Liga Mistrzów 2018/2019

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: leeon »

Statystycznie wczorajszy mecz wcale Skrze źle nie wyszedł. Z drugiej strony rozgrywający nie pamięta już chyba co to znaczy perfekcyjna odbiór.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

Zaksa do awansu potrzebuje zwycięstwa za 3 pkt? Jak dokładnie wygląda ich sytuacja?
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

J-F CHAMPOLLION pisze:Zaksa do awansu potrzebuje zwycięstwa za 3 pkt? Jak dokładnie wygląda ich sytuacja?
Niekoniecznie, nawet przegrana 3:1 może dać im awans przy porażce Skry i Maaseik lub Dinamo Moskwa co jest możliwe. Tego 3:1 potrzebują by być wyżej niż Modena a jeśli inne sety nie przegrała wysoko to tak będzie przy porażce 3:1 bo mają lepszy bilans. Zwycięstwo za 3 da im awans na 100procent, ale mają szansę by wyjść z grupy nawet z porażka za 0.Wszystko matematyka natomiast jedno jest pewne, będzie ciekawie.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

kamil1999 pisze:
J-F CHAMPOLLION pisze:Zaksa do awansu potrzebuje zwycięstwa za 3 pkt? Jak dokładnie wygląda ich sytuacja?
Niekoniecznie, nawet przegrana 3:1 może dać im awans przy porażce Skry i Maaseik lub Dinamo Moskwa co jest możliwe. Tego 3:1 potrzebują by być wyżej niż Modena a jeśli inne sety nie przegrała wysoko to tak będzie przy porażce 3:1 bo mają lepszy bilans. Zwycięstwo za 3 da im awans na 100procent, ale mają szansę by wyjść z grupy nawet z porażka za 0.Wszystko matematyka natomiast jedno jest pewne, będzie ciekawie.
Nie no, nie oszukujmy się. Chaumont ogra Ljubljanę, Moskwa też poradzi sobie z Tours. Skra z Ebadipourem też powinna ograć.
Tak myślę, czy Lube w ogóle zepnie się na ten mecz. Bo po co ? Pierwsze miejsce zapewnione. Grają o nic, a sezon długi. Do tego Fefe bardzo mile wspomina pobyt w Kędzierzynie. Ostatnio na twiterze pozdrawiał i gratulował ZAKSie zdobycia PP. Kto wie czy Lube zamierza wyjść Sokołowem, Lealem, Juantoreną, Simonem, Bruno Rezende w pierwszym składzie. Jeżeli wyjdą tym składem to z 3 drużyny mogą z nimi powalczyć i wśród nich ZAKSy na pewno nie ma. Ale znowu druga szóstka jak to we Włoszech jest bardzo mizerna. Przeciwko rezerwom Lube to ZAKSa byłaby faworytem. Może być ciekawie
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

@up
Dinamo po wyrównanym meczu(chodzi o wyniki setów) z Tours u siebie nie jest faworytem bo teraz gra na wyjeździe, nie jest w jakiejś mega formie choć ostatnio już trochę lepiej a Tours ma wcale nie gorszych siatkarzy w swoich szeregach. Na Chamount się nie patrz bo to nie oni rywalizują z Zaksa, wyjście z grupy mają praktycznie pewne. A Skre w tym sezonie absolutnie stać na porażkę z drużyną gdzie gra Grankin, White, Tuia, Le Goff czy N. Rossard. To mi właśnie zwycięstwo Trefla na wyjeździe w Belgii wydawało by mi się największą niespodzianką, ale to też możliwe tak czy inaczej Zaksa jednak musi wziąść sprawy w swoje ręce. Cóż faktycznie Cucine mogło by wystawić rezerwy, ale to mogło by postawić ich w złym świetle. Chociaż może tu być coś takiego jak na MŚ przeciwko Serbii gdzie Serbom zbytnio już nie zależało, nie grali na 100% i mimo podstawowego składu, przegrali z nami.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

Grankin grał w LM w barwach Dynamo, więc nie jest uprawniony do gry w tych rozgrywkach w zespole z Berlina. Prawdopodobne wydaje mi się wyjście pierwszym składem na 1 seta, szybkie zbicie do 18 ku uciesze kibiców, a potem to już testowanie rezerwowych. Nie jest to liga włoska i prestiżowy mecz z odwiecznym rywalem, tylko nic nie znaczace spotkanie w LM. Patrząc oczywiscie ze strony Lube
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: SerCos »

Aż czuć ducha fair play i widać, że rozgrywki rosną w siłę, gdy się czyta o odpuszczaniu, wpuszczaniu rezerwowych i kalkulowaniu kto ile punktów potrzebuje. Aż chce się włączyć telewizor czy wybrać na mecz i oglądać kabaret, szkoda tylko, że aktorzy marni.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

SerCos pisze:Aż czuć ducha fair play i widać, że rozgrywki rosną w siłę, gdy się czyta o odpuszczaniu, wpuszczaniu rezerwowych i kalkulowaniu kto ile punktów potrzebuje. Aż chce się włączyć telewizor czy wybrać na mecz i oglądać kabaret, szkoda tylko, że aktorzy marni.
Kto mówi o odpuszczaniu ? Po prostu zagrają w innym składzie, a walczyć będą o pełną pulę. Liga włoska jest o tyle specyficzna, że buduje się potężną pierwszą szóstkę + ewentualnie jeden na zmianę na przyjęcie. Pozostali zawodnicy w lepszych klubach praktycznie nigdy nie wchodzą nawet na parkiet. Kiedy jak nie w takich meczu pograć coś sobie mają Sander, Massari, Diamantini, Cantagalli itd Oni praktycznie nie wychodzą z kwadratu. Ten mecz to dla nich jak sparing, więc dlaczego Fefe miałby nie sprawdzić zmienników? Ci zmiennicy zagrają na 120%, bo to pewnie jedyny mecz kiedy mogą zagrać coś w większym wymiarze czasu.
Podobna sytuacja ma miejsce w play offach i to od lat. Dany zespół wygrywa pierwszy mecz za 3 pkt, więc gdy w rewanżu zdobywają 2 sety, które dają im automatyczny awans. W tym momencie na boisko wchodzą zmiennicy, bo dalszy przebieg gry jest nieistotny. Sezon długi, ławka krótka, a o kontuzje nie trudno ;)
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Już to widzę, jak De Gorgi wypuszcza pełne rezerwy :]

Jedyne rezerwy jakie są mogą wyjść to drugi rozgrywający i Stanković za Simona. W poprzednim meczu z Modeną też mogli na spokojnie wyjść rezerwami a grały największe gwiazdy. Polecam przestać się łudzić.

Nie rozumiem też tego emocjonowania się, czy do PO wyjdzie Skra czy Zaksa, skoro obie są bez szans na końcowy sukces i zapewne wylecą już w ćwierćfinale. O ile którakolwiek tam awansuje. Jeśli chce się coś ugrać w Lidze Mistrzów, to trzeba zajmować 1. miejsce w grupie.
PoteznyMaxim
Posty: 118
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: PoteznyMaxim »

pawcio006 pisze:Już to widzę, jak De Gorgi wypuszcza pełne rezerwy :]

Jedyne rezerwy jakie są mogą wyjść to drugi rozgrywający i Stanković za Simona. W poprzednim meczu z Modeną też mogli na spokojnie wyjść rezerwami a grały największe gwiazdy. Polecam przestać się łudzić.

Nie rozumiem też tego emocjonowania się, czy do PO wyjdzie Skra czy Zaksa, skoro obie są bez szans na końcowy sukces i zapewne wylecą już w ćwierćfinale. O ile którakolwiek tam awansuje. Jeśli chce się coś ugrać w Lidze Mistrzów, to trzeba zajmować 1. miejsce w grupie.
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie jestem kibicem Zaksy i również nie chcę mi się wierzyć w rezerwy Lube ale...

przypomnijmy jak wygląda tabela : Lube pierwsze miejsce i bez szans na zmianę pozycji, nawet porażka 0-3 nie sprawi by spadli na drugą pozycje.

Teraz załóżmy czysto teoretycznie, że podczas meczu Sokołov albo Juantorena zrywają więzadła i kończy się dla nich sezon. Chciałbym przeczytać co kibice po tym meczu mieliby do powiedzenia na temat trenera DeGiorgiego wiedząc, że drużyna praktycznie traci szanse na mistrzostwo po kontuzji zawodnika w meczu o nic. Ja wiem, że to sport bla bla bla i trzeba szanować kibiców ale w tak napiętym kalendarzu to jednak zdrowie powinno być absolutnie na pierwszym miejscu.

Druga sprawa to chemia w drużynie. Jak to kiedyś powiedział wybitny trener del Bosque - 'zdrowa szatnia znaczy więcej niż sto odpraw taktycznych.' i teraz pytanie kiedy dać zagrać tym rezerwowym jak nie w dzisiejszym pojedynku ?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pewniak »

PoteznyMaxim pisze:Teraz załóżmy czysto teoretycznie, że podczas meczu Sokołov albo Juantorena zrywają więzadła i kończy się dla nich sezon. Chciałbym przeczytać co kibice po tym meczu mieliby do powiedzenia na temat trenera DeGiorgiego wiedząc, że drużyna praktycznie traci szanse na mistrzostwo po kontuzji zawodnika w meczu o nic.
Ten argument wygrywa! :] :] :]

Powiedz im, żeby nie trenowali, bo ryzyko podobne. :D
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
PoteznyMaxim
Posty: 118
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: PoteznyMaxim »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, o 20:19 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: atakuj argumenty, nie interlokutora
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gdyby Lube grało na wyjeździe to wiadomo, że odpuściliby, u siebie może być różnie, ale może Zaksa będzie miała farta.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: compact »

Puszczają jeszcze LM na laoli? Na VPN Opery nie działa mi.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pewniak »

PoteznyMaxim pisze:Skoro nie widzisz różnicy między treningiem pozwalającym przygotować się jak najlepiej do spotkania a nic nie znaczącym spotkaniem to w sumie gratuluję, że udało Ci się napisać ten post i wysłać go bo po tak wąsko myślącej osobie nie spodziewałbym się takich umiejętności.

Tak wiele emotek .. pośmiej się jeszcze w twarz trenerom co w dwumeczach po wygraniu dwóch setów zdjemują zawodników i wpuszczają rezerwy i wytłumacz, że Ty jesteś najmądrzejszym człowiekiem siatkówki i tak robić absolutnie nie można. O zobacz jaki przypadek. Akurat było takie spotkanie rok temu z Lube w roli głównej : https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=31282


ahh, głupi ten trener, trzeba go wysłać do szanownego pana Pewniaka na staż trenerski
Skoro zakładasz czysto teoretycznie zerwanie wiązadeł, to czysto teoretycznie może się to stać również na treningu. Skoro nie widzisz "do czego piłem" to mi się nie chce tak rozwodzić, jak Ty to zrobiłeś :)

I przede wszystkim, wyjmij kijek z tyłka :) Chill.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
PoteznyMaxim
Posty: 118
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: PoteznyMaxim »

pewniak pisze:
PoteznyMaxim pisze:Skoro nie widzisz różnicy między treningiem pozwalającym przygotować się jak najlepiej do spotkania a nic nie znaczącym spotkaniem to w sumie gratuluję, że udało Ci się napisać ten post i wysłać go bo po tak wąsko myślącej osobie nie spodziewałbym się takich umiejętności.

Tak wiele emotek .. pośmiej się jeszcze w twarz trenerom co w dwumeczach po wygraniu dwóch setów zdjemują zawodników i wpuszczają rezerwy i wytłumacz, że Ty jesteś najmądrzejszym człowiekiem siatkówki i tak robić absolutnie nie można. O zobacz jaki przypadek. Akurat było takie spotkanie rok temu z Lube w roli głównej : https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=31282


ahh, głupi ten trener, trzeba go wysłać do szanownego pana Pewniaka na staż trenerski
Skoro zakładasz czysto teoretycznie zerwanie wiązadeł, to czysto teoretycznie może się to stać również na treningu. Skoro nie widzisz "do czego piłem" to mi się nie chce tak rozwodzić, jak Ty to zrobiłeś :)

I przede wszystkim, wyjmij kijek z tyłka :) Chill.
Chodzi mi o to co powiedzą kibice, prezesi, prasa itd czyli szeroko pojęta opinia publiczna gdy zawodnik nabawi się poważnego urazu podczas nieważnego spotkania a treningu. Nie widzisz różnicy? Prościej się nie da wytłumaczyć..
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pewniak »

PoteznyMaxim pisze:Chodzi mi o to co powiedzą kibice, prezesi, prasa itd czyli szeroko pojęta opinia publiczna gdy zawodnik nabawi się poważnego urazu podczas nieważnego spotkania a treningu. Nie widzisz różnicy? Prościej się nie da wytłumaczyć..
A mi chodzi o to, że żaden trener nie patrzy przez pryzmat zerwania wiązadeł i tego co powiedzą media. To jest ryzyko, którego ani nie przewidzisz, ani nie unikniesz. Można dać zawodnikowi odpocząć w meczu o nic, ale po to żeby odpoczął, a nie żeby nie zerwał wiązadeł.
Też jaśniej nie potrafię.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Matakujce
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Matakujce »

Gdzie w internecie można obejrzeć mecz canal+? Może ktoś ma jakiś stream?
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Vaud »

Matakujce pisze:Gdzie w internecie można obejrzeć mecz canal+? Może ktoś ma jakiś stream?
Też chciałem o to prosić ale patrząc na wynik to się zastanawiam czy warto sobie nerwy szargać.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Matakujce pisze:Gdzie w internecie można obejrzeć mecz canal+? Może ktoś ma jakiś stream?
http://live.harleyquinnwidget.com/strea ... 63381.html

Skra bardzo ładnie wyciągnęła końcówkę i ma setową w I secie

27:25 - "to je to" ja powiedział komentator telewizji słoweńskiej przy zagrywce Ebadipoura, która pozwoliła Skrze wyrównać w końcówce, a potem dała szansę rozstrzygnąć tę partię na przewagi.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Aranger »

http://emb.aliez.me/player/live.php?id=82176 - polski komentarz

Duet Orczyk-Teppan srogo pokarał rywala w końcówce. ;)

Siatkarski potwór z Estonii!
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, o 18:50 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:http://emb.aliez.me/player/live.php?id=82176 - polski komentarz

Duet Orczyk-Teppan srogo pokarał rywala w końcówce. ;)
Statystyki I partii https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... 863&setN=1

Warto odnotować powrót Szalpuka na boisko po długiej przerwie- co prawda wszedł tylko na podwyższenie bloku, ale to zawsze cieszy.

A co się stało Kochanowskiemu, że na pozycji zastępuje go dziś z konieczności Ebadipour? :o

Nie powiem z punktu widzenia rozwiązań taktycznych ciekawie wygląda gra Skry z tylko jednym środkowym :D
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Vaud »

A ja myślałem, że nie umiem do czterech ( skrzydłowych ) policzyć...
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
Craftek
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2016, o 18:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Craftek »

Teppan dzisiaj kolejny mecz bardzo pewny.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

Jak się ten Teppan rozegrał... 70% w ataku, teraz bombarduje zagrywką.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Gerrard »

Teppan zwierz. Mega skoncentrowany i naładowany. Zupełna odwrotność siatkarza z początku sezonu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Craftek pisze:Teppan dzisiaj kolejny mecz bardzo pewny.
I jeszcze z krótkiej atakuje. Ja cię nie mogę - człowiek orkiestra :]
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Vaud »

22:21 dla Skry. Pięciu skrzydłowych jednocześnie na bioisku.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wiem, że stawialiście tezę, że Teppan psychicznie lepiej się odnajduje w swojej roli, a ja mogę powtórzyć, że Skra fajnie wygląda fizycznie i Estończyk od razu zaczął grać dużo lepiej, i tu szukałbym głównej zmiany. Co nie znaczy, że kwestia psychiki nie ma znaczenia, ale w pierwszej części sezonu nawet na zagrywce pokazywał może 50% tego, co teraz...
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: VolleyFan10 »

Łomacz w końcu dociąga piłkę do antenki Teppanowi i są tego efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”