Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

Przyćmił ich wszystkich kolega klubowy - Kubańczyk Alain Roca Borrero. To głównie dzięki jego 19 punktom i bezbłędnej grze, Pinheiros pokonali 3:1 Brasil Volei na ich terenie, w Ginasio Adib Moyses w Sao Bernardo. Liderem ekipy gospodarzy był zdobywca 16 punktów - Giovanni Chagas.
Gospodarze - mimo porażki - mogą być chyba zadowoleni, bo w ich szeregach furorę robi znakomity Kubańczyk - Dariel Garcia Cortina (25 punktów w tym meczu).
Ekipa Barao Blumenau stawiła u siebie zaciekły opór drużynie Sady Cruzeiro, ulęgając po wyrównanej walce w każdym z pięciu rozegranych setów. Ponownie wśród gospodarzy prym wiódł rewelacyjny reprezentant Kuby - Dariel Garcia Cortina (22 pkt),
Dałbym się pokroić za nagrania tych meczy :)
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Mateusz1993 »

http://www.cbv.com.br/cbv2008/superliga/superliga.asp

Jeśli byłby tak ktoś uprzejmy wszedł w tego linka i przed tymi meczami
BRASIL VÔLEI CLUBE
X
CIMED
ADIB MOYSES DIB 16/1 - (sáb) 13:00

SESI/SP
X
ULBRA/SÃO CAETANO
SESI V. LEOPOLDINA 17/1 - (dom) 09:30

Gdyż są one transmitowane przez jakąś telewizje brazylijską.
Więc oto moja prośba jakby ktoś mógł jeszcze przed ich rozpoczęciem wrzucić jakieś linki gdzie mógłbym to obejrzeć byłbym bardzo wdzięczny. Dreamer, Nagor czy kto tam wie z góry dziękuję bardzo.
PS: te pierwsze dwa mecze które tu napisałem jak widać są w sobote i niedziele. ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

Nie wiem czy zależy Ci akurat dokładnie na tych spotkaniach, ale sporo meczy możesz ściągnąć stąd:
http://www.inside-volley.com/wbb/index. ... eadID=3466
Jakość całkiem spoko, ściągałem jakiś żeby zobaczyć Rocę, ale to jakiś dziwny Kubańczyk bo coś nisko skacze i mało dynamiczny jest :D Chyba, że tylko w tym meczu miał taki dzień.

Niewykluczone, że te mecze co podałeś znajdą się na tym forum, co linka podesłałem.
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Mateusz1993 »

O tej stronce słyszałem, i coś ściągałem yle że nie cały mecz bo pierwszy part nieaktywny a inaczej ni da się obejrzeć bo nie ma plików wszystkich żeby wypakować. A w sumie co do tych meczy to jakby była możliwość live obejrzeć było by miło, ale z retransmisji też może być bo oglądałem wczoraj na youtube Sesi-Phineiros/SKY a Sesi- CVC- bardzo ciekawe mecze na dorby,m poziomie, co prawda tylko fragmenty tego pierwszego meczu i cały Tie-Break.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Mate »

Poszukaj linków w temacie o Superlidze z poprzedniego sezonu. Chyba przedostatnia strona.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Malo mam czasu przez ostatnie kilka miesięcy... Może nie na to, żeby (nie tak dokladnie jak kiedyń, ale jednak...) śledzić poczynania w lidze brazylijskiej, ale na pewno na to, żeby potem jeszcze uwagami dzielić się na forum i w Strefie Siatkówki.

Mam chwilę teraz, więc podzielę się ciekawostką, tym cenniejszą, że jak mi się zdaje wielu forumowiczów zainteresowanych jest postawą Kubańczyków w różnych ligach.

Okazuje się, że Brazylijczycy - jak to przed rokiem obiecali - zgarniają do siebie wcale nie najgorszych siatkarzy z Gorącej Wyspy.
Kilka meczów w Superlidze zdążyli już rozegrać dwaj ostatnio ściągnięci Kubańczycy do ekipy Volei Futuro. Są to oczywiście dwaj reprezentanci Kuby - Pedro Iznaga i Orjol Camejo. Na razie mają pochlebne dość opinie, ale chyba trochę im jeszcze brakuje zgrania.

Calkiem ciekawie...
To już wg moich obliczeń sześciu reprezentacyjnych Kubańczyków którzy obecnie grają w Superlidze brazylijskiej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

O jaka miła wiadomość. Oby więcej takich. Nie widziałem nigdy Inzagi, ale mam provlem z tym Oriolem Camejo. Jeśli dobrze kojarzę to grał jako rozgrywający (207 cm wzrostu bodajże :D ) a potem w jakimś meczu widziałem go na przyjęciu. Chyba, że jest więcej Camejów (co jest bardzo prawdopodobne) o podobnym wyglądzie i parametrach :D
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Chyba, że jest więcej Camejów (co jest bardzo prawdopodobne) o podobnym wyglądzie i parametrach :D
W reprezentacji Kuby w ostatnim czasie grywa rzeczywiście dwóch zawodników o nazwisku Camejo.

ale niżej już tylko o lidze brazylijskiej
Bardzo ciekawie robi się w końcówce fazy zasadniczej w Brazylii.
Do końca drużyny mają do rozegrania po 4-5 meczów. Niby na pierwszy rzut oka sytuacja taka, jak w poprzednich sezonach. Cimed i Sada Cruzeiro na czele. Galaktyczne Pinheiros/SKY (z Gibą, Marcelo Elgartenem, Gustavo Endresem, Roca Borrero, Rodrigao) na trzecim miejscu i chyba z ciągle rosnącą formą. Ale jak tak popatrzeć glębiej, to zmiany dość istotne. Przede wszystkim Vivo/Minas z Andre Nascimento dość kiepsko stoi jak na tę drużynę.
Generalnie nachodzi mnie myśl, że Ci polscy kibice i dzialacze, którzy tak psioczą, że nasza liga jest uciążliwa, to powinni dostać sądowy nakaz prześledzenia szczególowego przynajmniej przez jeden sezon rywalizacji w Brazylii. Może wtedy zrozumieliby, co to znaczy ciężka liga.
U nas mistrz kraju może mieć tytul teoretycznie już po 27 meczach w sezonie. Tam w fazie zasadniczej zespoly grają po 32 mecze.
Nasze drużyny swoich okolo 27 meczów grają od początku pażdziernika do kwietnia tego roku. Brazylijczycy kończą ligę mniej więcej w tym samym terminie, ale zaczęli 3 grudnia 2010 !!! !!! !!!
No ale może oni mają trochę inną anatomię... a może są po prostu lepiej wyszkoleni technicznie i obciążenia nie dzialają na nich tak katastrofalnie jak na naszych...
Ok
ale jeszcze trochę o ostatniej ligowej ciekawostce.
Wielu forumowiczów interesowalo się losami reprezentacyjnego brazylijskiego libero - Alana Domingosa. Rzeczywiście, nie bylo go ostatnio widać na parkiecie. Rosjanie dali mu nieżle popalić w ich Superlidze. W grudniu 2008 doznal kontuzji w meczu Superligi, która wykluczyla go na póltora roku (bez mala) z występów na parkiecie. W tym czasie przeszedl dwie ciężkie operacje i teraz powoli wraca do dyspozycji.
W miniony weekend, po jak pisalem prawie póltorarocznej przerwie, po raz pierwszy wyszedl na parkiet w meczu ligowym, oczywiście na chwilę i tylko na zmianę. Ciekawostką jest to, że jako nominalny libero, skoro ma kontuzję, to nie może w skladzie meczowym być podany jako libero, tylko zawodnik z pola, żeby mial wogóle szansę stopniowego pokazywania się na parkiecie. W weekend wszedl na zmianę na przyjęcie za samego Gibę. Domyślacie się zatem, że wzmocni on galaktyczne Pinheiros jak dojdzie do pelni sil.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Nascimento będzie jeszcze grał w reprezentacji ?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Dee-Jay »

a może są po prostu lepiej wyszkoleni technicznie i obciążenia nie dzialają na nich tak katastrofalnie jak na naszych...
Co ma wyszkolenie techniczne do znoszenia obciążeń?To raczej ich genetyka i przygotowanie kondycyjne:)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Dee-Jay pisze:Co ma wyszkolenie techniczne do znoszenia obciążeń?..
Bez dwóch zdań - ma baaaaaardzo wiele.
Przyznaję, że może niezbyt precyzyjnie określilem o co mi chodzi, więc postaram się poprawić teraz.
Chodzilo mi raczej o przeciążenia dynamiczne w czasie gry (choć mogą być i w czasie treningu siatkarskiego), wynikające z braku techniki zawodnika, czyli np. narażanie stawów kolanowych na niebezpieczne obciążenia, wynikające z blednej techniki wykonania wyskoku do ataku itp.
Na koniec powiem (dla jasności), że nie mialem na myśli (a z Twojego pytania wnioskuję, że być może Ty wlaśnie o tym pomyślaleś) nadmiernych obciążeń wynikajacych ze zlej pracy na silowni. Choć i tego typu "przeciążenia" są ewidentnie szkodliwe pod każdym względem).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Mate »

http://www.cbv.com.br/cbv2008/imprensa/abrir.asp?id=526


Nie wiem czy był poruszany wątek piłek w Superlidze. Przeglądałem zdjęcia z meczu Santo Andre - Pinheiros i lekko się zdziwiłem jak zobaczyłem tą piłkę. Co to za firma i model??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Kay »

Mate pisze:http://www.cbv.com.br/cbv2008/imprensa/abrir.asp?id=526


Nie wiem czy był poruszany wątek piłek w Superlidze. Przeglądałem zdjęcia z meczu Santo Andre - Pinheiros i lekko się zdziwiłem jak zobaczyłem tą piłkę. Co to za firma i model??

Była o tym mowa, poszukaj (o ile się nie mylę) w tym temacie w postach Dreamer'a.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Domyślam się, że Mate nie chodzi o to, jaki to model pilki (przypomnę, że Superliga gra od dawien dawna pilkami Penalty Pró 6.0), ale o ten dodatkowy napis "Santo Andre".
Nie wiem czy wszystkie kluby mają takie "wlasne" pilki, ale jest to tam dozwolone.
Oczywiście możliwe jest to dlatego, że tam na wszystkim (także na rozgrywkach ligowych) rękę trzyma brazylijska federacja (a wlaściwie personalnie najtwardszy chyba dzialacz siatkarski na świecie - Ary Graca Filho). Federacja ma z Penalty umowę na wylączność jeżeli chodzi o obslugę Superligi pilkami. W zamian zespoly Superligi mogą poprosić firmę o "wyprodukowanie" im takich wlaśnie "klubowych pilek". Przy czym to jest nadal ten sam model Penalty, czyli Penalty Pró 6.0, ale z dopisaną nazwą klubu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Mate »

dreamer pisze:Domyślam się, że Mate nie chodzi o to, jaki to model pilki (przypomnę, że Superliga gra od dawien dawna pilkami Penalty Pró 6.0), ale o ten dodatkowy napis "Santo Andre".
Nie wiem czy wszystkie kluby mają takie "wlasne" pilki, ale jest to tam dozwolone.
Oczywiście możliwe jest to dlatego, że tam na wszystkim (także na rozgrywkach ligowych) rękę trzyma brazylijska federacja (a wlaściwie personalnie najtwardszy chyba dzialacz siatkarski na świecie - Ary Graca Filho). Federacja ma z Penalty umowę na wylączność jeżeli chodzi o obslugę Superligi pilkami. W zamian zespoly Superligi mogą poprosić firmę o "wyprodukowanie" im takich wlaśnie "klubowych pilek". Przy czym to jest nadal ten sam model Penalty, czyli Penalty Pró 6.0, ale z dopisaną nazwą klubu.

dreamer
Tak na prawdę chodziło mi o producenta piłek, ale przeczytał mi Pan w myślach, że chodziło także o napis. Nigdy się nie spotkałem, żeby w najwyższych klasach rozgrywkowych "podpisywać" piłki.

A jak wygląda sytuacja z piłkami na zgrupowaniach: grają Penalty'ami czy Mikasami?? Jeżeli Penalty'ami to fajnie mieliby gracze z Włoch - liga Moltenami, zgrupowanie Penalty'ami, a sezon reprezentacyjny Mikasami :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Mate pisze:...A jak wygląda sytuacja z piłkami na zgrupowaniach: grają Penalty'ami czy Mikasami?? Jeżeli Penalty'ami to fajnie mieliby gracze z Włoch - liga Moltenami, zgrupowanie Penalty'ami, a sezon reprezentacyjny Mikasami :) .
W Brazylii monopol na piłki ma Penalty - i na ligę i na reprezentację.

Przy okazji ciekawostka kolejna.
Wreszcie, po kilku latach od czasu gdy jedynym Europejczykiem w Superlidze był Piotr Gabrych (i po wielu latach od czasu gdy grali tam Vlado Grbić, Rusłan Olichwer i kilku innych zawodników ze Starego Kontynentu), mamy znowu Europejczyka w Superlidze.

Kolega reprezentacyjny Gundara Celitansa i Vladislavsa Hotulevsa z ekipy narodowej Łotwy - Ansis Medenis, bardzo dobrze spisuje się na ataku w ekipie Volei Futuro.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

Jak bardzo musi kuleć scouting w Europie, żeby taki zawodnik aż tam musiał latać?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Europejski scouting nie jest aż taki zły. Polski - zdecydowanie od europejskiego gorszy.
Brazylijczycy też dotychczas nie mają jakiegoś wybitnego scoutingu ukierunkowanego na zagranicę (ich konikiem jest znakomity scouting krajowy).
Przewiduję jednak, że w najbliższych kilku latach siatkówka brazylijska przeżyje olbrzymi boom (ze względu na kolosalny boom gospodarszy w Brazylii). Wcale się nie zdziwię, jeżeli na dobre będziemy musieli się przyzwyczaić do tego, że w Brazylii gra 3/4 reprezentacji Kuby i cała reprezentacja Brazylii, plus czolowi zawodnicy innych drużyn narodowych.

Znowu przy okazji:
Alan Domingos, który w galaktycznym, Pinheiros przed nieco ponad tygodniem wszedł na kilka piłek za Gibę w III secie meczu ligowego, wczoraj już na swojej koronnej pozycji - libero, rozegrał całe spotkanie w ekipie Pinheiros, będąc czołową postacią na boisku.
Jeżeli wziąć pod uwagę, że nie grał półtora roku i przeszedł w tym czasie dwie operacje, to tylko w superlatywach można wypowiadać się o poziomie brazylijskiej medycyny sportowej (ceni ją zresztą - zwłaszcza w przypadku siatkówki - cały świat), a także o cyklu i systemie rehabilitacji stosowanym w Brazylii.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Siatkówka przeżyje boom rozwojowy, który będzie ograniczany przez limity obcokrajowców.
Ale z takim zapleczem młodych, nie wahałbym się wprowadzić zakazu gry dla obcokrajowców i zapewne nie wpłynęłoby to na poziom ligi.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

przeemekk90 pisze:Siatkówka przeżyje boom rozwojowy, który będzie ograniczany przez limity obcokrajowców.
Ale z takim zapleczem młodych, nie wahałbym się wprowadzić zakazu gry dla obcokrajowców i zapewne nie wpłynęłoby to na poziom ligi.
Masz rację, ale Brazylia jest w tej chwili w bardzo newralgicznym punkcie rozwoju tej dyscypliny. Jak grzyby po deszczu rosną nowe kluby. Pinheiros zostało utworzone w ciągu trzech tygodni w całości - od decyzji o powołaniu klubu do zakupu wszystkich zawodników.
Brazylijczycy doprowadzili w ciągu około 5 lat swoją ligę do poziomu jednej z trzech czołowych lig świata. Teraz gra w Superlidze 17 zespołów, a na początku - przed startem tego sezonu chętnych było 21 drużyn (w tym 3 takie, które czekały na decyzję o akcesie do ligi i wtedy dopiero finalizowałyby transfery. Jak widać wszystko się to ilościowo bardzo rozrasta, a federacja stara się jednak aby już osiągniętego poziomu nie obniżyć. Dlatego przejściowo pojawia się więcej zawodników dobrych z zagranicy. Taka tendencja będzie jednak tylko tymczasowo, aż organizacyjnie ta struktura okrzepnie. Zapewne wtedy Brazylijczycy znowu wrócą do jednego obcokrajowca w drużynie. Mimo to ciągle trzymają się sztywno kursu na obowiązek gry zawodników do 20 roku życia w każdym meczu.
Myślę, że oni dobrze wiedzą co robią i panują nad sytuacją.
Sądzę, że potencjałem narybku siatkarskiego nie dorównuje im nikt i to niebawem może się przełożyć na to, że Superliga wyjdzie zdecydowanie na czoło lig siatkarskich pod względem poziomu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Organizacja Superligi stoi na imponującym poziomie. Pozornie kraj ten może kojarzyć się ze slumsami na przedmieściach Sao Paulo i piłką nożną. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Dodatkowo pomoc i współpraca z federacją, co przekłada się na sukcesy reprezentacyjne.
Kiedyś wspominałem o tym, aby włączyć klub brazylijski do elitarnych rozgrywek europejskich, które stoją na naprawdę wysokim poziomie. To nierealne, ale chciałbym taką konfrontację zobaczyć. Bo niestety Klubowe Mistrzostwa Świata nie są ani prestiżowe, ani nie stoją na wysokim poziomie, dlatego podchodzę do tego z dystansem.
dreamer pisze: Sądzę, że potencjałem narybku siatkarskiego nie dorównuje im nikt i to niebawem może się przełożyć na to, że Superliga wyjdzie zdecydowanie na czoło lig siatkarskich pod względem poziomu.
I przez wspomniane limity przekłada się to na sukces kadry narodowej. Ciekawe rozwiązanie, jak to liga może oddziaływać na reprezentację.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

Była okazja zobaczyć takie mecze, ale były naznaczone kretyńską złotą zasadą i w zasadzie wszystkie wyniki można sobie wsadzić...
Pozornie kraj ten może kojarzyć się ze slumsami na przedmieściach Sao Paulo i piłką nożną. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.
Niestety tak się kojarzy dalej, i tak jest też w rzeczywistości. Slumsy to niestety ich plaga. Przynajmniej rok temu kiedy zdawałem maturę tak jeszcze było xD No i założę się, że na jednego siatkarza przypada tam 50 piłkarzy. No ale Brazylijczycy coś mają, że w drużynowych sportach są nieźli. No może z wyjątkiem kosza i ręcznej, bo nie mają za bardzo warunków do tych sportów.
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Tak tak, też mnie uczyli na geografii o tych długach Brazylijczyków u Amerykanów. I biedzie na szeroką skalę.

No Brazylia słynie z piłki nożnej, przewaga piłkarzy jest na pewno, ale trzeba im to oddać, że te działania mają jakiś cel i skutek. Bo potrafią zdobywać medale i naprawdę są rewelacyjni. Siatkówka również.
NIestety w Polsce to kopana jest sportem narodowym... Nawet w mediach internetowych typu onet.pl, wp.pl itp. itd. próżno szukać newsów o siatkówce, czy ręcznej. Natomiast każda drobnostka związana z footballem oraz kulisami piłki jest szczegółowo opisywana. Bez komentarza.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

Kolejnych kilka ciekawostek z tegorocznej Superligi.
Niektórych polskich fanów pewnie zdziwi wiadomość, że jednym z najlepszych atakujących Superligi jest w obecnym sezonie Bruno Zanuto z Sady Cruzeiro. Jeszcze po kolejce rozgrywanej przed tygodniem byl liderem klasyfikacji na najlepszego atakującego - jako jedyny mial efektywność zredukowaną w ataku na poziomie ponad 41%. Ze względu na to, że ostatni mecz wyszedl mu jednak niezbyt dobrze, spadl na 2. miejsce w klasyfikacji: http://www.cbv.com.br/cbv2008/superliga ... p5R14b.pdf

I jeszcze jedna ciekawostka. Ewenementem na skalę światową jeżeli chodzi o ilość kibiców na meczach ligowych, są kibice powstaego zaledwie przed tym sezonem zespou - Funadem Montes Claros, który rozgrywa swoje mecze wlaśnie w miejscowości Montes Claros w Ginasio Tancredo Neves. Otóż 14 meczów Superligi rozegranych w tym sezonie w tej hali przez ekipę Montes Claros oglądalo lącznie 77 000 widzów. !!! !!! !!!

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

A ten Marcos Nascimento w kategorii najlepszego blokującego ma coś wspólnego z Andre?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

przeemekk90 pisze:A ten Marcos Nascimento w kategorii najlepszego blokującego ma coś wspólnego z Andre?
Nie - przypadkowo tak samo się nazywają (zresztą jak - wg danych statystycznych - podobno okolo 7 milionów innych Brazylijczyków !!!)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Nagor »

O proszę a gdzie ten wspaniały Andre Nascimento w klasyfikacji atakujących :D ? Aż tak opuścił loty po IO?
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: Chal »

Sam Pele miał również Nascimento w nazwisku ;) O il się nie mylę, to oznacza to po polsku urodziny czy coś w tym stylu?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Ja ponawiam pytanie do dreamera. Czy Andre będzie jeszcze w reprezentacji? Bo nie doczytałem, żeby zrezygnował, chyba, że coś przeoczyłem. Bo rozumiem, że LŚ 2009 miała być swoistym urlopem dla m.in. Dante i Andre ?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2009/2010

Post autor: dreamer »

przeemekk90 pisze:Ja ponawiam pytanie do dreamera. Czy Andre będzie jeszcze w reprezentacji? Bo nie doczytałem, żeby zrezygnował, chyba, że coś przeoczyłem. Bo rozumiem, że LŚ 2009 miała być swoistym urlopem dla m.in. Dante i Andre ?
Andre Nascimento nie ma w kadrze na ten rok
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 815#p96815
Ptaszki ćwierkały o tym już dość dawno.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”