Belgia 2013/14

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Belgia 2013/14

Post autor: Streeter »

W belgijskich ekipach, podobnie jak w drużynach innych lig dochodzi do wielu zmian. Poniżej informacje, które znalazłem do tej pory:

Mistrz Belgii, Knack Roeselare pozyskał w swe szeregi dobrze znanego reprezentanta swojego kraju, Matthijsa Verhannemana. Belg w poprzednim sezonie występował we włoskiej Serie A2, w zespole Pallavolo Molfetta. Do swojego kraju powraca po dwuletnich wojażach (sezon wcześniej był wypożyczony z Itasu Trentino do Ravenny).

Najbardziej aktywny na belgijskim rynku jest vice-mistrz Noliko Maaseik, który pozyskał już 4 nowych zawodników. Pierwszym z nich jest młody, obiecujący Belg François Lecat. Jest to przyjmujący urodzony w 1993 roku, mierzy 200 cm wzrostu. Wcześniej zawodnik występował w ekipie Euphony Asse-Lennik. Drugim graczem, który wzmocni ekipę Noliko będzie szwedzki środkowy Wilhelm Nilsson, dotychczas występujący w szwedzkim Falkenbergs. Wilhelm urodził się w 1994 roku, mierzy 204 cm wzrostu. Trzeci nowopozyskany zawodnik, to urodzony w 1988 roku Amerykanin Jeffrey Menzel. Ten 198-centymetrowy przyjmujący poprzedni sezon spędził we włoskim Castellana Grote. Ostatnim graczem jest kolejny amerykanin, rozgrywający Vincenzo Devany, który w zakończonych niedawno rozgrywkach występował w ekipie Antwerpen, a wcześniej w lidze niemieckiej. Zawodnik ten urodził się w 1988, mierzy 186 cm wzrostu. Jeżeli chodzi o ubytki, Noliko Maaseik opuścili Łotysz Hermans Egleskalns, Belg Kevin Klinkenberg oraz Holender Lars Lorsheijd. Wszyscy trzej obrali kierunek francuski (odpowiednio: Chamount, Tours oraz Arago De Sete).

Topvolley Antwerpen natomiast posiada nowego rozgrywającego, reprezentanta Holandii Yannicka van Harskampa. Urodzony w 1986 roku zawodnik poprzedni sezon spędził we Włoszech, reprezentując barwy klubu z Perugii. Ponadto pozyskano drugiego rozgrywającego, Belga Sandera Depovere (1995, 194cm) z Vilvoorde, a także dwóch belgijskich środkowych: Driesa Heyrmana (1991, 200cm) oraz Martijna Colsona (1994, 203cm). Obydwaj gracze poprzedni sezon spędzili reprezentując VC Puurs.

Oprócz wspomnianych akapit wyżej środkowych, z klubem VC Puurs żegna się również atakujący Jolan Cox, który wzmocni ekipę z Menen. Jego miejsce zajmie Wannes Rosiers (1985, 201cm), występujący poprzednio w Noliko Maaseik.

VBC Waremme, którego barw w poprzednim sezonie bronił Patryk Strzeżek ma nowego rozgrywającego. Został nim siatkarz pochodzący z USA, Steven Kehoe. Poprzedni sezon Amerykanin spędził w fińskim Isku-Volley. Urodził się w roku 1987, mierzy 195 cm wzrostu.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Guilder »

Dziwię się, że wobec takiej posuchy na rozegraniu w Polsce, nikt z dolnej części tabeli nie spróbował zaklepać van Harskampa. Zapamiętałem go jako bardzo przyzwoitego zawodnika, a nie wierzę, by takie Kielce, Warszawa, albo Bydgoszcz nie były w stanie przebić oferty klubu z Antwerpii.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Streeter »

@Guilder

Według mnie to część działaczy tych klubów pewnie nie wie o istnieniu takiego zawodnika. Podobnie Matthijs Verhanneman mógłby być ciekawym pomysłem dla klubów z dołu tabeli. A i na pewno obydwaj gracze mając podobną ofertę finansowo z Polski, zgodziliby się na grę u nas, bo poziom ligi jednak sporo wyższy.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Chal »

Noliko podpisało Finoliego. Swoją drogą przydałoby się coś zrobić z działem lig zagranicznych...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Chal »

Nieźle nieźle, Antwerpia najpierw wyrzuciła z finału Noliko, a teraz prowadzi z Knackiem już 2:0 w meczach. Czyżby w Roeselare liderzy już myślami w nowych klubach?

A tak a propos Noliko, świetne ruchy transferowe. Na zmiennika Finoliego zatrudnili reprezentanta Szwecji Lushtaka, oprócz tego środkowego kadry Niemiec, Broshoga, a na atak ogromny talent, Węgra Krisztiana Padara (najlepiej punktujący MEVZY, rocznik 96!).
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, o 22:34 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Brasil

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Brasil »

Wydaje mi się, że rozgrywający i atakujący Knacku o trudnych nazwiskach mają kontrakty do 2015 roku.
Chal pisze:Noliko podpisało Finoliego. Swoją drogą przydałoby się coś zrobić z działem lig zagranicznych...
Oby wziął się w garść.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Chal »

Kontrakty może i mają, ale pewnie z jakimiś klauzulami, bo przynajmniej atakujący na pewno jest do ruszenia.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Brasil

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Brasil »

Ja tam fanem Tuerlinckxa nie jestem - zaś Fin powinien iść do poważnego zespołu i ligi, bo nie wiem czy w Roeselare specjalnie się może jeszcze rozwinąć.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Wymiatashi »

Brasil pisze:Ja tam fanem Tuerlinckxa nie jestem - zaś Fin powinien iść do poważnego zespołu i ligi, bo nie wiem czy w Roeselare specjalnie się może jeszcze rozwinąć.
Chętnie bym go zobaczył w PlusLidze.
Nie jest to czołówka atakujących, ale ma swój styl i jest jednak dość charakterystyczną postacią.
Brasil

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Brasil »

Regularnie wali błędami jak kałasznikow*, głównie to mi u niego nie pasuje.

A Tervaportii jeśli nie chce być drugim Depestele, czyli rozgrywającym, który gra bardzo ładnie, ale niekoniecznie skutecznie, to naprawdę powinien poszukać mocniejszego klubu w przeciągu dwóch następnych sezonów, bo tak go oglądając powiedzenie ''sztuka dla sztuki'' chyba najlepiej oddaje moją refleksję. Aczkolwiek talent ogromny.

*Sorry za odgapienie, Chal. ;)
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: Wymiatashi »

Brasil pisze:Regularnie wali błędami jak kałasznikow*, głównie to mi u niego nie pasuje.
Belgijskiej ligi nie oglądam, ale widziałem większość spotkań Roeselare w tegorocznej LM. I zresztą Tuerlinckxa już pamiętam od bardzo bardzo dawna.

Dla mnie jest ciekawym zawodnikiem. Myślę, że w PlusLidze spokojnie by sobie poradził. Nie twierdzę, że w którymś z zespołów z czołówki.
Miał mecze gdzie pewnie ilość ataków popsutych i zablokowanych była na poziomie 30%, ale miał też znacznie, znacznie lepsze.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Belgia 2013/14

Post autor: SerCos »

Pierwsze transfery w Belgii już za nami:

Niemiec Tim Broshog , Argentyńczyk Juan Ignacio Finoli , Węgier Krisztián Pádár i Szwed Dardan Lushtak w Noliko

Leonis Dedeyne w Knack
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”