[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Liga Argentyńska (mężczyzn) sezon 2018-2019

Liga Argentyńska (mężczyzn) sezon 2018-2019

Postby drukjul » 1 Apr 2019, o 19:35

Obras de San Juan w półfinale play-off ponownie pokonał swojego lokalnego rywala UPCN, tym razem 3-1 (28-30, 25-23, 25-19 i 25-21) i wygląda na to że ubiegłorocznym mistrzom, w których składzie na ataku gra nasz Zbyszek Bartman będzie bardzo trudno odwrócić losy tej rywalizacji. Trzecie, całkiem możliwe że rozstrzygające o lasach awansu do finału Obras spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek 4 kwietnia.

Jeżeli chodzi o Zibiego, ubiegłorocznego MVP finałów, to kolejny raz zanotował on słaby występ (12/37 = 32% skuteczności), choć to i tak duuuuużo, dużo lepiej niż w pierwszym meczu, gdzie żadnego z 10 swoich ataków nie potrafił skończyć i zamknął mecz z zerowym kontem punktowym i ujemnym ratio - 5 punktów

statystyki I spotkania półfinałowego (28 marca) https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpkAhjlW_1553826061.pdf

statystyki II spotkania półfinałowego (31 marca) https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpewj3GV_1554087728.pdf

W drugiej parze półfinałowej Boliver tak jak w pierwszym meczu pokonał bardzo pewnie Libertad Burgi Voley 3:0 i identycznie jak Obras prowadzi w serii już 2:0.
drukjul

Re: Liga Argentyńska (mężczyzn) sezon 2018-2019

Postby WysokiPortorykanczyk » 1 Apr 2019, o 19:51

To tak jeszcze dlaczego napisałem, że UPCN gra w tym sezonie poniżej oczekiwań, Panie Bartku. ;)

Pierwszy brak UPCN w finale od ... 2009 roku?
WysokiPortorykanczyk

Postby Bartek O » 1 Apr 2019, o 19:55

drukjul wrote:
Jeżeli chodzi o Zibiego, ubiegłorocznego MVP finałów, to kolejny raz zanotował on słaby występ (12/37 = 32% skuteczności), choć to i tak duuuuużo, dużo lepiej niż w pierwszym meczu, gdzie żadnego z 10 swoich ataków nie potrafił skończyć i zamknął mecz z zerowym kontem punktowym i ujemnym ratio - 5 punktów

12/47 w dwumeczu rzeczywiście nie wygląda najlepiej. Może Zbyszek myślami jest już w Rzeszowie ;-) ?

Od drużyny Bolivar aktualny Mistrz Argentyny wydaje się sporo słabszy, zatem szansa na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu od początku wydawała mi się raczej niewielka. Ale srebro było (jest?) jak najbardziej w zasięgu teamu Bartmana.

WysokiPortorykanczyk wrote:To tak jeszcze dlaczego napisałem, że UPCN gra w tym sezonie poniżej oczekiwań, Panie Bartku. ;)

Pierwszy brak UPCN w finale od ... 2009 roku?

Próbuję właśnie odszukać i nie mogę. Ale oczywiście pamiętam ;-).
Bartek O

Postby WysokiPortorykanczyk » 1 Apr 2019, o 20:04

UPCN z drużyną Obras San Juan (ta sama prowincja) przegrał na pięć meczów cztery spotkania w tym sezonie, a jedno wygrane to po tiebreaku. Przed sezonem to byłaby sensacja, ale kubański duet Herrera-Melgarejo gra fantastycznie i na razie chyba wszystko przebiega zgodnie z typowaniami. Obras było w stanie mocno postraszyć Sadę Cruzeiro w Mistrzostwach Ameryki Południowej i to naprawdę fajna drużyna. Inna sprawa, że już w ćwierćfinałach UPCN trochę się namęczył.
WysokiPortorykanczyk

Postby drukjul » 1 Apr 2019, o 20:20

WysokiPortorykanczyk wrote:UPCN z drużyną Obras San Juan (ta sama prowincja)

Ta sama prowincja, to samo miasto i nawet ta sama hala - Estadio Aldo Cantoni.

W związku z tym przynajmniej ani Obras, ani UPCN w tej półfinałowej rywalizacji nie mogą zupełnie liczyć na przewagę własnego parkietu - każdy mecz serii grają de facto w swojej własnej hali. Inaczej Obras, który w trzecim meczu serii występuje ponownie jako "gospodarz" byłby już jedną nogą w finale. A tak UPCN jakieś małe, bo małe ale szanse na odwrócenie losów tej rywalizacji jeszcze ciągle ma :)
drukjul

Postby drukjul » 5 Apr 2019, o 08:43

Broniący tytułu zespół Zibiego UPCN w trzecim meczu półfinałowym odniósł wreszcie pierwsze zwycięstwo nad Obras. :P

Choć wygraną naprawdę w tie-breaku naprawdę wyszarpali. Po jednym zupełnie tragicznym i jednym słabym, wreszcie znakomity mecz Zibiego w półfinale play-off, który zdobył 31 punktów i skończył mecz z ratio +22 punkty. Z 112 ataków swojej drużyny Bartman wykonał aż 50, czyli prawie 45% :o https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpq7ymWy_1542943749.pdf
drukjul

Postby Bartek O » 5 Apr 2019, o 09:10

drukjul wrote:Broniący tytułu zespół Zibiego UPCN w trzecim meczu półfinałowym odniósł wreszcie pierwsze zwycięstwo nad Obras. :P

Choć wygraną naprawdę w tie-breaku naprawdę wyszarpali. Po jednym zupełnie tragicznym i jednym słabym, wreszcie znakomity mecz Zibiego w półfinale play-off, który zdobył 31 punktów i skończył mecz z ratio +22 punkty. Z 112 ataków swojej drużyny Bartman wykonał aż 50, czyli prawie 45% :o https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpq7ymWy_1542943749.pdf

Wielkie brawa dla Bartmana za kapitalny mecz. Mam nadzieję, że UPCN wyrówna stan rywalizacji, a następnie w meczu nr 5 Zbyszek pokaże młodym Kubańczykom jak się gra w siatkówkę ;-).

Drukjul, przeglądałem podrzucone przez Ciebie statystyki. Nie znalazłem w nich pana, który nazywa się Jesús Herrera Jaime? Z jego numerem, tj. "7" grał jakiś Gregore Oliveira? O co tam chodzi? Kontuzja Kubańczyka? Ok, ale w takim razie dlaczego ktoś grał w koszulce z jego numerem? Czy może po prostu jakaś pomyłka?
Bartek O

Postby Noworoczny » 5 Apr 2019, o 09:18

drukjul wrote:Broniący tytułu zespół Zibiego UPCN w trzecim meczu półfinałowym odniósł wreszcie pierwsze zwycięstwo nad Obras. :P

Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. ICOTERAS!
Tytuły Skry Bełchatów w pre-challenge era - 7/7
Tytuły Skry Bełchatów w challenge era - 2/8
Noworoczny

Warnings: 2

Postby drukjul » 5 Apr 2019, o 11:16

Bartek O wrote:Drukjul, przeglądałem podrzucone przez Ciebie statystyki. Nie znalazłem w nich pana, który nazywa się Jesús Herrera Jaime? Z jego numerem, tj. "7" grał jakiś Gregore Oliveira? O co tam chodzi? Kontuzja Kubańczyka? Ok, ale w takim razie dlaczego ktoś grał w koszulce z jego numerem? Czy może po prostu jakaś pomyłka?

Rzeczywiście moja pomyłka. Gorzej kompromitacja. Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Zasugerowałem się gołym wynikiem i nie wiem jak do tego doszło, ale wrzuciłem statystyki z wygranego również przez UPCN 3:2 z Obras spotkania, ale z sezonu zasadniczego.

Te z III półfinału, rozegranego dzisiejszej nocy są tutaj https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpXrQsgF_1554432452.pdf

Herrera jak widać grał i co więcej grał znakomicie, Zibi niestety dalej słabo. W IV secie został zmieniony, w tie-breaku już nawet nie wyszedł w "6". Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd co do gry Zibiego w tym meczu. :(
drukjul

Postby Bartek O » 5 Apr 2019, o 11:50

drukjul wrote:Rzeczywiście moja pomyłka. Gorzej kompromitacja. Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Zasugerowałem się gołym wynikiem i nie wiem jak do tego doszło, ale wrzuciłem statystyki z wygranego również przez UPCN 3:2 z Obras spotkania, ale z sezonu zasadniczego.

Te z III półfinału, rozegranego dzisiejszej nocy są tutaj https://www.aclav.com/uploads/partidos/reportes/phpXrQsgF_1554432452.pdf

Herrera jak widać grał i co więcej grał znakomicie, Zibi niestety dalej słabo. W IV secie został zmieniony, w tie-breaku już nawet nie wyszedł w "6". Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd co do gry Zibiego w tym meczu. :(

Cofam zatem gratulacje dla Zbyszka za kapitalny mecz ;-). Ale podtrzymuję oczywiście życzenia zwycięstw w dwóch kolejnych starciach.

Dopiero po Twoim drugim wpisie zwróciłem uwagę, że na górze jest jak wół napisane z jakiego spotkania pochodzą statystyki. Skupiłem się wyłącznie na cyferkach Bartmana oraz młodych Kubańczyków i również nie zauważyłem, że wrzuciłeś statystyki z meczu ligowego.
Bartek O

Postby WysokiPortorykanczyk » 21 Apr 2019, o 19:24

W finale ligi argentyńskiej remis 2-2 - decydujący mecz między Bolivarem o Obras San Juan odbędzie się 25 kwietnia.

Warto odnotować bardzo wysoki poziom ligi argentyńskiej w tym sezonie - dość powiedzieć, że prowadzony przez Javiera Webera Bolivar (Hierrezuelo, Escobar, Crer, Martinez, Loser i Javier Weber na ławce), który w tym roku ograł wszystkie czołowe brazylijskie zespoły (SESC, Sesi, Sada i Taubate) i wygrał premierową edycję Copa Libertadores w siatkówce w lutym, wcale nie jest pewny tytułu rodzimej ligi i walczy na noże z rewelacyjnym zespołem ze San Juan, gdzie błyszczą młodzi Kubańczycy - Herrera i Melgarejo.

Nic dziwnego, że wiadomo już, że do Brazylii trafią Martinez i Matias Sanchez (ten niziutki sypacz z Argentyny), a Melgarejo zainteresowane ma być nawet Civitanova. Herrera to też niesamowity kąsek na papierze, Hierrezuelo, Escobar czy Crer to uznani, klasowi zawodnicy, a środkowi Loser czy Carneiro to bardzo dobrzy zawodnicy.

Szkoda, że Zibi trochę nie dopasował się poziomem wraz ze swoją drużyną.

Miły powiew świeżego powietrza do argentyńskiej siatkówki.
WysokiPortorykanczyk

Return to Państwa Ameryki Południowej