Liga niemiecka kobiet 2010-11

Liga niemiecka kobiet 2010-11

Postby Antonella Hard Core » 26 Jan 2011, o 13:44

Może kilka słów o lidze niemieckiej siatkarek w której za nami już 10 kolejka tego sezonu. Po dotychczasowych spotkaniach na czele tabeli znajdują sie zdobywczynie Pucharu Challenge z poprzedniego sezonu siatkarki Dresdner SC o których sile stanowi młoda niemiecka atakująca S.Hippe (MVP wyżej wspomnianego Pucharu Challenge) która powoli zaczyna sie przebijać do składu swojej reprezentacji. Poza nią ważnymi zawodniczkami lidera rozgrywek jest od lat etatowa libero reprezentacji Niemiec K.Tzscherlich, łapiąca sie do szerokiego składu reprezenracji rozgrywająca M.Apitz czy niezła amerykańska środkowa T.Harry. Następne w tebeli ze stratą do lidera dwóch punktów są trzy kluby: Rote Raben Vilsbiburg , SA Stuttgart i Schweriner SC. Jeśli chodzi o drużyne ze Stuttgartu to mamy w nią swojego przedstawiciela w osobie A.Nowakowskiej które jeszcze w poprzednim sezonie była drugą rozgrywającą Organiki Łódź, niestety Polka doznała poważnej kontuzji i nie zapowiada sie na jej szybki powrót do gry. Jej koleżanki m.in środkowa reprezentacji Belgii A.Bland czy szóstkowa przyjmujaca niemieckiej kadry M.Brinker spisują sie jednak bardzo dobrze jak dotąd.W Vilsbiburgu i Schweriner też jest kilka ciekawych zawodniczek, w tym drugim klubie gra m.in libero L.Thomsen która w reprezentacji Niemiec czesto wchodzi jako przyjmujaca na poprawienie odbioru zagrywki, dobra chorwacja przyjmujaca M.Topić, czy N.Schaus i D.Hanke które były w składzie reprezentacji Niemiec na ostatni mundial w Japonii. Natomiast w Rote Raben grąją m.in: młoda niemiecka rozgrywająca L.Mollers swego czasu już próbowana w reprezentacji, podstawowa przyjmujaca reprezentacji Czech na ostanich mistrzostwach globu S.Barborkova czy rosyjska atakująca N.Korobkowa.
Oprócz wczesniej wspomnianej A.Nowakowskiej mamy też w lidze niemieckiej inne przedstawicielki. W Algau Sonthofen (przedostatni zespół z tabeli) gra W.Szkudlarek środkowa mająca za sobą gre m.in w Gwardii Wrocłwa czy BKS-ie Bielsku-Białej a w zespole z Hamburga gra skrzydłowa P.Gomułka która w Polsce grała we Wrocławiu i Poznaniu. W zespole Hamburga z P.Gomułką gra m.in srodkowa reprezentacji Niemiec K.Radzuweit czy libero reprezentacji Czech J.Jasova.
Antonella Hard Core
 
Posts: 2013
Joined: 19 May 2010, o 12:21
Płeć: M


Re: Liga niemiecka kobiet 2010-11

Postby Antonella Hard Core » 26 Mar 2011, o 09:50

Przymierzana w połowie tego sezonu do Organiki Łódź rozgrywająca reprezentacji Holandii K.Staelens trafiła ostatecznie do naszych zachodnich sąsiadów i zagra przed dwa sezony w klubie z Hamburga który prowadzi jej ojciec J.P.Staelens.
Antonella Hard Core
 
Posts: 2013
Joined: 19 May 2010, o 12:21
Płeć: M


Return to Niemcy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests