Turcja 2014/2015

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze:Widać i to wystarcza. A w Trento go brakuje i od razu gorzej.
W Trento to brakuje dobrego atakującego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Please, nie baw się w Realistę.
Co to w ogóle za text? Co to ma wspólnego z tym gościem? Napisz o co Ci chodzi, albo się wyłączam.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Przepraszam, jeśli uraziłem, bo pojechałem z grubej rury, ale logika pod tezę podobna. Stojczew wygrał wszystko w klubowej siatkówce przed Juantoreną.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

I Bagnoli też.
Kazik był nieco młodszy i więcej mógł. Teraz to jednak Kosmita jest o wiele ważniejszą postacią. Przypominam, że rozmowa zaczęła się wcześniej. Jednym moim argumentem była repra, gdzie Stojczewowi nie poszło.
A teraz sytuacja wręcz potwierdza moją tezę. Kto ma Kosmitę ten ma kwan. Nie ten, co ma Stojczewa. I wystarczy Bernardi (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze: A teraz sytuacja wręcz potwierdza moją tezę. Kto ma Kosmitę ten ma kwan. Nie ten, co ma Stojczewa. I wystarczy Bernardi (-:
A co takiego wygrał Juantorena bez Stojczewa, że wysnuwasz taki wniosek?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Jeszcze nic. Ale lepiej im idzie, niż Trento (-: Liczę na to, że spór rozstrzygnie się w bezpośrednim pojedynku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Edyta »

A po co na siłę wskazywać jednego ojca sukcesu? Jeszcze w takiej dyscyplinie jak siatkówka. Trento w tamtych czasach było maszynką niemal perfekcyjną, Osmany tam być musiał, ale sam nic by nie wygrał. Na razie w Turcji dają radę, ale Trento jeszcze wygrywało LM jak chciało (raz nawet bez Juantoreny :) ).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Oczywiście nie możemy porównywać Trento sprzed lat do Halkbanku. A to ze względu na limity i klasę graczy rodzimych. Widać to było w ub. roku, gdy w meczach tureckiej drużyny Turcy nie dotykali prawie piłki (no, może poza libero w przyjęciu). Nie zanosi się, że Halkbank dzięki Torenie osiągnie takie sukcesy, jak Trento i nie mam zamiaru nikomu tego wmawiać. Ale wg mnie Trento o wiele więcej straciło w stos*unku do sezonu sprzed 2 lat na stracie Toreny, niż Halkbank na stracie Stojczewa (i Kazika i Oliveiry). Rację ma jednak Edzia - siatkówka to nie lekkoatletyka i nie da się takich tez udowodnić. Pozostaję jednak przy swoim zdaniu. Nikt na świecie (nawet Buźka) nie ma tak groźnej zagrywki, jak on. Nikt przy tym nie daje takiego stabilnego przyjęcia i takiego skutecznego ataku. Nie ma takiego drugiego zawodnika na świecie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

Noworoczny pisze:nawet Buźka
Kto taki? Człowieku zacznij pisać po ludzku, bo nie da się tego czytać. Może ja też się dołączę i będę nazywał przykładowo Ghafoura Gargamelem, Wlazłego Tabalugą, a Werblińską Smerfetką. Będzie śmiesznie, ale nie wiem czy taka dyskusja będzie miała sens. Dziwię się, że moderatorzy nie reagują.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

No Człowieku przecież Muser zwany Dimą (był przymierzany do roli Buźki w nowym odcinku Bonda). Pamiętasz Człowieku Buźkę z serii z Moorem?
Czy inni nie używają ksywek zawodników? Obowiązuje na forum imię i nazwisko? Wycziluj Man (-;
Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: fwasilcz »

Noworoczny pisze:No Człowieku przecież Muser zwany Dimą (był przymierzany do roli Buźki w nowym odcinku Bonda). Pamiętasz Człowieku Buźkę z serii z Moorem?
Czy inni nie używają ksywek zawodników? Obowiązuje na forum imię i nazwisko? Wycziluj Man (-;
Kolega Murlio0 ma sporo racji. Czasem piszesz coś do rzeczy nawet, ale się nie da czytać, bo nie wiadomo o kim, każdy ma jakieś przezwisko (wcale nie oczywiste i popularne). Chyba mimo wszystko w forum chodzi o to, żeby napisać coś, co inni przeczytają, bo jak nie to to się nazywa grafomaństwo. I, jeśli się oczywiście da takie coś wziąć bez urazy, to bez urazy :) Tak tylko, żebyś wiedział co inni sądzą.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:I Bagnoli też.
Kazik był nieco młodszy i więcej mógł. Teraz to jednak Kosmita jest o wiele ważniejszą postacią. Przypominam, że rozmowa zaczęła się wcześniej. Jednym moim argumentem była repra, gdzie Stojczewowi nie poszło.
A teraz sytuacja wręcz potwierdza moją tezę. Kto ma Kosmitę ten ma kwan. Nie ten, co ma Stojczewa. I wystarczy Bernardi (-:
Dodaj ''taka jest siła kubańskiej siatkówki'' i mniej więcej wszystko będzie się zgadzać.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Taka jest siła kubańskiej siatkówki.
[Edyta] W ostatnim meczu ligi mistrzów. Zagrywka: Juan Torena 28 zagrywek, 1 (słownie JEDEN) błąd - przypominam, zagrywka z wyskoku.
Następny w drużynie: Esko 19 zagrywek.
Najlepszy u wrogów: Koneczny. 15 zagrywek 3 błędy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Nikt na świecie (nawet Buźka) nie ma tak groźnej zagrywki, jak on. Nikt przy tym nie daje takiego stabilnego przyjęcia i takiego skutecznego ataku. Nie ma takiego drugiego zawodnika na świecie.
Anderson > Juantorena.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

A teraz ja napiszę: Nie zachowuj się jak Realista. Powinieneś dodać jeszcze "taka jest siła amerykańskiej siatkówki". A Ty zastanów się, czy na tym powinna polegać rozmowa na forum.

Co zaś do samego Biszkopta to byś może w lidze rosyjskiej jakoś tam mu szło, natomiast nasi reprezentanci potrafili go b. ładnie neutralizować zagrywką i blokiem i wielkiej krzywdy Polsce on nie robił.

(Torena oczywiście też, bo od 2006 przeciw Polsce nie występował).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Co zaś do samego Biszkopta to byś może w lidze rosyjskiej jakoś tam mu szło, natomiast nasi reprezentanci potrafili go b. ładnie neutralizować zagrywką i blokiem i wielkiej krzywdy Polsce on nie robił.
Anderson 2014 to dużo lepszy zawodnik. ''Jakoś tam mu szło'' - ciężko mi na szybko przypomnieć sobie podobne one man show na przyjęciu. Sam byłem bardzo krytyczny wobec niego, ale to co zrobił z nim Alekno to niesamowite.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Jak napisała Edzia, siata to nie lekka i każdemu wolno mieć swoje zdanie, jeśli chodzi o klasę zawodników. Również Tobie. Oczywiście za Biszkoptem przemawia to, że Torena nie gra w kadrze. Jednak na boiskach ligowopucharowych wciąż jeszcze Janek jest zawodnikiem wyższej klasy. To się jednak może wkrótce zmienić, jeśli Ciastek powróci do sportu. Dla niego nadchodzi najlepszy wiek siatkarski. Na chwilę obecną porównanie nie ma sensu, bo Mati chwilowo (?) nie jest siatkarzem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Oczywiście za Biszkoptem przemawia to, że Torena nie gra w kadrze.
Ja to myślę, ba, jestem przekonany, że jest trochę na odwrót - Juantorena może tak błyszczeć, bo jego wszyscy przeciwnicy niszczą sobie zdrowie na kadrze. Juantorena mając normalne wakacje, i tak regularnie ma przeciążeniowe kontuzje praktycznie co sezon, bo po prostu jest graczem takiej budowy fizycznej. Proponuję popatrzeć na to, ilu skrzydłowych którzy w ostatnich latach byli najbardziej obciążonymi skrzydłowymi, ma teraz problem z dojściem do topowej formy, zdrowiem, i tak dalej. Kurek, Michajłow, Conte, Savani, Łasko, Murilo... Nie przez przypadek lepiej trzymają się ci urodzeni w latach 70-tych, ale to inna kwestia.

Tak siatkarsko, to Juantorena lepiej serwuje i przyjmuje, Anderson lepiej broni, blokuje i jest lepszym atakującym, aniżeli by był Kubańczyk. Ale, patrz wyżej, wolę Andersona, bo uważam, że Juantorena nie byłby tak efektywny w jego roli, przy czym nawet przyjmując kryterium klubowej siatkówki, naprawdę nie da się grać lepiej jak Matt w finałach Superligi. Myślałem dziesięć minut i nie potrafię sobie przypomnieć analogicznego przypadku drużyny w tak mocnej lidze, z tak mocnymi rywalami, tak uzależnionej od jednego przyjmującego, która zdobyła tytuł dlatego, że np. w pierwszym meczu Anderson zdobył ~40 punktów na 60% skuteczności ataku. Najlepszy gracz zdecydowanie najlepszej ligi świata w tamtym sezonie.

Anderson wróci na kadrze przecież.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Ja to myślę, ba, jestem przekonany, że jest trochę na odwrót - Juantorena może tak błyszczeć, bo jego wszyscy przeciwnicy niszczą sobie zdrowie na kadrze. Juantorena mając normalne wakacje,


Zupełnie nie rozumiem, czemu "na odwrót", bo ja właśnie to miałem na umyśle.
StanLee pisze:Anderson wróci na kadrze przecież.
A tego, to akurat nie wiadomo. Deprecha to ciężka choroba. A nawet, jak wróci, to nie wiadomo, na jaki poziom się wzniesie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Wiadomo.
Edyta

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Edyta »

Jak tak czytałam doniesienia o Andersonie w zagranicznych mediach to wyszło mi, że wcale nie chodzi o klasyczną depresję znaną u nas jako jednostka chorobowa. Chodzi raczej o "zmęczenie materiału", przygnębienie spowodowane oddaleniem od rodziny i zły nastrój. To nie to samo co depresja i być może Andersonowi zwyczajnie to przejdzie, kiedy trochę odpocznie psychicznie w gronie rodziny.

A co do porównania to osobiście wyżej cenię Osmanego w ataku, ale takie oceny są w zasadzie nie do uzasadnienia.

A, i gdzieś przeczytałam, że w styczniu Matt wznawia treningi.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Tak. Poza tym on od początku mówił, że wróci na kadrę.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Anderson pasowałby do Serie A lub tureckiej ekstraklasy. Z dala od petrodolarów Rosjan. Chyba, że Poland ale to marzenia i pewnie finanse nie te.
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Skąd założenie, że nie pasuje do Rosji? Tak jakby jego problemy wynikały z tego, że grał w Superlidze.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Tak. Poza tym on od początku mówił, że wróci na kadrę.
A Tusk, że obniży podatki. Może wróci, może nie wróci. Może jest prawdopodobne, że wróci. Ale nie "wiadomo".
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

...po prostu się pomyliłeś...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

StanLee pisze:Skąd założenie, że nie pasuje do Rosji? Tak jakby jego problemy wynikały z tego, że grał w Superlidze.
Nie pasuje bo nie pasuje, uciekł, zrezygnował bo mu było źle. Myślę, że do poziomu rozgrywek oczywiście jak najbardziej się nadaje. Gdyby SuperLiga była w Turcji lub Włoszech nie byłoby pewnie tej decyzji.
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Weź poczytaj dlaczego Anderson przerwał karierę, co mówił o Kazaniu, i tak dalej, bo naprawdę.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Mówimy o wypowiedziach dla prasy?
Tak, czytałem trochę tego.
"Nie mamy zamiaru ubiegać się o final four w tym roku".
"Wenezuala to silny przeciwnik. W dzisiejszej siatkówce nie ma już chłopców do bicia".
"Chciałbym do końca kariery grać w Skrze. To najlepszy zespół na świecie a Nawrocki jest znakomitym trenerem."
"Poproszono mnie, bym przewiózł tylko tę reklamówkę pociągiem".
Co innego, jakbyś podsłuchał, co Matt mówił matce, albo chłopakowi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turcja 2014/2015

Post autor: StanLee »

Zaczynasz balansować na granicy absurdu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”