Ligi azjatyckie

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

Myślę, że warto założyć taki temat, gdyż z roku na rok kierunek japoński, chiński, bądź koreański staje się coraz mniej egzotyczny.

Z głośniejszych transferów na tamtejszych rynkach jak dotąd odnotowaliśmy Libermana Agameza, który będzie występował w koreańskim Hyundai Capital Skywalkers. Kapitan reprezentacji Włoch, Cristian Savani wybrał Chiny, a dokładniej Fudan University Shanghai. Po drugiej stronie siatki będzie mógł spotkać dobrego znajomego z Serie A, Wouta Wijsmansa, który będzie reprezentował barwy Beijing BAIC Motors wraz z amerykańskim środkowym, Davidem Lee.

W Azji będziemy również mieli polski akcent (nie zresztą pierwszy, bo przecież dwa poprzednie sezony w Chinach spędziła Kasia Skowrońska). Kontrakt z Guohua Life Shanghai podpisała reprezentantka Polski, Kinga Kasprzak. Juliann Faucette, która przymierzana była do Muszyny występować będzie w klubie Evergrande Volleyball. Oprócz Amerykanki Evergrande zasiliła Włoszka Martina Guiggi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Streeter »

Kolejne głośne nazwiska będzie można w przyszłym sezonie oglądać w Azji. Najgłośniejszym, choć przez niektórych już pewnie nieco zakurzonym nazwiskiem jest Clayton Stanley. Amerykanin po kompletnie nieudanym sezonie - na początku kontuzja, potem rozwiązanie kontraktu z Nowosybirskiem i spędzenie reszty sezonu w swoim kraju, zdecydował się odbudować swoją formę w japońskim Suntory Sunbirds. Mistrz Olimpijski zajmie w klubie miejsce Brazylijczyka Wallace'a Martinsa.

Z kolei kierunek koreański obrało dwóch dobrze znanych Kubańczyków - Michael Sanchez oraz Yadier Sanchez. Pierwszy po rosyjskich perturbacjach spędził w końcu sezon w Katarze, teraz będzie reprezentował klub Air Jumbos. Drugi natomiast ostatni sezon spędził w brazylijskiej Sadzie Cruzeiro, a nowym jego klubem będzie Suwon KEPCO 45.

Również panie kontynuują wycieczki w azjatyckie rejony. Ostatnio ogłoszone kontrakty dotyczą ligi japońskiej. Turczynka Dilara Bilge zdecydowała się na reprezentowanie barw JT Marvelous. Chorwatka Hana Cutura kolejny sezon spędzi w NEC Red Rockets. Najgłośniejszym jednak nazwiskiem jest ostatnia z zawodniczek, Litwinka z włoskim paszportem, Indre Sorokaite. Zawodniczka występująca w reprezentacji Włoch ostatni sezon spędziła w Azzerailu Baku, następny zaś spędzi w Denso Airybees.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Oglądnąłem sobie pierwszy mecz Savaniego w Szanghaju i dawno, dawno nie widziałem tak dobrze dysponowanego Włocha fizycznie. Chyba jak na razie, z tej grupy zagranicznych siatkarzy (Wijsmans, Winters, Poey, Lee, Oivanen, Soonias, Janic, Lampariello), Sava spisuje się najbardziej okazale, choć za nami dopiero dwie kolejki. Ciekawe, jak to wszystko rozwiąże Berruto, bo grupę siatkarzy, którzy mogą załapać się do głównego składu na MŚ, ma naprawdę szeroką.

A jeszcze co do chińskiej ligi, nie zdziwcie się, jak niebawem zbudują naprawdę mocną reprezentację.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Można gdzieś obejrzeć powtórkę w necie?
:))
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Nie mam pojęcia.

Spotkania ligi chińskiej transmitują chyba dwie stacje - BTV-Sports (czy jakoś tak?) i CCTV5. Na mecze Pekinu, gdzie gra Wijsmans i Winters, oraz Szanghaju Savaniego, natknąłem się, gdy szukałem w programie spotkań ligi żeńskiej, bo tak szczerze tę ligę chyba zdecydowanie bardziej warto oglądać.

W pierwszym meczu (Szanghaj wygrał 3-0) Savani zdobył 18 punktów (16/25 w ataku), w drugim - 3-1, a ponownie najlepszy był Włoch, który przez cztery sety uzbierał aż 26 punktów (24/43 w ataku). Wiadomo, na jakim poziomie stoją rozgrywki w Chinach, ale to też nie jest tak, że zagraniczni zawodnicy z palcem w nosie mogą tam błyszczeć - np. w pierwszym meczu ligowym Mikko Oivanen grający w Fujian, w spotkaniu z Shenzhen (bez żadnego zagranicznego siatkarza), skończył ledwie 12 na 39 ataków. Zresztą Chińczycy w porównaniu do Japończyków mają dużo lepsze warunki fizyczne, więc AŻ TAK łatwo punktów tam się chyba nie zdobywa.
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Odnalazł się Raidel Hierrezuelo, który zagra w BSI Proliga, czyli ... lidze indonezyjskiej, w zespole Surabaya Samotor. David McKenzie, Wenezuelczyk Montoya, Ryan Jay Owens i Justin Duff - nie ma lipy. :D
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Nigdy żadnego innego siatkarza nie ubóstwiałem tak jak Dante i przykro patrzeć, gdy nawet w lidze japońskiej jego atak nie robi już na nikim wrażenia.

Przynajmniej Omrcen zaczął grać.
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Fantastyczna jest Yuan Xinyue. 199 cm wzrostu, ależ szybka, ależ ułożona technicznie, naturalna następczyni Zhao. Polecił mi znajomy z innego forum ją pooglądać, nie żałuję.

Zdominują Chinki niedługo żeńską siatkówkę, ale to niezbyt odkrywcza myśl, jak weźmiemy pod uwage, że przed rokiem zdobyły MŚ do lat 18, 20 i 23. Siatkówka żeńska poszła w kierunku warunków fizycznych - te mają siatkarki z Państwa Środka najlepsze, przy tym jednak grają nowoczesną siatkówkę.
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Ma w sobie coś z perwersji oglądanie ligi koreańskiej. Każdy fan siatkówki powinien przeprowadzić test, ile jest w stanie wytrzymać oglądajac take ekstremum - po pierwszym secie meczu drużyny Edgara z Vissotto (LIG Greaters i KEPCO) poddałem się.

Jak zwykle oglądając męską siatkówkę z Dalekiego Wschodu wypada powtórzyć wniosek, że wyszkolenie techniczne japońskich/koreańskich siatkarzy jest wybitnie przereklamowane.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Skrzypek »

Coś odrobinę offtopowego, ale w pewnym sensie dotyczy Skry. Podobno Atanasijevic wybiera się do Japonii na kolejny sezon. Oby chłopak nie zmarnował swojego talentu, bo Japonia potrafi być wyniszczająca. Kilku graczy, którzy się tam wybrali, po powrocie już nie potrafili odnaleźć formy.
Vomte
Posty: 10
Rejestracja: 6 lut 2014, o 12:20
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Vomte »

Skrzypek pisze:Coś odrobinę offtopowego, ale w pewnym sensie dotyczy Skry. Podobno Atanasijevic wybiera się do Japonii na kolejny sezon. Oby chłopak nie zmarnował swojego talentu, bo Japonia potrafi być wyniszczająca. Kilku graczy, którzy się tam wybrali, po powrocie już nie potrafili odnaleźć formy.
Ruch bez sensu. Już lepsze było wymienne granie w Bełchatowie. Do Japonii to niech jeżdżą siatkarze na koniec kariery. Niech pojedzie ktoś pokroju Wlazłego, a nie młody chłopak. ;/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: madlark »

Skrzypek pisze:Coś odrobinę offtopowego, ale w pewnym sensie dotyczy Skry. Podobno Atanasijevic wybiera się do Japonii na kolejny sezon. Oby chłopak nie zmarnował swojego talentu, bo Japonia potrafi być wyniszczająca. Kilku graczy, którzy się tam wybrali, po powrocie już nie potrafili odnaleźć formy.
Chyba za wcześnie na emeryturę.
Świadczyłoby to o tym że Atan ma się już za zawodnika kompletnego i uczyć się już nie musi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Noworoczny »

Vomte pisze:Niech pojedzie ktoś pokroju Wlazłego
Wlazły by nie dał rady. Tam biali atakujący nie mają lekko.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Vomte
Posty: 10
Rejestracja: 6 lut 2014, o 12:20
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Vomte »

Noworoczny pisze:
Vomte pisze:Niech pojedzie ktoś pokroju Wlazłego
Wlazły by nie dał rady. Tam biali atakujący nie mają lekko.
w cytacie jest napisane ktoś pokroju wlazłego. nie sam wlazły. Użyte jako przykład zawodnika z jakimś dorobkiem, który lada moment zajmie się czymś innym niż zdobywaniem punktów.
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

madlark pisze:Chyba za wcześnie na emeryturę.
Lloy Ball kiedyś powiedział, że przed przejściem do Japonii potrafił serwować, blokować, bronić, ale nie potrafił rozgrywać. Dopiero po dwóch-trzech sezonach w Toray Arrow stał się, w jego opinii, klasowym rozgrywającym i chyba od razu dostał w 1999 nagrodę najlepszego rozgrywającego na Pucharze Świata.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: sb.slav »

Noworoczny pisze:
Vomte pisze:Niech pojedzie ktoś pokroju Wlazłego
Wlazły by nie dał rady. Tam biali atakujący nie mają lekko.
A Atan to przepraszam, kto? Nie biały?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Skrzypek »

sb.slav pisze:
Noworoczny pisze:
Vomte pisze:Niech pojedzie ktoś pokroju Wlazłego
Wlazły by nie dał rady. Tam biali atakujący nie mają lekko.
A Atan to przepraszam, kto? Nie biały?
Nie podoba mi się ta retoryka, ale tak. Atan też będzie miał tam ciężko. Ja jak małe, skośnookie, rozwrzeszczane Japonki zaczną do niego strzelać z najnowszych modeli telefonów, to może mu się wszystkiego odechcieć.
Ale poczekajmy, być może to jest zwykła reklama agencji VF. Puścili plotę, żeby zrobiło się głośno i teraz czekają na lukratywne oferty. Słyszałem już raz nawet o Lube...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: lipton »

Skrzypek pisze:Nie podoba mi się ta retoryka, ale tak. Atan też będzie miał tam ciężko. Ja jak małe, skośnookie, rozwrzeszczane Japonki zaczną do niego strzelać z najnowszych modeli telefonów, to może mu się wszystkiego odechcieć.
W Bełchatowie jakoś mu się podobało... :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Skrzypek »

lipton pisze:
Skrzypek pisze:Nie podoba mi się ta retoryka, ale tak. Atan też będzie miał tam ciężko. Ja jak małe, skośnookie, rozwrzeszczane Japonki zaczną do niego strzelać z najnowszych modeli telefonów, to może mu się wszystkiego odechcieć.
W Bełchatowie jakoś mu się podobało... :D
Sorry, ale 60 tysięczny Bełchatów to nie np. 13 milionowe Tokio. W Japonii fanki potrafią ganiać swojego idola przez cały dzień.
Brasil

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Brasil »

Skrzypek pisze:Ale poczekajmy, być może to jest zwykła reklama agencji VF. Puścili plotę, żeby zrobiło się głośno i teraz czekają na lukratywne oferty. Słyszałem już raz nawet o Lube...
Przed tym, jak podano tą informację na WOV, to już Lorenzo Dallari pisał o Atanasijeviciu i Japonii. Tzn. raczej coś jest na rzeczy.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Skrzypek »

Brasil pisze:Przed tym, jak podano tą informację na WOV, to już Lorenzo Dallari pisał o Atanasijeviciu i Japonii. Tzn. raczej coś jest na rzeczy.
Wiem, czytałem. Jednak takie plotki krążą od dłuższego czasu. Pierwsze kontakty pomiędzy agencją Serba, a jakimiś Japończykami miały miejsce podczas kwalifikacji do MŚ.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: lipton »

Skrzypek pisze:
lipton pisze:
Skrzypek pisze:Nie podoba mi się ta retoryka, ale tak. Atan też będzie miał tam ciężko. Ja jak małe, skośnookie, rozwrzeszczane Japonki zaczną do niego strzelać z najnowszych modeli telefonów, to może mu się wszystkiego odechcieć.
W Bełchatowie jakoś mu się podobało... :D
Sorry, ale 60 tysięczny Bełchatów to nie np. 13 milionowe Tokio. W Japonii fanki potrafią ganiać swojego idola przez cały dzień.
Podobno w Bełchatowie nawet potrafią iść za nim do mieszkania zapukać i poprosić o autograf :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Noworoczny »

sb.slav pisze: A Atan to przepraszam, kto? Nie biały?
Kolega przecież wie, o co chodzi, bo na siatkówce się zna, lecz Kolega się droczy. Ok, wytłumaczę dokładniej. Żółci są niscy, sporo niżsi od Białych. Toteż białym jest łatwiej zdobywać punkty, bo przeskakują Żółtych. Dlatego też Biali, zwłaszcza na czwórce, dostają bardzo dużo piłek. Muszą dużo skakać i mocno bić, bo Żółci nieźle bronią. Wlazły jest cherlawy, jak na siatkarza. Przez ostatnie lata miał kogo innego od kończenia. Jego wątły organizm mógłby nie podołać takim obciążeniom. Atanasijewić przeciwnie. Rozegrał w krótkiej karierze wiele meczów, które zależały tylko od niego. Również w Skrze. Jest przyzwyczajony do takiej eksploatacji. Tam się nada Messerschmitt, Omrcen. Agamez też by dał radę. Ale Wlazły by miał ciężko. (sorry za przynudzanie)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Oskar »

https://www.youtube.com/watch?v=jRcSypGTVUU

Jak ktoś chce sobie AGAMECU pooglądać to polecam :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Kamil92 »

No to sobie pooglądałem Agameza.. Paskudnie to wyglądało :/
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Oskar »

Właśnie miałem pisać. Słabo dla widowiska.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Kamil92 »

Chociaż trzeba przyznać, że nawet bez niego mecz jest dosyć ciekawy :)

Kto to jest ten brązowoskóry przyjmujący z numerem 16 w drużynie "białej" ? :D
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Oskar »

Wybacz, nie zaglądałem tutaj.

http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=119643

To ten pan. Dzisiaj niewyobrażalnie słabo. Cała ta koreańska siatkówka mocno wymagająca dla widza :D

No i zwycięstwo gości 3:0 bez Agameza jest co najmniej... zaskakujące ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Kamil92 »

Szczerze mówiąc, pierwszy raz oglądałem mecz ligi koreańskiej i trzeba przyznać, że jest strasznie specyficzna. W tej przegranej drużynie chyba z 80% piłek szło do tego Leyvy, grali jakąś dziwna taktyką w niektórych ustawieniach, to on będąc w drugiej linii atakował z lewego skrzydła, a drugi przyjmujący wycofywał się do obrony. Ciekawie to wyglądało :D
Szkoda Agameza, bo zawsze lubiłem patrzeć na jego grę, ale jego drużyna i bez niego grała dobrze i wygrała :D
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Oskar pisze:https://www.youtube.com/watch?v=jRcSypGTVUU

Jak ktoś chce sobie AGAMECU pooglądać to polecam :D
co jest na tym filmie, bo teraz wyskoczyło, że jest prywatny i nie można go obejrzeć.
:))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”