Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Jeden z brazylijskich portali podał sensacyjną wiadomość, że Giba negocjuje warunki kontraktu z Cimedem, który pozwoliłby mu na powrót do kraju.
W tekście na stronie Strefy Siatkówki jest więcej na ten temat: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26135

Zapowiada się być może niezła sensacja.

dreamer

PS.

Przy okazji proszę, abyscie wszelkie uwagi o transferach w ligach południowoamerykańskich umieszczali w tym temacie, a nie w transferach w PLS-ie.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: ludi14 »

Giba ma wrócić do Brazylii.Ciekawe.Myślałem że nastąpi to później ale widać że Giba już myśli o końcu kariery po Pekinie.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: Guilder »

Giba jest ostatnio tak słowny, że jak mówi, że zostanie w Rosji, a potem rozmawia z Brazylijskim klubem, to pewnie wyląduje gdzieś na dalekim wschodzie jak Falasca w zeszłym sezonie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: Chal »

Albo w Olsztynie :]

Czytałem o tym transferze już bodaj przedwczoraj na jakiejś włoskiej stronie, kiedy szukałem może jakiegoś info na temat nowego przyjmującego AZS-u, tylko że ja słyszałem chyba jakiś czas temu, że Giba przedłużył kontrakt w Rosji i to bodaj na 2 lata, więc już głupieję trochę... WTF?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: Arff »

Giba jest, jak ta chorągiewka na wietrze... wszędzie tam gdzie udziela wywiadu, tam reprezentacja będzie w finale z Brazylią i chciałby w przyszłości zagrać w lidze...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: PAWKENS »

No to poleciałeś, ciekawe ile w tym prawdy...

Ja też gdzieś widziałem, że Giba przedłużył kontrakt, więc pewnie zostanie w Odincowie 8-)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: Chal »

Powtórzę to, co napisałem już w temacie o transferach w Serie A - jestem ciekaw, co powoduje, że tak wiele Brazylijczyków jest wymienianych w kontekście powrotu do ojczyzny. Czemu nagle takie sławy jak Gustavo, Andre czy Sergio są bliskie opuszczenia Włoch i gry w lidze brazylijskiej?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: ludi14 »

Limit obcokrajowców albo emerytura.wszyscy którzy są wymieniani w tym kontekście mają już swoje lata.Niby lepsza kasa w Rosji ale nie wiadomo.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: PAWKENS »

ludi14 pisze:Limit obcokrajowców albo emerytura.wszyscy którzy są wymieniani w tym kontekście mają już swoje lata.Niby lepsza kasa w Rosji ale nie wiadomo.
No nie wiem czy to taka prosta sprawa...Może chcą działać dla dobra reprezentacji zarażać swoją grą młodych Brazylijczyków ???
Czemu nie :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: szarlej »

Mamy pierwszy powrót Brazylijczyka:
siatka.org pisze:Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Giba, który jest uznawany za najlepszego siatkarza świata, rozważa powrót do ligi brazylijskiej. Tymczasem oficjalnie na powrót do ojczystego kraju, zdecydował się Gustavo Endres.

Poprzedni sezon Brazylijczyk spędził we włoskim Sisleyu Treviso, zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach Serie A. Gustavo postanowił jednak po siedmiu latach powrócić do ojczyzny. 32-letni zawodnik bronił będzie barw Tigre/Unisul/Nexxera Esporte Clube São José, które w poprzednim sezonie zajęło czwarte miejsce w rozgrywkach ligi brazylijskiej.

Gustavo Endres zaliczany jest do grona najlepszych siatkarzy na świecie. Na swoim koncie ma złoty medal olimpijski oraz dwa tytuły Mistrzostw Świata. W zeszłorocznej edycji Ligi Światowej wybrany został najlepiej blokującym zawodnikiem.

Zobacz również:
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Mistrz Argentyny DirecTV Bolivar, w ekspresowym tempie buduje kadrę na kolejny sezon.
Własciwie (to pół żartem...) mogliby Argentyńczycy nie bawić się w powoływanie kadry, tylko poprosić klub o reprezentowanie kraju... :D
Tutaj link do tekstu w Strefie: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26309

Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na ich trójkę Brazylijczyków. Są niedoceniani, a gracze to znakomici: Bada (były reprezentant Brazylii), William (najlepszy zawodnik sezonu 2007/08 w Argentynie) i Wallace.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: PAWKENS »

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26453

No i właśnie dwaj reprezentanci Brazylii podpisali kontrakty z Ulbrą :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Masz rację PAWKENS - i to nie byle jacy reprezentanci.
Fuchs jest świetny. Ale dla mnie Minuzzi to jest największy talent na świecie w ostatnim 10-leciu. Tylko operacja serca i wyrwane z życiorysu dwa lata, przerwały najwspanialej ze znanych mi rozwijającą się karierę.

Tu jest link do tekstu: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26453

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: PAWKENS »

dreamer pisze:Masz rację PAWKENS - i to nie byle jacy reprezentanci.
Fuchs jest świetny. Ale dla mnie Minuzzi to jest największy talent na świecie w ostatnim 10-leciu. Tylko operacja serca i wyrwane z życiorysu dwa lata, przerwały najwspanialej ze znanych mi rozwijającą się karierę.
:o :o :o Jestem w szoku !!! Proszę, opowiedz coś więcej, bo jestem niezmiernie ciekawy Minuzziego...Chociaż w zeszłej edycji siatkówki Minuzzi nie błyszczał, za to Fuchs pokazywał wielką klasę 8-)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Wygląda na to, że nie tylko Brazylijczycy chcą uciekać z ligi włoskiej (i nie tylko) do domu. W ślad za nimi może pójdą ich koleżanki.
Mari i Sheilla najprawdopodobniej zagrają w Superlidze brazylijskiej, w zespole Sao Caetano/Detur.
Tu jest tekst ze Strefy Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26496


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Trener Tigre Unisul - Giovane Gavio podał, że jego klub niestety rezygnuje z kontraktu z Gustavo Endresem, bo na wcześniejsze rozwiązanie umowy nie godzi się dotychczasowy jego klub - Sisley Treviso.

Unisul zamierza zatem ściągnąć Andre Hellera.

Ten klub chyba naprawdę chce wrócić na tron. Mają już w tym sezonie pozyskanego Marcelinho.

Tutaj jest tekst o problemach z pozyskaniem Gustavo: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26544

Swoją drogą, trudno mi sobie wyobrazić jak będzie wyglądała współpraca Gustavo z Sisleyem, po tak ostrym postawieniu przez Włochów sprawy...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Bruno Rezende przedłużył na kolejny sezon kontrakt z mistrzem Brazylii - Cimed Florianopolis.
Cimed to obok Telemigu największa obecnie siła w Brazylii, a Bruninho to jeden z jej filarów.
Ja widzę przed nim bajeczna karierę. To już jest czołówka rozgrywających w historii siatkówki, a ma 21 lat z kawałkiem...

Tu link do tekstu w Strefie: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26555

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Escadinha i Marlon Yared zagrają w przyszłym sezonie w brazylijskiej Banespie (mistrz Brazylii w sezonie 2004/05).
Banespa rozmawia też w sprawie kontraktów z dwoma Kubańczykami, ale nazwisk nie podali.
Tu jest tekst na ten temat w Strefie: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26580

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Fofao zostanie jutro w Sao Paulo oficjalnie zaprezentowana jako zawodniczka Sao Caetano?Blausiegel. Nooo... Zaskakuje mnie ten klub. Obok Fofao sprowadza do siebie dwie mistrzynie Włoch - Sheillę i Mari. To z pewnością będzie kandydat do walki o tytuł w Brazylii.
Mnie bierze zaś zdziwienie co się dzieje z Grupo 2002 Murcia... Wszystkie brazylijskie sławy już stamtąd uciekły. Teraz czas (i to bardzo realnie) na Malgorzatę Glinkę.
Tu jest tekst o Fofao w Brazylii i połączone trochę o Murcii: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26772

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich

Post autor: dreamer »

Andre Nascimento, to jeden z tych wielkich Brazylijczyków, którym przestała podobać się Europa... i chcą wrócić do Brazylii. Jedni mają z tym pewne prawne problemy, ale inni mają więcej szczęścia...
Andre Nascimento właśnie podpisał kontrakt z jednym z najlepszych klubów w Brazylii - Vivo/Minas (dawniej Telemig Celular/Minas).
Tak więc opcja "ciekawej propozycji z jednego z klubów polskich już jest nieaktualna"...
Tu więcej o nowym kontrakcie Andre Nascimento: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26820


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”