Liga Mistrzów 2010-2011

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: hugo »

Zalau nie spełnia wymogów co do hali czyli pewnie będą grać w Sali Polivalente w Bukareszcie.
\
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: KadrO »

CSKA Sofia która odpaliła race na hali, a w czasie meczu kilka razy wyłączono światło dostaje znowu dziką kartę? I zespół z Rumunii który najprawdopodobniej w grupie zajmie ostatnie miejsce i tyle będzie z promowania siatkówki. Kpina. :]

Rozumiem że przepustki do Ligi Mistrzów nie dostał np. Rzeszów, ale że nie dostało jej Dynamo to już żart.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: hugo »

Naast vele jaren ervaring bij genoemde bedrijven ben ik in mijn vrije tijd actief als bestuurslid van de Europese Volleybal Bond (CEV) en ben in die functie verantwoordelijk voor de Europacup.)
http://www.rietooms.nl
Sorry, ale jak ktoś spędza tylko swój wolny czas w CEV, to widać po efektach, że to wszystko było robione w wolnym czasie...
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Pele »

Jak więc widać starania naszych klubów o "dziką kartę" spaliły na panewce. Czyli Sovia i Zaksa w pucharze CEV!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Guilder »

Nie tak dawno byliśmy blisko zdobycia Challenge Cup. Nie mam nic przeciwko krokowi naprzód i walce o CEV Cup. :-)

Ciekaw jestem, co wykombinują Jastrzębianie. Przydałoby się wyjście z grupy, zwłaszcza że w Skrze zostaje Nawrocki.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Nagor »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, o 16:53 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 23 regulaminu forum
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: hugo »

Hypo Tirol INNSBRUCK (AUT)
Knack Randstad ROESELARE (BEL)
Noliko MAASEIK (BEL)
TOURS VB (FRA)
AS CANNES (FRA)
VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER)
Generali UNTERHACHING (GER)
Olympiacos PIRAEUS (GRE)
Panathinaikos ATHENS (GRE)
Lannutti CUNEO (ITA)
TRENTINO BetClic (ITA)
Sisley TREVISO (ITA)
PGE Skra BELCHATOW (POL)
JASTRZEBSKI Wegiel (POL)
Zenit KAZAN (RUS)
Lokomotiv BELGOROD (RUS)
Radnicki KRAGUJEVAC (SRB)
ACH Volley BLED (SLO)
CAI TERUEL (ESP)
Fenerbahce ISTANBUL (TUR)

Four wild cards have been attributed to:
CSKA SOFIA (BUL)
Budvanska Rivijera BUDVA (MNE)
Remat ZALAU (ROU)
Dinamo MOSCOW (RUS)


Czy CEV nie może mieć jasno sprecyzowanych zasad tzn. ile zespołów otrzyma dzikie karty?
\
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: wlazly107 »

Zalau i Moskwa jak najbardziej Budva jeszcze też ale Sofi?? to pomyłka co innego jakby drżyna Hiszpańska nawet ale nie oni...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Elgarten »

Ten cały CEV to jedna wielka amatorka. Dzisiaj mamy kolejny tego przykład. Skąd nagle 4 dzikie karty, jak miały być 2? Dziwna ta organizacja jest. Wild Card dla Sofii to dla mnie wielkie nieporozumienie, delikatnie mówiąc.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: PGE »

Być może na spekulacje za wcześnie, jednak na ten czas Bełchatów ma dużą szansę wywalczenia FF. Trentino mimo wszystko
nadal wydaje się być po za zasięgiem i jest zdecydowanym faworytem wygrania LM, dlatego Skra musi uważać, aby nie trafić
na włoską drużynę zbyt wcześnie. Cuneo to bardzo mocny zespół, myślę że Skra jest w stanie wygrać, ale by musiała zagrać
na wysokim poziomie. Kazań jest do pokonania, tym bardziej że najlepsi odchodzą, to samo Dynamo. Bielgoorad nie jest
mocny jak dawniej i odstaje od tych drużyn. Stawiam mistrza Polski na 3 miejscu. Treviso jest do pokonania.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: hugo »

PGE
Być może na spekulacje za wcześnie, jednak na ten czas Bełchatów ma dużą szansę wywalczenia FF.
W pełni się zgadzam - pokazali jak to się robi w 2008 i 2010 roku:)Chociaż krążą pogłoski, że gospodarzem FF będzie Bled.

Elgarten:
Ten cały CEV to jedna wielka amatorka. Dzisiaj mamy kolejny tego przykład. Skąd nagle 4 dzikie karty, jak miały być 2? Dziwna ta organizacja jest. Wild Card dla Sofii to dla mnie wielkie nieporozumienie, delikatnie mówiąc.
Przytaczałem cytat ze strony Riet Ooms, który wiele wyjaśnia w tej kwestii.

PS.Dlaczego mamy aż 3 żeńskie kluby w LM?Przecież poziom ligi żeńskiej nie jest (delikatnie mówiąc) zbyt wysoki.
\
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: kevinpsb »

hugo pisze:Chociaż krążą pogłoski, że gospodarzem FF będzie Bled.
Przy tym scenariuszu, który jest wyżej podany i równomiernym ułożeniu grup względem poziomu możemy mieć takie 12 drużyn po rozgrywkach fazy grupowej:
TOURS VB (FRA)
VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER)
Olympiacos PIRAEUS (GRE)
Panathinaikos ATHENS (GRE)
Lannutti CUNEO (ITA)
TRENTINO BetClic (ITA)
Sisley TREVISO (ITA)
PGE Skra BELCHATOW (POL)
JASTRZEBSKI Wegiel (POL)
Zenit KAZAN (RUS)
Lokomotiv BELGOROD (RUS)
Dinamo MOSCOW (RUS)
a to oznacza niezwykle ciekawą walkę nie tylko o ff ale o najlepszą 6...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: dreamer »

...Four wild cards have been attributed to:
CSKA SOFIA (BUL)
Budvanska Rivijera BUDVA (MNE)
Remat ZALAU (ROU)
Dinamo MOSCOW (RUS)
Pojawily się w niektórych tekstach powyżej wątpliwości, czy CEV dziala zgodnie z przygotowanymi przez siebie przepisami, przyznając cztery, a nie dwie "dzikie karty".
Mogę zapewnić, że wszystko jest jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami CEV.
Przepisy mówią tyle, że zarówno w LM kobiet jak i mężczyzn, po 22 drużyny do rozgrywek kwalifikowane są z poszczególnych federacji siatkarskich na podstawie rankingu CEV. Po dwie drużyny kwalifikuje CEV poprzez przyznanie dzikiej karty.

jednak - jak ktoś czyta dokladnie przepisy CEV, to wie - bywają takie sytuacje, że niektóre kluby, zyskujące prawo do gry w LM na podstawie listy rankingowej CEV (po zdobyciu np. mistrzostwa lub pucharu w swoim kraju), rezygnują z miejsca w LM. Przepisy CEV mówią w takim przypadku wyraźnie, że CEV kwalifikuje wtedy do rozgrywek LM wszystkie drużyny które zyskaly prawo gry w LM na podstawie rankingu, plus dodatkowo przyznaje tyle "dzikich kart" aby liczba uczestników wynosila 24.

Dla jasności - oznacza to, że z drużyn które bezpośrednio na podstawie rankingu CEV wywalczyly sobie prawo do gry w LM, dwie zrezygnowaly z tego prawa. Dlatego CEV przyznawalo aż 4 dzikie karty.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Chal »

Zresztą podobna sytuacja miała chyba miejsce przed rokiem, kiedy wycofali się (o ile mnie pamięć nie myli) Holendrzy i właśnie tę trzecią, "dodatkową" dziką kartę dostało Jastrzębie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
aAccarl7
Posty: 50
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: aAccarl7 »

Czy CEV tworzy rankingi drużyn klubowych? Na ich oficjalnej stronie jest ranking zawodników beach volleya, natomiast rankingu klubów brak. Z chęcią bym taki ranking przewertował i porozstawiał do koszyków drużyny, które w tym sezonie wezmą udział w Lidze Mistrrzów.
Psychika to studnia, źródło wydarzeń...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Przy tym scenariuszu, który jest wyżej podany i równomiernym ułożeniu grup względem poziomu możemy mieć takie 12 drużyn po rozgrywkach fazy grupowej:
TOURS VB (FRA)
VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER)
Olympiacos PIRAEUS (GRE)
Panathinaikos ATHENS (GRE)
Lannutti CUNEO (ITA)
TRENTINO BetClic (ITA)
Sisley TREVISO (ITA)
PGE Skra BELCHATOW (POL)
JASTRZEBSKI Wegiel (POL)
Zenit KAZAN (RUS)
Lokomotiv BELGOROD (RUS)
Dinamo MOSCOW (RUS)...
Ciekawe, że stawiasz tu obok siebie mocne zawsze (sądzę, że w kolejnej edycji LM także) ekipy z Rosji, Wloch, Skrę i Tours z drużynami które w przyszlym sezonie z dużym prawdopodobieństwem mogą przechodzić (miejmy nadzieję, że przejściową) zapaść sportowo-ekonomiczną: Friedrichshafen, Olympiacos, Panathinaikos, a także rozsypany na razie na drobne, Jastrzębski Węgiel. Ja sądzę, że cztery wyboldowane przeze mnie drużyny mogą mieć poważne problemy z fazą grupową.
Jak zwykle natomiast, zwrócilbym uwagę na tych, których Ty calkowicie ignorujesz, czyli przynajmniej jedną z ekip belgijskich - Noliko lub (może nawet bardziej) Roeselare.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
aAccarl7
Posty: 50
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: aAccarl7 »

Skoro nie ma tych rankingów klubowych to zabawmy się może w małe przewidywania. Drużyny biorące udział w tegorocznej lidze mistrzów rozstawiłbym następująco. Kolejność w koszykach zupełnie przypadkowa.

Koszyk I: Olympiacos, Trentino, Zenit, Dynamo, Cuneo, PGE Skra
Koszyk II: Friedrichshafen, Panathinaikos, ACH Volley, Knack, Sisley, Lokomotiv
Koszyk III: Noliko, Jastrzębski, Tours VB, Hypo Tirol, Fenerbachce, CAI Teruel
Koszyk IV: Budvanska, CSKA, Remat Zalau, Generali Unterchahing, Radnicki, AS Cannes
Psychika to studnia, źródło wydarzeń...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: dreamer »

aAccarl7 pisze:...Koszyk I: Olympiacos, Trentino, Zenit, Dynamo, Cuneo, PGE Skra
Koszyk II: Friedrichshafen, Panathinaikos, ACH Volley, Knack, Sisley, Lokomotiv
Koszyk III: Noliko, Jastrzębski, Tours VB, Hypo Tirol, Fenerbachce, CAI Teruel
Koszyk IV: Budvanska, CSKA, Remat Zalau, Generali Unterchahing, Radnicki, AS Cannes
Ciekawe co z takiego rozlosowania mogloby wyniknąć.
Wydaje mi się jednak, że z formalnego punktu widzenia, koszyki drużyn powinny w dużym przybliżeniu odpowiadać rankingowi federacji CEV.
Dlatego np. najlepsza drużyna francuska nie powinna być niżej od najlepszej drużyny belgijskiej i niemieckiej.
Przemyśl to, może jakoś wykombinujemy takie koszyki jak w rzeczywistości zostaną ustalone... ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: KadrO »

aAccarl7 pisze:Skoro nie ma tych rankingów klubowych to zabawmy się może w małe przewidywania. Drużyny biorące udział w tegorocznej lidze mistrzów rozstawiłbym następująco. Kolejność w koszykach zupełnie przypadkowa.

Koszyk I: Olympiacos, Trentino, Zenit, Dynamo, Cuneo, PGE Skra
Koszyk II: Friedrichshafen, Panathinaikos, ACH Volley, Knack, Sisley, Lokomotiv
Koszyk III: Noliko, Jastrzębski, Tours VB, Hypo Tirol, Fenerbachce, CAI Teruel
Koszyk IV: Budvanska, CSKA, Remat Zalau, Generali Unterchahing, Radnicki, AS Cannes
Inaczej.

Koszyk I : Olympiacos (mistrz Grecji), Zenit (mistrz Rosji), Cuneo (mistrz Włoch), Skra (mistrz Polski), Lokomotiv (v-ce mistrz Rosji), Trentino (zwycięzca LM)
Koszyk II : Tours VB (mistrz Francji), Jastrzębski (zdobywca Pucharu Polski), Panathinaikos (zdobywca Pucharu Grecji), Noliko (mistrz Belgii), Sisley (3 drużyna Włoch), Friedrishchafen (mistrz Niemiec)
Koszyk III : AS Cannes (v-ce mistrz Francji), Knack (v-ce mistrz Belgii), CAI Teruel (mistrz Hiszpanii), Fenerbachce (mistrz Turcji), Hypo Tirol (mistrz Austrii), Generali (v-ce mistrz Niemiec)
Koszyk IV : Radnicki (mistrz Chorwacji), ACH Volley Bled (mistrz Słowenii), Dynamo (dzika karta), Budvanska (dzika karta), CSKA (dzika karta), Zalau (dzika karta)

Tak bynajmniej mi wyszło.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: kevinpsb »

1: Skra Bełchatów, Zenit Kazań, Lanutti Cuneo, Olimpiakos Pireus, Tours VB, Noliko Maaseik
2: Jastrzębski Węgiel, Itas Trientino, Panathinaikos Ateny, Lokomotiv Biełgorod, Knack Roeselare, VFB Friedrischafen
3: Cai Teruel, Generali Unterhaching, AS Cannes, Hypo Tirol Innsbruck, Fenerbahce Istanbul, Ach Volley Bled
4: Sisley Treviso, Dynamo Moskwa, CSKA Sofia, Remat Zalau, Budvanska Rivijera Budwa, Radnicki Kragujevac

Tak mi się wydaje... Choć zastanawiam się czy nie zamienić mistrza Hiszpanii z wicemistrzem belgii i mistrza niemiec z wicemitrzem Francji...? Ktoś wie może czy duża była różnica w rankingu pomiędzy 6 a 7 ligą w zeszłym roku?

1. 6 najlepszych krajów w rankingu Cev - to jest chyba kryterium CEV nr 1
2. 2 drugie drużyny z lig które mają 3 zespoły... 2 drużyna z lig polskiej i greckiej kolejno 4 i 3 w rankingu.
4. 4 dzikie karty i 2 najgorsze drużyny z krajów które mają 3 zespoły!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, o 23:20 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 7 razy.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: KChudz »

CEV ma pewne zasady ustalania grup.
Wybieranych jest 6 zespołów rozstawionych. Na ogół będą to 2 zespoły włoskie i 1 rosyjski, reszta zależy od wadz.
Ponadto zespoły z dziką kartą są przydzielane do najsłaszego koszyka (6 zespołów).
Zatem 12 jest okoszykowanych - reszta do dolosowania, z tym, że dwa zespoły z jednego kraju nie mogą być razem w grupie.
rue
Posty: 32
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:48
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: rue »

Nie wiem jak w tym, ale z tego co pamiętam w tamtym sezonie, zasady rozstawiania nie były zbyt skomplikowane. Pierwszy koszyk, po 2 zespoły z trzech - wg rankingu - najsilniejszych lig, czyli wtedy dwa włoskie, dwa rosyjskie, dwa polskie. Kolejne koszyki wg tych samych zasad, 2 greckie, bodajże 2 francuskie itd. W ostatnim koszyku zespoły z dzikimi kartami (np.JW) i trzeci Włoski klub czyli ku zaskoczeniu Itas Trentino, gdyż nie zdobyli ani mistrza ani pucharu kraju. Stad później taka grupa (Dynamo, Itas, Olympiacos). Wg mnie nie były to najszczęśliwsze zasady, jednak wątpie by w tym roku coś się zmieniło.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: kevinpsb »

rue pisze:Nie wiem jak w tym, ale z tego co pamiętam w tamtym sezonie, zasady rozstawiania nie były zbyt skomplikowane. Pierwszy koszyk, po 2 zespoły z trzech - wg rankingu - najsilniejszych lig, czyli wtedy dwa włoskie, dwa rosyjskie, dwa polskie. Kolejne koszyki wg tych samych zasad, 2 greckie, bodajże 2 francuskie itd. W ostatnim koszyku zespoły z dzikimi kartami (np.JW) i trzeci Włoski klub czyli ku zaskoczeniu Itas Trentino, gdyż nie zdobyli ani mistrza ani pucharu kraju. Stad później taka grupa (Dynamo, Itas, Olympiacos). Wg mnie nie były to najszczęśliwsze zasady, jednak wątpie by w tym roku coś się zmieniło.
Na pewno tak nie było jak mówisz...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Mate »

Trentino Betclic, Bre Banca Lannutti Cuneo, Sisley Treviso (Italia), Dinamo Moscow, Zenit Kazan, Lokomotiv Belgorod (Russia), Olimpiacos Piraeus, Panathinaikos Athens (Grecia), PGE Skra Belchatow, Jastrzebski Wegiel S.A. (Polonia), Tours Vb, As Cannes (Francia), Noliko Maaseik, Knack Randstad Roeselare (Belgio), Vfb Friedrichshafen, Generali Untheraching (Germania), CAI Teruel (Spagna), Hypo Tirol Innsbruck (Austria), Budvanska Rivijera Budva (Montenegro), Fenerbahce Istanbul (Turchia), ACH Volley Bled (Slovenia), Radnicki Kragujevac (Serbia), CSKA Sofia (Bulgaria), Remat Zalau (Romania).

17 zespołów, które wezmą udział w LM 2010/2011. Dziwne, że Tomis Constanta nie jest przedstawicielem Rumunii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Chal »

Mate pisze:Dziwne, że Tomis Constanta nie jest przedstawicielem Rumunii.
Dziwne, żeby był, skoro przegrał z Rematem w lidze ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Nagor »

Wstyd, że mamy tyle samo drużyn co Francja, Belgia i Niemcy. Chyba trzeba się postarać o trzecie miejsce w LM, bo na to zasługujemy.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Mate »

Chal pisze:
Mate pisze:Dziwne, że Tomis Constanta nie jest przedstawicielem Rumunii.
Dziwne, żeby był, skoro przegrał z Rematem w lidze ;)
Właśnie o to mi chodzi :) . Jedynie Tomis pamiętam z ligi rumuńskiej, a tu klapa i Tomis nie jest Mistrzem Rumunii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Arff »

Nagor pisze:Wstyd, że mamy tyle samo drużyn co Francja, Belgia i Niemcy. Chyba trzeba się postarać o trzecie miejsce w LM, bo na to zasługujemy.
I tyle samo co Rosja... tyle że Rosjanie w tym roku dostali dziką kartę,a rok temu my... w sumie to zupełnie nie rozumiem dlaczego, tylko pierwsza liga w europie ma 3 miejsca...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Guilder »

Hmmm, 17?

Wstyd, to że Sofia jest w LM. Ani grą, ani postawą kibiców sobie na to nie zasłużyli.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Mate »

Dennis Guilder pisze:Hmmm, 17?

Wstyd, to że Sofia jest w LM. Ani grą, ani postawą kibiców sobie na to nie zasłużyli.
Od razu się czepiać. Humanista jestem :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”