Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

Reprezentant Wielkiej Brytanii A.Pink grający w ostatnim sezonie w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki podpisał kontakt na sezon 2011-12 z greckim Patras.
Zapowiada sie że w lidze greckiej zagra spora ilość zawodników z przeszłością w PlusLidze, M.Novotny (Ex Jastrzębie) i P.Pinto (ex Olsztyn) mają tworzyć pare przyjmujących Olimpiakosu Pireus a Iraklis interesuje sie m.in. M.Gromadowskim (który podobno już podpisał nawet kontrakt), O.Statsenko (ex Politechnika) i S.Tanikiem (ex Olsztyn).
Hitem transferowym nalezy jednka uznać pozyskanie przez Iraklis kubańskiego przyjmującego R.Despaigne (ostatnio Olimpiakos Pireus) który jednak będzie mógł wspomóc drużyne dopiero w styczniu pod upływie zawieszenia i pewnie to głowny powód tego że zawodnik tego formatu nie opuścił popadniętej w kryzys ligi greckiej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:...M.Novotny (Ex Jastrzębie) i P.Pinto (ex Olsztyn) mają tworzyć pare przyjmujących Olimpiakosu Pireus...
Czy znalazłeś info potwierdzające oficjalnie tę informację odnoście Paulo Anchiety w Olimpiakosie?
Pytam, bo jak zapewne widziałeś staram się zrobić listę zawodników brazylijskich jacy będą grali w przyszłym sezonie poza Brazylią, a nie chcę, aby była ona mocno naciągana, więc staram się wpisywać raczej tylko nazwiska potwierdzone.
Może po prostu przeoczyłem tę informację w okresie "urlopowego luzu" a przyznam, że teraz do starych informacji jakoś nie mam ani czasu ani chęci wracać.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: Shibby »

Albo oficjalna strona Olympiakosu dotyczy tylko sekcji piłki nożnej, a pozostałe sekcje mają własne strony albo ja po prostu nie potrafię znaleźć na niej działu dotyczącego siatkówki.

Na innych greckich stronach można co nieco znaleźć o transferze Paulo do Olympiakosu. Jakby kogoś interesowało to w ichniejszym alfabecie jego imiona i nazwisko zapisuje się jako Πάουλο Ανσιέτα Βελόσο Πίντο.

http://www.theplayer.gr/index.php?ID=ha ... c_ID=78504 - tutaj co nieco o tym transferze. Z tego co mi translator pomógł zrozumieć to są tam wypowiedzi samego Paulo jasno wskazujące, że jest on już zawodnikiem tego klubu. Natomiast o samym jego przejściu do Olympiakosu pojawiały się w internecie informacje już od początku sierpnia.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: SerCos »

Nie będę zakładał nowego tematu, bo sezon się prawie kończy.

Wie ktoś może co się dzieje w lidze greckiej, ostatni wpadł mi w ręce artykuł, niestety po grecku o jakiś wnioskach Panatinaikosu, które nie zostały rozpatrzone, bo prawnicy strajkowali i ostatecznie sprawa ma się rozstrzygnąć po sezonie zasadniczym, sprawa jest o tyle ciekawa, że "Koniczynki" zajmują ostatnie miejsce w lidze ze stratą 7 punktów do będącego oczko wyżej Patras, a regulamin grecki w tym sezonie mówi, że gdy jedenasty zespół ma stratę do dziesiątego 7 i więcej punktów to play-out się nie rozgrywa i ostatni zespół spada automatycznie. Oczywiście przez zespołami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, ale Panathinaikos (grający w dziewięciu) spotka się z walczącym o jak najlepszą pozycję wyjściową przed play-off PAOK-iem, a Patron z będącym na dziewiątym miejscu Ethnikosem. Jeśli zaś chodzi o sam protest, a translator nic nie pomylił to w oczy rzucają się takie słowa jak Portorykańczycy i odliczenie punktów.

Szczegółów nie znam, dlatego jak ktoś jest bardziej obyty z greckim, czy wkręcony w sprawę to proszę o informację o co dokładnie chodzi.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: SerCos »

Pojawiła się oficjalna informacja, że protest Panathinaikosu został odrzucony, czyli spadek tego klubu coraz bliżej.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: Chal »

Nie ma chyba sensu zakładać nowego tematu, Bojan Jordanow wraca do Olympiakosu: http://www.sport1.bg/sport1/node/272858
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Brasil

Re: Transfery w lidze greckiej przed sezonem 2011-12

Post autor: Brasil »

Plotkuje się, że Olympiakos Pireus chciałby pozyskać Ivana Miljkovicia.

Byłoby to nawet naturalnym ruchem, zważywszy na fakt, że na lata przed pewnym ''wybuchem'' popularności siatkówki w Grecji, gdzie światowej klasy zawodnicy grali także w Panathinaikosie i Iraklisie Saloniki, to właśnie Olympiakos był eksportową grecką drużyną, która kilka razy sięgała po medale Pucharu Europy. W 1992 w finale PE zmierzyli się z legendarną Ravenną, a wiodącą postacią Pireusu był, o czym niestety się zapomina, Leszek Urbanowicz.

Jeżeli rzeczywiście uporano się w Pireusie z problemami finansowymi, to pozyskanie sprawdzonego Serba, który zawsze dobrze wypowiadał się o Grecji, nikogo by chyba nie zdziwiło.

Ja bym jednak chciał, żeby Ivan spróbował w którejś z topowych lig w Europie. Swoją drogą - Miljković to kolejny klasowy atakujący, który będzie wolny po tym sezonie. Może dojść do naprawdę ciekawych przetasowań ''na szczycie'', skoro bez kontraktu będą m.in. Agamez, Sokołow, Vissotto czy właśnie Miljković.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”