Liga grecka - 2010/2011

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mate »

Wczoraj rozegrano mecz o Superpuchar Grecji pomiędzy Panathinaikosem, a Olympiakosem. Wygrał zespół z Pireusu 3:1. Za "ojca sukcesu" można uznać Tsouritsa, który zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie najwięcej punktów zdobył Yordanov - 16.
Rywalizacja o Superpuchar Grecji była oficjalnym debiutem trenera Olympiacosu, Flavio Gulinelliego.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Nagor »

Na yt dostałem komentarz, że Rolando Jurquin Despaigne odegrał znaczącą rolę w Pireusie. Wiesz coś o tym?
...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: KadrO »

Nagor pisze:Na yt dostałem komentarz, że Rolando Jurquin Despaigne odegrał znaczącą rolę w Pireusie. Wiesz coś o tym?
Masz parę informacji :

Olympiakos Pireus 3:1 Panathinaikos Ateny (18:25, 25:15, 25:21, 25:18)
MVP : Tsourits (29 punktów, 22/39 - 56%, 6 bloków, 1 as)
Ateny : Yordanov (16 punktów, 12/28 - 43%, 4 bloki)

Olympiakos : Despaigne 14 (8 / 20, 4 bloki, 2 asy, 55% pozytywnego - 35% perfekcyjnego) Jablonsky 8 (8 / 20, 62% pozytywnego - 25% perfekcyjnego) Zhekov 1, Kral 7 (3 / 9 ff, 4 bloki), Andreadis 6 (1 / 4 ff, 4 bloki) Tzourits 29 (22/39 ff, 6 bloki, 1 as), Kouzounis -L 77% pozytywnego - 43% perfekcyjnego

Panathinaikos : Psarras, Petreas 4 (2 / 6 ff, 2 bloki) Castard 2 (2 / 9 ff, 69% pozytywnego - 31% perfekcyjnego), Yordanov 16 (12/28, 4 bloki), Pantaleon 8 (6 / 14, 2 bloki), Lappas 11 (9 / 21, 2 bloki, 54% pozytywnego - 21% perfekcyjnego), Papadimitriou -L 76% - 48%
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mate »

Ubiegłeś mnie KadrO :) . Wiecie coś może o zawodniku, który zwie się Szarek?? Ma 20 lat, 198 cm wzrostu i jest atakującym w Olympiacosie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Chal »

Coś tam gdzieś czytałem, ale nie pamiętam gdzie. Ogólnie gość ma polskie i greckie obywatelstwo, wyjechał z Polski jako dzieciak i w zasadzie siatkówkę zaczął trenować już w Helladzie. Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Ubiegłeś mnie KadrO :) . Wiecie coś może o zawodniku, który zwie się Szarek?? Ma 20 lat, 198 cm wzrostu i jest atakującym w Olympiacosie.
Ma 20 lat, urodził się w Stalowej Woli, w Polsce mało kto o nim słyszał. Za granicami kraju gra od pięciu lat, ostatnie kilka sezonów w Grecji. Atakujący Łukasz Szarek, bo o nim mowa, w nadchodzącym sezonie będzie zawodnikiem Olympiacosu Pireus.
Łukasz Szarek, siatkarz od 5 lat mieszkający w Grecji, został nowym zawodnikiem Olympiakosu Pireus. Mowa o 20-letnim graczu, który otrzymał już nawet greckie obywatelstwo.

Łukasz Szarek w poprzednich sezonach reprezentował drużynę Milonasu i Arisu Saloniki. Miał okazję występował nawet w młodzieżowym zespole Panathinaikosu Ateny.
Trudno przypuszczać, by młody zawodnik, który posiada zarówno polskie, jak i greckie obywatelstwo, często wychodził w pierwszym składzie mistrzów Grecji. Jednak nauka, jaką wyniesie z treningów z najlepszymi będzie bezcenna. Łukasz Szarek zapewne będzie zmiennikiem Mitara Tzourtisa.
Tyle po wpisaniu w google. :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mate »

W Arisie był zapchajdziurą, a statystyk z Milonu nie mogę znaleźć(zaplecze HVL).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: KadrO »

Mate pisze:W Arisie był zapchajdziurą, a statystyk z Milonu nie mogę znaleźć(zaplecze HVL).
Jeśli trafił z 2 ligi do mistrza, to musiał coś prezentować w tym Milonasie. Statystyk jednak nie znajdziesz ;)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Liga grecka meżczyzn w sezonie 2010-11

Post autor: Antonella Hard Core »

Za nami już trzy kolejki ligi greckiej więc pomyslałem że warto załozyć temat dotyczący tej ligi. Jak narazie na czele tabeli z ośmioma punktami jest Panathinaikos Ateny. Niejako na drugim biegunie znajduje sie inny utytułowany klub Olimpiakos Pireus która po trzech kolejkach zajmuje przedostatnie, 11. miejsce z dorobkiem jednego punktu.Obrońcy mistrzowskiego tytułu jak narazie przegrali u siebie z drużynami z Salonik ( 2:3 z PAOK-iem i 1:3 z Iraklisem) a także 1:3 w wyjazdowym meczu z Ethnikosem.Moze dziwić tak słaba postawa zespołu z Pireusu, mimo że odeszła wiekszość czołowych zawodników z mistrzowskiej ekipy (Miljković,Kunnari,Tischner wybrali lige turecką) to skład Olimpiakosu nie wydaje sie taki slaby żeby zajmowali tak odległe miejsce w tabeli.Napewno tak słaba postawa Olimpiakosu nie martwi siatkarzy Jastrzębia który już za dwa tygodnie zawitają do Pireusu na mecz Ligi Mistrzów.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka meżczyzn w sezonie 2010-11

Post autor: Nagor »

Mnie interesuje gra Rolando Jurquina Despaigne. To wielka siła na zagrywce i w ofensywie, ktoś może przybliżyć jego wyczyny?
...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka meżczyzn w sezonie 2010-11

Post autor: Antonella Hard Core »

W wyżej wspomnianym meczu z Ethnikosem (1:3) kubański przyjmujący zdobył 27 punktów przy skuteczności 66%, w tym 5 asów i 3 bloki .Można powiedzieć że to typowy Kubańczyk :D , choć i jak na Kubańzyka to calkiem niezłe przyjęcie miał 74% poz. i 52 dosk.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka meżczyzn w sezonie 2010-11

Post autor: KadrO »

Nagor pisze:Mnie interesuje gra Rolando Jurquina Despaigne. To wielka siła na zagrywce i w ofensywie, ktoś może przybliżyć jego wyczyny?
Gra świetnie, gra sam. Tyle na temat jego gry i gry Olympiakosu :D
PiotrS

Re: Liga grecka meżczyzn w sezonie 2010-11

Post autor: PiotrS »

Antonella Hard Core pisze:W wyżej wspomnianym meczu z Ethnikosem (1:3) kubański przyjmujący zdobył 27 punktów przy skuteczności 66%, w tym 5 asów i 3 bloki .Można powiedzieć że to typowy Kubańczyk :D , choć i jak na Kubańzyka to calkiem niezłe przyjęcie miał 74% poz. i 52 dosk.
niezłe? bardzo dobre rzekłbym, ogólnie wszystko bardzo imponujące
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Już jakiś czas temu rozgrywki wznowiła liga grecka w której od czasu strajku zostały już rozegrane trzy kolejki. Lider tabeli przed przerwaniem rozgrywek PAOK Saloniki po wznowieniu gier przegrał dwa mecze bez zdobyczy punktowej z Panathinaikosem oraz z Lamią i w konsekwencji stracił pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Panathinaikosu który w ostatnich meczach zarówno w lidze jak i w Lidze Mistrzów grał z dobrym skutkiem. Inny czołowy grecki klub Olimpiakos w ostatnich trzech kolejkach wygrał dwa mecze po 3:0 z Arisem i zamykającym tabele zespołem Epikouros a także uległ 2:3 w bardzo zaciętym meczu Patronowi mającemu w swoich szeregach rewelacyjnie spisującego sie Brazylijczyka P.Dornellasa który walnie przyczynił sie do ostatnich wygranych swojego zespołu.Nie odbył hitowo zapowiadający sie mecz ostatniej kolejki pomiędzy Iraklisem a Panathinaikosem.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mate »

Kłopotów finansowych w Grecji ciąg dalszy. Andrey Zhekov opuścił szeregi swojego dotychczasowego pracodawcy, czyli Olympiacosu Pireus. Oprócz Bułgara odejść mają również Jiri Kral i Flavio Gulinelli.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Fajnie w 15.kolejce ligi greckiej pokazali sie zawodnicy znani z naszych parkietów. W derbach Salonik w których Aris wygrał po tie-breaku z Paokiem po 18 punktów dla swoich drużyn zdobyli przyjmujący którzy swego czasu grali w naszej lidze, Kubańczyk S.Hernandez (ex Jadar,teraz Aris) i Brazylijczyk Rafa (ex Jastrzębie, teraz Paok). Z kolei najlepiej punktującym zawodnikiem Iraklisu w meczu z Apollonem (3:0 dla Iraklisu) był były atakujący AZS-u Czestochowa B.Billings.
W tabeli prowadzi Iraklis który ma punkt przewagi nad Panathinaikosem i trzy nad Olimpiakosem.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

W Grecji lada chwila ruszą play-offy, w tym sezonie znacznie bardziej okrojone (czyżby to też było pokłosie kłopotów finansowych) bo zagra w nich tylko najlepsza czwórka z sezonu zasadniczego a rywalizacja bedzie sie toczyła jedynie do dwóch wygranych. W pierwszej parze będzie derby Salonik pomiędzy Iraklisem a Paokiem a w drugiej znacznie ciekawszej parze zagrają odwieczni rywale Panathinaikos z Olimpiakosem.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mate »

W finale Olympiacos prowadzi 2:0 z Iraklisem. Zwycięzcy rundy zasadniczej nie wykorzystali atutu własnego parkietu. Dzisiaj zostanie rozegrany 3. mecz finałowy w Pireusie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

A że dzisiejszy mecz odbędzie sie w Pireusie to wszystko wskazuje że Olimpiakos przypieczętuje dziś zdobycie swojego 25 tytułu mistrza kraju ( z czego trzeciego z rzędu). Napewno jednak będą mieli ciężko w Pireusie aby zatrzymać na nastepny sezon dwóch swoich najlepszych graczy (R.Despaigne i M.Tzourits) bo to bedą łakome kąski na rynku transferowym.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Antonella Hard Core pisze:A że dzisiejszy mecz odbędzie sie w Pireusie to wszystko wskazuje że Olimpiakos przypieczętuje dziś zdobycie swojego 25 tytułu mistrza kraju ( z czego trzeciego z rzędu). Napewno jednak będą mieli ciężko w Pireusie aby zatrzymać na nastepny sezon dwóch swoich najlepszych graczy (R.Despaigne i M.Tzourits) bo to bedą łakome kąski na rynku transferowym.
Olimpiacos już jest mistrzem Grecji- wygrali dziś 3:0.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Mateusz1993 pisze:
Antonella Hard Core pisze:A że dzisiejszy mecz odbędzie sie w Pireusie to wszystko wskazuje że Olimpiakos przypieczętuje dziś zdobycie swojego 25 tytułu mistrza kraju ( z czego trzeciego z rzędu). Napewno jednak będą mieli ciężko w Pireusie aby zatrzymać na nastepny sezon dwóch swoich najlepszych graczy (R.Despaigne i M.Tzourits) bo to bedą łakome kąski na rynku transferowym.
Olimpiacos już jest mistrzem Grecji- wygrali dziś 3:0.
Czyli siatkarze z Pireusu ustrzlili w tym sezonie dublet bo wcześniej zdobyli tez Puchar Grecji ( w finale tak jak i w lidze rozprawili sie z Iraklisem). Obaj finaliści zagrają w Lidze Mistrzów w której miejsca zabraknie dla Panatahinaikosu ( na dziką karte pewnie ich nie będzie stać chyba coś drgnie w finansach).
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga grecka - 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Warty odnotowania jest fakt, że Rolando Jurquin Despaigne został MVP sezonu w lidze greckiej (jak dostawał MVP, to mowili, że season, więc chodziło o MVP sezonu- według mnie).
Kubańczyk i Greck (Djuric) to gracze na których warto postawić. Jednak tego drugiego może być trudno wyciągnąć, z rodzimej ligi, to o Kubańczyka warto się postarać, bo już w reprezentacji Kuby prezentował się bardzo dobrze, a w lidze lepiej niż Kunnari rok temu. Stawiając na niego można sobie ,,wychodzować" alternatywę dla Juantoreny (potencjał na pewno ma ogromny i umiejętności też nie małe).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”