Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

Wprawdzie nie o Superlidze, a o Pauliscie - ale, mój Boże - Dante wbijający gwoździa z połówki, i kończący prawie wszystko w ataku?! Warto zobaczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=B5MhVYCX ... 2SPQjCtG4g
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

To może być bardzo ciekawy sezon w wykonaniu Dante, gdy rozpocznie go wypoczęty, bez bagażu meczów reprezentacyjnych. We wczorajszym meczu z Sesi nie skończył chyba trzech ataków. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

Moje oczekiwania wobec Dante były chyba lekko zawyżone. Nie no, tak serio to już od niego niczego nie oczekuję. :)

Mam nadzieję, że wpadnie @Erchembod i dokona, jak zwykle, fachowej analizy wydarzeń. ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Ogląda ktoś mecz na szczycie? Sada póki co się bawi. Co właśnie William zagrał do Edera :o :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Erchembod »

Frapuje mnie Kubanczyk Yadrian Escobar Silva, nabytek zespolu Minas Tênis Clube.
To troszeczke taki zawodnik znikad, ktory okazuje sie byc calkiem tegim graczem.
Przed transferem do Brazylii, gral w siatkowke plazowa: http://vimeo.com/99270710
Pozytywnie zaskoczyl juz w pierwszym meczu sezonu, gdy zdobyl dla druzyny 26 punktow: http://wp.clicrbs.com.br/brasilolimpico ... ,1,,171,77
A calkiem niedawno swietnie zaprezentowal sie w zwycieskim meczu przeciwko Montes Claros. W ataku mial niespelna 70-procentowa skutecznosc (27/40), do tego 4 bloki i jednego asa. Lacznie - 32 punkty.
Ma 26 lat, 200 cm wzrostu i moze grac na przyjeciu lub w ataku. W swoim aktualnym zespole jest atakujacym.
W internecie mozna znalezc jego mecze z Superligi - choc, o ile poprawnie sie zorientowalem, to chyba akurat nie te najlepsze.
W kazdym razie, obok Leala i Dennisa Angela, Yadrian Escobar jest w tym sezonie kubanska gwiazda tamtejszej ligi.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

To ogólnie dziwny sezon jeżeli chodzi o atakujących. Np. Luan odkąd wszedł do szóstki Maringi, gra na 59% skuteczności ataku - ze wszystkich czołowych lig w Europie, i tej brazylijskiej, na lepszej atakuje jedynie ... Wallace. Ciekawe, czy 23-letni Brazylijczyk ten poziom utrzyma, bo na razie spisuje się wręcz rewelacyjnie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Lucarelli »

Tak sobie oglądam Minas-Sada i Leal masakruje, mimo że wokół niego jest dużo mniej szumu to uważam że jeśli ustępuje Leonowi to minimalnie, wspaniały gracz dodatkowo niezwykle efektowny, wiem że to marzenia ale fajnie byłoby zobaczyć go kiedykolwiek w Polsce, swoją drogą to interesujące że żadni bogacze go jeszcze nie skusili, musi się czuć bardzo dobrze w Cruzeiro
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Pytanie, czy Sada to nie bogacze ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Lucarelli »

Chal pisze:Pytanie, czy Sada to nie bogacze ;)
Jak na warunki brazylijskie to na pewno, ale w porównaniu z najbogatszymi rosyjskimi, Halkbankiem czy Azjatami to chyba nie, gdzieś czytałem jakiś czas temu że najwyższy kontrakt w Brazylii ma Lucas, na poziomie 400 tys euro
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

400 tys. € to nie tak mało ;) A lepiej chyba żyć jednak w willowej dzielnicy Belo Horizonte, niż w Kazaniu lub Ankarze.

Strasznie jednostronny ten półfinał, Minas bez najmniejszych szans. A po pierwszym meczu wydawało się, że we własnej hali mogą chociaż ten jeden mecz urwać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Erchembod »

Mamy ponownie final (12.04) Sada Cruzeiro przeciwko Sesi. To taki, jak typowalem przed sezonem - co nie bylo jakos ekstremalnie trudne, bo na dobra sprawe jedynym powaznym kandydatem do finalu bylo jeszcze Taubate. Cruzeiro bylo moim glownym faworytem, a za Sesi - mimo zawirowan w trakcie sezonu - przemawial jednak nieco silniejszy personalnie niz u Taubate sklad.
Cruzeiro zagra u siebie, w hali Mineirinho, i to raczej ono jest faworytem finalu. Aczkolwiek, zestaw 'pojedynkow indywidualnych' powinien zadowolic kazdego kibica. Ostatecznie, wystapia:

William vs Marcelinho
Wallace vs Theo
Isac vs Riad
Eder vs Lucas
Leal vs Lucarelli
Felipe Ferraz vs Murilo
Serginho vs Sergio

Tutaj kanal z m.in. wszystkimi meczami polfinalu:
https://www.youtube.com/user/voleibrasilexcelenci
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: maciek77 »

A właśnie miałem pytać o jakiś link do spotkań. Dzięki.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Sada bije się z Sesi o tytuł, póki co 1:0 dla ekipy z Sao Paulo, świetny meczyk, krótko mówiąc zapraszam: http://aovivonatv.com/assistir-globo-ao-vivo-online-hd/
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Chal pisze:Sada bije się z Sesi o tytuł, póki co 1:0 dla ekipy z Sao Paulo, świetny meczyk, krótko mówiąc zapraszam: http://aovivonatv.com/assistir-globo-ao-vivo-online-hd/
Wielkie dzięki za link, @Chal!
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Koso »

Serio w Sadzie graczem pierwszej szóstki jest Winters?
A jak był brany pod uwagę do Plus Ligi to na forum się śmiali :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Kto się śmiał, ten się śmiał, Trefl z nim zamiast Schwarza byłby mocniejszy. Ale nie, częściej od niego gra Felipe Ferraz.

Z wielką przyjemnością ogląda się ten mecz, nie powiem. Zagrywka, rozegranie, atak, blok, obrona, wybitne indywidualności, niczego nie brakuje :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Oskar »

QUE JOGAO!

Korzystać z linku Chala! Fantastyczne granie. Oby jeszcze 3 sety takiego poziomu.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Cruzeiro to przepchnie, Murilo w meczu nie ma, statystuje. Sam Lucarelli nie wygra z całym zespołem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: ldz »

ten pojedynczy lecący blok Lucasa - WOW.
jakby Leal, Leon, Juantorena grali w reprezentacji Kuby... aż ciężko sobie wyobrazić, że jeden były ławkowiczem :O
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

ldz pisze:ten pojedynczy lecący blok Lucasa - WOW.
jakby Leal, Leon, Juantorena grali w reprezentacji Kuby... aż ciężko sobie wyobrazić, że jeden były ławkowiczem :O
Leon na atak i jedziemy :D

Ale mecz naprawdę świetny, poziom bardzo wysoki i do tego ta otoczka, szalejący kibice i komentatorzy. To lubię. (No i ten Bruno w reklamie :] )
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: niepoinformowany »

Ilość zepsutych zagrywek zatrważająca.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: ldz »

Kamil92 pisze: (No i ten Bruno w reklamie :] )
dla mnie ta reklama okropna :D
mimo, że w Sesi praktycznie gra sam Lucarelli (i Lucas, ale do tego trzeba przyjęcia) to na razie wygrywają. Piękne obrony, mimo że takie petardy z jednej i drugiej strony.
niepoinformowany pisze:Ilość zepsutych zagrywek zatrważająca.
niby tak, ale mało kto flotem serwuje, wszyscy z wyskoku, więc wliczone ryzyko. Nie ma Pita/Kłosa "w decydującym momencie seta flotuję w siatkę".
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: maciek77 »

Riad fajnie jeszcze gra.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: niepoinformowany »

Zagrywka z wyskoku nie jest wytłumaczeniem błędu. Przy 21-23 Sada też puszcza floata w siatkę.

Sesi frajerzy, albo inaczej: grają z Murilo na boisku.

Leal chyba jednak przewyższa Lucarallego, przynajmniej dzisiaj. Raczej czwarty set będzie ostatnim.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Co ten Lucas zrobił w końcówce..
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

W trzecim secie tych zepsutych zagrywek było faktycznie dużo, ale wcześniej w normie. Takie mecze chciałbym oglądać codziennie, jest po prostu wszystko, co najpiękniejsze w siatkówce.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: ldz »

oni nie mają challengu w lidze? W tym 3 secie 2 błędy przejścia linii środkowej niewyłapane, w tym jeden w dosyć decydującym momencie.
No sfrajerzyło Sesi jak nie wiem (przełożenie w takiej chwili...), albo może Sada zaczęła grać ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: maciek77 »

Kamil92 pisze:Co ten Lucas zrobił w końcówce..
Nowakowski by się lepiej zachował. :]

Może i Sesi bez Murilo ale Sada gra bez Wintersa
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: Chal »

Wcześniej to Sada miała 12:9 i to właśnie Lucas wyciągnął Sesi na prowadzenie. Karma wraca ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2014/2015

Post autor: marakuja »

Kamil92 pisze:Co ten Lucas zrobił w końcówce..
Lucas jak Kaźmierczak kiedyś w półfinale ZAKSY z Resovią. Ogólnie świetny poziom, czasami może za dużo głupich błędów, ale ogólnie atmosfera meczowa, komentatorzy i genialne akcje zamazują to totalnie ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”