Ligi greckie - transfery 2010/2011

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Chal »

Logan pisze:Tak klub z Olsztyna pozyskał Paulo Anchiete - jak organizacja klubu jest dziadowska to takie rzeczy sie zdarzaja :] W koncu nie kazdy ma taki scouting młodych graczy jak Skra Bełchatów
Kastornow, Kiktiew, Damiao. Pozdro :]
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

Logan pisze:Tak klub z Olsztyna pozyskał Paulo Anchiete - jak organizacja klubu jest dziadowska to takie rzeczy sie zdarzaja :] W koncu nie kazdy ma taki scouting młodych graczy jak Skra Bełchatów
Panie uprawiacie leperiade. I co ta wypowiedź ma wspólnego z ligą grecką i transferami?
Żebym ja nie przypomniałą trafnych transferów wielkiego Realu... patrz liga brazylijska :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Rzeczywiście, bardzo szybko potwierdzają się chodzące na forach internetowych pogłoski, że świetny reprezentant Kuby - Rolando Jurquin Despaigne, zasili w sezonie 2010/11 prowadzoną przez Włocha Flavio Gulinelliego ekipę Olympiacosu Pireus (http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=56496). Gdy zauważymy, że w tej drużynie już są Żekow i np. Jason Jablonsky, to wcale nie jest pewne, czy aż tak bardzo straci ona na sile w porównaniu z poprzednim sezonem.

dreamer

PS
W temacie o Superlidze brazylijskiej napisałem już wcześniej więcej o tym, dlaczego nie doszła do finalizacji jego umowa z ekipą Superligi - Montes Claros.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: KadrO »

dreamer pisze:Rzeczywiście, bardzo szybko potwierdzają się chodzące na forach internetowych pogłoski, że świetny reprezentant Kuby - Rolando Jurquin Despaigne, zasili w sezonie 2010/11 prowadzoną przez Włocha Flavio Gulinelliego ekipę Olympiacosu Pireus (http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=56496). Gdy zauważymy, że w tej drużynie już są Żekow i np. Jason Jablonsky, to wcale nie jest pewne, czy aż tak bardzo straci ona na sile w porównaniu z poprzednim sezonem.

dreamer

PS
W temacie o Superlidze brazylijskiej napisałem już wcześniej więcej o tym, dlaczego nie doszła do finalizacji jego umowa z ekipą Superligi - Montes Claros.
Tak czy inaczej, nie porównujmy tych zawodników z Kunnarim czy Milijkoviciem. (jeśli chodzi o sam Olympiakos)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Guilder »

Despaigne i Kunnari to zupełnie inne typy przyjmującego. Ja jednak jestem zdania, że brak Miljkovica prędzej czy później Olympiakos zaboli.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Brook Billings nowym atakującym Iraklisu.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Wczoraj do bardzo ciekawego transferu doszlo na linii liga grecka-liga turecka.
W tym sezonie przyzwyczailiśmy się do tego, że co lepsze zawodniczki i zawodnicy, z różnych lig światowych wędrują raczej w kierunku tureckim.
Teraz mamy do czynienia z sytuacja odwrotną.
Serbska rozgrywająca - Maja Ognjenović, która w poprzednim sezonie reprezentowala barwy Eczacibasi Stambul, w sezonie 2010/11 będzie grala w greckim Olympiakosie Pireus.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Podobno dlatego że jej życiowy partner zagra w koszykarskiej sekcji tego klubu.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:Podobno dlatego że jej [Maji Ognjenović - przyp. dreamer] życiowy partner zagra w koszykarskiej sekcji tego klubu.
Wydaje mi się to bardzo prawdopodobnym powodem. Samemu wydaje mi się, że to dość dziwna decyzja patrząc tylko pod względem ekonomicznym, bo wiadomo, że wszystkie greckie kluby przędą cienko. Ale rzeczywiście taki życiowy powód ma tutaj jak najbardziej rację bytu i jest caklowicie zrozumialy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

Logan pisze:Tak klub z Olsztyna pozyskał Paulo Anchiete - jak organizacja klubu jest dziadowska to takie rzeczy sie zdarzaja :] W koncu nie kazdy ma taki scouting młodych graczy jak Skra Bełchatów
Akurat Olsztyn ma w tej chwili jednych z lepszych działaczy w lidze... I o ile w początkach panowania nad Skrą pan Piechocki pokazywał wręcz marketingowy geniusz tak teraz jest co raz gorzej...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Nowym zawodnikiem greckiego EAP Patras zostal 31-letni brazylijski przyjmujący Rodrigo Moraes de Campos Arruda (znany bardziej pod pseudonimem sportowym Canhoto).
Poprzedni sezon Brazylijczyk spędzil w ekipie wicemistrzów Brazylii - Montes Claros, ale Brazylijczycy postanowili wymienić sporą część ekipy i powalczyć o tytul, więc teraz juz nie mieści się w drużynie.
Canhoto już w 2008 roku gral w Patras. Jest zresztą znanym obieżyświatem - między innymi znają go kluby w Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Katarze i Francji, poza oczywiście greckimi.
W Brazylii grywal w takich klubach jak: Banespa, Pinheiros, Suzano, Três Corações, Bento Volei i Montes Claros

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Jest zresztą znanym obieżyświatem - między innymi znają go kluby w Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Katarze i Francji, poza oczywiście greckimi.
Same potęgi świata siatki ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

dreamer pisze:Nowym zawodnikiem greckiego EAP Patras zostal 31-letni brazylijski przyjmujący Rodrigo Moraes de Campos Arruda (znany bardziej pod pseudonimem sportowym Canhoto)...
Dostalem dwa pytania od forumowiczów w sprawie tego zawodnika. Między innymi z uwagami, że nie jest przyjmującym tylko rozgrywającym i że nie ma 31, ale 21 lat !!!
Warto może w takiej sytuacji wyjaśnić, że jednak wszystko to co napisalem o tym zawodniku w zacytowanym wyżej fragmencie, jest prawdą. Także podane tam pelne nazwisko.
Problem w tym, że w Brazylii w poprzednim sezonie gralo dwóch zawodników o pseudonimie Canhoto. Przyjmujący - przechodzący obecnie do greckiego Patras - występowal w ekipie wicemistrzów Brazylii, Montes Claros.
Natomiast w poprzednim sezonie w ekipie Superligi brazylijsniej - FUNFIC/Uptime Cuiaba, gral drugi zawodnik o takim samym pseudonimie, którego pelne nazwisko brzmi Bruno Henrique Alves, a gral on na pozycji rozgrywającego i ma rzeczywiście o cale 10 lat mniej niż jego pseudonimowy imiennik - Rodrigo Moraes de Campos Arruda.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: Chal »

Z Panathinaikosem łączeni są obecnie Bojan Jordanow i Ludovic Castard, wygląda to na ciekawą alternatywę dla Agameza i Samika, biorąc pod uwagę problemy finansowe greckich klubów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Wczoraj w klubie EAP Patras pojawil się na pierwszym treningu brazylijski przyjmujący - Rodrigo "Canhoto" (pisalem niedawno o jego transferze do Patras z ekipy wicemistrzów Brazylii - Montes Claros).
Jednak niespodzianką - chyba także dla niego samego - bylo pojawienie się w klubie także najnowszego nabytku ekipy z Patras - brazylijskiego atakującego - Pedro Dornelasa, który w poprzednim sezonie gral w Benfice Lozbona. To dwaj bardzo doświadczeni ligowcy i myślę, że zapewnią ekipie Patras walkę o europejskie puchary.

Przy okazji...
Być może Pedro Dornelas będzie jednym z niewielu (a może jedynym) siatkarzem polskiego pochodzenia w ekstralidze greckiej w przyszlym sezonie... ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Przy okazji...
Być może Pedro Dornelas będzie jednym z niewielu (a może jedynym) siatkarzem polskiego pochodzenia w ekstralidze greckiej w przyszlym sezonie... ;)
A ten rezerwowy młotek Olympiakosu?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Chal pisze:...A ten rezerwowy młotek Olympiakosu?
Racja... on jest Polakiem.
Przyznam, że w chwili gdy pisalem posta, wypadl mi z glowy calkowicie.
Może to jakiś symptom problemu który chcialem zaznaczyć, że generalnie w innych znaczących ligach naszych dobrych (już nie nawet bardzo dobrych) siatkarzy można na palcach jednej ręki policzyć. Uważam, że jeżeli to się nie zmieni, to w ciągu dość szybkiego czasu możemy stracić kontrolę nad tym, jak szybko rozwija się siatkówka w innych krajach, a to może odbić się też na wynikach konfrontacji reprezentacji z innymi teamami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Może to jakiś symptom problemu który chcialem zaznaczyć, że generalnie w innych znaczących ligach naszych dobrych (już nie nawet bardzo dobrych) siatkarzy można na palcach jednej ręki policzyć. Uważam, że jeżeli to się nie zmieni, to w ciągu dość szybkiego czasu możemy stracić kontrolę nad tym, jak szybko rozwija się siatkówka w innych krajach, a to może odbić się też na wynikach konfrontacji reprezentacji z innymi teamami.
Ja osobiście uważam, że nie jest to jakiś palący problem. Rosjanie też mają niewielu graczy w klubach zagranicznych i to już dłuższy okres czasu, a jednak na ich reprezentacji raczej to się w żaden negatywny sposób nie odbywa.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Grający w poprzednim sezonie w Jadarze Radom kubański przyjmujący S.Hernandez podpisał kontrakt z Arisem Saloniki ( spotka tam innego zawodnika znanego z PlusLigi M.Samardzicia). Co ciekawe Aris prawdopodobnie zawita do Polski gdyż w drugiej rundzie Pucharu Cev trafia na Zakse Kędzierzyn-Koźle.
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: AdAmS_VM »

Boyan Yordanov w Panathinaikos Athens po wielu problemach i oczekiwaniach doszli do porozumienia.
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”