Mistrzostwa stanu Sao Paulo mężczyzn - 2009

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Mistrzostwa stanu Sao Paulo mężczyzn - 2009

Post autor: dreamer »

Dużo mówiliśmy w innych tematach o tym, że wtedy, gdy u nas jest sezon w 100% ogórkowy, brazylijczycy w najlepsze grają już i to coraz poważniejsze rozgrywki. Napiszę o tym więcej przy okazji.
Teraz sygnalizuję, że jutro zaczynają się mistrzostwa stanu Sao Paulo na 2009 rok. Wystartuje w nich 8 drużyn, w tym 7 które ma ambicje wystartować w grudniu do rozgrywek Superligi 2009/10.
Właściwie do tej pory corocznie nie poruszałem tego tematu, ale postanowiłem odstąpić od tego, widząc, jak naprawdę niewiele (to nie obraza - stwierdzenie faktu) o systemie i rodzaju rozgrywek w Brazylii wie nawet ponadprzeciętny polski kibic.

Tak więc więcej informacji będzie w miarę jak zespoły zaczną grać.
Teraz jedna super niespodzianka.
Jednym z uczestników rywalizacji będzie znakomity zespół z tradycjami - Brasil Vôlei Clube/São Bernardo. I nie zdziwiłbym się gdyby mi zarzucono "co to za zespół z tradycjami", bo do tej pory nikt o takim nie słyszał, ale to tylko dlatego, że nazwę zmienił naprawdę świetny zespół znany do tej pory jako Santander/Banespa Sao Bernardo (mistrz Superligi 2004/05).
A gdzie ta sensacyjna wiadomość...
Podstawowym libero BVC/Sao Bernardo jest Escadinha. Ale ze względu na to, że teraz gra w Mistrzostwach Ameryki Południowej, zastępować miał go drugi libero - Gian. Ten jednak uległ kontuzji i na libero zagra w całym turnieju mistrzostw Sao Paulo nie kto inny jak...Dante Guimaraes Amaral.
Dante ze względu na problemy rodzinne dostał od Bernardo Rezende wolne od reprezentacji. Bardzo jednak chciał i nalegał na to, aby mógł zadebiutować w swoim nowym zespole już podczas mistrzostw stanu Sao Paulo.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”