Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

W męskiej lidze Paulista 2012 zaczną się niebawem półfinały. Pary to:
Sesi - Sao Bernardo
Medley Campinas - Volei Futuro
Sesi najlepsze po fazie zasadniczej - raczej zgodnie z oczekiwaniami. Świetnie radzi sobie Medley Campinas. W zespół dobrze wkomponował się Kubańczyk Rolando Despaigne, który nie raz i nie dwa był najlepiej punktującym swego zespołu. Na rozegraniu - niespodzianka, bowiem zamiast Rodriguinho, częściej, przynajmniej jak dotąd, pojawia się na boisku młody Murilo Radke. Brawo!
Natomiast Volei Futuro nie nawiąże raczej do świetlanej przeszłości poprzednich dwóch sezonów. Team wciąż porządny - ale w lidze nie powinien mieć szans w starciu z potentatami jak RJX czy Sada Cruzeiro. A i teraz nie gwarantowałbym, że przejdzie Campinas w półfinale...
Kilka meczów (obszernych fragmentów):
http://www.youtube.com/watch?v=_2UlAuRpcac&feature=plcp - Sesi kontra Sao Bernardo. W Sao Bernardo można obejrzeć (chyba będących jeszcze trochę pod formą) młodych Isaca i Renana.
http://www.youtube.com/watch?v=iWhJ0wu8Dho&feature=plcp - Sesi przeciwko Volei Futuro. Tutaj warto zwrócić uwagę m.in. na grę zawodnika Sesi z numerem 12, czyłi Tiago Gatiboni Wesza (Mao). Wysoki na 203 cm przyjmujący jest jedną z nadziei brazylijskiej siatkówki - i słusznie sugeruje komentujący mecz Nalbert Bitencourt, że Bernardinho powinien "zwrócić uwagę na tego zawodnika".
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

W lidze Paulista kobiet - decydujące "przymiarki" przed półfinałem.
Faworytem rozgrywek, i późniejszej ligi, jest Sollys Osasco. Cóż - obrończynie tytułu mistrzyń Superligi to prawie reprezentacja Brazylii...
Tutaj mecz Osasco z Amilem Campinas (ekipą trenowaną przez Ze Roberto):
http://www.youtube.com/watch?v=CaOeNvMMYyE&feature=plcp
Gwiazd siatkówki na parkiecie - mrowie: Fabiola, Sheilla, Jaqueline, Adenizia, Thaisa, Fernanda Garay, Daymi Ramirez, Fernandinha, Walewska, Camila Brait... Ale Osasco zdecydowanie lepsze.

W tym meczu można zobaczyć, że gra się tradycyjną w Brazylii piłką Penalty - biało-niebiesko-zieloną. Wkrótce odjedzie do lamusa - także tam będzie się grać Mikasą... :( I to zarówno w lidze, jak i rozgrywkach regionalnych.
Szkoda. Już chyba wszędzie będzie tak samo. Urawniłowka postępuje :(
A kolorystyka Mikasy, w porównaniu z Penalty, jest dla mnie beznadziejna...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Półfinały w męskiej lidze Paulista dobiegły końca.
Medley Campinas uporał się w dwóch meczach z Volei Futuro, a Sesi, po trzech potyczkach, okazało się lepsze od BMG Sao Bernardo. W finale - zaczynającym się już w niedzielę - Medley Campinas powalczy więc z Sesi. Gra się "do dwóch zwycięstw".
Rywalizację Sesi z Sao Bernardo można prześledzić tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=d7fzWgx2hLo&feature=plcp - tie-break z pierwszego meczu;
http://www.youtube.com/watch?v=4_sPy9a2 ... e=youtu.be - drugie spotkanie, w całości;
http://www.youtube.com/watch?v=KbTWuCQUtis&feature=plcp - ostatni mecz, same piłki setowe.
Wciąż nie napawa optymizmem gra Renana Buiattiego (Sao Bernardo)... Gdyby uwzględnić, powiedzmy, średni poziom jego gry z tych meczów - to może jest nieco lepszy niż w poprzednim sezonie ligowym. Niemniej, wciąż gra niestabilnie, i wciąż zbiera zbyt wiele "czap", jak na atakującego o takim wzroście.
Na plus natomiast można mu zaliczyć jego potencjał w zagrywce - ten, jak sądzę, ma spory.
Zobaczymy, co będzie demonstrował w lidze.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Wśród kobiet - niedługo zaczną się półfinały. Tutaj tabele:

15/10 - Vôlei Amil x Sesi-SP
18/10 - Sesi-SP x Vôlei Amil
21/10 - Vôlei Amil x Sesi-SP (ewentualnie)

25/10 - Pinheiros x Sollys/Nestlé
27/10 - Sollys/Nestlé x Pinheiros
31/10 - Sollys/Nestlé x Pinheiros (ewentualnie)
Sollys gra później, bo bierze udział w klubowym mundialu.

A tutaj - trzeci set spotkania Sollys/Nestle z Sesi/SP: http://www.youtube.com/watch?v=fzPZQVhLSeA&feature=plcp (ostatni mecz fazy zasadniczej)
Siatkarki z Osasco wygrały dotąd wszystkie 12 spotkań w Pauliście.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...Świetnie radzi sobie Medley Campinas. W zespół dobrze wkomponował się Kubańczyk Rolando Despaigne, który nie raz i nie dwa był najlepiej punktującym swego zespołu. Na rozegraniu - niespodzianka, bowiem zamiast Rodriguinho, częściej, przynajmniej jak dotąd, pojawia się na boisku młody Murilo Radke. Brawo!...
Rzeczywiście Medly/Campinas radzi sobie znakomicie. Przynajmniej dla mnie to właśnie ta drużyna jest lekkim faworytem finałowej potyczki.
Jeżeli chodzi o politykę kadrową trenera Campinas, to też mi się ona bardzo podoba. Oczywiście, nie ma najmniejszych wątpliwości, że dla trenera Marcosa Pacheco cały czas podstawowym rozgrywającym w Campinas jest Rodriguionho - zresztą podkreśla to często, a i wtedy gdy Rodriguinho wychodzi w składzie, mimo wszystko gra jest bardziej płynna. Murilo Radke dostaje po prostu dużo szans do gry, bo tak powinni postępować perspektywicznie myślący trenerzy.
Nawiązując do tego, co pisałeś o Renanie Buiattim muszę powiedzieć, że Sao Bernardo bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie w tej edycji Paulisty. Renan to zdecydowanie jeden z największych obecnie talentów brazylijskich i to na skalę międzynarodową. Cierpliwości do niego jednak szkoleniowcy muszą mieć dużo. Podejrzewam, że jego niestabilność, to w dużej mierze problem, mentalny a nie czysto siatkarski.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

dreamer pisze:Nawiązując do tego, co pisałeś o Renanie Buiattim muszę powiedzieć, że Sao Bernardo bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie w tej edycji Paulisty. Renan to zdecydowanie jeden z największych obecnie talentów brazylijskich i to na skalę międzynarodową. Cierpliwości do niego jednak szkoleniowcy muszą mieć dużo. Podejrzewam, że jego niestabilność, to w dużej mierze problem, mentalny a nie czysto siatkarski.
dreamer
Sądzę że część kłopotów Renana można przypisać rozgrywającemu Sao Bernardo; nie jest to rewelacyjny grajek i przy bardziej precyzyjnym i elastycznym rozdziale, Buiatti mógłby pokazać się z lepszej strony. Co nie zmienia faktu, że Renan faktycznie nie zawsze potrafi się odnaleźć w ataku.
Tyle, że jest jeszcze młody - ma czas na naukę. Do optymalnego poziomu powinien dojść za kilka lat.
Zalety: na pewno jest szybki i fertyczny; uważam że w ostatnich sezonach poprawił się w zagrywce. Ustawić się w bloku i wykorzystać tam swój wzrost - potrafi.
Trzeba mu rzeczywiście dać czas, i ciągle dbać o jego rozwój. Ten siatkarz ma perspektywy - i ma rezerwy.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: dreamer »

W pierwszym meczu finałowym Campeonato Paulista 2012 mężczyzn, prowadzeni przez Marcosa Pacheco siatkarze Medley/Campinas pokonali w miniony weekend po tie-breaku SESI Sao Paulo.
Medley/Campinas - SESI Sao Paulo 3:2 (21/25, 25/23, 25/17, 18/25 i 15/13)

Składy drużyn:
Medley/Campinas: Renato, Jurquin, Murilo Radke, Rivaldo, Orestes, Gustavão i Alan (líbero)
Trener: Marcos Pacheco

Sesi-SP: Lorena, Murilo, Mão, Sidão, Éder, Sandro i Serginho (líbero)
Trener: Giovane Gávio

Jeżeli w najbliższą sobotę siatkarze Campinas ponownie wygrają - tym razem w Vila Leopoldina, to zapewnią sobie mistrzostwo stanu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Guilder »

Podczas meczu, z tego co widziałem na YT, doszło do jakiejś zadymy. Widziałeś może ten mecz? Jesteś w stanie powiedzieć, o co poszło?
Chodzi mi o to wydarzenie:
http://www.youtube.com/watch?v=ELwLMfTPzTA

I czy dobrze widziałem w Medley'u z numerem 13 Andre Hellera?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Streeter »

Guilder pisze: I czy dobrze widziałem w Medley'u z numerem 13 Andre Hellera?
Andre gra w Medley, ale nie wiem jakim numerkiem się legitymuje ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nie znam dokładnie sprawy afery w trakcie pierwszego meczu finału Paulisty między Medley/Campinas a SESI. Na żywo meczu nie oglądałem. Więcej wiem o ewentualnych skutkach tej burdy dla kilku zawodników SESI i kilku osób ze składu sztabu szkoleniowego Campinas.
Czterem zawodnikom SESI (Lorena, Leozao, Cleber i Sidao) grożą sankcje w postaci zawieszenia na czas nawet 10 meczów, za udział w regularnej bójce.
Władzom gospodarza meczu - ekipy Medley/Campinas grożą natomiast poważne sankcje finansowe za niedopełnienie obowiązków gospodarza (między innymi prawnicy SESI zarzucają władzom Campinas brak zabezpieczenia odpowiedniej obsługi medycznej podczas pierwszego meczu finałowego.
Aż trudno uwierzyć, ale ekipie Campinas grożą kary finansowe przynajmniej z dwóch niezależnych punktów Brazylijskiego Kodeksu Prawa Sportowego, z których każda może opiewać na kwotę w zakresie około 200-200 000 w przeliczeniu na PLN.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: dreamer »

W drugim meczu finałowym SESI pokonało w Vila Leopoldina Medley/Campinas 3:0

SESI Sao Paulo - Medley/Campinas 3:0 ( 25/21, 25/19, 25/21)

Składy drużyn:
Medley/Campinas: Rodriguinho, Gustavão, Rivaldo, Renato Russomano, Diogo, André Heller, Alan (líbero)
Trener: Marcos Pacheco
Sesi-SP: Murilo, Sandro, Sidão, Lorena, Éder, Cleber, Serginho (líbero).
Trener: Giovane Gávio

Decydujące o mistrzostwie trzecie spotkanie zostanie rozegrane już jutro o godz. 18.30 czasu lokalnego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Sesi/SP okazało się bezkonkurencyjne także w drugim pojedynku przeciwko Campinas, pokonując je 3:0 - i wygrywając tegoroczną edycję Ligi Paulista.
Obok RJX i Sady Cruzeiro, Sesi/SP będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa ligi w nadchodzącym sezonie. Ten zacznie się jednak dopiero w drugiej połowie listopada - a do tego czasu drużyna będzie rozgrywać mecze (bądź turnieje) towarzyskie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

W pierwszym półfinale wśród kobiet - Vôlei Amil pokonał w dwóch meczach Sesi/SP - i awansował do finału.
Przypominam, że Vôlei Amil to ekipa powstała w tym roku, z siedzibą w mieście Campinas, w stanie Sao Paulo. Jej trenerem jest sam Ze Roberto - a w składzie są takie zawodniczki jak Walewska, Priscila Daroit, Soninha, Suelen czy Ju Nogueira oraz Bułgarka Elica Wasilewa, najlepiej atakująca siatkarka ostatniej Ligi Europejskiej.

Sollys Osasco, w aureoli świeżo zdobytego tytułu klubowego mistrza świata, łatwo uporało się na wyjeździe w trzech setach z Pinheiros, w pierwszym meczu drugiego półfinału. Dziś jeszcze zawodniczki spotkają się ponownie, tym razem w hali zespołu z Osasco. Nie wydaje mi się, by cokolwiek mogło przeszkodzić faworytkom w kolejnym triumfie i awansie do finału.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Jak należało się spodziewać, Sollys/Nestle nie dał szans Pinheiros także w drugim meczu półfinałowym. Skończyło się ponownie na szybkim 3:0 (25/18, 25/20, 25/10); klubowe mistrzynie świata awansowały tym samym do finału tegorocznego Campeonato Paulista. Spotkają się w nim z Amilem Volei.
Finałowy "rozkład jazdy" wygląda tak:
4.11 - Amil Volei - Sollys/Nestle
7.11 - Sollys/Nestle - Amil Volei
11.11 - Sollys/Nestle - Amil Volei (ewentualnie; gra się "do dwóch zwycięstw").
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

W tegorocznej Pauliście kobiecej, "mechaniczna pomarańcza" z Osasco była nie do zatrzymania.
Do pokonania finałowego przeciwnika, Amilu Volei, klubowym mistrzyniom świata wystarczyły dwie krótkie konfrontacje. Wyniki: 3:0 (25/20, 25/13, 25/23) i 3:0 (25/18, 25/21, 25/20).
Mecze miały jednak swoją historię. Była i nieobecność Sheilli, która złamała palec stopy...we własnym domu i nie mogła wystąpić w finale; z konieczności zastąpiła ją, bardzo zresztą udanie, 22-letnia Ivna Marra. Były nieprzyjemne sytuacje, wywołane buzującymi emocjami - nieeleganckie zachowanie Kubanki Daymi Ramirez (Amil), żółte kartki dla Adenizi (Sollys) i Ze Roberto (Amil). Była też jednak świetna gra niezmordowanych Thaisy, Jaque czy Fernandy Garay.
A tutaj - oba mecze:
http://www.youtube.com/watch?v=UqDLmORMYA4&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=vVKRYh4muAs&feature=plcp
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: picaporte »

Chciałam się odnieść do poprzedniego postu, a konkretnie fragmentu o niezbyt pozytywnym zachowaniu zawodniczek podczas tego meczu. Z resztą i trenerowi Ze Roberto sie dostało wówczas. Tutaj szczególy: http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/20 ... C4%99+2012
Tak sobie myślę, że podczas gdy polskie rozgrywki w szczególności panów nie są wolne od "uzewnętrzniania emocji" to liga tak często przywoływana przez niektórych zawodników jako wzorzec może nie tyle wiedzie w tym prym, ale nie jest od tych negatywnych zachowań wolna. Tym bardziej niemiłą niespodzianką były dla mnie doniesienia o jakichś próbach bójek! [ http://www.volleywood.net/leagues/brazi ... o-a-fight/ ]
Mówi się często, że błędy sędziowskie to element sportu. To samo emocje. Ale ja uważam, że obie rzeczy powinny być szybko duszone w zarodku. Tzn. tak ogólnie wideoweryfikacja usprawniona, a butne zachowania szybko karane. Dla mnie siatkówka to takie odejście od codziennego świata, czyli niesprawiedliwości i niestosownych zachowań. Owszem, ktoś powie, że to doda tej dyscyplinie kolorytu, a coza tym idzie popularności. Jednakże ja jestem przeciwna pójścia tą drogą.
riki tiki tak!
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

picaporte pisze:Chciałam się odnieść do poprzedniego postu, a konkretnie fragmentu o niezbyt pozytywnym zachowaniu zawodniczek podczas tego meczu.
Nie ma to jak robic z igly widly...
Ale nawet to rozumiem - jak sie nie ma juz do czego u tych Brazylijczykow doczepic, to trzeba znalezc problem na sile. :)
Popatrz lepiej, jak gra w obronie Camila Brait, jak rozgrywa Fabiola i jak atakuje Ivna. I moze napisz raczej o tym - bo to duzo bardziej decyduje o obliczu tamtajszej ligi.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: picaporte »

Problem na siłe? Przyznasz, że dziwnie to brzmi w odniesieniu do wcześniejszego mojego postu. A jeśli chodzi o tą piękną grę to można rzec, że cnota sama nagrodą i płacą jest w sobie. Natomiast właśnie od takich zawodników możnaby się spodziewać większej kultury, bo znane mi sa przypadki choćby jesli dobrze pamiętam bójek pod siatką z naszej pierwszej ligi czy też ostatnio czytałam, że jakiś Irańczyk rzucił sie na sędziego.
riki tiki tak!
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Campeonato Paulista 2012 kobiet i mężczyzn

Post autor: Erchembod »

picaporte pisze:Problem na siłe? Przyznasz, że dziwnie to brzmi w odniesieniu do wcześniejszego mojego postu. A jeśli chodzi o tą piękną grę to można rzec, że cnota sama nagrodą i płacą jest w sobie. Natomiast właśnie od takich zawodników możnaby się spodziewać większej kultury, bo znane mi sa przypadki choćby jesli dobrze pamiętam bójek pod siatką z naszej pierwszej ligi czy też ostatnio czytałam, że jakiś Irańczyk rzucił sie na sędziego.
Odnoszę wrażenie, że nie do końca się zrozumieliśmy. :)
Ale niech już tak będzie. 8-)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”