Page 1 of 1

Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 28 Jul 2011, o 21:44
by dreamer
Przygotowania do nowego sezonu pierwszej Bundesligi czyni ekipa TV Buhl.
Jeżeli nie zajdą żadne negatywne okoliczności, to przez najbliższe trzy lata trenerem siatkarzy TV Buhl będzie Argentyńczyk Ruben Wolochin. Zapewne ten fakt przyczynił się do tego, że nowym rozgrywającym ekipy Buhl będzie w sezonie 2011/12 znany między innymi z występów w poprzednim sezonie w AZSie Olsztyn, Argentyńczyk duńskiego pochodzenia Axel Jacobsen, który (pomijając przygodę w Olsztynie) ostatnio reprezentował przez dłuższy czas ekipę duńską SK Arhus. Jacobsem grywał w przeszłości w klubach argentyńskich, włoskich i w Austri (Aon hotVolleys). Ma 27 lat.
Innymi znaczącymi nabytkami Buhl przed startem nowego sezonu, są dwaj Brazylijczycy - Danilo Cruz i Moisés Dos Santos César oraz Bośniak Nikola Renovic.

dreamer

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 29 Jul 2011, o 01:15
by Guilder
Danilo Cruz, słyszałem o nim, z tego co pamiętam jest środkowym bloku. Czy mi się tylko wydaje, czy będzie on jednak w swojej nowej ekipie tworzył sporą dysproporcję, będąc dużo lepszym od pozostałych zawodników?

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 29 Jul 2011, o 12:50
by damianho
Sarnecki w EnBW TV Rottenburg będzie miał szanse pograć czy ma kogoś dobrego na swojej pozycji ? możesz Dreamer więcej info napisać o tym klubie ?
zaś w Vc Gotha zagra Jacek Ratajczak były zawodnik CSU Northridge myślę że może być on objawieniem ligi :)
Ciekawostką będzie to że te zespoły zmierzą się w 1 spotkaniu w lidze.

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 6 Aug 2011, o 18:20
by szefo00
Mógłby ktoś przybliżyć sylwetkę Tomasza Jarmoca który został sprowadzony do VFB Friedrichshafen ;)

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 6 Aug 2011, o 19:43
by madlark
znalazłem takie coś:
Tomasz Janusz Jarmoc, 24 letni siatkarz legitymizujący się polskim i kanadyjskim paszportem, został pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt z drużyną mistrzów Niemiec, prowadzoną od lat przez słynnego trenera Steliana Moculescu. Urodzony w 1987 roku i mierzący 198 cm przyjmujący, był w ubiegłym roku mocnym punktem ósmej drużyny greckiego championatu AO Kifisias. A jak pokazują statystyki, w wielu spotkaniach, szczególnie pod koniec sezonu, często jej najlepszym siatkarzem ( przykładowo, statystyki z meczu Kifisiasu z najbogatszą obecnie grecką drużyną Iraklisem Saloniki, w której w ubiegłym sezonie grali tak znani gracze jak Brook Billings, Rodrigo Quiroga, czy Ryan Jay Owens -
Dobre występy polsko-kanadyjskiego siatkarza w lidze greckiej zwróciły na niego uwagę samego Steliana Moculescu, który przez lata pracy w klubie nad Jeziorem Bodeńskim w pełni zasłużenie zapracował na opinię szkoleniowca, który wyławia z rynku transferowego młodych i mało znanych zawodników, a później potrafi kreować z nich gwiazdy. Christian Pampel, Jochen Schöps, Georg Grozer, Simon Tischer, Lukas Tichacek, Lukas Divis, Adrian Gontariu, czy Markus Steuerwald - przed transferem do Friedrichshafen byli siatkarzami szerzej nieznanymi, żeby nie powiedzieć anonimowymi.

Trener mistrzów Niemiec bardzo liczy na to, że właśnie Tomasz Jamroc, ma szansę się stać takim kolejnym jego odkryciem. "Nie mamy takich środków finansowych, które pozwalałyby się nam licytować z wielkim zagranicznymi klubami siatkarskimi, o zawodników o uznanej renomie" - takie szczere wyznanie szkoleniowca znalazło się na klubowej stronie VfB, właśnie w artykule prezentującym sylwetkę Tomasza Jamorca. "Dlatego musimy chwytać się innych sposobów"- zdradza Moculescu. "Szukaliśmy i szukamy graczy, którzy nie są do tej pory jeszcze znani, ale na tyle uzdolnieni, żeby to właśnie u nas mogli wyrobić sobie nazwisko".

Polsko-kandyjski siatkarz, zastąpi w drużynie z VFB Friedrichshafen innego Kanadyjczyka Freda Wintersa, który po dwóch sezonach, podczas których zaliczył przygodę z ligą turecką, włoską i niemiecką, wraca do Rosji, na swoje stare śmieci, do Jarosławicza Jarosław.

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 7 Aug 2011, o 09:43
by Antonella Hard Core
madlark wrote:Tomasz Janusz Jarmoc, 24 letni siatkarz legitymizujący się polskim i kanadyjskim paszportem, został pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt z drużyną mistrzów Niemiec, prowadzoną od lat przez słynnego trenera Steliana Moculescu


Swego czasu podopiecznym S.Moculescu we VFB Friedrichshafen był urodzony w Polsce (bodaj w Katowicach) środkowy B.Jałowiecki który potem przyjął niemieckie obywatelstwo i przez jakiś czas grał w tamtejszej reprezentacji m.in na Mistrzostwach Europy 2001 ( w grupie przeciwnko naszej reprezentacji).

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 7 Aug 2011, o 12:06
by szefo00
Dzięki wielkie :)

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 19 Aug 2011, o 20:38
by dreamer
Po bardzo udanym sezonie 2010/11 w ekstralidze francuskiej (w AS Cannes), Argentyńczyk Pablo Bengolea przechodzi do niemieckiej Bundesligi i będzie występował w ekipie SCC Berlin.
Pablo Bengolea za czasów Jona Uriarte był powoływany do reprezentacji Argentyny. Potem miał przerwę, ale ostatni bardzo dobry sezon we Francji spowodował, że zainteresował się nim także Javier Weber powołując go do szerokiej kadry Argentyny. Bengolea jest nominalnie zawodnikiem przyjmującym, ale ma już w swojej karierze występy na pozycji atakującego.
Zanim zaczął grać w AS Cannes Bengolea występował w następujących klubach:
San Lorenzo, Vélez y Belgrano (obydwa Liga Argentina), Tarragona (Superliga hiszpańska) i Narbonne (francuska Liga Pro A).

dreamer

Re: Transfery w ligach niemieckich przed sezonem 2011/12

PostPosted: 30 Sep 2011, o 22:33
by Ramzi
Pozwoliłem sobie zapytać w tym temacie, jako ze nie powstał jeszcze temat ogólny dotyczący rozpoczętego sezonu 2011/2012 Bundesligi.

Czy orientuje się ktoś z Was, czy w bieżącym sezonie, podobnie jak w poprzednim równiez będzie mozna oglądać transmisje ligi niemieckiej on line na stronie CPM24.tv? Na stronie wciąz widnieje komunikat że startuje program wkrótce, a niestety podczas dzisiejszej inauguracji, czyli spotkania SSC Berlin - Duren transmisji nie było.

Z góry dzięki i pozdrawiam.