Liga belgijska 2017/18

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Liga belgijska 2017/18

Post autor: drukjul »

We wczorajszym, rozegranym w Antwerpii finale Pucharu Belgii Knack Roeselare pokonał swojego odwiecznego rywala na krajowym podwórku Noliko Maaseik 3:1 i w ten sposób sięgnął po to trofeum po raz 11, a równocześnie już trzeci rok z rzędu. (statystyki https://shuttle-storage.s3.amazonaws.co ... 519011146)

W IV secie Noliko miało jeszcze szansę doprowadzić do tie-breaku, ale zaraz po II przerwie technicznej, przy prowadzeniu Maaseik 12:16 Kamil Rychlicki upadł w pewnym momencie na boisko i musiał zostać zmieniony, a to najwyraźniej trochę jednak podłamało jego kolegów, tak że przegrali końcówkę tej partii i zarazem cały mecz. Nie jest w tym momencie jeszcze jasne, czy reprezentant Luksemburga polskiego pochodzenia doznał przy tym jakiejś kontuzji, czy tylko złapały go skurcze. W zwycięskiej drużynie pauzujący od dłuższego czasu z powodu kontuzji zawodnik Roeselare Piotrek Orczyk i tym razem nie pojawił się w ogóle na boisku.

Trener Emile Rousseaux miał powiedzieć po meczu, że bardzo cieszy go to kolejne i zarazem ostatnie trofeum wywalczone z Roeselare, co należy zapewne odczytywać jako zapowiedź rozstania się tego szkoleniowca z belgijskim zespołem po zakończeniu bieżącego sezonu. Nie jest tajemnicą, że belgijska federacja najchętniej właśnie jemu powierzyłaby męską reprezentację po rezygnacji Vitala Heynena, ale sam Rousseaux do niedawna utrzymywał, że go to nie zupełnie interesuje, bo wiąże go kilkuletni kontrakt z federacją francuską - gdzie jest trenerem reprezentacji kobiet, a do tej pory w swojej karierze zawodowej takich zobowiązań zawsze dotrzymywał. Nasuwa się więc pytanie, czy Emile Rousseaux nie zmienił jednak ostatnio zdania w tej kwestii, czy też może otrzymał ciekawszą propozycję pracy z klubu zagranicznego i w przyszłym sezonie zobaczymy go w innej lidze niż belgijska?
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: Memo »

Może Lubin?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: drukjul »

Memo pisze:Może Lubin?
Nie sądzę aby akurat Lubin, choć ewentualne przyjęcie przez Rousseaux propozycji z PLS-u, lub też LSK-a, bo pamiętajmy że on jednocześnie w tym momencie trenuje francuską, kobiecą reprezentację choćby z powodów rodzinnych wydaje się całkiem prawdopodobne. "Jedź do Polski, twoje dzieci już tam są". :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Wiemy już, że nie obejmie reprezentacji. Puchar mają, ale Noliko już solidnie zrewanżowało się w finale wygrywając całą rywalizację 3:0
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Knack ogłosił kadrę na najbliższy sezon, poza rozegraniem generalnie bez zmian, ale zastanowiłbym się czy warto inwestować w to drewno Lou Kindta, do tego beznadziejny Walsh też nie rokuje najlepiej, ale tam każdy kto nie przyszedł czy to Freriks czy Tervaporti grał dobrze a nawet świetnie, to i może z niego coś zrobią.
Zdjęcie wklejam z FB, jeśli admin umie je zmodyfikować to bardzo proszę o poprawkę
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BDD5039
Obrazek
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Jeśli dobrze widzę to po wielu latach żegnamy się z nazwą Noliko Maaseik !!!

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BC70FAC

Nie rozumiem tekstu, ale z kontekstu można się domyśleć, że to prawda :o

https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180614_03562029

Kawał historii i sukcesów, szkoda trochę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: ciorny17 »

Firma Noliko przeszła rebranding i teraz nazywa się Greenyard więc zmieniła się tylko nazwa.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze:Firma Noliko przeszła rebranding i teraz nazywa się Greenyard więc zmieniła się tylko nazwa.
Tak, ale największe sukcesy czy to w LM czy CEV zawsze będą kojarzone z nazwą Noliko. Poza tym siatkówka belgijska jest teraz w takiej sytuacji, że Greenyard nie jest w stanie nawiązać do poprzednich 2 dekad.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

W tegorocznym finale ligi Euromilionerów (bo chyba tak to się w tym roku nazywa) własna hala wyraźnie nie jest atutem gospodarza. W finałowej rywalizacji między oczywiście Knack i Maseik prowadzą goście, którzy oba zspotkania wygrali w Roeselare (2:3 i dziś łatwo 0:3), żeby przegrać u siebie. 4ty decydujący mecz ponownie w Lotto Dome.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

dyletant pisze:W tegorocznym finale ligi Euromilionerów (bo chyba tak to się w tym roku nazywa) własna hala wyraźnie nie jest atutem gospodarza. W finałowej rywalizacji między oczywiście Knack i Maseik prowadzą goście, którzy oba zspotkania wygrali w Roeselare (2:3 i dziś łatwo 0:3), żeby przegrać u siebie. 4ty decydujący mecz ponownie w Lotto Dome.
W cieniu reszty lig niesamowite emocje w tej rywalizacji finałowej. Maaseik doprowadził do tie breaka skutecznie goniąc wynik od stanu 0:2, ale happy endu nie było i po wygranej 12:15 Roeselare dostanie kolejną szansę żeby rozstrzygnąć tę batalię u siebie. Z racji tego, że obie ekipy jeszcze nie wygrały we własnej hali w tym finale nie odważe się wytypować mistrza, aczkolwiek 51% daję Knack, poniekąd z osobistej sympatii dla tego zespołu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Tradycji stało się zadość. Gospodarz po raz kolejny uległ we własnej hali i tym samym poznaliśmy mistrza Belgii, który obronił tytuł pod zmienionym tytulem Greenyard Maaseik. Po wygranej 2:3 obronił tytuł. Gospodarzom nie pomógł nawet medyczny transfer Rousseaux, który został dopuszczony, wbrew wszystkim opiniom jakie powielał polsat sport.

Szkoda, że zainteresowanie tematem małe, bo finał był jednym z najciekawszych od kilku lat.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: FLPman »

Tomasa Rousseaux nie było wczoraj w kadrze meczowej.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

FLPman pisze:Tomasa Rousseaux nie było wczoraj w kadrze meczowej.
To w takim razie oficjalny profil Knack Roeselare wprowadził mnie w błąd
Knack Volley Roeselare
10 maja o 20:53 ·
Het is officieel: Tomas Rousseaux is speelgerechtigd
Hij mag aantreden in een bijna uitverkocht Schiervelde (enkel nog staanplaatsen te verkrijgen).
Welkom thuis Tomas Rousseaux
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: niepoinformowany »

dyletant pisze:Szkoda, że zainteresowanie tematem małe, bo finał był jednym z najciekawszych od kilku lat.
Mogę mieć pytanie bez złośliwości?

Ty te mecze oglądasz czy wchodzisz wieczorem na livesports.pl i płodzisz posty? Jak oglądasz to szczerze podziwiam. Ja po prostu nie mam na to czasu, nawet mając urlop i siedząc w domu pewnie obejrzałbym góra mecze ligi włoskiej, polskiej czy rosyjskiej. Chociaż i z tą ostatnią to u mnie raczej słabo niestety.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: Noworoczny »

Dylek jest znany z zamiłowania do siatkówki belgijskiej i fryderyków.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: Aershis »

niepoinformowany pisze:Chociaż i z tą ostatnią to u mnie raczej słabo niestety.
Patrząc na tegoroczny poziom rozgrywek, to nie wiem czy takie 'niestety'. :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Mogę mieć pytanie bez złośliwości?

Ty te mecze oglądasz czy wchodzisz wieczorem na livesports.pl i płodzisz posty? Jak oglądasz to szczerze podziwiam.
Z oglądalnością słabo, już częściej oglądam Belgów w LM, natomiast przez cały rok staram się śledzić kilka lig w Europie, w tym tą. Nie ograniczam tego do przeglądania livesports, posiłkuje się oficjalną stroną ligi i przeglądam informacje na profilu fejsbukowym.

Tu można np. zobaczyć statystyki f5 meczu: https://euromillionsvolleyleague.be/standings.php Faktycznie Rousseaux nie ma. I tak absurdem wydawało mi się ściąganie go na zaledwie 1 mecz.

Do tego to co napisał Noworoczny, te 2 ekipy to trochę mój konik od wielu lat.

Ps. Posty "płodzę", bo nie mam możliwości edycji po jakimś czasie, a ta rywalizacja jednak trwała 5 spotkań przez jakieś 1,5 do 2 tygodni. Gdybym mógł wszystko zmieściłbym w jednym.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Bardzo ciekawy środkowy Kanadyjczyk Daniel Jansen van Doorn nowym zawodnikiem Knack.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Korona dopadła również ligę belgijską, odwołana cała kolejka w tym szlagierowy mecz Knack z Maaseik.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Wiem, że mało kogo to interesuje, ale Knack został mistrzem Belgii oczywiście po finale z Noliko, czyli obecnie Greenyard Maaseik, w serii finałowej 3:1, choć Roeselare zaczęło od porażki u siebie. Ale chyba ciekawsze jest to, że po 13 latach odchodzi z tego klubu Hendrick Tuerlinckx, pozostaje jednak w lidze (ZTCP Lindemans Aalst, ale to jeszcze sprawdzę)

Ciekawe kim go zastąpią, Knack zawsze miało dobrych atakujących (Contreras, Rouzier czy teraz właśnie Tuerlinckx)

Edit.
Nie Aalst, ale Haasrode-Leuven, dość zaskakujący wybór.

Na pewno zostaje Verhanneman, odchodzi Fragkos. Z kolei D'Hulst został wybrany zawodnikiem roku a Desmet został Rookie of the year. Ciekawi mnie przyszłość tego zawodnika.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2021, o 01:18 przez dyletant, łącznie zmieniany 3 razy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: rafak »

Interesuje, interesuje. :D
Dla mnie małą niespodzianka, bo na papierze chyba Maaseik miał lepszy skład. Więcej oczekiwałem po mistrzu świata U21, Irańczyku Esfandiarze (ponoć wraca do Iranu).
W tym roku w Belgii z Polaków to chyba tylko Rybicki, a zawsze było nas pełno.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

To zdjęcie wyraża więcej niż 1000 słów, facet to taki belgijski Wlazły.

Obrazek
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Nie do końca w temacie, ale najbardziej zbliżony z istniejących.
Emanuele Zanini nowym selekcjonerem Belgów.
Przyznam zaskakujący wybór.

https://volleyvlaanderen.be/nieuws/eman ... oORPFxXM2w
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga belgijska 2017/18

Post autor: dyletant »

Chyba można powiedzieć już standardowo Knack mistrzem kraju. W finale tym razem ograł nie Maaseik a ekipę z Menen w 3 meczach.

Nie zwróciłem na to uwagi w tamtym roku, więc może tak było, natomiast Belgowie mają dziwny system rozgrywek. Najpierw typowa runda zasadnicza każdy z każdym. Potem 6 najlepszych ekip sezonu gra od nowa każdy z każdym i z tego jeszcze 2 najlepsze drużyny grają ze sobą finał do 3 zwycięstw.

Nudzi im się.

Edit.
Desmet tym razem nie Rookie, ale mvp całej ligi. Przewidywany etap rozwoju, bo to spory talent. Teraz pora odciąć się od roeselarowego cyca i spróbować sił w mocniejszej lidze. Idealna by była Francja, albo Plusliga dla miejsc 10-14, idealnie by pasował np. do Radomia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”