Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mamy dopiero kwiecień, a niektóre ważne decyzje transferowe już za nami.
Ricardinho w przyszlym sezonie wraca do Brazylii i będzie gral w Volei Futuro.
http://www.melhordovolei.com.br/o_conte ... ia=n018464

dreamer
PS
Skra istotnie musi szukać kogoś innego
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Bardzo ciekawa sprawa...
W karuzeli transferowej Superligi brazylijskiej, cichutko i bez rozglosu nazwisko Ricardinho zapisane jest już przy ekipie Volei Futuro, i to w sposób jakim oznaczane są tzw. transfery zrealizowane (pewne).
A przy okazji...
Dywagacje o transferze do PlusLigi Thiago Alvesa chyba trzeba znowu przesunąć o kolejny rok, bo praktycznie już zrealizowany jest jego transfer z Cimedu do SESI Sao Paulo.
Ciekawostka - W przyszlym sezonie libero SESI będzie Escadinha (transfer pewny) a na rozegraniu już praktycznie jest aktualny reprezentant Brazylii - dotychczasowy rozgrywający Sady Cruzeiro - Sandro Carvalho. SESI będzie więc bardzo mocne.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Chal »

Wyczytałem jeszcze, że do Vivo Minas trafić mają reprezentacyjny rozgrywający Marlon oraz Chupita z ligi greckiej. Natomiast trenerem Pinheiros Sky ma zostać Mauro Grasso, do tej pory pracujący z żeńskim zespołem Sao Caetano.

Dreamer, jeśli masz chwilkę, to napisz krótko, jak spisywał się w zakończonym sezonie Riley Salmon.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Thiago Brendle do Vivo Minas
Marlon Yared do Vivo Minas
Felipe Marquez 'Chupita' do Vivo Minas
Léo Mineiro do Sada Cruzeiro
Filipe Ferraz do Sada Cruzeiro
Serginho do Sada Cruzeiro
Sergio do Sesi Sao Paolo
Transfey pewne
Mnie osobiście podobała się gra rozgrywającego MONTES CLAROS, naziwksa ni pamiętam co byś powiedził o nim dreamer. Grał kiedyś poza brazyliją jaki wiek itp. Co o nim możesz powiedzieć.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:...Mnie osobiście podobała się gra rozgrywającego MONTES CLAROS, naziwksa ni pamiętam co byś powiedził o nim dreamer. Grał kiedyś poza brazyliją jaki wiek itp. Co o nim możesz powiedzieć.
Ten rozgrywający Montes Claros nazywa się Rodrigo de Gennaro Leme a chyba bardziej znany jest pod pseudonimem Rodriguinho. Urodził się 9.04.1980 roku. Ma 185 cm wzrostu. Od 1997 roku do końca sezonu 2007/08 grał w wielu klubach Superligi brazylijskiej (Banespa, Suzano, UCS Colombo, Ulbra, Lupo Nautoco), a w sezonie 2008/09 zagrał bardzo dobry dla siebie (dla drużyny dużo mniej) sezon we włoskiej serie A, w drużynie Framasil Pineto. Po przygodzie we Włoszech wrócił do Brazylii - do nowo-powstałego klubu Funadem Montes Claros.
Zaliczany jest powszechnie do czołówki rozgrywających brazylijskich (4,5 czołowych sypaczy).
Jednak sam Talmo Curto de Oliveira - szkoleniowiec Montes Claros, a zarazem jeden z czołowych rozgrywających w historii siatkówki (mistrz olimpijski z Barcelony) stawia go obecnie obok Bruno Rezende i uznaje tę dwójkę za najlepszych aktualnie rozgrywających brazylijskich (lepszych od Ricardinho). Oczywiście Talmo swoją opinię podpiera wieloletnim doświadczeniem gry na tej pozycji i wieloletnim doświadczeniem szkoleniowca. Przyznam szczerze, że aż tak wysoko bym osobiście Rodrigo Leme nie oceniał, ale rzeczywiście (za Talmo) mogę potwierdzić, że w jego stylu gry, szybkości i kombinacyjnym zmyśle, przypomina on Bruno Rezende.
Moim zdaniem Rodrigo Leme ma jedną dość istotną wadę - zresztą, typową dość dla zawodników niezbyt wysokich - mianowicie względnie słabo gra blokiem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Elektryzujące wieści nadchodzą w ciągu ostatnich dwóch dni z Brazylii.
Prezydent Brasil Volei Clube – Jose Montanaro Junior, ogłosił 3 maja, że klub rezygnuje z prowadzenia seniorskiej drużyny występującej od szeregu lat (pod inną nazwą) w brazylijskiej Superlidze mężczyzn. Jednocześnie Montanaro oznajmił, że wszyscy zawodnicy mający kontrakty z klubem dostają wolną rękę na poszukiwanie nowych pracodawców.
Z dnia na dzień „pod młotek” wystawionych zostało kilkunastu zawodników, z których prawie dziesięciu jest w kręgu zainteresowań selekcjonera brazylijskiej reprezentacji Bernardo Rezende (zarówno jako zawodnicy pierwszej reprezentacji, jak i tzw. Brasil Novos).
Oczywiście, najsmakowitsze kąski zostały wzięte „na pniu” i już tylko można się oblizywać ich smakiem. Wczoraj zostały podpisane kontrakty odchodzących z Brasil Volei:
- Sergio Dutra Escadinha (reprezentacyjny libero) do SESI Sao Paulo
- Marlon Muraguti Yared (reprezentacyjny rozgrywający) do Vivo/Minas.
Kilkoma innymi zawodnikami (Tuba, Thiago Sens, Michael) zainteresowane są czołowe kluby Superligi – w tym mistrz Brazylii, Cimed Florianopolis.
Pozostało jednak jeszcze wielu znakomitych zawodników, których – jak mi się zdaje – obrotne kluby europejskie mogą wziąć (ale czasu jest niezwykle mało ;) ) naprawdę za przysłowiowy „wikt z opierunkiem”.
Wolnymi zawodnikami są między innymi:
Byly reprezentant Kuby:
- Joan Llanes Diaz - przyjmujący
oraz dwie największe nadzieje brazylijskiej siatkówki z najmłodszego pokolenia (ubiegłoroczni mistrzowie świata juniorów), grający na pozycji atakującego:
- Najari Fernandes Oliveira (21 lat, 199 cm, 359/340 cm)
- Renan Zanatta Buiatti (20 lat, 216 cm (podobno jeszcze rośnie !!! !!! !!!), 374/350 cm)
z innych zawodników między innymi:
- Fabiano de Mendonça Bittar (201 cm), Giovanni Baliana das Chagas (202 cm), Mauricio Luiz de Souza (207 cm) – środkowi bloku
- Ygor Francisco Tavares Duarte - przyjmujący,
- Carlos Fidele Arozio Faccin (23 lata, 208 cm – jeden z najwyższych rozgrywających na świecie).

Ciekawostka:
Do wzięcia jest też trener Brasil Volei Roberley „Rubinho” Leonaldo, który od kilku lat jest drugim trenerem reprezentacji Brazylii u boku Bernardo Rezende i uznawany jest za jednego z najlepszych brazylijskich szkoleniowców.

Już widzę wysłanników polskich drużyn PlusLigi, ustawiających się po Brazylijczyków ;).
Po niektórych z nich naprawdę warto się ustawić (choćby po tych najmłodszych – bo to pewne gwiazdy światowej siatkówki za 2-3 lata).

dreamer
PS
Z innych ciekawostek:
jako że zawsze widzę duże zainteresowanie przemieszczeniami i grą Kubańczyków, to wiadomo też, że do wzięcia jest Dariel Garcia Cortina - byly reprezentant Kuby, jeden z czolowych zawodników Superligi w zakończonym wlaśnie sezonie, w którym występowal w klubie Soya/Blumenau.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

To niesamowite, ale informacja o problemach Brasil Volei Clube (wyżej w tym temacie) jest już w połowie nieaktualna. Klub miał nie prowadzić zespołu w ekstralidze z powodu wycofania się sponsora.
Teraz już jest przynajmniej jeden sponsor - miasto, stąd teraz już nie będzie Brasil Volei Clube tylko znowu Sao Bernardo/Banespa - jak dawniej. Różnica tylko taka, że większość starszych - bardziej znanych graczy jednak odchodzi. Zostają ci młodsi na dorobku. Tak więc Najari i np. Renan niestety już nie są do wzięcia (skautowie z PlusLigi byli zbyt wolni... :D ).

Inna ciekawa wieść transferowa dotyczy pozycji rozgrywającego w ekipie Sada Cruzeiro.
Odchodzi z Sady reprezentant Brazylii - Sandro Carvalho - do SESI Sao Paulo.
W jego miejsce wraca do ojczyzny kolejna gwiazda brazylijska z wędrówki zagranicznej. Po 4 latach gry w ekipie mistrza Argentyny - Drean Bolivar, do Brazylii wraca były reprezentant kraju, najlepszy rozgrywający Superligi w sezonie 2004/05 - Willian Peixoto Arjona.


Willian Peixoto Arjona
pozycja: rozgrywający
urodzony: 31/07/1979
78 kg/186 cm

Kluby

2006/2010 - Bolívar/Argentyna
2005/2006 - Online/São Leopoldo
2004/2005 - Bento Gonçalves
2002/2004 - Intelbrás
2001/2002 - Suzano/Targifor
2000/2001 - Vasco da Gama
1998/2000 - Telemig Celular/Três Corações
1997/1998 - Unincor/Três Corações
1996/1997 - Report/Suzano

Poza Bolivar wszystkie kluby brazylijskie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mate »

Dreamerze, czy to prawda, że w Brazylii założono nowy klub - CAMPINAS/MEDLEY??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Coprawda nie nazwyam się dreamer ale to prawda i już zaczęli się wzmacniac np. Wandersonem, Andre Hellerem, Danim (Sesi Sao Paolo), Gustavao (Sesi Sao Paolo).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Prawda, że powstal nowy klub z myślą o grze w Superlidze w przyszlym sezonie.
"Ojcem Chrzestnym" powstania ekipy o nazwie MEDLEY/Campinas, jest pochodzący z Campinas, legendarny rozgrywający reprezentacji Brazylii, mistrz olimpijski z Barcelony i z Aten (moim zdaniem najlepszy rozgrywający w historii siatkówki) - Mauricio Camargo Lima.
Ostatecznie decyzje zapadly wczoraj.
Personalnie drużyna jest prawie skompletowana. W ciągu tygodnia (od 1 maja) udalo się domknąć wszystkie prowadzone rozmowy z zawodnikami, i okazuje się, że w drużynie będzie gralo kilku znakomitych zawodników - aktualnych lub niedawnych reprezentantów Brazylii. Są w kadrze między innymi:
Andre Heller - środkowy bloku
Wanderson Campos - uniwersalny
Gustavo Bonatto - jeden z moich ul;ubionych środkowych, mistrz gry blokiem, mierzy 214 cm
Daniel Costa - rozgrywający
Thiago Gelinski - w poprzednim sezonie rozgrywający Volei Futuro (w sezonie następnym w jego miejsce w Volei Futuro praktycznie przesądzona jest gra Ricardinho. Ciekawostka: Thiago Gelinski to zawodnik o polskich korzeniach
Jest jeszcze kilku innych zawodników, ale to i tak jeszcze nie jest wszystko, a dalsze rozmowy osobiście w imieniu klubu prowadzi, mający olbrzymie znajomości i bardzo lubiany w brazylijskim świecie siatkarskim, Mauricio Camargo Lima.

Będę podrzucal jakieś nowe ciekawostki także o tym zespole.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

dreamer co byś mi powiedział o Lorenie? Nie chodzi mi tu o ten sezon bo w nim wiem że grał fenomenalnie razem z Bruno MVP ligi jak dla mnie do tego jeszcze ten sypacz Montes mi się podobał. Co do Loreny to zauważyłem że to gracz leworęczny bardzo ciekawie uderza widać że myśli na boisku. Chodzi mi tu o to:
1. jego kariera klubowa jak sobie poprzednio radził
2 czy to prawda że ma koło 30?
3. mogę jego parametry fizyczne tj. zasięg ataku itp.
4. czy napawdę jest tak dobry jak mi się wydaję?- widziałem w tym sezonie kilka meczów SUperligi, a jeszcze więcej fragmentów meczów/setów +statystyk, do tego po twej rekomendacji tego zawodnika i mej ocenie jego zdziwiłem się że nia ma go w 19? a jest The, który grał w Japonii a Lorena była Super Gwiazdą Ligi w tym sezonie??- czy według ciebie też tak było?
A co do transferów to Lucas opuścił Cimed na rzecz Volei Futuro- jak dla mnie błędna decyzja szkoda że Cimed się rozsypuje.
Z kolei Vivo Minas kupiło kilku graczy np. libero Thiago Brendle, według mnie najlepszy na swej pozycji w tym sezonie, czy według ciebie też?
Z tego co jeszcze chciałem spytać to Phineiros/SKY kupiło Mauricio, który mi się podobał w swej grze mógłbym prosić o jego sylwetkę bo w tym roku jest chyba w eprezentacji i ma chyba 24 lata, z tego co widziałem to w wielu meczach grał w tym roku w 6 przy silnej obsadzie.
Co do rynku transferowego to w Brazylii działają szybko lub bardzo szybko i te rzetasowania są bardzo ciekawe, za niedługo wszyscy najlepsi będą już podpisanie i będzie pozamiatane dla Europejskich Teamów.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:dreamer co byś mi powiedział o Lorenie?...
Lubię takie pytania... dzięki :)
Obiecuję, że na to i na inne pytania z Twojego ostatniego posta odpowiem w najbliższym czasie.
Dzisiaj mam już niestety dość po tych wszystkich emocjach PlusLigi.
Ale tak przy okazji, to część informacji jakich chcialeś na temat Loreny, już upowszechnilem na forum i możesz je znaleźć tutaj:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... =30#p99771
Faktycznie, to już 32-latek, ale znakomity.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:dreamer co byś mi powiedział o Lorenie? Nie chodzi mi tu o ten sezon bo w nim wiem że grał fenomenalnie razem z Bruno MVP ligi jak dla mnie do tego jeszcze ten sypacz Montes mi się podobał. Co do Loreny to zauważyłem że to gracz leworęczny bardzo ciekawie uderza widać że myśli na boisku. Chodzi mi tu o to:
1. jego kariera klubowa jak sobie poprzednio radził
2 czy to prawda że ma koło 30?
3. mogę jego parametry fizyczne tj. zasięg ataku itp.
4. czy napawdę jest tak dobry jak mi się wydaję?- widziałem w tym sezonie kilka meczów SUperligi, a jeszcze więcej fragmentów meczów/setów +statystyk, do tego po twej rekomendacji tego zawodnika i mej ocenie jego zdziwiłem się że nia ma go w 19? a jest The, który grał w Japonii a Lorena była Super Gwiazdą Ligi w tym sezonie??- czy według ciebie też tak było?...
Poza tymi danymi o Lorenie, które już na forum zamieścilem, teraz trochę bardziej historycznych danych:

Fabricio "Lorena" Dias
urodzony: 12.01.1979 (czyli idzie mu 32 rok)
88 kg/198 cm
zasięgi: 363 cm/338 cm
dynamiczny, bardzo szybki, leworęczny atakujący.
Praktycznie w każdym klubie w jakim gral do tej pory, byl zawsze wyróżniającym się zawodnikiem w ataku (lider w punktowaniu). Ten sezon mial jednak w ekipie Montes Claros wybitny. Pobil rekord ilości punktów i jest najlepiej punktującym zawodnikiem w jednym sezonie w historii Superligi.

Dotychczasowa kariera:
polowa lat 90-tych XX w. - Banespa Sao Paulo (kilka sezonów) a następnie Palmeiras Sao Paulo
2000/2001 - Santo Andre (Superliga, Brazylia)
2001-03 - Ulbra (Superliga, Brazylia)
2003/04 - Indios de Mayaguez (Puerto Rico)
2004/05 - Dunkerque Dunes (Lige A, Francja)
2005/06 - Arago de Sete (Lige A, Francja)
2006/07 - Montpellier (Lige A, Francja)
2007/08 - Tourcing Lille Metropole (Lige A, Francja)
2008/09 - Nova Gioia del Colle (Serie A2, Wlochy)
2009/10 - Bonsuccesso/Montes Claros (Superliga, Brazylia, srebrny medal mistrzostw Brazylii)

Jeszcze nie przedlużyl kontraktu na nowy sezon. Prasa brazylijska podaje, że ma propozycję gry z dwóch klubów japońskich i dwóch klubów francuskich.

A może tak Polacy podnieśliby dupy ze stolków i spróbowali go zakontraktować?

Bernardo Rezende nie powolal go na LŚ 2010 choć jest w szerokiej kadrze. Nie robil jednak wyboru między nim a Theo Lopesem (tym co gral w Japonii), ale między nim a Wallace de Souzą (ten ma 23 lata). Jak twierdzi Rezende, wlaśnie różnica wieku między Wallace i Loreną zadecydowala, że postanowil nie powolywać starszego już Loreny tylko mlodego Wallace.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Chal »

dreamer pisze:A może tak Polacy podnieśliby dupy ze stolków i spróbowali go zakontraktować?
Tyle że skoro to gwiazda Superligi, a tam, jak sam mówiłeś, ostatnio z kasą stoją bardzo dobrze, to pewnie stać na niego tylko nasze najbogatsze kluby. A te atakującego nie szukają z tego co wiem, chociaż imho tym klubom, które walczą o brąz, przydałoby się wzmocnienie tej pozycji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Do Japonii w życiu niech nie idzie to już lepiej w Brazylii niech zostanie bo Montes też może mieć ciekawy skład, szkoda że stracili swego libero na rzecz Vivo Minas. Nie rozumiem jakim cudem c Wallace Souzą walczył o miejsce gdyż obydwaj według mnie dużo lepsi od Theo, bo obaj dwaj najlepiej pkt w lidze. A także chyba dwaj najlepsi atakujący.
A Wallace chyba zostaje w Sadze nie?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:...A Wallace chyba zostaje w Sadze...?
Sada Cruzeiro to jeden z najaktywniej w tym okresie działających klubów brazylijskich na rynku transferowym.
Ze starego składu (z poprzedniego sezonu) kontrakty przedłużyli:
Marcelo Mendez (Argentyna, trener drużyny)
Douglas Cordeiro - środkowy bloku
Renato Felizardo - środkowy bloku
Samuel Fuchs - uniwersalny
Wallace de Souza - atakujący

Jak widać wszystko to reprezentanci Brazylii (trzech niedawnych i jeden obecny).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

JUż posykali przecież Ferraza czy Mineiro. Z kolei Sesi też zakupiło 3 repezentantów Brazylii: Sergio, Thiago i Marlona. Ciekawie zadziało Phineiros/SKY- przyszli Maurico, Tuba i Polaco. Z kolei mocno osłabił się CIMED bo odeszły 2 z 3 największych gwiazd (według mnie) Lucas i Thiago (za tą z tej tójki która na razie nie odesła uważam Bruno).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:...Z kolei mocno osłabił się CIMED bo odeszły 2 z 3 największych gwiazd (według mnie) Lucas i Thiago (za tą z tej tójki która na razie nie odesła uważam Bruno).
No a dzisiaj kolejne ważne decyzje w Cimedzie...
Bruno Rezende podpisal kontrakt na kolejny rok.
Za Thiago Alvesa do drużyny zakontraktowano natomiast powracającego do Superligi z Japonii, Joao Paulo Tavaresa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: KChudz »

Ciekaw jestem, czy w lidze brazylijskiej obowiązują limity obcokrajowców ???
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Kay »

KChudz pisze:Ciekaw jestem, czy w lidze brazylijskiej obowiązują limity obcokrajowców ???
O ile się nie mylę to 1 (słownie: jeden) obcokrajowiec.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

KChudz pisze:...czy w lidze brazylijskiej obowiązują limity obcokrajowców ???
W Superlidze jest ograniczenie do 2 obcokrajowców w klubie i w skladzie meczowym.
W meczu może grać w danej chwili tylko jeden.
W poprzednim sezonie w calej Superlidze bylo okolo 10 obcokrajowców. Myślę, że w następnym ta ilość będzie na podobnym poziomie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Wcześniej informowalem o tym, że zalożony w ubieglym roku (przed sezonem) brazylijski klub Pinheiros/SKY, chce rozwiązać kontrakt ze swoim podstawowym rozgrywającym - Marcelo Elgartenem (http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=36&t=2166).
Teraz prasa brazylijska zaczyna ujawniać kulisy ewentualnego podjęcia takiej decyzji.
Okazuje się, że dzialacze Pinheiros/SKY są w kontakcie z jednym z czolowych rozgrywających świata - Lloyem Ballem (mistrz olimpijski z Pekinu), który obecnie reprezentuje barwy Zenita Kazań i ma duże szanse na wywalczenie z tym klubem mistrzostwa Rosji.
Jak wypowiedzial się jeden z dzialaczy klubowych, występy Balla w Pinheiros w sezonie 2010/11 są bardzo realne, nawet mając na uwadze to, że jest to obecnie jeden z najlepiej zarabiających zawodników na świecie i zapewne nie zechce pogorszyć swoich warunków finansowych w przyszlym sezonie.

O potencjalnym transferze Lloya Balla do Pinheiros/SKY można poczytać między innymi tutaj:
http://www.planetavolei.com.br//index.p ... 8&Itemid=1

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

W czasie gdy Cimed kroczyl od wygranej do wygranej w mistrzostwach Brazylii, niedawny jeszcze hegemon - Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas) przeżywal coraz gorsze sezony. W sezonie 2009/10 przyszlo apogeum niepowodzeń i ekipa ledwo zalapala się do play-off.
W okresie transferowym drużyna ma się przygotować do powrotu do elity w przyszlym sezonie.
Ma w tym pomóc nowy trener - Marcelo Fronckowiak, który między innymi wygrywal już mistrzostwo i wicemistrzostwo Brazylii z Ulbrą (2003 i 2004), a następnie pracowal w Europie (glównie we Francji (ostatnio w Harnes).
Będzie też sporo nowych twarzy wśród siatkarzy. Miedzy innymi z Olympiacosu Pireus przychodzi byly reprezentant Brazylii - Filipe "Chupita" Fonteles. Innym "repatriantem" z Europy będzie bardzo dobrze znany w Polsce Idner Martins Lima (pseudonim Idi) który ostatnio gral w ekipie Friedrichshafen, zaś wcześniej przeszedl przez kilka klubów wloskich, Austrię (Aon) i Portugalię.

Drużyna jeszcze poszukuje 2-3 zawodników. Największe braki sa jeszcze na środku siatki, gdzie pewne miejsce ma na razie tylko Henrique Zech von Randow.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Caly czas na brazylijskim rynku transferowym trwa swoista przepychanka między klubami o poszczególnych zawodników.
Wczoraj częściowo rozwiązaly się pewne niewiadome dotyczące czolowych brazylijskich atakujących.
Wcześniej już bylo wiadomo, że jako podstawowi atakujący zostają między innymi:
- Robson Tadeu "Bob" Fazio w ekipie Cimed Florianopolis
- Andre "Canha" Nascimento w Vivo/Minas
- Wallace de Souza w Sada Cruzeiro
Przed kilkoma dniami, rezerwowy atakujący Cimedu z poprzedniego sezonu - Jamelão - podpisal kontrakt z nowym, zalożonym przed dwoma tygodniami klubem - Medley/Campinas, gdzie będzie podstawowym atakującym.
Rynek tych najlepszych brazylijskich atakujących zacząl się kurczyć.
Wicemistrzowie Brazylii - ekipa Bonsucesso/Montes Claros - chcieli aby w tym klubie na pozycji atakującego gral uniwersalny zawodnik - Thiago Sens - który w poprzednim sezonie gral w Brasil Volei, a wiadomo, że ten klub ze względu na pewne problemy pozbywa się wszystkich najdroższych zawodników i montuje na kolejny sezon Superligi mlodą ekipę. Thiago Sensa przechwycili jednak na jego nominalną pozycję - przyjęcie - dzialacze Medley/Campinas. W tej sytuacji dzialacze Bonsucesso/Montes Claros bez dalszego zastanawiania się zakontraktowali na przyszly sezon dotychczasowego zawodnika wloskiej Prismy Taranto - Rivaldo. Byli zmuszeni do takiej decyzji, bo nie zdolali przekonać do pozostania w klubie najlepszego atakującego poprzedniego sezony Superligi - Fabricio "Loreny" Diasa.
Wiadomo już, że Lorena najprawdopodobniej zagra w niezwykle mocno zbrojącym się na przyszly sezon Volei Futuro. Jego rywalem do zajęcia pozycji atakującego w tej ekipie jest inny reprezentant Brazylii, grający w poprzednim sezonie w Japonii - Theo Lopes.
Warto też podkreślić jeszcze jedną ciekawostkę. Bonsucesso/Montes Claros jako drugiego atakującego dla doświadczonego Jamelão zatrudnilo mlodziutkiego Williana Franco Cargnin Paese. To zawodnik dopiero 20-letni, ale uchodzący za następce obecnych reprezentantów Brazylii, czego dowód dal między innymi na ostatnich MŚ juniorów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: Guilder »

http://www.melhordovolei.com.br/o_mercadomasculino.asp

Czy to nie jest przypadkiem brazylijska karuzela transferowa? ;-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Dennis Guilder pisze:http://www.melhordovolei.com.br/o_mercadomasculino.asp
Czy to nie jest przypadkiem brazylijska karuzela transferowa? ;-)
Woooow !!! Co za rarytas !!!
A mówiąc zupelnie poważnie... teraz dopiero ją odkryleś? :)
W tej formie prowadzona jest bodaj od 6 lub 7 sezonów a na stronie melhordovolei bodaj od 4 lat.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

Wicemistrzom Brazylii - Bonsucesso/ Montes Claros należy cię tytuł królów pierwszej części sezonu transferowego. Cały podstawowy skład już w praktyce mają. Zresztą, wydawało się, że mają ten skład już przed dzisiaj zrealizowanym transferem, ale oni postanowili jeszcze coś poprawić (czytaj polepszyć).
Tym sposobem w dniu dzisiejszym trafił do Montes Claros przyjmujący brazylijski o uznanej renomie w ligach europejskich - niedawny jeszcze reprezentant Brazylii - Manius Abbadi, który z szóstki meczowej Montes Claros wygryzł innego (ale znacznie dawniejszego) reprezentanta - Wesleya da Silva Ribeiro, bardziej znanego pod pseudonimem Ezinho.
Abbadi od wielu sezonów grywał poza Brazylią. Do kraju wraca z ligi tureckiej, ale do Turcji trafił mniej więcej w połowie ostatniego sezonu z Serie A. Jako ciekawostkę można zaś powiedzieć, że jeszcze w ubiegłym sezonie (wtedy, gdy Bernardinho powołał go po raz ostatni do kadry) był zawodnikiem aktualnych mistrzów Italii - BreBanca Lannutti Cuneo.

Najciekawsze jest jednak to, że Montes Claros wcale nie zamierzają kończyć zakupów w Europie, mimo że mają już w komplecie drużynę. Między innymi chodzą słuch o dobrym libero brazylijskim grającym w Grecji, który trafił też na listę życzeń ekipy Montes Claros. Dobry libero brazylijski w Grecji... hmm... wygląda więc na to, że zainteresowani są Denisonem.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: damianho »

a wiadomo gdzie w przyszłym sezonie będzie grał były zawodnik Trefla Bruno Augusto ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: dreamer »

damianho pisze:a wiadomo gdzie w przyszłym sezonie będzie grał były zawodnik Trefla Bruno Augusto?
Bruno Zanuto to bardzo barwna postać Superligi w kontekście dokonań w ubieglym sezonie.
Myślę, że trudno sobie wyobrazić lepsze wejście w nowy okres kariery po tak potwornej kontuzji jakiej doznal w Polsce, niż zrobil to Zanuto w brazylijskiej Sadzie Cruzeiro. Należal do wyróżniających się zarówno w ataku jak i w przyjęciu zawodników (w ataku mial najlepszą efektywność ze wszystkich zawodników ligi, ale zabraklo mu chyba 3 setów do tego, aby spelnić minimum kwalifikujące do uwzględniania w rankingu najlepszych. Wszystko z tego powodu, że w konsekwencji wspomnianej kontuzji, nie mógl być eksploatowany przez caly sezon z normalną intensywnością.
Tuż po zakończeniu rozgrywek Zanuto dostal propozycje z trzech klubów Superligi Bbrazylijskiej a także z Francji i Wloch. Wybral ofertę wicemistrzów Brazylii - Bonsucesso/Montes Claros, tak więc w przyszlym sezonie będzie tworzyl podstawową parę przyjmujących tej drużyny razem z zakontraktowanym wlaśnie wczoraj Maniusem Abbadi (pisalem o tym w poprzednim poście).

dreamer
PS
Tak przy okazji Bruno Zanuto, to można sobie wyobrazić i porównać jak podchodzi się od strony medycznej do zawodników w tej należącej ponoć do "trzeciego świata" Brazylii (jak to określa jeden ze zdaje się bardzo przypadkowych forumowiczów w innym temacie) i choćby w Polsce.
Bruno po sezonie w którym gral w Polsce i odniósl poważną kontuzję, w Brazylii po zakontraktowaniu przez Sadę przeszedl kompleksowe badania, w wyniku których wlaśnie zalecili lekarze aby nie byl zbytnio forsowany, ze względu na niezakończony okres rekonwalescencji po "polskiej" kontuzji. Dzialo się to w dobry rok po kontuzji i okolo pól roku po fakcie, gdy polscy dzialacze (o kibicach nie wspomnę) wręcz domagali się od niego pelnego zaangażowania w grę na najwyższym poziomie, podczas gdy on byl do niej po prostu niezdolny.
Swoją drogą, podobne przypadki konieczności przywracania "do życia" brazylijskich siatkarzy po przykrych doświadczeniach w Europie, byly udzialem takich zawodników jak Samuel Fuchs i Alan Domingos. Widać, że opieka lekarska nad zawodnikami to pięta achillesowa europejskiej siatkówki, co ma swoje potwierdzenie także w sposobie traktowania przez kluby tych zawodników, którzy mają poważne problemy zdrowotne.
Jedno jest pewne. Gdyby np. Roberto Minuzzi Junior mial swoje problemy kardiologiczne nie w Brazylii a w jakimś "cywilizowanym" kraju europejskim, to od 2-3 lat już byśmy go nie oglądali na parkiecie.
No ale przecież to nic nowego, że od lat wielu ludzi zauważa, że Europa i USA "dziczeją" zaś w coraz bardziej modelowy sposób "cywilizacji" szukają i ją znajdują coraz to nowe państwa niedawnego "trzeciego świata". Przykre jest to, że dziczejąca Europa nie chce przyjąć tego do wiadomości i nie przeciwdzialając takim zjawiskom w żaden sposób, stacza się coraz bliżej dna. A może wlaśnie o to jej chodzi... aby odbić się wreszcie i wyplynąć z tego bagna?
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2010/11

Post autor: krzysiu »

Mam pytanie do ciebie dreamer jak gra libero Lukinha?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”