Liga Mistrzów 2011-12

Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: adi_tiger »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, o 18:52 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

A wracając do mojego pierwszego postu w tym temacie to zdaje sie że mamy kolejny klub który zagra w przyszly sezonie w Lidze Mistrzów, mam na myśli Arkas Izmir który ostatnio zdobył Puchar Turcji pokonując w finale uczestnika dwóch z trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów-Fenerbahce. Tylko jeszcze do końca nie wiadomo czy Turcy którzy w przyszłym sezonie pierwszy raz bedą mogli wystawić dwa kluby do LM czy zgłoszą mistrz i zdobywce pucharu tak jak to ma miejsce w wiekszości mocnych lig czy zdecydują sie na mistrza i wicemistrza ( w tym drugim przypadku Arkas też ma duże szanse na gre w LM bo dzięki 2.miejscu w sezonie zasadniczym mają w miare łatwą droge do finału ligi).
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 573
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: dante_azs »

- Na pewno wystąpimy do CEV przyznanie nam "dzikiej karty” na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Myślę, że mamy duże szanse, aby taką kartę otrzymać – kończy wiceprezes Karbarz.
To kompromitująca wypowiedź, bo wiceprezes takiego klubu powinien prywatnymi kanałami dotrzeć do informacji, że Polska w sezonie 2011/2012 otrzyma 3 miejsca w Champions League.
Jeśli ja to wiem, a on nie, to chyba coś nie tak.
Skra, ZAKSA i Resovia (panie wiceprezesie nie ma potrzeby pisać aplikacji o dziką kartę) zagrają w LM. I bardzo dobrze, bo te trzy zespoły gwarantują odpowiednią jakość i szanse na sukcesy w LM.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

dante_azs pisze:
- Na pewno wystąpimy do CEV przyznanie nam "dzikiej karty” na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Myślę, że mamy duże szanse, aby taką kartę otrzymać – kończy wiceprezes Karbarz.
To kompromitująca wypowiedź, bo wiceprezes takiego klubu powinien prywatnymi kanałami dotrzeć do informacji, że Polska w sezonie 2011/2012 otrzyma 3 miejsca w Champions League.
Jeśli ja to wiem, a on nie, to chyba coś nie tak.
Skra, ZAKSA i Resovia (panie wiceprezesie nie ma potrzeby pisać aplikacji o dziką kartę) zagrają w LM. I bardzo dobrze, bo te trzy zespoły gwarantują odpowiednią jakość i szanse na sukcesy w LM.
O tym nie wiedziałem. Skąd posiadasz w ogóle takie informacje? Z tego co pamiętam, w zeszłym roku też bodaj Pietrzyk mówił, że ten kto zajmie 3 miejsce (wtedy Resovia lub ZAKSA) dostanie miejsce w LM, a jednak okazało się że dzika karta nie została przyznana żadnemu z nich.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

dante_azs pisze:
- Na pewno wystąpimy do CEV przyznanie nam "dzikiej karty” na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Myślę, że mamy duże szanse, aby taką kartę otrzymać – kończy wiceprezes Karbarz.
To kompromitująca wypowiedź, bo wiceprezes takiego klubu powinien prywatnymi kanałami dotrzeć do informacji, że Polska w sezonie 2011/2012 otrzyma 3 miejsca w Champions League.
Jeśli ja to wiem, a on nie, to chyba coś nie tak.
Skra, ZAKSA i Resovia (panie wiceprezesie nie ma potrzeby pisać aplikacji o dziką kartę) zagrają w LM. I bardzo dobrze, bo te trzy zespoły gwarantują odpowiednią jakość i szanse na sukcesy w LM.
To zadna kompromitacja bo w sezonie 2011-12 rzeczywiście mamy na chwile obecną prawo wystawić dwa kluby w Lidze Mistrzów a ewentualny trzeci zagra tylko dzięki wielce prawdopodobnej dzikiej karcie. Tylko włoska liga ma prawo z urzędu wystawić trzy kluby do Ligi Mistrzów, reszta federacja ( w tym m.in polska czy rosyjska) mogą mieć trzech swoich przedstawicieli tylko w przypadku przyznania dzikiej karty, nie wiem skąd Twoje sensacyjne wieści że Resovia ma zagwarantowany start w Lidze Mistrzów ale napewno sie są to informacje prawdziwe.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2011

Post autor: Antos »

Uprzejmie prosze o podanie rankingu na nastepny sezon jesli chodzi o ilosc miejsc w europejskich pucharach.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: Guilder »

Antos pisze:Uprzejmie prosze o podanie rankingu na nastepny sezon jesli chodzi o ilosc miejsc w europejskich pucharach.
Ja Ci już teraz powiem, że 3 miejsca Lidze Mistrzów mają tylko Włosi, a bez dzikiej karty zarówno my, jak i Rosjanie, Grecy, Francuzi czy Belgowie mamy rozstaw 2-2-1.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

Przeczytałem takie info:
Olympiakos wycofal sie przez problemy finansowe z LM i tym samym Grecy wystawia tylko jeden zespol.
Czy to prawda? A jeśli tak to, czy w tym roku będzie 5 dzikich kart?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

Ja gdzieś czytałem że z ligi greckiej do wszystkich pucharów zgłosił sie tylko jeden klub (Iraklis Saloniki) a reszta nie była zainteresowana ale nie mam pewności że to pewna informacja. Natomiast w zwolnione miejsce napewno będzie jakiś inny zespół bo taka sytuacja jest co roku gdy np. z ligi hiszpańskiej kobiet która ma dwa miejsca startuje ostatnio góra jeden klub więc można powiedzieć że jeśli sie potwierdzą doniesienia z Grecji to Resovia będzie miała większe szanse zagrać w Lidze Mistrzów a nie "tylko" w Pucharze CEV.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: nicram »

Nie wiecie kiedy przyznawane będą dzikie karty ??? bo coś mi się chyba obiło o uszy że w tym tygodniu ;) Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ???
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
osnazfsb

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: osnazfsb »

Nie wiadomo czy Nowosybirsk wystapi w LM bo maja tam duze aspiracje ale tez notoryczne problemy finansowe i probuja zbudowac skład ekonomiczny w miejsce swoich gwiazd
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

nicram pisze:Nie wiecie kiedy przyznawane będą dzikie karty ??? bo coś mi się chyba obiło o uszy że w tym tygodniu ;) Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ???
W czwartek minął termin zgłaszania przez narodowe federacje drużyn do rozgrywek.
Decyzja będzie najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
osnazfsb

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: osnazfsb »

Bardzo mozliwe ze którys z polskich zespołow dostanie dzika karte bo przemawiaja za tym wyniki Resovii i JW w pucharach duze budzety i aspiracje tych klubów i to ze w zeszłym roku polskie zespoły tej karty nie dostały. No chyba ze konflikt personalny miedzy prezydentem CEV i Przedpełskim jest tak ostry jak mozna o tym poczytac i ten pierwszy w kontekscie wyborów w FIVB bedzie chciał pokazac kto tu rzadzi no ale chyba decyzje sa podejmowane kolegialnie a argumenty przemawiaja za przyznaniem dzikiej karty.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

Po ostatnich rozstrzygnięciach w ligach europejskich znamy już pełną liste klubów które według rankingu CEV wywalczyły prawo startu w Lidze Mistrzów 2011/12, są to:
1.Trentino Volley (WŁO)
2.Cuneo (WŁO)
3.Macerata (WŁO)
4.Zenit Kazań (ROS)
5.Lokomotiw Nowosibirsk (ROS)
6.Olimpiakos Pireus (GRE)
7.Iraklis Saloniki (GRE)
8.Skra Bełchatów (POL)
9.Zaksa Kędzierzyn-Koźle (POL)
10.Tours (FRA)
11.Stade Poitevin (FRA)
12.Noliko Maaseik (BEL)
13.Lennik (BEL)
14.Fenerbahce Stambuł (TUR)
15.Arkas Izmir (TUR)
16.CAI Teruel (HISZ)
17.VFB Friedrichshafen (NIE)
18.Hypo Tirol Innsbruck (AUS)
19.ACH Bled (SŁowe)
20.Partizan Belgrad (SER)
21.Ceske Budejovice (CZE)
22.Rivium Rotterdam (HOL)
23.dzika karta nr.1
24.dzika karta nr.2

Oczywiście nie jest powiedziane że wszystkie z tych klubów które wywalczyły awans do LM w niej zagrają ponieważ taki start to spore koszty i kilka zespołów może sie nie zdecydować ( najwięcej wątpliwości jest zdaje sie przy Nowosobirsku,Olimpiakosie,Lenniku oraz mistrzu Holandii,Serbii i Czech).
Druga sprawa to dzikie karty a mianowicie klubu które najprawdopodobniej beda sie o nie ubiegały, mysle że oprócz naszej Resovii należy wymienić tu kluby które w ostatnich latach grały dosyć reguralnie w LM czyli Dynamo Moskwa,Knack Roeselare czy CSKA Sofia a także trzeba sie liczyć z możliwością że CEV tak jak w poprzednich latach da dziką karte jakiemuś klubowi ze słabszej ligi ( w poprzednich latach dziką karte dostały m.in kluby z Portugalii,Rumunii,Bułgarii czy Czarnogóry).
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: KadrO »

Antonella Hard Core pisze:[ingerencja moderatora]

Druga sprawa to dzikie karty a mianowicie klubu które najprawdopodobniej beda sie o nie ubiegały, mysle że oprócz naszej Resovii należy wymienić tu kluby które w ostatnich latach grały dosyć reguralnie w LM czyli Dynamo Moskwa,Knack Roeselare czy CSKA Sofia a także trzeba sie liczyć z możliwością że CEV tak jak w poprzednich latach da dziką karte jakiemuś klubowi ze słabszej ligi ( w poprzednich latach dziką karte dostały m.in kluby z Portugalii,Rumunii,Bułgarii czy Czarnogóry).
Lub da 4 dzikie karty, jak bodaj w zeszłym roku jeśli się nie mylę. :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, o 10:30 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

To zależy ile drużyn z tych które wywalczyły prawo gry zrezygnuje z Ligi Mistrzów więc z naszego punktu widzenia najlepiej byłoby jakby kilka klubów zrezygnowało bo wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo na dziką karte dla Resovii. Choć osobiście nie przepadam za tymi wszelkiego rodzaju dzikimi kartami i gdyby nie to że nie ma transmisji z Pucharu CEV to wolałbym Resovie w tym pucharze ale jeśli ma grać w tym Pucharze CEV i prawie nikt tych meczów nie zobaczy to lepiej aby dostała dziką karte do LM to wtedy przynajmniej będą pewne transmisje z meczów. No i mielibyśmy naszą "wielką trójke" w Lidze Mistrzów i każdy z tych klubów z całkiem fajnymi perspektywami na dobry wynik, tylko wtedy już w Pucharze CEv i Pucharze Challenge pewnie byśmy mieli ciężko o jakieś spektakularne wyniki w wykonaniu naszych słabszych klubów.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: weary_skier »

Jeśli będą tylko dwie dzikie karty, to stawiam, że dostanie je Knack i Dynamo. Szansa dla Resovii istnieje tylko w większej ilości darmowych przepustek.

Oczywiście to tylko moje przeczucia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

Dzika karta dla Roeselare wydaje sie jednak troche mało prawdopodobna bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić że w Lidze Mistrzów zagrają trzy kluby z Belgii, może Knack ma większe szanse zagrać w miejsce Lennika który do tej pory na takim szczeblu nie grał i nie wiadomo do końca czy sie zdecyduje na start.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Pele »

A może po raz kolejny dika kartę dostanei CSKA Sofia??? Nieźle grali w LM, potem byli w półfinale CEV-u no i maja kibiców!!!
CZeskie Budziejowice chcą grać w LM więc jesli ktoś by się miał wycofać to moe jakiś klub z Belgii moze Nowosybisrs albo Holendrzy??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

Pele pisze:A może po raz kolejny dika kartę dostanei CSKA Sofia??? Nieźle grali w LM, potem byli w półfinale CEV-u no i maja kibiców!!!
CZeskie Budziejowice chcą grać w LM więc jesli ktoś by się miał wycofać to moe jakiś klub z Belgii moze Nowosybisrs albo Holendrzy??
Grecy chyba nie zgłosili dwóch ekip.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Antonella Hard Core »

Na włoskiej stronie siatkarskiej wyczytałem informacje że z ligi greckiej w europejskich pucharach wystartują tylko trzy kluby. W Lidze Mistrzów zagra tylko Iraklis Saloniki ponieważ mistrz Grecji Olimpiakos zrezygnował ze startu w Lidze Mistrzów i zgłosił sie do rozgrywek o Puchar Challenge, całkowicie ze startu w europejskich pucharach zrezygnował natomiast Panathinaikos Ateny który miał prawo gry w Pucharze CEV ( jego miesce w tym pucharze zajmnie Lamia).
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Guilder »

Poulinho pisze:(...)
No właśnie co do europejskich rozgrywek. LM mają na 100% Skra i ZAKSA, o dziką kartę stara się również Resovia. Co jeżeli ją dostanie? Następny polski zespół w kolejności zagrałby w Pucharze CEV? (teoretycznie Politechnika)
Jeśli Resovia dostanie dziką kartę na LM, to Polska traci w pucharach to miejsce, które zajmowała właśnie Sovia. Wówczas mielibyśmy podział taki jak Włosi: 3xLM, 1xCEV, 1xCC (dotychczasowy:2,2,1).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KubaSTM
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 19:34
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KubaSTM »

Poulinho pisze: No właśnie co do europejskich rozgrywek. LM mają na 100% Skra i ZAKSA, o dziką kartę stara się również Resovia. Co jeżeli ją dostanie? Następny polski zespół w kolejności zagrałby w Pucharze CEV? (teoretycznie Politechnika)
Jeżeli Resovia otrzymałaby dziką kartę to wcale nie zmieniało by sytuacji Politechniki. Nie działa to na takiej zasadzie, że awansują oni do pucharu wyższej rangi poprzez 'odpadnięcie' z niego innej drużyny ;)
Forza Cuneo
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szarlej »

A właśnie że tak to działa w takim wypadku(Skra, ZAKSA, Resovia w LM) oba AZS-y zagrają w CEV.
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arff »

dokładnie tak jak napisał Szarlej... a przynajmniej tak było w sezonie 2009/2010 kiedy dzikusa dostały bodaj Jaszczombki i z tego powodu w CEV cup grała Częstochowa (dopiero co wstałem... więc jak pomyliłem drużyny to poprawcie)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: madlark »

Arff pisze:dokładnie tak jak napisał Szarlej... a przynajmniej tak było w sezonie 2009/2010 kiedy dzikusa dostały bodaj Jaszczombki i z tego powodu w CEV cup grała Częstochowa (dopiero co wstałem... więc jak pomyliłem drużyny to poprawcie)
Tak było, w CEV grał AZS i KK
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Pele »

Czyjutro 1 czerwca jest jest losowanie Ligi Mistrzów czy mi się cos pomyliło??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

Pele pisze:Czyjutro 1 czerwca jest jest losowanie Ligi Mistrzów czy mi się cos pomyliło??
raczej nie, bo jeszcze nie przyznali dzikich kart.
Losowanie jest pierwszego ale lipca :]
25 czerwca pozostałe puchary.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Pele »

madlark pisze:
Pele pisze:Czyjutro 1 czerwca jest jest losowanie Ligi Mistrzów czy mi się cos pomyliło??
raczej nie, bo jeszcze nie przyznali dzikich kart.
Losowanie jest pierwszego ale lipca :]
25 czerwca pozostałe puchary.
Szkoda, bo jakoś bym juz chciał wiedzieć z kim gramy!
Dzięki za info, nie wiem skąd mi tem 1 czerwca się wział
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

w poprzednich latach info o dzikich kartach było pod koniec maja, a teraz cisza :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”