Page 1 of 3

Transfery Bałkanów na sezon 2008/09

PostPosted: 11 May 2008, o 11:43
by Mate
Podawajcie jacy zawodnicy i gdzie. Yordanov podpisał 2-letni kontrakt z EA Patron, Zhekov pozostaje w Patronie.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 11 May 2008, o 16:32
by Wojciech
Mate... to pewne info? Yordanov zostaje w Grecji? Wiele wskazywalo na to, że na dniach podpisuje stosowne papierki z Trentino, niejako na zastępstwo V. Nikolova.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 11 May 2008, o 16:48
by Mate
Na forum angielskim Bułgar napisał taką wiadomość.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 19 May 2008, o 18:36
by dreamer
Dzisiaj włoska strona volleyball.it (http://www.volleyball.it/leggi.cfm?art=35623) potwierdza, że Bojan Jordanow i Andrej Żekow podpisali dwuletnie kontrakty z piątym zespołem ekstraligi greckiej w ubiegłym sezonie EA Patron.
Wygląda na to, że Trentino musi szukać innego następcę Nikolova.

dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 20 May 2008, o 13:12
by Mate
Są wiadomości że Philipe Blange ma zostać trenerem Olimpiacosu.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 23 May 2008, o 12:05
by Arff
dreamer wrote:Dzisiaj włoska strona volleyball.it (http://www.volleyball.it/leggi.cfm?art=35623) potwierdza, że Bojan Jordanow i Andrej Żekow podpisali dwuletnie kontrakty z piątym zespołem ekstraligi greckiej w ubiegłym sezonie EA Patron.
Wygląda na to, że Trentino musi szukać innego następcę Nikolova.

dreamer


W Patrze tworzy się nowe Trento... kolejnym bułgarskim zawodnikiem na celowniku tego klubu jest Plamen Konstantinov...

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 27 May 2008, o 21:19
by Mate
To chyba będzie jeden z hitów transferowych tego sezonu: Ivan Contreras przechodzi do Ziraat Bankasi Ankara. Podpisał z nimi roczny kontrakt.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 28 May 2008, o 07:27
by PAWKENS
He, a ktoś tam mówił, że Turecka liga jest słaba :P A przechodzi do niej kolejny już świetny zawodnik... Świetny ruch Ankary, a w Knacku robi się chyba coraz większa bieda : Freriks, Hardy i Contreras już odeszli...

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 28 May 2008, o 22:09
by dreamer
Volleyball.it podaje, że Frank Depestele, ktory w tym sezonie gral w Lokomotiwie Biełgorod, podpisał kontrakt z panathinaikosem ateny.
Czyli wraca po roku przerwy do ligi greckiej. W 2007 roku, przed przejściem do Rosji, zdobyl mistrzostwo Grecji z Iraklisem Saloniki.

dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 17:03
by Mate
Portorykańczyk Jose Rivera przechodzi z Iraklisu do Patry. Podpisał on roczny kontrakt z klubem z Patry. Jeszcze gdyby doszedł Plamen to mieliby niezły skład.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 18:41
by dreamer
Z Panathinaikosu odchodzi znakomity atakujący Dante Amaral. Chyba trafi do Dynama Moskwa. Tu jest krótki tekst na ten temat: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26557

Inny Brazylijczyk - "Canioto", zmienia tylko klub w Grecji (idzie z Patron do Arisu Saloniki).

dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 18:51
by PAWKENS
Pewnie się zaraz plotki pojawią, że do Olsztyna pódzie :) I z tego co wiem, to i w reprezentacji i w Panathinaikosie gra on na pozycji przyjmującego, nie na ataku. A w Moskwie Cernić pewnie pójdzie na ławę siedzieć...

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 19:22
by dreamer
PAWKENS wrote:I z tego co wiem, to i w reprezentacji i w Panathinaikosie gra on na pozycji przyjmującego, nie na ataku.


Ja bym raczej powiedział, że zawsze jest on traktowany jako zawodnik uniwersalny (przyjmujący/atakujący) a wydaje mi się, że ze względu na liczbę zdobywanych punktów i jednak dominację ataku nad przyjęciem w jego wykonaniu, spokojnie można go nazwać atakującym. Zresztą Włosi tak właśnie go zawsze określają. Z tego co widziałem, to na stronie Panathinaikosu był jako atakujący (o ile prawidłowo rozszyfrowałem ich znaki graficzne :D )


dreamer

PS.
Sprawdziłem też na stronie Ligi Światowej. Brazylijczycy oficjalnie podają go jako atakującego reprezentacji:
http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... ?No=111430

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 19:42
by Mate
Czyli Liga Grecka raz się wzmacnia, raz słabnie. Być może Panathinaikos nie będzie teraz taki mocny bez swojego czołowego zawodnika. Jeżeli przejdzie do Dynama to będzie grał na przyjęciu, bo chyba na ataku nie miałby szans, nawet gdyby był lepszy od Poltawskiego.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 20:10
by Guilder
Nie bez powodu często pisze się przyjmująco-atakujący. W MŚ 2006 i na LŚ 2007 Dante grał z Gibą na przyjęciu, w klubie też (ale już bez Giby :P). Dreamer jednak słusznie zauważył, że jest to gracz typu Świderskiego, a nie Bąkiewicza, dobrze atakuje, gorzej przyjmuje i pewnie dlatego w niektórych miejscach piszą atakujący.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 29 May 2008, o 20:14
by dreamer
Michał Winiarski znalazł się na liście życzeń Panathinaikosu Ateny. Podobno po informacji, że z klubu odchodzi Dante, w prasie greckiej pojawiły się spekulacje, kto może go zastąpić. Jako że Michał Winiarski jeszcze nie podpisal umowy z Itasem, znalazł się (zdaniem greckiej prasy) w kręgu zainteresowań działaczy Panathinaikosu Ateny !!!


dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 30 May 2008, o 08:08
by PAWKENS
Myślę, że Winiar zdecydowanie powinien zostać we Włoszech !!! A Phanathinaikos bardzo słabnie...Czytałem, że do Brazylii wraca Minuzzi, a teraz jeszcze Dante...Oj, słaby skład na LM się szykuje :) Ale zobaczymy :)

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 2 Jun 2008, o 21:58
by Mate
Natalia Mammadova w türk telekom-ankara.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 3 Jun 2008, o 14:26
by dreamer
Mate wrote:Natalia Mammadova w türk telekom-ankara.


Ja przypomnę tylko, że do Turk Telekom przeszła także z Włoch Taimarys Aguero, a gra tam też świetna Turczynka Behar Mert. W pucharach europejskich będą musieli się wszyscy liczyć z tym zespołem.

Kolejne transfery do klubu greckiego. Tym razem Aris Saloniki zafundował sobie dwóch reprezentantów Finlandii (są w fińskiej kadrze na Ligę Światową. Do Arisu przechodzi z Noliko Maaseik atakujący Antti Siltala. Drugi reprezentant Finlandii, środkowy bloku - Jukka Lehtonen, grał w poprzednim sezonie w lidze fińskiej, w PerPo Rovaniemi.
Coś mi się wydaje, że sygnalizowane w pierwszej połowie maja głośne ubytki zawodników z czołowych drużyn greckich, wcale nie muszą (i nie będą) oznaczać osłabienia tej ligi.
Moim zdaniem następuje spłaszczenie różnic pomiędzy czołową trójką ligi greckiej (Panathinaikos, Iraklis, Olympiacos) a pozostałymi ekipami, jak Patron, Lamia czy Aris. A to znaczy, że ta liga powoli, ale ciągle idzie do przodu - rośnie w siłę.

dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 3 Jun 2008, o 19:57
by Mate
Kinga Maculewicz w Vafibanku Stambuł. Poprzednio grała w Icaro Mallorca.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 3 Jun 2008, o 20:25
by dreamer
Mate, chodzi Ci zapewne o ten sam klub który ja mam na myśli - VakifBank Stambuł. Bo ktoś mógłby pomyśleć, że Kinga Maculewicz zagra w jakimś innym klubie z tureckiej metropolii. :)

dreamer

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 5 Jun 2008, o 14:23
by Mate
Fenerbahce Stambuł prowadzi rozmowy z Gosią Glinką w sprawie transferu.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 7 Jun 2008, o 11:36
by Ann
Wschodząca gwiazda bułgarskiej kadry Martin Penev dostał propozycję z Olympiakosu Pireus.
Chłopak ma 24 lata i grał w Lukoilu w poprzednim sezonie. I wyglada na to, że przekonał do siebie Stoewa (przy jego awersji ostatniej do Ananiewa i Aleksiewa). Penew grał już w eliminacjach do ME i radził sobie nieźle
Plotki mówią, że ma zastąpić w peirwszych meczach LŚ Konstantinowa, gdy ten będzie odpoczywał.
Tu zdjęcie jeszcze w barwach Lukoila:

Image

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 13 Jun 2008, o 10:24
by Ann
Sotiris Panaleon zostaje w Panathinaikosie na kolejny sezon.
W Olympiakosie jedna wielka niewiadoma. Wszyscy chcą odejsć nikt nie chce przyjść (coś jak Częstochowa :P). Chociaż sorry Riverę ściągnęli. Odejście zasygnalizował Akis Hatziantoniou. Zostaje na pewno libero (Achilleas Papadimitriou) bo ma kontrakt, chociaż chętnie w przyszłości spróbowałby sił w Polsce (to info dla polskich managerów ;) )
O polskiej lidze przebąkiwał też Vasilis Kournetas (też Olympiakos) co jest tym bardziej zaskaujące, że on nigdy nie grał poza Grecją ;) (przy takim natężeniu chcących u nas grać będzie trzeba faktycznie poszerzyć tą ligę kiedyś :]

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 17 Jun 2008, o 16:07
by Mate
Coraz bardziej wikipedia mnie zaskakuje. Znalazłem wpis o Fenerbahce Stambuł i była tam informacja, że w sezonie 2008/2009 Małgorzata Glinka zagra w tureckim klubie. Wie ktoś coś więcej o tej sprawie??

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 17 Jun 2008, o 17:30
by ludi14
Wikipedii sie nie wierzy.ja tezmoge napisać że np. w Mlekpolu Olsztyn bedzie grał Ricardo i Kaziński a prawda jest inna.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 17 Jun 2008, o 17:36
by Arff
A ja gdzieś na tym forum widziałem że Gośka Glinka przymierzana jest do Fenerbahce... ale nie było chyba jeszcze żadnych podpisów...

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 17 Jun 2008, o 18:15
by Mate
Wiem, że wikipedii się nie wierzy jeżeli chodzi o transfery, ale może to jest jakieś pewne źródło i chciałbym się dowiedzieć coś o tej sprawie.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 18 Jun 2008, o 23:55
by Mate
Todor Aleksiev podpisał roczny kontrakt z Halbankiem Ankara. Jeszcze taka informacja: wczoraj odbyło się oficjalne przedstawienie Mammadovej w Turk Telekom Ankara.

Re: Transfery Bałkan

PostPosted: 19 Jun 2008, o 08:24
by Ann
Mate wrote:Todor Aleksiev podpisał roczny kontrakt z Halbankiem Ankara. Jeszcze taka informacja: wczoraj odbyło się oficjalne przedstawienie Mammadovej w Turk Telekom Ankara.

Halkbank chce też zakontraktować Nikolaja Iwanowa i Danaila Miluszewa.