Liga mistrzów 2009-2010

Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Rysio z Klanu »

Idąc tym tokiem rozumowania Dynamo Moskwa stało się "duże" od wczoraj, bo po raz pierwszy bez niczyjej pomocy zdobyło medal Ligi Mistrzów?
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: tomasol »

Rysio z Klanu pisze:Idąc tym tokiem rozumowania Dynamo Moskwa stało się "duże" od wczoraj, bo po raz pierwszy bez niczyjej pomocy zdobyło medal Ligi Mistrzów?
Właśnie tak to wygląda i tak wyglądać powinno to w przypadku Skry. A tak w ogóle Dynamo już raz grało w FF wywalczając awans na boisku w 2006 r.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2010, o 12:14 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: kalosz »

Pele pisze: Po co im Novotny ktróry w ZAKSIE miał znakomity sezon??
A pamiętasz co robił Novotny w tamtym sezonie z ZAKSĄ Skrze?
Skra kontraktując Novotnego nie zwiększała siły swojego zespołu, a osłabiła inny.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Chal »

Rysio z Klanu pisze:Odwracając kota ogonem: wszystkie największe sukcesy AZS Olsztyn też były w innej dyscyplinie sportu? W końcu grało się bez LIBERO.

W takim w inny, prymitywny sposób: Zenit odpadł z Olimpiakosem, który ze Skrą jeszcze nigdy nie wygrał. Lepiej?
Tyle że kiedy AZS odnosił sukcesy, to takie właśnie przepisy obowiązywały na całym świecie, a zespoły budowało się po to, aby prezentowały się jak najlepiej, grając w takim właśnie systemie. Nie wierzę, żeby którykolwiek zespół budowano pod "złotą regułę", dlatego też ten turniej nie oddaje zbytnio poziomu danego klubu.

Skra zdaje się nie wygrała nigdy z Friedrichshafen (a okazji miała więcej niż Olympiakos), które przegrało z Hypo Tirolem, który z kolei okazał się słabszy od Bledu. Coś z tego wynika? Co więcej Fryderyki przegrały też z Jastrzębiem. W takim razie rozumiem, że to Ptoki są faworytem finału? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

Rysio z Klanu pisze: Pytanie z ilu zespołów może składać się czołówka Europy? Dla mnie z ok. 8-9 drużyn
Pytanie tylko jakie właściwie stosować kryteria. Jeśli to co ugrały w ostatnich latach w LM to Skry tam nie widzę. Bo niby na jakiej podstawie (co już parę osób powyżej udowodniło). A jeśli brać pod uwagę tylko i wyłącznie poziom sportowy prezentowany przez zespoły to... tym bardziej jej nie widzę. Same tylko czołowe zespoły ligi włoskiej to co najmniej połowa tej liczby, tylko niestety w Lidze Mistrzów wszystkie prezentować się nie mogą. Oglądając Serie A i widząc poziom zespołów mogę się założyć, że na dziś w meczach o stawkę Skra przegrałaby nie tylko z Trento, ale i z Cuneo, Maceratą, Sisley'em a może i z Modeną.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Rysio z Klanu »

No to skoro Dynamo Moskwa do przedwczoraj nie należało do europejskiej czołówki, to potrafię zrozumieć dlaczego Skry podług Was tam nie ma. Pytanie tylko czy europejska czołówka to zespoły, który kiedyś coś osiągnęły, czy raczej takie, które regularnie biją się z najlepszymi o najwyższe lokaty.
Jastrzębie w tym roku też nie wyszło z grupy. Skrę wyróżnia to, że w najważniejszych rozgrywkach gra co roku. W Europie wszyscy przyzwyczaili się, że Polskę reprezentować będzie Skra i ktoś jeszcze. A to sprawie, że Skra w Europie stoi wyżej niż pozostałe polskie kluby. Dlaczego nikt nie pamięta, że to właśnie Skra odzyskała drugiej miejsce dla Polski w LM? A
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Ted »

Myślę, że grupa Skry, a grupa Jastrzębskiego, to z całym szacunkiem dla siatkarzy z Bełchatowa, dwa różne światy.
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

Z Modeną i Sisleyem z tą grą jaką prezentowała Skra w weekend to oczywiście by przegrała, ale będąc w przyzwoitej dyspozycji by
wygrali - sparingi z tymi drużynami pokazują, że jest mocniejsza. Natomiast Macerata to co pokazywała jeszcze do nie dawna
nie była by przeciwnikiem dla Bełchatowa. Cuneo jest bardzo mocne, szczególnie u siebie niemal nie do pokonania. Myślę, że
to by był bardzo ciekawy mecz. Trentino nie dla Skry, jeśli tegoroczni "zdobywcy" 3 miejsca w LM myślą o pokonaniu zespół
z Trento to koniecznie muszą zdobyć absolutnie lepszego rozgrywającego, libero, trenera i przydał by się bdb przyjmujący.
Dobra forma i są szanse.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Chal »

Rysio z Klanu pisze:Dlaczego nikt nie pamięta, że to właśnie Skra odzyskała drugiej miejsce dla Polski w LM?
Razem z AZS-em Olsztyn oraz AZS-em Częstochowa i Jastrzębiem. Do rankingu liczą się wszystkie puchary.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Rysio z Klanu »

Ted pisze:Myślę, że grupa Skry, a grupa Jastrzębskiego, to z całym szacunkiem dla siatkarzy z Bełchatowa, dwa różne światy.
To prawda, ale ktoś napisał, że tylko Sosnowiec nie wyszedł z grupy LM na przestrzeni ostatnich 6 lat.
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

Jastrzębski na własne życzenie nie wyszedł z grupy, dali 2x d...y w meczu przeciwko PANA. Z drużyną niemiecką mogli wygrać
w pierwszym meczu, Piacenza to w szatni przegrali...
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

PGE pisze:Z Modeną i Sisleyem z tą grą jaką prezentowała Skra w weekend to oczywiście by przegrała, ale będąc w przyzwoitej dyspozycji by
wygrali - sparingi z tymi drużynami pokazują, że jest mocniejsza. Natomiast Macerata to co pokazywała jeszcze do nie dawna
nie była by przeciwnikiem dla Bełchatowa.
Sparingi a gra o stawkę to dwa różne światy, co udowodniła sama Skra dwa dni temu. Swoją drogą jestem bardzo zaskoczona, że tak doświadczeni zawodnicy, wicemistrzowie świata, mistrzowie Europy nie wytrzymali ciśnienia, o czym sami otwarcie mówią (np. Winiarski).
Co do Maceraty to uważam, że jej prawdziwa wartość z tego sezonu ujawniła się w jego końcówce i Skra dziś nie miałaby z nią szans. Sam fakt, że zespół Świdra był równorzędnym partnerem w p-o dla Trento, które zdeklasowało wszystkich w FF. Tylko niezrozumiały do dziś moment dekoncentracji sprawił, że w najbliższą środę nie będzie meczu nr 5 pomiędzy Trento i Lube. Zresztą za Maceratą przemawiają też osiągnięcia w LM - to ona jest zwycięzcą z 2006 a rok temu samodzielnie awansowała do FF.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Chal »

Przy tegorocznych przepisach (FF organizowane przez jednego z uczestników i w efekcie 12, a nie 16 zespołów wychodzących z grup) Skra w ubiegłym roku z podobnej grupy też by nie wyszła.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

Zgoda, Macerata w tej formie by zmiotła Skrę, ale czy by poradziła sobie z tą lekkością gdyby "galaktyczni" byli też w formie ?
Oni mają bdb zawodników będących w wysokiej formie, natomiast zastanów się jakby to Winiarski był w swojej najwyższej formie, Antiga w dobrej formie, Falaska w przyzwoitej, środkowi na swoim poziomie... nie mówiąc o Mariuszu, który by serwował
ponad 120 km na h :)
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Rysio z Klanu »

Edyta pisze:Zresztą za Maceratą przemawiają też osiągnięcia w LM - to ona jest zwycięzcą z 2006 a rok temu samodzielnie awansowała do FF.
W 2006 roku to Maceraty w LM nawet nie było zdaje się
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

PGE pisze:Zgoda, Macerata w tej formie by zmiotła Skrę, ale czy by poradziła sobie z tą lekkością gdyby "galaktyczni" byli też w formie ?
Oni mają bdb zawodników będących w wysokiej formie, natomiast zastanów się jakby to Winiarski był w swojej najwyższej formie, Antiga w dobrej formie, Falaska w przyzwoitej, środkowi na swoim poziomie... nie mówiąc o Mariuszu, który by serwował
ponad 120 km na h :)
Wiesz, powstaje pytanie, dlaczego w najważniejszym momencie sezonu Skra tej formy nie ma? Nie chodzi o to co jest na papierze ale o to co się gra wtedy kiedy trzeba. Potencjałem tak jak dobrymi chęciami siatkarskie piekło wybrukowane :) Patrząc na ten kilkuletni dorobek Skry po prostu nijak nie wychodzi, że można ją bez zastrzeżeń zaliczyć do europejskiej czołówki. No chyba że nie bierzemy pod uwagę kryteriów stricte sportowych tylko nasze myślenie życzeniowe - bo przecież z takim składem nie wypada jej do tej czołówki nie zaliczać i gdyby miała lepszą formę, gdyby turniej był trzy tygodnie wcześniej, trzy tygodnie później, gdyby za mocno nie pompowano balona albo gdyby Kułaga zagrał głośniej lub ciszej, gdyby miała więcej meczów z mocnymi rywalami, gdyby Nawrocki był prawdziwym trenerem itd itp.
Ale tego wszystkiego nie było i naprawdę pora spojrzeć tej przykrej dla niektórych prawdzie w oczy. Skra poza sukcesami plusligowymi i marketingowymi niczego szczególnego jeszcze do swojego dorobku nie dorzuciła i jeśli umieszczać ją w czołówce europejskiej to wg mnie raczej takiej 15-20-drużynowej niż 8-9cio.

Co do Lube to sorry, oczywista pomyłka. W 2006 scudetto i o ile pamiętam puchar CEV, a LM w 2002.
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

Czołówka

Trentino
Cuneo
Macerata
Zenit
Dynamo
Skra


ja widzę Skrę w 1 szóstce.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: madlark »

PGE pisze:Czołówka

Trentino
Cuneo
Macerata
Zenit
Dynamo
Skra


ja widzę Skrę w 1 szóstce.
I nie potrzebnie. Wszystkie dotychczasowe sukcesy Skry na arenie międzynarodowej wiązały się z otrzymanymi(kupionymi) bonusami (typu dzika karta, organizator).
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

To kogo postawisz jeszcze przed Skrą ? Iraklis, który jest obecnie słaby ? Bled ? Paris ?
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: spark »

VfB Friedrichshafen
Panathinaikos Ateny
Ostatnio zmieniony 3 maja 2010, o 14:03 przez spark, łącznie zmieniany 1 raz.
Jastrzebie Zdroj
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Mate »

Fryderyki nie raz i nie dwa wkopały bełchatowskiej Skrze ;) . Do tego Panathinaikos, Olympiacos, Biełgorod. Reszta na poziomie Skry lub poniżej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: madlark »

PGE pisze:To kogo postawisz jeszcze przed Skrą ? Iraklis, który jest obecnie słaby ? Bled ? Paris ?
Team Gumy? Jaki bilans ma Skra z Fryderykami? Coś we Włoszech i Rosji by się znalazło, a może nawet w Turcji.
Niby Pudzian nie został pokonany, lecz także nie wygrał z nikim znaczącym.
Pokaż listę wielkich których pokonała Skra
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: przeemekk90 »

Może drużyn znacząco lepszych od Skry nie ma aż tak wiele, ale takich które reprezentują podobny poziom jest multum, tylko, że nie mają one sukcesów typu 2x 3 miejsce w LM ;) Fakt, Skra będąca w formie potrafi wygrywać z dobrymi zespołami, ale trafiają się jej takie spektakularne porażki, które są dowodem na to, że wielka nie jest i szybko nie będzie.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: madlark »

przeemekk90 pisze:Może drużyn znacząco lepszych od Skry nie ma aż tak wiele, ale takich które reprezentują podobny poziom jest multum, tylko, że nie mają one sukcesów typu 2x 3 miejsce w LM ;) Fakt, Skra będąca w formie potrafi wygrywać z dobrymi zespołami, ale trafiają się jej takie spektakularne porażki, które są dowodem na to, że wielka nie jest i szybko nie będzie.
Mogę się zgodzić, Skra jest lepsza od Bledu (którego pogoniła R).
Nie znam drużyny o której powiedziałbym wybitna, a która nie miała by klasowego sypacza
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: przeemekk90 »

madlark pisze: Mogę się zgodzić, Skra jest lepsza od Bledu (którego pogoniła R).
Nie znam drużyny o której powiedziałbym wybitna, a która nie miała by klasowego sypacza
Prawdę mówiąc, ceniłem Falasce za umiejętności bo te ma na pewno ponad przeciętne, wszechstronny, miewa, a raczej miewał fenomenalne zagrania, ale jego obecna forma jest niewspółmierna do zarabianych pieniędzy i do jego roli jaką pełni. Zdecydowanie z nawiązką wyczerpał swój limit wpadek w Bełchatowie i wróżę zwolnienie bez podziękowania za współpracę. Szkoda, że taki gracz przeplata całą serię słabych meczy, kilkoma dobrymi, zamiast odwrotnie.

A Mariusz Wlazły mówi tak:
Na pewno każdy z nas wewnętrznie wierzył i chciał zagrać tak by zwyciężyć. Nie udało się i został nam taki finał pocieszenia. Cieszymy się ogromnie, że zajęliśmy to trzecie miejsce, to też jest dla nas wielki sukces
...jestem ciekaw czy ktoś kazał mu tak powiedzieć.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

PANA wyżej od Skry ? A kto im w poprzednim sezonie skopał tyłek i to dwa razy ? PANA nic nie pokazało. Na papierze też słabiej
wyglądają. Niemcy są nie tyle świetni, co po prostu teamowi bełchatowskiemu nie pasuje ich styl grania. JW jakoś sobie z nimi
poradził i stał przed szansą wygrania meczu wyjazdowego, zatem wcale nie są jacyś mocarni. Bielgorod w poprzednich latach
na pewno stal na rowni, albo przed Skra, lecz dzisiaj jest za nia.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Logan »

Skra jest w scisłej europejskiej czoiłowce chociazby jako mistrz II ligi w Europie co najwyzej mocniejszy moze byc Mistrz Włoch i zdobywca LM ale Piacenza po tym sezonie sie rozpada. Skra jest tez II druzyna swiata ma wiele gwiazd swiatowej siatkowki jak Wianiarski Wlazły Antiga kilka talentów najwiekszego kalibru jak Kurek i od nowego sezonu Zatorski szkoda tylko ze głupi Zagumny zaparł sie nie chce grac w najlepszej polskiej ekipie wszechczasów.
Ile druzyn W Europie dwukrotnie w ciagu 3 lat było w najlepszej czwórce Europy. Jedynie Trentino było i od niego Skra jest gorsza ale od nikogo wiecej. Dodatkowo skra ma najlepszych kibiców na swiecie tłumnie nawiedzajacych nawet najmniejsze miejscowosci gdzie gra ich klub. Jednym słowem Skra jest siła polskiej siatkówki zarówno pod wzgledem personalnym organizacyjnym jak i kibicowskim niezaleznie do tego co na ten temat uwazaja flustraci kibice innych ekip z Czestochowy Olsztyna czy Jastrzebia.
ewa
Posty: 684
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: ewa »

Logan pisze:Skra jest w scisłej europejskiej czoiłowce chociazby jako mistrz II ligi w Europie co najwyzej mocniejszy moze byc Mistrz Włoch i zdobywca LM ale Piacenza po tym sezonie sie rozpada. Skra jest tez II druzyna swiata ma wiele gwiazd swiatowej siatkowki jak Wianiarski Wlazły Antiga kilka talentów najwiekszego kalibru jak Kurek i od nowego sezonu Zatorski szkoda tylko ze głupi Zagumny zaparł sie nie chce grac w najlepszej polskiej ekipie wszechczasów.
Ile druzyn W Europie dwukrotnie w ciagu 3 lat było w najlepszej czwórce Europy. Jedynie Trentino było i od niego Skra jest gorsza ale od nikogo wiecej. Dodatkowo skra ma najlepszych kibiców na swiecie tłumnie nawiedzajacych nawet najmniejsze miejscowosci gdzie gra ich klub. Jednym słowem Skra jest siła polskiej siatkówki zarówno pod wzgledem personalnym organizacyjnym jak i kibicowskim niezaleznie do tego co na ten temat uwazaja flustraci kibice innych ekip z Czestochowy Olsztyna czy Jastrzebia.
:] :D 8-) :] :] Dawno się tak nie uśmiałam :] Niezły żart
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PGE »

Ogólnie mówi się wiele słów o Skrze, ale zastanówmy się, JW w LM to żenada, ostatnie miejsce w grupie i nie mówcie, "bo to trudna grupa" jeśli żaden z tych teamów nie był w final four. Zresztą te drużyny nic nie pokazały. Rzeszów bdb występ.
Skra "mega zła" a teraz w finale wygra trzy mecze z rzędu.
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: spark »

Ogólnie mówi się wiele słów o Skrze, ale zastanówmy się, JW w LM to żenada,
jezeli wystep Jastrzebia to zenada, to wystep Skry w FF to MEGAzenada...
Jastrzebie Zdroj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”