Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

W Liga Argentina mężczyzn, po raz pierwszy od dłuższego czasu, startuje w tym roku tylki 11, a nie 12 zespołów. trochę to komplikuje sprawę, bo jeden zespół pauzuje. Na razie rewelacyjnie walczy ekipa Union de Formosa z weteranami - Marcosem Milinkovicem i Jorge Elguetą w składzie. Trzy mecze i trzy razy zwycięstwo 3:0. Dwa zwycięstwa 3:0 mają podopieczni Javiera Webera - Drean Bolivar. Charakterystyczną cechą tegorocznej ligi jest wyrażny wzrost liczy siatkarzy z Brazylii w zespołach. Czyżby Brazylijczycy masowo opuszczając europejskie kluby, wybrali sobie inny - argentyńsaki kierunek?

Zapewne i w tym sezonie w gronie kandydatów do złota są siatkarze Drean Bolivar. Ale sądzę, że rywalizacja z Foprmosą, Gigantes i jeszcze 2-3 innymi zespołami (UPCN, Entre Rios i chyba jednak Chubut, które na razie zawodzi), będzie bardzo ciekawa.

Tu jest podsumowanie 3. ligowej kolejki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30673

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

4. kolejka ligowa należała do weterana argentyńskich parkietów - Jorge Elguety (z Union Formosa), który w meczu z Gigantami zdobył 34 punkty. Świetnie spisuje się też inny gracz Formosy - Marcos Milinkovic.
W rozgrywanej jutro 5. kolejce powinno być bardzo ciekawie, bo wicemistrz kraju - Chubut Volley bedzie grał z liderem tabeli - Union Formosa.
Tu jest podsumowanie 4. kolejki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30832

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Po pięciu kolejkach nadal w tabeli przewodzi Union Formosa z weteranami Milinkovicem a zwłaszcza Jorge Elguetą w składzie. Ten ostatni zadziwia wszystkich swoją formą. Moim zdaniem jednak zdecydowanym faworytem rozgrywek pozostaje mistrz, niedawny zdobywca klubowego Pucharu Świata - Drean Bolivar.
Tu jest podsumowanie 5. kolejki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30959

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Po siedmiu kolejkach Liga Argentina na czoło tabeli wyszli obrońcy tytułu - Drean Bolivar. Warto podkreślić, że furorę w pierwszej fazie sezonu robi dwójka weteranów argentyńskich - Jorge Elgueta i Marcos Milinkovic, którzy przeżywają chyba już 5 albo 6 młodość... :D .
Po brazylijskiej, liga argentyńska mężczyzn to zdecydowanie druga pod względem siły liga pozaeuropejska. Tu jeszcze bym jako następną dorzucił Letnią Ligę Portoryko, bo tam też rozgrywki rozwijają się znakomicie (na mecze ligowe potrafi chodzić po 5-9 tys. widzów !!! !!! !!! ).
W Strefie Siatkówki podsumowałem 6. i 7. kolejkę ligową:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.31167

Zapraszam do dyskusji - może tak jak ja, są w gronie strefowiczów zwolennicy ekspansji polskich drużyn klubowych w kierunku południowoamerykańskim. Uważam, że smacznym kąskiem dla polskich menedżerów i klubów mogą być zwłaszcza zespoły argentyńskie, w których roi się od zdolnych siatkarzy w wieku 22-27 lat, którzy z otwartymi rękami przyjmują oferty z klubów z różnych regionów świata. Ostatnio przeanalizowałem sytuację Argentyńczyków w ligach na całym świecie. Okazuje się, że ta nacja ekspanduje tam, gdzie inni nawet nie pomyśleliby, że można robić pieniądze i karierę. Wielu zawodników argentyńskich gra w Finlandii, Korei, Japonii, Australii, Izraelu, Iranie. No ale Mekką dla Argentyńczyków pozostaje oczywiście Hiszpania. A zadziwiające - jak już pisałem - jest to, że największe gwiazdy, podobnie jak Brazylijczycy - wróciły do krajowych klubów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Zapraszam do dyskusji - może tak jak ja, są w gronie strefowiczów zwolennicy ekspansji polskich drużyn klubowych w kierunku południowoamerykańskim. Uważam, że smacznym kąskiem dla polskich menedżerów i klubów mogą być zwłaszcza zespoły argentyńskie, w których roi się od zdolnych siatkarzy w wieku 22-27 lat, którzy z otwartymi rękami przyjmują oferty z klubów z różnych regionów świata.
Ja tam powiem więcej - jestem zwolennikiem ekspansji nie tylko w kierunku południowoamerykańskim, ale ogólnie w wielu kierunkach wciąż dla nas niezbadanych. O siatkówce klubowej w Ameryce Pd. nie wiem wiele, więc wierzę Ci na słowo, że jest tam mnóstwo utalentowanych graczy, którzy w każdej chwili są gotowi wyruszyć do Europy. Ale przecież to nie wszystkie kierunki, w która taka ekspansja transferowa powinna podążyć. Choćby tuż za naszą wschodnią granicą można znaleźć wielu ciekawych graczy. Pierwsza w tym kierunku podążyła Politechnika i źle na tym nie wychodzi, bo Gładyr jest jednym z liderów ekipy, a Położewicz i Kapelus również zbierają bardzo pozytywne recenzje. Klub z Białorusi ogrywa jednego z faworytów naszej ligi i choć duża w tym zasługa samej Resovii, to jednak gracze Metalurga musieli prezentować przyzwoity poziom, żeby tę słabą grę wykorzystać. W Iraklisie świetne występy notuje także Białorusin, Aleh Achrem. Zupełnie niezbadane są dla nas regiony bałkańskie i nie tylko o Serbii tu mówię. Zauważmy, że obecnie jest tendencja ściągania do Polski zawodników zagranicznych raczej z uznanymi nazwiskami, którzy pokazali się na arenie międzynarodowej czy to w klubie, czy w reprezentacji. Są wyjątki, ale należą do rzadkości. Nie wiem dreamer czy wiesz, w jaki sposób trafił do Olsztyna choćby Tanik. Ano tak, że słynny już prezes Cieciórski poprosił ówczesnego admina strony klubowej, żeby poszukał w internecie informacji o ciekawych i niedrogich zawodnikach ;) Scouting w polskich klubach jest po prostu na żałosnym poziomie i mam nadzieję, że ulegnie to szybko poprawie, jeśli nasza liga chcę dążyć do jak najwyższego profesjonalizmu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Popieram Chala co do pozyskiwania siatkarzy z kierunku wschodniego. Zawodnicy pokroju Kapelusa czy Gladyra na pewno byliby wzmocnieniem PlusLigi. Jeśli chodzi o kierunek południowoamerykański jestem bardziej sceptyczny. Po pierwsze, tamten rynek jest na pewno dokładnie penetrowany przez kluby włoskie. Po drugie, dochodzi problem aklimatyzacji. Po trzecie, wątpię, żeby kluby ściągały zawodników grających poza Europą, co by nie mówić jednak trochę w ciemno, nie wszystkich stać na pojechanie ot tak do Argentyny obejrzeć obiecującego siatkarza. Dlatego myślę, że rynek wschodni(Ukraina, Białoruś) jest zdecydowanie lepszym pomysłem.
Jednak patrząc z innej strony, hurtowe ściąganie nawet niezłych graczy zagranicznych też nie jest trafione. Trzeba pamiętać o limicie obcokrajowców, a ponadto polska młodzież z pewnością nie jest mniej utalentowana niż siatkarze przykładowo z Wenezueli. Dlatego można pozyskiwać zawodników, ale tylko takich, którzy na pewno nie okażą się wielkim niewypałem i mają już ukształtowaną pozycję w swoich klubach.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Trzeba przyznać, że w Polsce polityka transferowa na prawdę leży. Nie ma pełnego przeglądu zawodników, ani lig. Jest to zapewne spowodowane ograniczeniami finansowymi, ale mimo to... Dla mnie rażącym przykładem jest tu Przemo Michalczyk w Częstochowie. Jest zięciem R.Boska, więc gra w drużynie Vice-mistrza Polski. Gdzie tutaj logika i dobro drużyny ? Tym bardziej, że były jeszcze 2 wolne miejsca dla obcokrajowców, których na pewno nie brakowało. Choćby w Argentynie... :P
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Mimo, że poziom siatkówki jest całkiem niezły u nas, to poziom scoutingu jest wręcz druzgoczący. Jedni zatrudniają zięciów, drudzy szukają graczy w internecie :D . Chyba zatrudnienie "scouta"(prawdziwego, a nie pseudoscouci) nie jest problemem dla polskich klubów. Wiadomo scoutowi trzeba płacić, ale znaleźć młodego, dynamicznego i rozwojowego obcokrajowca któremu trzeba będzie płacić 2-3 razy mniej, niż polskiemu dziadkowi, który zagra mecz i narzeka na kontuzję jest lepszym zawodnikiem. A strata zawodnika jest bardzo kosztowna(m.in. Skra).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

8. i 9. kolejka Liga Argentina za nami. Wreszcie - i to na własnym boisku - znaleźli pogromcę klubowi mistrzowie świata i mistrzowie Argentyny, siatkarze Drean Bolivar. Przegrali co brzmi paradoksalnie, z mającymi ogromny dołek Rosario Sonder Volei.

Prawdziwe słowa uznania i podziwu dla Marcosa Milinkovica i Jorge Elguety. Prawie 40 lat na karku, a z każdym meczem grają lepiej. Ich Union Formosa ma aspiracje przynajmniej medalowe (a może i tytuł).

Podsumowanie dwóch ostatnich kolejek: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.31378

Jak śledzę rywalizację, to bardzo znamienny wydaje mi się fakt, że z coraz większym impetem wkraczają do Argentyny Brazylijczycy i narzucają lidze swoje piętno.
Ale sądzę, że znakomicie na tym skorzystają także Argentyńczycy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Argentyńczycy jako jedni z pierwszych spośród liczących się lig światowych, zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej. rywalizacja jest naprawdę bardzo ciekawa. Cały czas coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że coraz większe piętno na tej lidze odciskają siatkarze zagraniczni, a głównie Brazylijczycy. Wydawało się początkowo, że obrońcy tytułu - podopieczni Javiera Webera, Drean Bolivar - także w tym sezonie zdominują rywalizację. Tymczasem w trzech ostatnich kolejkach ponieśli dwie porażki - najpierw z Rosario Sonder a potem z UPCN Voley - i ich przewaga nad Formosą wynosi już tylko 2 punkty.
Ostatnie 2 kolejki ligowe opisałem w tekście w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.31618.

Na rozpoczęsie rywalizacji w drugiej rundzie fazy zasadniczej, musimy poczekać teraz aż do 10 stycznia 2009.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

13. i 14. kolejka ligowa już za nami. Furorę w lidze argentyńskiej robią Brazylijczycy, choć akurat ten którego lubię najbardziej - Jean Carlo "Bada" Badalotti aktualnie z powodu urazu nie gra.
Myślę jednak, ze bez wahania ten sezon można będzie nazwać "sezonem Milinkovica i Elguety". Panowie razem mają bez mała 80 lat, ale każdy gra za 2-3 20-latków.
Tu podsumowanie dwóch ostatnich kolejek: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.32740.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Jako że Liga Argentina gra po dwie kolejki w ciągu tygodnia, to w tym czasie kiedy z powodu obowiązków w pracy nie miałem czasu na ligi zagraniczne, Argentyńczycy rozegrali cztery ligowe kolejki.
Znowu błyszczeli (poza jednym meczem) weterani - Milinković i Elgueta. Nieco słabiej wypadli w przegranym przez Formosę meczu z Drean Bolivar, który ich drużynę kosztował spadek na 3. miejsce w tabeli (ale chyba tylko przejściowo 3. miejsce, chyba awansują niedlugo na drugie). Słabą formę mają wicemistrzowie sprzed roku - Chubut Volley. Także Rosario i Belgrano nie błyszczą.
Brazylijczycy Fabio, Marcilio Braga, Wallace Souza i kilku innych robią wspaniałą grę w lidze argentyńskiej. Ale na mnie wrażenie też robią umiejętności zdobywania punktów takich zawodników argentyńskich jak Lucas Chavez czy Martin Hernandez.
Tutaj jest podsumowanie czterech ostatnich kolejek: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33179.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Union Formosa - zespół Milinkovica i Elguety, dostał chyba pod koniec fazy zasadniczej lekkiej zadyszki. Co prawda, teraz ma dwa mecze zaległe do rozegrania, a przez wiekszą część dotychczasowych rozgrywek udanie odpierał ataki mistrza - Drean Bolivar, ale w ostatnim swoim meczu, rozgrywanym przed tygodniem, przegral z Drean w bezpośrednim pojedynku.
Wydaje się, że ekipie Javiera Webera nie odbierze juz nikt pierwszego miejsca przed play-off.
Ostatnio do gry po przerwie wrócił Brazylijczyk Marcilio Braga i od razu jego obeecność widać na boisku. Coraz częściej wśród wyróżniających się zawodników pojawiaja sie nazwiska starych wyjadaczy - Gianni, Bidegain, Porpotatto - czyzby w obliczu pojawienia sie nowego selekcjonera niektórzy z nich widzieli jeszcze swoja szansę (mówie oczywiście o tych, którzy na razie sa poza szeroką kadrą). Tu jest podsumowanie 19. i 20. kolejki fazy zasadniczej:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33233

Do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze dwie kolejki, ktore zostaną rozegrane 12 i 14 lutego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

W lidze argentyńskiej 12 i 14 lutego miały się odbyć dwie ostatnie kolejki fazy zasadniczej. Władze ligi przesunęły je jednak na 17 i 19 lutego. W tych dniach jedynymi rozgrywanymi meczami były więc dwa zaległe mecze Union Formosa - z Mendoza Voley i z Atletico Belgrano. Obydwa wygrali Milinkovic, Elgueta i koledzy z Formosy. Muszę powiedzieć, że ci dwaj weterani autentycznie budzą mój podziw. Są nie do zdarcia, a Milinkovic w czterosetowym meczu potrafi jeszcze "napukać" 26 oczek.
Tu jest trochę więcej o tych zaległych meczach: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33353.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Już za nami przedostatnia ligowa kolejka (17 lutego). Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tylu zaskakujących wyników. Ciclista Olimpico, ktorych już skazywano na degradację, wygrali z Rosario 3:0 i teraz stoja w ostatniej kolejce przed szansą uratowania ligowego bytu kosztem Obras Sanitarias. Niespodziewanie przegrała drużyna Milinkovica i Elguety. Nie liczono też na pokonanie Gigantów przez Belgrano. Ale własnie dlatego jest to wszystko takie interesujące. W ostatniej kolejce na czele tabeli już nic sie nie zmieni - wygra Drean Bolivar. Ale na dole może jeszcze Ciclista wywinąć się od stryczka :D.
Tu więcej o meczach przedostatniej kolejki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33526.
Mnie najbardziej raduje osobiście powrót do gry po kontuzji jednego z moich ulubionych siatkarzy. Niedoścignionego wirtuoza i technika - byłego reprezentanta Brazylii a obecnie siatkarza Drean Bolivar - Jeana Carlo Badalottiego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Mężczyźni w Argentynie jako pierwsi dobrnęli do końca fazy zasadniczej.
Już po przedostatniej kolejce było wiadomo, że mistrzowie kraju - Drean Bolivar, wygrają rywalizację na tym etapie. Nie udało się uniknąć degradacji tegorocznemu beniaminkowi - Ciclista Olimpico, mimo że w końcowej części fazy zasadniczej ich gra zaczęła się kleić iniewiele brakowało aby mogli się cieszyć z pozostania w elicie.
Smaczkiem ćwierćfinałów będzie pojedynek słabiej niż przed rokiem grających srebrnych i brązowych medalistów ligi - Chubut Volley i Gigantes del Sur.

Jeszcze jedna refleksja jako podsumowanie fazy zasadniczej.
szkoda, że drużyny europejskie nie wyraziły zgody we wrześniu ubiegłego roku na udział w organizowanym przez Drean Bolivar pierwszym turnieju o klubowe mistrzostwo świata.
Mieli byśmy choćby orientacyjne porównanie poziomu siły lig brazylijskich i argentyńskich w stosunku do europejskich. Niestety okolo 10 czolowych drużyn z Europy - w tym Skra Bełchatów - odmówiło udziału w tym turnieju.

Skoro więc rzeczowego porównania (nawet zgrubnego) nie mamy, to pokuszę się o podsumowanie na podstawie obserwacji lig europejskich i ogladania tego z Ameryki Południowej, co szczęśliwie dociera do mnie przez znajomych.

Trzeba powiedzieć, że liga brazylijska jest naprawdę potwornie silna i jestem skłonny po ubiegłosezonowych ubytkach we Włoszech stwierdzić, że nie ustęppuje czołowym ligom europejskim - czyli Serie A i Superlidze rosyjskiej.

jeżeli chodzi o lige argentyńską, to ze względu na bliskość Brazylii i historyczne kontakty, gra tam wielu (około 20) Brazylijczyków, i to wysokiej klasy. Wymienię tylko takie nazwiska jak: Jean Carlo Badalotti, Wallace Martins, Marcilio, Marcelinio, Donovan, Wiliam Arjona. To oni, ale nie tylko - stanowią o sile ligi argentyńskiej, która uważam, za porównywalną z ligami europejskimi zajmującymi miejsca około 7-10.

Czekam z niecierpliwościa na dalszy etap rozgrywek (już 26 lutego).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Początek play-off zdaje się potwierdzać, że Drean Bolivar, UPCN i Formosa przejdą bezproblemowo przez ćwierćfinały. Walka zapowiada się w meczach Chubut z Gigantes - pierwszy mecz Chubut wygrali w tie-breaku.
Tu więcej informacji o pierwszej kolejce spotkań ćwierćfinałowych play-off: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.13.33738.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Po rozegranych w weekend drugich meczach ćwierćfinałowych w Liga Argentina mężczyzn, Drean Bolivar, Formosa i UPCN Voley prowadzą już po 2:0 i wszystko wskazuje, że szybko zakończą rywalizację. Dwa tie-breaki zakończone podziałem zwycięstw zagrali natomiast Giganci i Chubut Volley. Tutaj jeszcze wszystko może sie przytrafić.
Podrzucam krótki opis meczów drugiej kolejki ćwierćfinałowej: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33837.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Mamy już trzy zespoły w półfinałach play-off w Liga Argentina mężczyzn. Bez niespodzianek - Drean Bolivar (obrońca tytułu), UPCN Voley i Union Formosa. Jeżeli już mówić o niespodziankach, to chyba tylko w takim rozumieniu, że o Bolivar wszyscy wiedzieli, że to zespół grający zawsze na równym, wysokim poziomie. Natomiast zaskakująco wysoką formę na play-off osiągnęły także pozostałe zespoły zaliczane do czołówki, czyli UPCN, Union, ale zwłaszcza ubiegłoroczni srebrni (Chubut) i brązowi (Gigantes) medaliści.
Chubut i Gigantes w tym sezonie grali bez wyrazu. Ale w tej chwili są to drużyny o rewelacyjnej wydolności. Zagrały już 3 mecze ćwierćfinałowe. Wszystkie kończyły się tie-breakami po zaciętej walce. Takiej rywalizacji w play-off w Argentynie na tym etapie rozgrywek dawno nie widziano. Szkoda tylko, że jedna z tych drużyn nie przejdzie dalej.
dzisiaj odbędzie się 4 spotkanie, którego gospodarzem będzie Chubut.
Tu więcej o trzecich meczach w poszczególnych parach ćwierćfinałowych:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.33973.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Jak już pisałem, rywalizacja w trzech parach ćwierćfinałowych zakończy ła się błyskawicznie. Ale spektaklu jaki stworzyły ekipy Chubut i Gigantes w czwartej - ostatniej parze, długo nie zapomnę.
Drużyny zagrały komplet 5 meczow, a ostatecznie awansowali Giganci. Trzy pierwsze mecze niezwykle zacięte kończyły się tie-breakiem. Czwarty miał "tylko" 4 sety, ale zaciętością nie ustępował poprzednim. Tu więcej o nim:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.13.34053
Piąty - nie inaczej... znowu tie-break i dużo emocji. Tu więcej o ostatnim meczu:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.13.34111

Giganci w play-off zagrają z Drean Bolivar a UPCN z Union Formosa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

W półfinałach play-off Liga Argentina zdecydowanie dominują siatkarze Drean Bolivar nad Gogantes del Sur, zaś w drugiej parze Union Formosa ma też przewagę nad UPCN Voley. Stan rywalizacji w obydwu parach jest aktualnie 2-0. Jeżeli w nocy z 19/20 marca naszego czasu Drean i Union wygrają mecze wyjazdowe, to bedzie po walce i te zespoły zagrają w finale.
Półfinały stoją już na niezłym poziomie - szczególnie ten z udziałem Union i UPCN. Postaciami pierwszoplanowymi są tacy zawodnicy jak Wallace martins z Bolivar, Marcos Milinkovic i Jorge Elgueta z Union, ale także zawodnicy z drużyn przegrywajacych na razie swoje mecze - Estevan cabrera z Gigantes del Sur i Marcilio Braga z UPCN.
Tutaj wiecej informacji o przebiegu dotychczasowej rywalizacji w półfinałach:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34284.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Formosa Marcosa Milinkovica i Jorge Elguety pokonała w wyjazdowym meczu 3:0 UPCN Voley. Bylo to trzecie zwyciestwo Formozy ,ktora awansowała do finału ligi argentyńskiej. Tymczasem Drean Bolivar przegrał niespodziewanie po dwóch zwyciestwach 3:0 na boisku Gigantes del Sur, w tie-breaku. Giganci wygrali, mimo że ich as atutowy - Estevan cabrera, zagral dzisiaj słabszy mecz.
Już dzisiaj w nocy naszego czasu Bolivar i Gigantes zagraja czwarty mecz półfinałowy. Po trzech w rywalizacji do 3 zwyciestw prowadzi Bolivar 2-1.
Tu więcej o trzecich meczach półfinałowych: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34340.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Drean Bolivar wygrali z Gigantami 3:0 w czwartym meczu półfinałowym Liga Argentina i zagrają w finale "do 4 zwycięstw" z drużyną Elguety i Milinkovica - Union Formosa.
W finale spotykaja się zdecydowanie najlepsze dwie drużyny fazy zasadniczej. Faworytami raczej są broniący tytułu Drean, ale Union nie sprzeda łatwo skóry. Powinno być ciekawie.
Tu więcej o ostatnim półfinale Gigantes - Drean: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34446.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Zespoły Drean Bolivar i Union Formosa są już po dwóch meczach finałowego play-off, rozgrywanego "do 4 zwyciestw". Dwa mecze rozegrane w Bolivar zakończyły się wygranymi gospodarzy po 3:1. Wydaje się, że Union nie ma tyle atutów co Drean, chociaż Marcos Milinkovic prezentuje zadziwiającą dyspozycję. Drean doznał w drugim meczu osłabienia, bo uraz złapał as atutowy zespołu - Brazylijczyk Wallace Jansen. Być może jest to jakaś szansa dla Union, ale trzeba też podkreślić, że dolegliwości odczuwa Jorge Elgueta, tak więc w kolejnych dwóch meczach w Formosa, sprawa chyba jest otwarta, jednak atut dwóch wygranych spotkań w Bolivar może wprowadzić w szeregi zawodników Union nerwowość, która bardzo im już przeszkodziła - szczególnie w pierwszym meczu.
Tu więcej o dwóch pierwszych meczach finałowych Drean - Union: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34575.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Dzisiaj w nocy odbył się trzeci mecz finałowy w Argentynie. Tym razem Formosa na własnym boisku pokonała Drean Bolivar w tie-breaku. Gra się "do 4 zwycięstw", przypuszczam zatem, że emocji jeszcze będzie sporo. O tyle może się to sprawdzić, że Drean gra bez swojego asa - Wallace Martinsa, czyli jego siła ognia znacznie spadła.
Bohaterem trzeciego meczu byl legendarny siatkarz argentyński - mający już 40 lat, Jorge Elgueta. Im starszy tym lepszy... Gra jak za młodu, zdobył dla zespołu 28 punktów.
Tu więcej o trzecim meczu: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34707.
Już dzisiaj w nocy, w Formosie, odbędzie się czwarty pojedynek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje ekipie Drean Bolivar do zdobycia trzeciego z rzędu (piątego w historii klubu) tytułu mistrzowskiego w Argentynie.
W rozegranym w nocy z 3.4 kwietnia, czwartym meczu finału, ani brak najlepszego zawodnika - Wallace martinsa, ani fakt, że mecz rozgrywano na boisku rywala (Union Formosa) nie odebrały siatkarzom Bolivar wygranej i to w trzech setach.
Rywal Bolivar, ekipa Union Formosa, to jednak drużyna, której postawa zbyt mocno zależy od dyspozycji chwili Marcosa Milinkovica i Jorge Elguety. Na wejście do finału to wystarczyło, ale na tytuł chyba jest to o wiele za mało.
Tutaj jest więcej informacji o przebiegu 4. meczu pomiędzy Drean Bolivar i Union Formosa:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34804.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Argentina mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Siatkarze Drean Bolivar obronili mistrzowski tytuł w Argentynie. Ta drużyna ma imponujące osiągnięcia. Od czasu gry odszedł od jej steru Daniel Castellani (do Skry), pod wodzą Javiera Webera zdobyła trzy razy pod rząd tytuł. Klub ma zaledwie 7 lat historii, a w tym czasie wywalczył już 5 razy mistrzostwo.
Tutaj więcej o przebiegu całej finałowej rywalizacji pomiędzy Drean Bolivar i Union Formosa:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.34904.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”