USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

grają jacyś ??
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: dreamer »

Z tego co się orientuję, w czolowych kilkunastu drużynach I/II Dywizji NCAA gra tylko jeden Polak.
Jest to zawodnik klubu California St. Northridge Matadors, Jacek Ratajczak.
Urodzil się w 1986 roku w Warszawie. W ligach uniwersyteckich gra od roku 2006. Mierzy 210 cm i gra jako środkowy bloku.
Jako ciekawostkę podam, że jest bardzo dobrym zawodnikiem - wyróżniającym się środkowym najwyższej ligi NCAA. Wlaśnie w minmiony weekend zostal wybrany najlepszym zawodnikiem kolejki w calej lidze. Zanotowal w ten weekend rzeczywiście rewelacyjne osiągnięcia:
w meczu rozgrywanym w piątek zdobyl 36 punktów (30 z ataku - na 41 prób, 2 asy i 4 bloki)
w sobotnim meczu zdobyl 14 punktów (9 atak, 2 asy, 3 bloki)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: Nagor »

w meczu rozgrywanym w piątek zdobyl 36 punktów
Środkowy :D Ładna ilość, może do Polski go przytargać :D ?
...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

Nagor pisze:Środkowy :D Ładna ilość, może do Polski go przytargać :D ?
to samo miałem napisać :)

dreamer a skąd masz statystyki z tych meczów ??
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: EddieMarchewka »

Kaczorowa swego czasu też się po stanach obijała. Może z tego Pana też coś wyrośnie (mimo że wiek już nie juniorski)? Właściwie wyrosło to już sporo (210 o.O), ale mówię o grze w reprze.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: Guilder »

Rany julek! 36 punktów środkowego? Ciekaw jestem jaki oni mają styl gry tam w Stanach w lidze uniwersyteckiej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

Jacek Ratajczak w przyszłym sezonie być może zawita do Polski bo to jest ostatni jego rok. Liga uniwersytecka jest podobna poziomem do I ligi czy może bo II ??
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: dreamer »

damianho pisze:Liga uniwersytecka (amerykańska NCAA - przyp. dreamer) jest podobna poziomem do I ligi czy może do II ??
Odpowiadalem damianho na priva, ale myślę, że sprawa jest na tyle interesująca, że pozwolę sobie także w tym miejscu skopiować jej tekst:

Do: damianho
Cześć
Ligę NCAA w której najwyższej dywizji gra drużyna Ratajczaka można moim zdaniem średnio porównać do poziomu czolówki naszej I ligi (a nawet przelomu PlusLiga/I liga). W końcu jest to liga z której wywodzą się wszyscy amerykańscy siatkarze, a w dodatku grywają tam w różnych okresach także znani zawodnicy z calego świata. Kilka zespolów jest naprawdę świetnych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: Nagor »

To ja jeszcze mam pytanie. Jak wygląda sprawa z kibicami, bo widziałem urywki meczy z tej właśnie ligi i muszę przyznać, że frekwencja była b.wysoka. Czy tak jest na każdym meczu?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: dreamer »

Są uczelnie jak i rejony Stanów, w których siatkówka cieszy się wyjątkową popularnością. Zawsze dużo kibiców jest na meczach uczelni kalifornijskich, University of Hawai, Princeton, Harward, Peperdine i szeroko rozumianego rejonu Great Lakes. Bardzo popularna jest np. siatkówka żeńska w USC (University of Southern California) gdzie na mecze USC Trojans (byly klub Asi Kaczor) chodzą prawdziwe tlumy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mckinser
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, o 13:55
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: mckinser »

hmmm...chłopak pochodzi z Warszawy, ciekaw jestem czy w Polsce trenował siatkówkę i w jakim klubie.

Naprawdę bardzo ciekawa persona, 210 cm wzrostu, warunki fizyczne wręcz wymarzone. Ciekaw jestem jak się prezentuje na boisku, nie znalazłem żadnych filmów z jego udziałem, oprócz takich z wywiadami ;)

Jakby gość przyjechał do Polski to w przyszłym sezonie mógłby zostać tu gdzieś zatrudniony, tylko ciekaw jestem czy nadawałby się np. na I ligę polską...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: dreamer »

mckinser pisze:...Jakby gość przyjechał do Polski to w przyszłym sezonie mógłby zostać tu gdzieś zatrudniony, tylko ciekaw jestem czy nadawałby się np. na I ligę polską...
Już to raz podkreślałem... Jestem przekonany, że czołówka najwyższej dywizji amerykańskiej ligi uniwersyteckiej NCAA, daje gwarancję, że zawodnik poradzi sobie w każdym klubie z czołówki I ligi, a nawet z dolnej części PlusLigi. Ratajczak należy do czołówki środkowych NCAA i dlatego nie powinien mieć problemów z grą w Polsce, o ile zdecyduje się do kraju przyjechać w przyszłym sezonie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

Jacek zaczął grać w siatkówkę w USA w High School i zrekrutowali go do Collegu, sam mówi że nie wie jeszcze czy w przyszłym sezonie zagra czy dołączy studia bo został mu rok. Co do wzrostu ma 213 i w bloku 345 a atak 355 :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, o 16:29 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Słownik przecież nie gryzie...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

dreamer masz jakieś info dotyczące jego osiągnięć w USA i jego klubu ??
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: USA - Polacy w ligach uniwersyteckich

Post autor: damianho »

kolejnym zawodnikiem który gra w USA jest Marcin Midura grający w Rutgers-Newark
ODPOWIEDZ

Wróć do „USA i Kanada”