Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: krzysiu »

Skra walczyła z RJX o Murilo - przecież Murilo chyba został w SESI?Mógł tyle zarabiać jak Dante ma zarabiać 600tys.euro a w Rosji zarabiał 800tys.euro.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Wątpię, czy jest to do końca prawdziwa informacja, nie znalazłem, żadnego potwierdzenia na temat Murilo w RJX. Szczerze mówiąc jestem temu przeciwny, bo znowu mistrz Brazylii jak pojedzie na KMŚ to wstydu narobi. A Murilo już przecież przedłużał kontrakt?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Guilder pisze:A czy poza wspomnianymi wcześniej obcokrajowcami (Dariel Garcia Cortina, Pedro Iznaga Ortiz, Oriol Camejo) mówi się o kimś innym spoza kraju kawy w kontekście gry w lidze brazylijskiej? Zastanawia mnie też, czy można pokusić się o wysnucie jakiejś hipotezy dotyczącej...jakby to ładnie ująć...maniery doboru zagranicznych zawodników? Chodzi mi o to, że raczej libero czy rozgrywających mają dużo lepszy wybór niż np. atakujących, i tych ostatnich mogliby chętniej sprowadzać z zagranicy. Bzdura, czy prawdopodobna rzecz?
1. Z Kubańczyków mówi się jeszcze o ewentualnym powrocie do Brazylii z Turcji Alaina Roca Borrero, ktory w Brazylii czuje się wlaściwie jak w domu. Nie wiadomo jeszcze co będzie z Holmesem w Vivo/Minas. Mial być 1-2 Argentyńczyków, ale z De Cecco już wiadomo że nie wypalilo, a innych na razie nie widać. Kilku mniej znanych zawodników 9glównie z Wenezueli) jest w niższej Liga Nacional.
Jeżeli chodzi o pozycje na jakie ściągają, to ja uważam, że nie ma reguly. Raczej robili to dawniej dla uatrakcyjnienia ligi i rzeczywiście glównie na pozycje atak, przyjęcie i środek. Przypomnę, że mimo że mają dobrych rozgrywających, to Lloya Balla chętnie wzięliby swego czasu, a i w tym sezonie RJX bral go pod uwagę. Swego czasu chcieli też Pablo Meanę na libero. Czyli naprawdę reguly nie ma chyba.
Co do atakujących, to teraz mają ich taki wysyp, że nie sądzę aby starali się zamknąć im dostęp do gry ściąganiem cudzoziemców.

Andrzej szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Kilka następnych informacji (w tym między innymi chyba bardzo ważne info dla naszych klubów i kibiców):
1. Mający znakomity poprzedni sezon w mistrzowskiej ekipie SESE, środkowy bloku Vini przechodzi po uzgodnieniach pomiędzy klubami do ekipy Volei Futuro (coś na wzór wypożyczenia, choć na innych nieco zasadach).
Poza Rodrigao i Sandro Carvalho SESE nie ma praktycznie żadnego innego pewnego zawodnika na przyszły sezon. Murilo, Serginho i Sidao utknęli w rozmowach z klubem na wstępnych uzgodnieniach i umowach wstępnych. Wydaje się, że przynajmniej w przypadku Murilo zwłoka podyktowana jest tym, że ma także inną lukratywną propozycję gry - w RJX - ekipie Eike Batisty. Oprócz Murilo, także Thiago Alves jest w tej chwili wielką niewiadomą - choć w jego przypadku pewne wydaje się to, że pojawienie się info o jego odejściu (do Europy, praktycznie na 100% do serie A) to tylko kwestia czasu. Stąd chyba priorytetem w tej chwili są dla SESI rozmowy z byłym reprezentacyjnym przyjmującym - Leonardo Mirandą (dotychczas gracz Sady Cruzeiro).
2. Volei Futuro sprzątnęło sprzed nosa działaczom Montes Claros wracającego do Brazylii po występach w Piacenzie przyjmującego Silmara "Pia" Almeidę. Dodatkowo na środek siatki klub chce ściągnąć jeszcze kolejnego gracza - ma nim być Athos, który w poprzednim sezonie stanowił parę środkowych bloku razem z Juliano Bendinim w Soia/Blumenau. Jasna jest już także sprawa świetnego rozgrywającego ekipy - Ricardo Garcii. Zawodnik przedłużył kontrakt z drużyną na dwa kolejne lata.
3. Vivo/Minas podało oficjalnie, że zaczęło rozmawiać z Andre Nascimento o warunkach przedłużenia kontraktu z byłym atakującym reprezentacji Brazylii. Prawie przesądzone jest odejście z drużyny amerykańskiego środkowego bloku - Holmesa. Odejść ma także były reprezentacyjny przyjmujący - Wesley "Ezinho" da Silva Ribeiro.
4. Powoli rozdrapywany jest przez pozostałe ligowe ekipy ubiegłoroczny skład ekipy Pinheiros, która na razie jednoznacznie oficjalnie nie ogłosiła czy wystartuje za rok w Superlidze. Może być to jednak trudne zadanie gdyż dotychczasowy sponsor - korporacja SKY dokonała fuzji z Cimedem zabierając jednocześnie ze sobą do ekipy Cimed/SKY tytularnych zawodników - Gibę i Gustavo Endresa. Ostatnio ubył z Pinheiros kolejny znany zawodnik, ale o tym niżej napiszę przy okazji ekipy Montes Claros. Z zawodników Pinheiros jacy jeszcze nie podpisali kontraktów pozostał między innymi jeszcze były reprezentacyjny libero Leandro "Polaco" Greca - od razu napiszę, że pseudo sportowe Polaco, nie jest u niego przypadkowe...
5. Montes Claros wreszcie poczyniło pierwszy konkretny ruch. Do drużyny przeszedł grający poprzednio w Pinheiros rozgrywający - Florencio "Vinhedo" Margarido. Mimo że jeszcze niedawno działacze Montes Claros deklarowali, że ich priorytetem na następny sezon jest dogadanie się w sprawie przedłużenia kontraktu z dotychczasowym rozgrywającym - Rodrigo "Rodriguinho" de Gennaro Leme, to wydaje się, że kontrakt z Vinhedo daje dość jednoznaczny sygnał, że Rodriguinho z drużyny odchodzi. To oczywiście znacznie powiększa szanse Jastrzębskiego Węgla na sfinalizowanie kontraktu z tym rozgrywającym.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym tygodniu działacze Volei Futuro przedłużyli kontrakt z reprezentacyjnym libero - Mario Juniorem Pedreirą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wcześniej ściągnęli do klubu jednego z najzdolniejszych brazylijskich (wg mnie nie tylko) libero - Tiago Brendle. To pierwszy taki przypadek kumulowania siły na pozycji libero w lidze brazylijskiej. jak sądzę, są to przymiarki do zgłaszania 14 osobowych składów meczowych drużyn, z dwoma libero.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. Dwa nowe kontrakty uzgodniła drużyna Medley/Campinas. Do tego klubu przechodzą Bruno Zanuto czolowy zawodnik Montes Claros w poprzednim sezonie (przyjęcie) i drugi przyjmujący - Thiago Aranha grający w poprzednim sezonie w Pinheiros.
2. Oficjalnie dopiero dzisiaj dawno zapowiadany kontrakt z Cimedem podpisał reprezentacyjny atakujący - Kaio Rocha.
3. Po oficjalnym odejściu z drużyny Bruno Zanuto, Montes Claros przedłużyli kontrakt z przyjmującym Denisonem, który w poprzednim sezonie wrócił do Brazylii (właśnie do Montes Claros) po wielu sezonach spędzonych w Europie (w tym cztery ostatnie do sezonu 2009/10 w lidze greckiej).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. W ostatnich trzech dniach dużo dzieje się wokół ekipy Medley/Campinas. Wczoraj pisałem o trzech kontraktach w tym klubie. Dla uzupełnienia dodam tylko, że przyjmujący Denison z którym przedłużyli kontrakt, szykowany jet na pozycję libero. Najciekawsza z dzisiejszych wiadomości związanych z tym klubem jest taka, że bliski podpisania kontraktu z Campinas jest dotychczasowy rozgrywający Montes Claros - Rodriguinho. Widać zatem, że chyba bardzo chce pozostać w Brazylii i z tego powodu trudno było nakłonić go do gry działaczom Jastrzębskiego Węgla.
2. Dzisiaj trzy kontrakty podpisali działacze Montes Claros, kompletując w ten sposób podstawowy skład. Kontrakty podpisali środkowy bloku Silencio (Pinheiros), oraz dwaj przyjmujący - kolega Silencio z Pinheiros - Douglas Refatti i wracający do ligi brazylijskiej po rocznym pobycie w Liga Argentina - Ricardo Serafim.

dreamer
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, o 21:08 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: KadrO »

dreamer pisze:1. W ostatnich trzech dniach dużo dzieje się wokół ekipy Medley/Campinas. Wczoraj pisałem o trzech kontraktach w tym klubie. Dla uzupełnienia dodam tylko, że przyjmujący Denison z którym przedłużyli kontrakt, szykowany jet na pozycję libero. Najciekawsza z dzisiejszych wiadomości związanych z tym klubem jest taka, że bliski podpisania kontraktu z Campinas jest dotychczasowy rozgrywający Montes Claros - Rodriguinho. Widać zatem, że chyba bardzo chce pozostać w Brazylii i z tego powodu trudno było nakłonić go do gry działaczom Jastrzębskiego Węgla.
2. Dzisiaj trzy kontrakty podpisali działacze Montes Claros, kompletując w ten sposób podstawowy skład. Kontrakty podpisali środkowy bloku Silencio (Pinheiros), oraz dwaj przyjmujący - kolega Silencio z Pinheiros - Douglas Refatti i wracający do ligi brazylijskiej po rocznym pobycie w Liga Argentina - Ricardo Seraim.

dreamer
Przecież pisano już że miał podpisany kontrakt z JW. Musiał go rozwiązać z powodu choroby matki i wrócił do Brazylii.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:...Przecież pisano już że miał podpisany kontrakt z JW. Musiał go rozwiązać z powodu choroby matki i wrócił do Brazylii.
Gdyby choroba jego matki miała być przyczyną rozwiązania kontraktu z Jastrzębiem, to musiałby go podpisać przed połową marca tego roku, bo wtedy poważnie zaczęła chorować jego matka.
Być może miał coś w rodzaju wstępnego porozumienia.
Nie wierzę, że miał kontrakt, bo w poprzednich dwóch tygodniach pojawiły się trzy teksty w mediach brazylijskich w których informowano, że cały czas liczył na pozytywną decyzję o przedłużeniu kontraktu z Montes Claros.

dreamer

PS
W tym tekście prezes Grodecki mówi o tym, że był podpisany już kontrakt: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,47 ... zego_.html
ale nie wydaje mi się aby Jastrzębie tak gładko przełknęło zmianę decyzji Rodriguinho, gdyby była to rzeczywiście ostateczna, zobowiązująca obydwie strony do respektowania forma kontraktu.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Jedna rzecz co do drużyny Medley.
Otóż w nowym sezonie ta drużyna będzie dysponować bodaj najlepszym w Superlidze blokiem - jeśli brać pod uwagę "potencjał personalny". Środkowy Gustavao - 214 cm wzrostu i 112 kg (choć szczerze mówiąc, niezbyt żywej) wagi - to jednak jeden z najlepszych "spikeblockerów" w Brazylii, a przecież na podorędziu będzie miał jeszcze samego Andre Hellera, wysokiego atakującego Boba - i mierzącego 208 cm rozgrywającego Fidele.
Fidele to z kolei bodaj najlepszy blokujący wśród rozgrywających w lidze brazylijskiej. Pamiętam na przykład, że kiedyś w poprzednim sezonie miał fantastyczną serię, gdy w bodaj 3 kolejnych meczach zaliczał po 4 bloki z rzędu (czy coś kole tego - ale mi się nie chce dokładniej sprawdzać;). W każdym razie, jest w tym elemencie wybitny.
To, czy jest wybitnym rozgrywającym i czy zrobi kiedyś karierę poza np. ligą brazylijską - to już inna sprawa...
Ja osobiście już w to wątpię. Ale warto śledzić jego występy - i oglądać jego grę.
Aa - przy okazji - czy zapaleni kibice siatkówki wiedzą, jaki słynny rozgrywający o podobnych parametrach "wzrostowych" był światową gwiazdą i zdobył w przeszłości złoto olimpijskie? Hę?;)
Oczywiście, Peter Blange - rozgrywający Holandii m.in. na IO 1996. Miał 206 cm. W epoce, gdy inni czołowi gracze na tej pozycji (Tofoli, Grbic, Lima) byli niżsi o głowę...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Aa-ha! Nieoceniony Bruno Voloch opublikował był niedawno na swoim blogu wywiad z rozgrywającym Trentino, Rafaelem. W tymże wywiadzie Rafa był powiedział, że włoska Serie A jest wciąż lepsza od brazylijskiej Superligi...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...Bruno Voloch opublikował był niedawno na swoim blogu wywiad z rozgrywającym Trentino, Rafaelem. W tymże wywiadzie Rafa był powiedział, że włoska Serie A jest wciąż lepsza od brazylijskiej Superligi...
...a w innym wywiadzie, przeprowadzonym z Gibą przez innego dziennikarza przy okazji niedawnej prezentacji ekipy Cimed/SKY, tenże chyba wszystkim fanom siatkówki znany Giba powiedział, że w ostatnich 2-3 latach liga brazylijska poszła tak mocno do przodu, że być może jest już teraz najlepsza na świecie.
Co zawodnik to opinia... ;)
Ja nauczyłem się wyrabiać sam sobie zdanie na interesujące mnie tematy, bo fachowcy do zgody nie dojdą nigdy.

Przy okazji...
najbardziej gorący nius transferowy z Brazylii. Przyjmujący Medley/Campinas Wanderson Fernandes Campos (23 lata, powoływany w poprzednich latach przez Bernardinho do kadry) zagra w przyszłym sezonie w Stade Pointevin we Francji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

dreamer pisze:
Erchembod pisze:...Bruno Voloch opublikował był niedawno na swoim blogu wywiad z rozgrywającym Trentino, Rafaelem. W tymże wywiadzie Rafa był powiedział, że włoska Serie A jest wciąż lepsza od brazylijskiej Superligi...
...a w innym wywiadzie, przeprowadzonym z Gibą przez innego dziennikarza przy okazji niedawnej prezentacji ekipy Cimed/SKY, tenże chyba wszystkim fanom siatkówki znany Giba powiedział, że w ostatnich 2-3 latach liga brazylijska poszła tak mocno do przodu, że być może jest już teraz najlepsza na świecie.
Co zawodnik to opinia... ;)
Ja nauczyłem się wyrabiać sam sobie zdanie na interesujące mnie tematy, bo fachowcy do zgody nie dojdą nigdy.
dreamer
Sure, dreamer.
Tylko że ja tutaj chciałem wyłącznie poinformować o osobistej opinii Rafy. I ani jej przecież nie komentuję, ani nie przytaczam innych opinii. Bo to, co sam o tej kwestii sądzę - albo co sądzą inni - to dwie zupełnie różne sprawy.
Ot, co... :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...chciałem wyłącznie poinformować o osobistej opinii Rafy. I ani jej przecież nie komentuję, ani nie przytaczam innych opinii. Bo to, co sam o tej kwestii sądzę - albo co sądzą inni - to dwie zupełnie różne sprawy.
Ot, co... :)
Rozumiem, i jak mi się zdaję, w podobny sposób jak ty podchodzę do tego rodzaju wypowiedzi. Zresztą jak sobie przypominam (nie wiem, czy wtedy działałeś już aktywnie na tym forum) temat na tym forum o porównywaniu poziomu lig, przynajmniej dwu lub trzykrotnie już w przeszłości wzniecał gorącą atmosferę i pobudzał na jakiś czas aktywność nawet niektórych użytkowników, którzy zazwyczaj wolą czytać co piszą inni, niż sami wypowiadać się :)

Jako że dzisiaj sporo informacji o transferach się pojawiło, to dorzucę jeszcze info o dwóch. Grający w poprzednim sezonie w Londrina/Serkomtel, rozgrywający Guilherme, a także młodzieżowy reprezentant Brazylii - przyjmujący z drużyny Vivo/Minas, Renan, podpisali dzisiaj kontrakty z drużyną RJX. W tej sytuacji kadra tej drużyny liczy już 12 zawodników. Zatem do zapowiadanej czternastki seniorów na kontraktach brakuje już tylko dwójki. Pozostałe miejsca w kadrze zajmie 4-5 młodzieżowców.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: krzysiu »

Podobno Federico Pereyra przechodzi do Montes Claros.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

krzysiu pisze:Podobno Federico Pereyra przechodzi do Montes Claros.
Argentyńczycy już potwierdzają tę informację: http://www.somosvoley.com/noticias/mues ... 011&id=178
choć na stronach brazylijskich na razie nie ma jej.
Ten transfer potwierdza tylko, że Drean Bolivar - w którym grał Pereyra - przechodzi poważne problemy po tym, jak przegrali z UPCN finał ligi. Widać, że rozpada się cała stara drużyna (przypomnę, że odchodzi także jej trener - Javier Weber).
Jak już jesteśmy przy tym klubie brazylijskim, to nowym trenerem Montes Claros będzie Marcelo Ramos, który zastąpi Talmo Curto de Oliveirę (ten przeszed do powstającego nowego zespołu superligi kobiet - SESI Sao Paulo). Nie jestem jednak pewny, że działacze Montes Claros właśnie jego widzą docelowo jako pierwszego trenera - być może będą jeszcze szukać na rynku szkoleniowca z większymi osiągnięciami i nazwiskiem.
Jeszcze odnośnie przejścia Federico Pereiry to mam taką wątpliwość, czy w Montes Claros zostaje na ataku Leandrão? Na razie jeszcze nie przedłużył on kontraktu. Ale mam taką wątpliwość, kto niby przy kim byłby drugim atakującym? Przecież Leandrão i Federico Pereira to moim zdaniem zawodnicy porównywalni poziomem gry. A może po prostu Leandrão przejdzie do innego klubu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Wreszcie zakończył się burzliwy rozdział tegorocznego okresu transferowego w czołowych ligach świata, po nazwą "gdzie zagra Rodriguinho"?). Jak pamiętamy, zawodnik który w poprzednim sezonie grał w brazylijskim Montes Claros, był traktowany jako poważny kandydat do gry w Jastrzębskim Węglu. Transfer nie doszedł do skutku ze względu na problemy rodzinne siatkarza. Ostatecznie Rodriguinho wybrał właśnie z tych względów najlepszą dla siebie opcję, mianowicie podpisał na sezon 2011/12 kontrakt z działającą w jego rodzinnym Campinas, ekipą Medley/Campinas.
Ten transfer praktycznie zamyka przygotowywanie drużyny Medley/Campinas na przyszły sezon. Jednocześnie, zupełnie niepostrzeżenie, okazuje się, że w Campinas (po kilku dość spektakularnych tegorocznych transferach) powstała drużyna, która może mieć bardzo wiele do powiedzenia w walce o medale w przyszłym sezonie superligi.
Podstawowy skład jest naprawdę intrygująco dobry:
rozegranie: Rodrigo "Rodriguinho" de Gennaro Leme
atak: Robson "Bob" Fazio
przyjęcie: Bruno Zanuto i André Lukianetz
środek: Gustavo "Gustavão" Bonatto i André Heller
libero: Lucas "Lukinha" de Deus

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Guilder »

Andre Heller genialny siatkarz, ale 36 lat na karku jest, a przy jego wzroście (199, niski jak na środek bloku) szybkość, refleks i zwinność (raczej domena młodzieży) to bardzo potrzebna rzecz. Jak on sobie radzi?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Guilder pisze:Andre Heller genialny siatkarz, ale 36 lat na karku jest, a przy jego wzroście (199, niski jak na środek bloku) szybkość, refleks i zwinność (raczej domena młodzieży) to bardzo potrzebna rzecz. Jak on sobie radzi?
Niestety, rzeczywiście latka lecą. Poprzedni sezon można w jego wykonaniu nazwać średnim. Jest to zawodnik, który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, ale nie grał niczego, czym zwróciłby wyjątkowo na siebie uwagę. Dla Medley/Campinas jest on jednak nieoceniony, tak jak np. Giba dla każdej drużyny w której gra. To dobry duch zespołu. Nie ma co kryć, że on już długo nie pogra, ale w Campinas bardzo liczą na to, że u jego boku wreszcie okrzepnie niemłody już, bo mający 26 lat, ale ciągle robiący kolosalne postępy, mierzący 206 cm Robinho. On już niedługo ma zastąpić Hellera.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Dużo informacji transferowych dzisiaj z Brazylii. Dość nieoczekiwane wieści nadchodzą z Vivo/Minas. Władze klubu - prowadzące od prawie dwóch tygodni negocjacje z Andre Nascimento w sprawie przedłużenia kontraktu, nagle zakończyły te rozmowy bez pozytywnego skutku, ogłaszając jednocześnie, że klub podpisał kontrakt z nowym atakującym, którym będzie dość wiekowy już, były atakujący reprezentacji Brazylii, grający poprzednio w Cimedzie, Anderson. Bardzo możliwe, że to oznacza rozstanie się z Andre Nascimento, a jeżeli tak, to raczej w Brazylii go nie zobaczymy (no chyba, że Eike Batista szykuje jeszcze jedną niespodziankę...).
Jednocześnie poinformowano o podpisaniu kontraktu z solidnym przyjmującym, mającym reprezentacyjne epizody, Guilherme Hage - poprzednio grającym w São Bernardo. Ciągle pozostaje nierozstrzygnięta obsada jednego miejsca na środku siatki. Cały czas także w zawieszeniu są negocjacje Vivo z rozgrywającym Marcelinho i przyjmującym Maniusem Abadi. Zdecydowanie jednak kluczowa dla Minas jest teraz pozycja środkowego bloku.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Wyjaśniły się w ostatnich dniach praktycznie wszystkie wątpliwości co do składu (przynajmniej jego szkieletu) mistrza Brazylii - SESI Sao Paulo. Do Rodrigao, który przyszedł z ligi tureckiej, i rozgrywającego - Sandro Carvalho, dołączyli, przedłużając kontrakty, prawie wszyscy zawodnicy szóstkowi z poprzedniego sezonu - czyli Wallace Martins, Sidao, Murilo i Escadinha. Drugim który nie przedłużył kontraktu, po już wcześniej przejętym przez Volei Futuro Vinim, jest Thiago Alves, który najprawdopodobniej zagra w przyszłym sezonie we Włoszech. Praktycznie dogadany z SESI jest Thiago Barth, natomiast następcą odchodzącego Thiago Alvesa będzie przychodzący z Sady Cruzeiro, były reprezentant Brazylii - Leonardo "Leo Mineiro" Miranda.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

A więc mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu jednak zachowają niemal nienaruszone składy - i chyba dobrze.
To też pozwala już w tej chwili wytypować mniejszych i większych faworytów kolejnego sezonu. Moim okiem wygląda to tak:
Faworyci: Sesi/SP i RJX.
Fantastyczne, znakomite - i równe w potencjale zespoły. Powinny się bezpośrednio bić o mistrza. Na którą pozycję u nich nie spojrzeć - albo zawodnik wybitny, albo gwiazda. I to bez żadnego obcokrajowca :) (no, na razie - ale bardzo możliwe, że tak zostanie).
Grupa pościgowa: Sada Cruzeiro, Volei Futuro i Cimed, ewentualnie Vivo/Minas i Medley.
Silne, prężne ekipy, silni gracze, dobre perspektywy.
Jak najbardziej, są możliwe jeszcze jakieś nawet spektakularne ruchy, transfery trwają, ale ten układ sił się nie powinien już zmienić. Dlaczego? Bo czołówka Brazylijczyków, czyli gracze "siódemkowi" i "szóstkowi" zostali już niemal w całości wcieleni do ekip. Za wyjątkiem Marcelinho i Andre Nascimento (on może też wyjechać za granicę). Ale przy wyczerpaniu najsilniejszego "potencjału ludzkiego" i ekstremalnie zawężonym limicie dla obcokrajowców, nie sądzę, żeby jeszcze jakaś ekipa mogła zbudować zespół, dorównujący potencjałem wyżej wymienionym. Chyba, że będą jakieś znaczące roszady wśród tych właśnie najlepszych drużyn i najlepszych graczy - ale to mało prawdopodobne.
Przyszły sezon powinien być zdecydowanie ciekawy, co najmniej tak jak zeszły:)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Dawno temat nie był aktualizowany, a parę ciekawych nowinek zebrało się.
1. Mistrzowskie SESI wyciągnęło kolejną cegiełkę z walącego się już niemiłosiernie po utracie sponsora Pinheiros/SKY - do Sao Paulo przenosi się Aureliano. Znacznie ciekawsza jest jednak druga informacja związana z tym klubem. Okazuje się, że tak niespodziewanie jak około półtora tygodnia temu przerwano negocjacje z Thiago Alvesem i zakontraktowano (z intencją właśnie zastąpienia w drużynie Alvesa) Leo Mineiro, tak niespodziewanie dwa dni temu rozmowy klubu z Alvesem zostały wznowione. Być może to tylko swego rodzaju zasłona w celu podbicia wartości oferty włoskiej Valenti, ale może się też okazać, że jednak SESI tym razem myśli bardzo serio o godnym zaprezentowaniu się podczas klubowych mistrzostw Ameryki Południowej, a potem podczas KMŚ.
2. Vivo/Minas ciągle ma tylko jednego klasowego środkowego (Henrique), jest jeszcze niewielka szansa, że tym drugim będzie tworzący z Henrique duet środkowych w poprzednim sezonie, Amerykanin Russell Holmes. Ważniejsze jednak, że wyjaśniła się już całkowicie szóstkowa obsada na przyjęciu i rozegraniu. Po upadku Sisleya do Minas przychodzi Marcelinho, natomiast na przyjęciu zagrają stare siatkarskie wygi - Manius Abbadi (poprzednio Montes Claros) i Bruno Temponi (repatriant z ligi włoskiej).
3. Ciekawostka odnośnie rozdzieranego przez inne kluby Pinheiros/SKY. O dziwo - do wzięcia są jeszcze trzej bardzo wartościowi zawodnicy - dwaj atakujący - Leo Mello i Tuba oraz reprezentacyjny libero - Leandro "Polaco" Greca (pseudonim sportowy nieprzypadkowy...).
4. Ekipa Montes Claros w przyszłym roku będzie miała mniejsze środki finansowe niż do tej pory, dlatego musieli pozbyć się kilku podstawowych zawodników. Ubytki udało się jednak uzupełnić i skład wygląda bardzo ciekawie. Ostatnio do kadry dołączyli dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy: rozgrywający Rodrigo Rivoli (ostatnio gracz ekstraligowej Sogipy), który ma być zmiennikiem Vinhedo oraz pamiętany pewnie przez polskich kibiców (z racji tego, że przed poprzednim sezonem spekulowało się o jego przejściu do PlusLigi) - Leonardo Caldeira.
5. Sao Bernardo sfinalizowało wreszcie kontrakt z dawno awizowanym rozgrywającym Renanem (ostatnio w lidze portugalskiej).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:(...)do wzięcia są jeszcze trzej bardzo wartościowi zawodnicy - dwaj atakujący - Leo Mello i Tuba oraz reprezentacyjny libero - Leandro "Polaco" Greca (...)
dreamer
Skoro napisałeś "do wzięcia", a nie napisałeś nic o zainteresowaniu jakiegoś klubu tymi zawodnikami, to pewnie nic zaawansowanego nie ma. ;) Zawsze wtedy się zastanawiam "a co by się stało, jakby taki Fart/Olsztyn/jakikolwiek-inny-klub wyskoczył z transferem tego zawodnika?". A to prowadzi automatycznie do pytania: jaki poziom prezentują ci zawodnicy w porównaniu do zawodników z np. polskiej ligi?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Guilder pisze:
dreamer pisze:(...)do wzięcia są jeszcze trzej bardzo wartościowi zawodnicy - dwaj atakujący - Leo Mello i Tuba oraz reprezentacyjny libero - Leandro "Polaco" Greca (...)
dreamer
..."a co by się stało, jakby taki Fart/Olsztyn/jakikolwiek-inny-klub wyskoczył z transferem tego zawodnika?". A to prowadzi automatycznie do pytania: jaki poziom prezentują ci zawodnicy w porównaniu do zawodników z np. polskiej ligi?
1. Leandro Greca miał w poprzednim sezonie praktycznie cały czas jakieś problemy zdrowotne - niedoleczony uraz. Ale generalnie to zawodnik z kadry zeszłorocznej i wcześniejszych Brasilia Novos. Uważam, że w PlusLidze mógłby zagrać w każdym klubie i byłby wzmocnieniem, a w jednym może dwóch klubach nie byłby osłabieniem (zachowane byłoby status quo)
2. Leonardo Mello Horvath ze względu na środkowoeuropejskie sentymentalne wspomnienia rodzinne, chyba też czułby się u nas dobrze. To bardzo doświadczony już 35 letni (chyba dobrze pamiętam) zawodnik. Poza grą w różnych (w tym w najlepszych) klubach brazylijskich, grał też sporo w Japonii i miał epizod we Włoszech. Właśnie z Japonii ściągnięto go do tworzonego super teamu Pinheiros na pozycję atakującego.
3. Całkowite przeciwieństwo Mello to Fabiano Mendonca Bittar (pseudo Tuba. Zawodnik bardzo młody czołowy atakujący młodego pokolenia, reprezentant młodzieżowych reprezentacji.

Tuba moim zdaniem to byłby idealny zakup na kilka lat do najlepszych zespołów ligi. Najpierw na podszkolenie i ogranie, a potem przez kilka lat na granie pierwszych skrzypiec w lidze. Wydaje mi się natomiast, że bardzo doświadczony i mający duże poszanowanie wśród kolegów w Brazylii Melo (za równą grę i rozwagę na boisku) ze względu na wiek chyba chętnie przyjąłby rolę zmiennika w jakimś lepszym klubie albo pierwszego w dolnej połowie ligowej tabeli.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

O "personalnych" nowinkach transferowych napiszę nieco w najblizszym czasie (szczerze mówiąc, aż tak dużo teraz akurat ich nie ma).
Właściwie dzisiaj to chyba wypada tylko w tym temacie wspomnieć, że ostatecznie Vivo/Minas nie zatrzymało u siebie na kolejny sezon Amerykanina Russella Holmesa, który w poprzednim sezonie tworzył z Henrique von Randowem jedną z najefektywniejszych par środkowych w lidze brazylijskiej. Tak więc klub czeka teraz szukanie innego partnera do szóstkowego ustawienia - obok Henrique.

Dzisiaj trochę ciekawostek z innej beczki. Okazuje się, że koniunktura na siatkówkę galopuje w Brazylii w tempie nie mniejszym niż progres gospodarczy tego światowego potentata. Dwa lata temu w Superlidze startowało 17 drużyn, w minionym sezonie było ich 15. Teraz - po odejściu sponsora od ekipy Pinheiros i po utworzeniu nowego teamu przez Eike Batistę, status quo jest zachowane. Ale tylko tymczasowo...
Już bowiem słychać głosy, że kolejny stan - Rio Grande do Sul, chce nawiązać do swoich tradycji siatkarskich sprzed kilku/kilkunastu lat i utworzyć być może nawet dwie nowe ekipy które zagrają w Superlidze w kolejnym sezonie (najczęściej wymienia się miejscowości Caixas i Bento Goncalves, ale także kilka innych) jako siedziby tych teamów.

Przy okazji. Mam przybliżone dane na temat tego, jakie pieniądze były zaangażowane w Superlidze brazylijskiej (w klubach) w poprzednim sezonie.
Wygląda to mniej więcej tak, że z 15 ekip Superligi, w 4 budżet mieścił się w przedziale 0.8-2.0 mln dolarów amerykańskich. W 6 innych klubach było to w przedziale 2-4 mln dolarów amerykańskich, zaś w 5 klubach najbogatszych bylo to 4-około 8.5 mln dolarów amerykańskich.
Biorąc więc jakieś uśrednione dane, można powiedzieć, że kluby w poprzednim sezonie (a reczej ich sponsorzy) zadysponowali kwotę łączną około 50 mln dolarów amerykańskich.

Zobaczymy jak będzie w tym sezonie (wbrew pozorom może nie być lepiej niż było, bo w niektórych klubach słychać o obniżeniu budżetów).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Ekipa Montes Claros podpisała kontrakt z trzecim już rozgrywającym do wymaganej w Superlidze brazylijskiej "podstawowej 18-tki klubowej". Po Vinhedo (podstawowy) i Rodrigo Pietro Rivoli (pierwszy rezerwowy) do drużyny dołączył jeden z dwóch brazylijskich weteranów rozegrania - Rafael "Rafinha" Martins de Almeida (35 lat, blisko końca kariery.
Libero ekipy Soya/Blumenau został grający poprzednio w Sao Bernardo Gian.

A jako przerywnik i ciekawostkę, podaję parametry zawodnika o którym zaczyna się mówić coraz głośniej ze względu na talent. To środkowy bloku, taki "brazylijski Wilfredo Leon Venero", który zadebiutował w ekipie Fatima w wieku piętnastu lat:
Nazwisko: RENAN PEREIRA DOS SANTOS
Pseudonim sportowy: RENAN
Pozycja na boisku: Środkowy bloku
Wzrost: 202 cm
Data urodzenia: 04.05.1994 rok

Prawdopodobnie Fatima 0przedłuży z nim umowę (to taki specyficzny rodzaj umowy z młodzieżowcami), ale starały się o niego także kluby czołówki brazylijskiej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Ostatnio najwięcej na rynku transferowym w Brazylii dzieje się w ekipie Montes Claros. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że problem z rozgrywającymi klub ma już z głowy, bo ponad miesiąc temu zakontraktowany został na pierwszego rozgrywającego były zawodnik rozpadającego się Pinheiros/SKY, Rafael "Vinhedo" Florencio Margarido. Potem do klubu doszedł jeszcze Rodrigo Rivoli, a kilka dni temu Rafinha.
Okazuje się, że jednak w Brazylii kontrakt można uznać za pewny wtedy, gdy rozpoczną się rozgrywki i widać, kto wybiega w składzie drużyny. Nie pierwszy już raz skorzystano w Brazylii z zapisu mówiącego o możliwości odejścia w każdej chwili do drużyny zagranicznej, jeżeli oferuje ona lepsze warunki finansowe zawodnikowi. Dosłownie wczoraj z takiej opcji skorzystał Vinhedo, który przechodzi prowadzić grę do VfB Fredrichshafen. Tak więc na pierwszego rozgrywającego Montes Claros przechodzi Rafinha, jego zastępcą będzie Rivoli, zaś trzecim rozgrywającym najprawdopodobniej jeden z utalentowanych juniorów brazylijskich.

Został już też zajęty wakat na stanowisku trenera, po tym jak Talmo Curto de Oliveira przeszedł do powstającej od podstaw drużyny żeńskiej SESI Sao Paulo. Nowym szkoleniowcem Montes Claros został Manuelle "Manu" Arnaut - szkoleniowiec obecny na brazylijskiej scenie siatkarskiej od dobrych kilkunastu lat.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Bez mała dwa miesiące trwały podchody i domysły, czy Thiago Alves zagra w rodzimej lidze brazylijskiej, czy wybierze jakiś klub europejski (może nawet polski...). Dzisiaj wyydaje się, że łamigłówka jest już rozwiązana w 98%. Co prawda jeszcze zawodnik nie mógł złożyć podpisu pod kontraktem, ale brazylijskie media podają, że w przyszłym sezonie zagra w jednym z czołowych zespołów ligi japońskiej - Panasonic.
Ekipa Vivo/Minas pozbyła sie na samym początku okresu transferowego jednego z najzdolniejszych brazylijskich libero mlodego pokolenia - Thiago Brandle, a na jego miejsce zakontraktowała kto wie, czy nie jeszcze większą nadzieję brazylijskiej siatkówki na tej pozycji Fabio Paesa. Dzisiaj już wiadomo, że ten kontrakt Paesa nie doczeka się realizacji. Zawodnik odchodzi z Minas. Jego miejsce ma zająć najlepszy jeszcze do dzisiaj wolny libero brazylijski - Leandro "Polaco" Greca (w poprzednim sezonie był w reprezentacji Brasilia Novos). Przy okazji warto powiedzieć, że Vivo/Minas skompletowało wreszcie środek siatki. Partnerem Henrique von Randowa będzie pozyskany w ostatnich dniach Orestes.
Po zakontraktowaniu przez Medley Campinas bardzo dobrych dwóch rodzimych rozgrywających - Fidele i Rodriguinho (miał grać w Jastrzębiu), bardzo prawdopodobny staje się transfer o którym mówiono już ponad miesiąc temu. Rozgrywającym argentyńskiego Bolivar (w miejsce Luciano De Cecco który wybrał serie A) zostanie prawdopodobnie 24-letni dotychczasowy rozgrywający Medley/Campinas, Thiago Gelinski.
Po Alanie Domingosie (libero) i Guilherme (rozgrywający) którzy przeszli do RJX, kolejny zawodnik odchodzi z ubiegłorocznego składu Londriny/Sercomtel - 28-letni przyjmujący,Renato Hermely, przechopdzi do hiszpańskiego Teruel.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Fabiano "Tuba" Mendonca Bittar, jeden z ostatnich wolnych do dzisiaj zawodników rozwiązanego po poprzednim sezonie ligi klubu Pinheiros/SKY, znalazła pracę na kolejny sezon. Będzie on zmiennikiem na pozycji atakującego w Montes Claros, dla Argentyńczyka Federico Pereiry.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”