Turcja - transfery 2012/2013

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Pewnie, że obraz Fenerbahce nie rysuje się aż tak różowo tylko dla tych kilku nazwisk. Zresztą, już na starcie widać, że wszyscy nie będą mogli grać ze względu na limity. Myślę jednak, że jest to potencjał który może dać dobre wyniki, jeżeli będzie umiejętnie uzupełniony tureckimi graczami.
Castellani jakoś sobie dawał radę jako trener w tym klubie i zawsze potrafił dobrze przygotować ich do sezonu. Teraz pole do popisu będzie miał jego następca - Daniele Bagnoli. Może pokaże coś co mnie przekona, że jest dobrym szkoleniowcem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Ekipa żeńskiej superligi tureckiej - Yesilyurt (ta sama w której zagra w przyszłym sezonie reprezentantka Polski Karolina Kosek), zakontraktowała przyjmującą reprezentacji Stanów Zjednoczonych - Kristin Richards.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Na ten transfer warto zwrócić uwagę, bo dotyczy jednej z najlepszych siatkarek na świecie. Lubow Sokołowa - rosyjska przyjmująca, grająca przez dwa poprzednie sezony w Fenerbahce Stambuł (zdobyła z tym klubem mistrzostwo Turcji, złoty medal Ligi Mistrzyń i klubowe mistrzostwo świata), zamienia ten klub na inny z miasta nad Bosforem - Eczacibasi. Można powiedzieć, że w tym przypadku historia zatoczyła krąg - Rosjanka wraca do klubu w którym grała już przed laty, bo dwanaście lat temu - w sezonie 2000/01, właśnie Eczacibasi było pierwszym tureckim klubem w jakim w swojej bogatej karierze zagrała Sokołowa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

dreamer pisze:Można powiedzieć, że w tym przypadku historia zatoczyła krąg - Rosjanka wraca do klubu w którym grała już przed laty, bo dwanaście lat temu - w sezonie 2000/01, właśnie Eczacibasi było pierwszym tureckim klubem w jakim w swojej bogatej karierze zagrała Sokołowa.
Ciekawostką jest że wtedy jej trenerem w Eczacibasi Stambuł był A.Niemczyk.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

Streeter pisze:Wiecie coś o tureckim libero, Nurim Sahinie? Odszedł z Arkasu, a czołowe tureckie ekipy mają już zawodników na tej pozycji - wyjątkiem jest Halkbank.
I to właśnie do Halkbanku Ankara trafił N.Sahin, krążą tez informacje (narazie niepotwierdzone oficjalnie) że do tego samego klubu ma trafić atakujący reprezentacji Egiptu-A.Salah.
Z innnych ostatnich ciekawszych transferów w lidze męskiej nalezy wymienić zakontraktowanie przez Fenerbahce byłego środkowego reprezentacji Serbii-N.Bjelice oraz przejście z Jastrzębia do Torul Genclerbirligi brazylijskiego przyjmującego A.Nemera.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Chal »

Teodor Salparow dołączył do kolegi z reprezentacji, Włado Nikołowa, i zagra w Galatasaray.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

Chal pisze:Teodor Salparow dołączył do kolegi z reprezentacji, Włado Nikołowa, i zagra w Galatasaray.
Czy mógłbyś podać źródło tego newsa? Bo na stronie o tureckich transferach, z której korzystam nie ma ani śladu o tym transferze.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Turcja - transfery 2012/2013

Post autor: Cladis »

Hasan Yeşilbudak przechodzi z Halkbanku Ankara do Arkasu Spor Izmir, gdzie zastąpi Nuri Sahina na pozycji libero.
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”