Postprzez marcin_r » 4 lut 2009, o 13:33

A moze rzeczywiscie. Pamiec bywa zawodna choc ktos bardzo do niego podobny gral w VFB
marcin_r

Re: VfB Friedrichshafen - mądrze budowany zespół

Postprzez Elgarten » 5 lut 2009, o 22:14

Myślę, że VfB na brak pieniędzy nie narzeka. Przyjęli jednak bardzo mądrą taktykę budowania zespołu długofalowo. Nie ma sytuacji, że między rozgrywkami połowa drużyny zostaje sprzedana. Do tej pory unikali pozyskiwania uznanych zawodników, ale ściągnięcie Moona świadczy, że potrafią ściągać też na prawdę dobrych siatkarzy. Jestem pod wrażeniem zarówno samej polityki jak i efektów ich pracy. Doskonałą pracę robi oczywiście Moculescu, który jest moim zdaniem jednym z bardziej niedocenianych selekcjonerów w Europie. Mimo,że nie pracuje ani w lidze włoskiej, ani rosyjskiej potrafi tak umotywować zespół, że w starciu z największymi gwiazdami potrafią wychodzić zwycięsko. Warto dodać, że VfB ma jednak słabą ligę i oprócz 3-4 teamów, reszta jednak sporo odstaje. Z kolei na przykład Iskra niemal co tydzień gra spotkania z wymagającymi przeciwnikami. Takie doświadczenia są z pewnością bardzo pomocne klubom Superligi i Serie A w rozgrywkach międzynarodowych.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten

Postprzez osnazfsb » 6 lut 2009, o 01:12

Z ty niedocenianiem Moculescu to jednak nie zapominajmy ze w swiecie siatkarskim on jednak pozycje juz ma- oferty prowadzenia Sisleya nie składa sie byle komu
osnazfsb

Postprzez Mate » 6 lut 2009, o 11:28

Też uważam, że Moceluscu nie jest niedoceniany. Przymierzany do Reprezentacji Polski(oficjalnie czy nie, ale przymierzany), oferta od Sisleya i pewnie jakieś reprezentacje jeszcze(może Bułgaria). Moculescu to stara, dobra i uznana firma w EU.

Mate

Powrót do Niemcy