Liga grecka - sezon 2009/2010

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

W sobotę startuje jedna z najlepszych lig Europy - liga grecka. Jak wiemy w Panathinaikosie zagrają Paweł Zagumny i Guillaume Samica, zaś w Olympiacosie zagra Olli Kunnari.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... el-zagumny - artykuł o startującej lidze greckiej. I mam tutaj pytanie: pisze, że "Do czwartej siły poprzedniego sezonu dołączyli również Hiszpan Israel Rodriguez i dwóch reprezentantów Bułgarii - Bojan Jordanow oraz Andrej Żekow." - to w końcu, gdzie grali Yordanov i Zhekov, że dołączyli do zespołu EA Patras??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Dee-Jay »

to w końcu, gdzie grali Yordanov i Zhekov, że dołączyli do zespołu EA Patras??
W Patras grali.Błąd autora tekstu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: niepoinformowany »

Olympiakos 0:3 Iraklis

Niedawno widzieliśmy zespół Iraklisu Saloniki na Memoriale Gołasia, gdzie zajęli 2. miejsce przegrywając w finale ze Skrą 0:3. Widać było, że to ciekawa drużyna opierająca grę na mocnej zagrywce i potężnym ataku Cali czy Krala. Jednak wydaje się być trochę słabsza od tej z zeszłego roku (przede wszystkim w ataku i na rozegraniu). A tu tymczasem pewna wyjazdowa wygrana z jednym z kandydatów do wygrania LM.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

Cala zagrał na 74% w ataku ;) . Zaś Kunnari wyśmienicie wypadł w przyjęciu - 77% pozytywnego i 77% perfekcyjnego przyjęcia ;) . Tylko 31% w ataku, ale był odpowiedzialny za przyjęcie, tak wynika ze statystyk.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Cala zagrał na 74% w ataku ;) . Zaś Kunnari wyśmienicie wypadł w przyjęciu - 77% pozytywnego i 77% perfekcyjnego przyjęcia ;) . Tylko 31% w ataku, ale był odpowiedzialny za przyjęcie, tak wynika ze statystyk.
A skąd te statystyki ? Zawsze byłem ciekaw ligi greckiej :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

http://www.inside-volley.com/wbb/index. ... boardID=10

;) . Więcej do szczęścia nie trzeba :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Bartex »

Wiecie gdzie można śledzić live wynik meczu Aris Saloniki - Olympiacos ?

Wie ktoś jak zakończył się ten mecz ?

3:2 dla Arisu, mała niespodzianka i cały kupon w plecy :D Oj nieciekawy ten początek ligi dla Ivana i spółki.
ja wam mówię - jest dobrze.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: przemek16 »

http://www.youtube.com/watch?v=rQtyaQCg ... r_embedded

Samica jes boski - jak z piłki dpostał jak udzielał wywiadu :) A tak ogólnie to top 10 akcji 2 kolejki :P
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Mate »

Marko Samardzić zagra w Arisie Saloniki.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Chal »

Olympiakos pokonał dziś Panathinaikos 3:1 i wygrał rywalizację finałową w takim samym stosunku. Olympiakos prowadził już 2:0, Wszechateńczycy zdołali wygrać kolejnego seta, ale w 4. partii zacięli się przy stanie 16:15 dla rywali i do końca zdołali zdobyć już tylko 2 punkty. Sezon zakończył się pojedynczym blokiem Miljkovića na Samice. Tak więc Zagumny wciąż bez złotego medalu rozgrywek krajowych.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
osnazfsb

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: osnazfsb »

Oj nie wypominajcie mu tak braku złotego medalu mistrzostw krajowych bo sie zdenerwuje i pojdzie do pewnej ekipy gdzie ten złoty medal zdobedzie nawet gdyby ekipa dysponowała jednym rozgrywajacym.
Swoja droga ktos ogladał te mecze? Bo jestem ciekawy czy poziom był wyzszy niz w polskim finale. Zakładam ze tak ciekawy jestem tylko o ile był wyzszy? Taki kamyczek do opinii o III lidze Europy w której dziwnym trafem playoffy prawie nigdy nie stoja na zbyt wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: Chal »

Ja widziałem częściowo dzisiejszy mecz, ale w dość kiepskiej jakości, bo tylko na taką trafiłem transmisję internetową. I powiem szczerze, że poziom zbliżony. Mimo posiadania w swym składzie wysokiej klasy rozgrywających (Zagumny i Tischer) gra nie była zbyt urozmaicona, większość piłek posyłana była do Miljkovića i Agameza. Lepiej wypadł pierwszy, bo choć skuteczność mieli pewnie podobną (przynajmniej w tych fragmentach, które widziałem), to Kolumbijczyk popełniał znacznie więcej błędów. W oczy rzucała się kiepska postawa przyjmujących, w ataku nie radzili sobie znani nam doskonale Kunnari i Samica, ale ten pierwszy nadrabiał lepszą od Francuza postawą w defensywie. Ogólnie kiepsko ten atak z lewego skrzydła wyglądał, nie pomagało nawet dobre rozrzucanie bloku, bo atakujący nie trzymali kierunków, sporo pojedynczych bloków. Środkiem oba zespoły grało dość rzadko. Na poziom jakiś wpływ mogły mieć wydarzenia pozaboiskowe, było bardzo nerwowo i na trybunach (jakaś przerwa z tego powodu pod koniec II seta, kiedy sędziowie opuścili na moment halę), i na parkiecie (po powrocie arbitrów trwały jakieś zażarte dyskusje, czerwoną kartkę dostał Lappas).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
osnazfsb

Re: Liga grecka - sezon 2009/2010

Post autor: osnazfsb »

Aha czyli nie jest tak rózowo jak by na to wielkosc grajacych nazwisk wskazywała. No ale przynajmniej nie ma atmosfery wies tanczy i spewa na trybunach 8-) Dziekuje za opis.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”