Final Four Ligi Mistrzów 2014

Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Hirako »

O tytuł najlepszej klubowej drużyny Europy podczas Final Four w Ankarze zagrają: Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankara, Zenit Kazań i Biełogorje Biełgorod. Czy JW ma szanse na zajęcie miejsca na podium?
Kamil Skladowski @KamilSkladowski · 2 godz.

Szpiedzy mówią, że Mitar Djurić jednak chyba zagra a Turcy trochę ściemniali. Zobaczymy
Niepokojące wieści, bez Greka szanse Polaków wzrosłyby. Uważam że jeśli kogoś w tym turnieju Jastrzębie może ograć to właśnie Halkbank. W mojej opinii rosyjskie zespoły są poza zasięgiem, zwłaszcza Biełgorod.

POWODZENIA!
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

Ponoć ruskie określają ten turniej jako Finał Trzech. :|
_David_
Posty: 111
Rejestracja: 28 lut 2014, o 18:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: _David_ »

Na Jastrzębie kurs - 3.60zł, a na Halkbank - 1.25, Bukmacherzy też nie wierzą :(
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: bumbum »

Brasil pisze:Ponoć ruskie określają ten turniej jako Finał Trzech. :|

Trochę to przykre. Rozumiem, że finansowo Jastrzębie może do tej elity się należy, ale życie pokazało, że grać w siatkówkę potrafią.
Swoją drogą Ruscy pewni siebie. No ale nie ma się co dziwić. Jeżeli mam przyjąć, że każda ekipa będzie w najlepszej dyspozycji na tym turnieju to tylko kataklizm może doprowadzić do tego by Ruskie na najwyższym podium nie stanęły.

Mam nadzieję, że to będzie w końcu siatkówka przez duże S. Bardzo słabe mecze w fazie grupowej, a nawet PO. Może teraz? Liczę na to, że Travica się nie spali do spółki z .. Grozerem. No bo wtedy nici z ciekawego i pełnego emocji pojedynku.

Liczę też, że Ptoki się mocno postawią. Chyba, że ta przegrana w PP ich podłamie.. Cóż, nie ma się co oszukiwać, tam nikt na poziomie Resovi nie zagra, więc Jastrzębie będzie musiało mocno walczyć.
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Klawy »

Turcy z pewnością są zasmuceni, że nikt nie bierze ich udziału w F4 na poważnie :P
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: maciek77 »

zwycięzca rosyjskiego półfinału najprawdopodobniej wygrała cały turniej, więc jutro dla nas to mecz finałowy ... życzę JW aby ograli ten pseudo zespół a później na pełnym luzie zagrali z ruskimi.... a Halbank niech zajmie 4 miejsce i zobaczymy co wtedy zrobią sponsorzy... kasa wyrzucona w błoto :]
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

maciek77 pisze:aby ograli ten pseudo zespół
Halkbank wygrał rok temu Puchar CEV. Kiedy nasz klub wygrał równie bądź bardziej prestiżowe trofeum? W 78, nie?

Ale tak, Halkbank niespecjalnie dla kogo ma grać. Po sezonie się rozpadną, Stojczew, Kazijski, Juantorena i Raphael odejdą, mówi się, że do Włoch, mam nadzieję, że tak. W klubowej siatkówce wygrali wszystko, co było do wygrania. Nie kwestionuję motywacji Ankary, bo to wielcy mistrzowie, ale to dosyć specyficzne warunki na wygrywanie. Albo skończą jak Murcia w 2008 roku (dosłownie, rozczarują w Final Four LM u siebie i potem przestaną istnieć jako zespół, konkretna grupa, a ich klub tak naprawdę upadnie), albo będą blisko wygrania całego turnieju. Kazijski ma słaby sezon, Juantorena jakieś problemy z barkiem, niepewny Djurić, Mauricio Souza bez gry. No ale Stojczew to jest mistrz jednak. W optymalnej formie skrzydłowych, wygrają z Jastrzębiem, ale co do tej dyspozycji można mieć wątpliwości.

Zenit kiedyś musi wygrać z Biełgorodem, który nie ma skrzydłowych formatu Andersona i Michajłowa.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: sb.slav »

Stawiam na 3:0 dla Halkbanku i 3:1 dla Zenitu, finał wygrywa Zenit Kazań - po raz trzeci w historii.

Później napiszę dlaczego tak uważam.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Noworoczny »

Na Ptoki i Zaksę też były wysokie kursy. To jest sport. A JW nie odstaje aż tak od reszty, jak parę lat temu, gdzie ich awans do czwórki był szczytem możliwości.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: bumbum »

Brasil pisze:
maciek77 pisze:aby ograli ten pseudo zespół

Zenit kiedyś musi wygrać z Biełgorodem, który nie ma skrzydłowych formatu Andersona i Michajłowa.
No a Zenit nie ma kogoś pokroju Muserskiego.. To - jak dla mnie - fenomen, tytuły MVP i nie tylko mówią same za siebie, no a grając na tej pozycji nie jest to takie oczywiste.
Zagrywka wyraźnie po stronie Biełgorodu, pytanie tylko czy na obcej hali to wypali.. Oby, wtedy poziom meczu będzie znacznie wyższy.

Przekształcając lekko pierwszą część Twojego zdania - Grozer kiedyś musi zagrać bardzo dobry mecz..

Liczę na ten Biełgorod.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: krzysiu »

No raczej zespół jakim jest Halkbank w takim stanie rzeczy się rozpadnie - bo chodzą plotki,że będą duże obniżki wkładów finansowych na ten klub..
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: kibic_siatki »

maciek77 pisze:zwycięzca rosyjskiego półfinału najprawdopodobniej wygrała cały turniej, więc jutro dla nas to mecz finałowy ... życzę JW aby ograli ten pseudo zespół a później na pełnym luzie zagrali z ruskimi.... a Halbank niech zajmie 4 miejsce i zobaczymy co wtedy zrobią sponsorzy... kasa wyrzucona w błoto :]
Zgadzam się z tym: to zespół podobny do katarskiego- gdzie kupowali Juantorenę na jeden turniej - KMŚ- jak zwykle bez efektu :D
Szanse Jastrzębia uważam za duże- co prawda przyjmujących mają słabszych, natomiast na pozostałych pozycjach (oprócz bloku rozgrywającego) wyglądają znacznie lepiej. Problemem może być sędziowanie miejscowych liniowych, o czym przekonali się poprzedni zwycięscy LM. Kubiak z Bernardim po kantach sędziów może się zagotować jak w ostatnim meczu PP z Zaksą.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: ksjw90 »

Realistycznie patrząc uważam podobnie jak @sb.slav, że Halkbank wygra z Jastrzębiem, Zenit z Biełgorodem, a w finale zwycięży Zenit. Rezultaty postawiłbym trochę inne a mianowicie Halkbank 3-1, Zenit 3-1/3-2, no i finał 3-1 :) Ciężko sobie wyobrazić, że Halkbank, do którego wpompowano grube miliony i który gra we własnej hali i przed własną publicznością (może bardziej liczną niż zazwyczaj) przegrywa półfinał. Musieliby mieć bardzo kiepski dzień, a skrzydłowi zagraliby bardzo słabo żeby to przegrać. Co do rosyjskich drużyn, są raczej poza zasięgiem. Różnica bierze się przede wszystkim w sile i regularności zagrywki. Porównując taki Zenit czy Biełgorod na zagrywce z Jastrzębiem, to polska drużyna zagrywa bardzo mizernie.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: astronauta »

sb.slav pisze:Stawiam na 3:0 dla Halkbanku i 3:1 dla Zenitu, finał wygrywa Zenit Kazań - po raz trzeci w historii.

Później napiszę dlaczego tak uważam.
Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie typy, to pewnie tak nie będzie :D Mam nadzieję, że Jastrząbki powalczą.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Skrzypek »

W pierwszym półfinale stawiam na Biełgorod. Statystyki z tego sezonu są bezwzględne. 3 mecze i 3 zwycięstwa Belogorie.
Wierzę, że ważniejszym spotkaniu dla Polaków Jastrzębie przelecą Halkbank, bo zespołowość, szybkość i kombinacje zwyciężą siłę. To jest możliwe. Co więcej można dodać? Może tylko to: 'Forza Jastrzębie'.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3939
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Klugenhammer »

Pokręcony regulamin rozgrywek CEV sprawia, że F4 Ligi Mistrzów upodobnił się do łyżwiarstwa figurowego.
Tzn w sobotę oglądamy decydującą walkę o trofeum, a w niedzielę już tylko "pokazy mistrzów".
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

Klugenhammer pisze:Tzn w sobotę oglądamy decydującą walkę o trofeum, a w niedzielę już tylko "pokazy mistrzów".
Ja bym jednak nie lekceważył Trentino. Tyle nawygrywali Kazijski z Juantoreną, że im się to należy. Liczę na to, że Matej ma jeszcze coś w baku.

Zakładając, że jednak Jastrzębie nie wygra tego trofeum, to życzyłbym sobie, żeby LM zdobył Biełgorod. Chyba moja ulubiona drużyna z Rosji, niesamowite, że zdobywali ten tytuł 11 lat temu - i już wtedy drużyną zajmował się duet Szypulin-Kołczins, a na przyjęciu grali Tietiuchin z Kosariewem. Dla porównania Zenit dopiero powstał gdzieś w tym okresie, Halkbank ... nie mam pojęcia, kto tam wtedy grał, a Jastrzębie - z JW z września 2010 roku, gdy jeszcze nie było Bernardiego, chyba nie ostał się nikt, a co dopiero...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Skrzypek »

Brasil pisze:Ja bym jednak nie lekceważył Trentino. Tyle nawygrywali Kazijski z Juantoreną, że im się to należy. Liczę na to, że Matej ma jeszcze coś w baku.
Nie rozumiem... Kaziyski i Jantorena 'nawygrywali się' się z Trentino, więc teraz należy im się zwycięstwo z Halkbankiem? Dziwne...
BTW, w dzisiejszym sporcie zawodnikowi należy się tylko to, co uda im się samemu wywalczyć.
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

Skrzypek pisze:Nie rozumiem... Kaziyski i Jantorena 'nawygrywali się' się z Trentino, więc teraz należy im się zwycięstwo z Halkbankiem? Dziwne...
Kazijski i Juantorena nawygrywali się z Trentino, więc teraz należy im się, by ich nie lekceważono. Bo jeżeli będą w formie, to żadnego przedwczesnego rosyjskiego finału o 13. w sobotę mieć nie będziemy. Ale równie dobrze mogą skończyć jak Rabita, wróżenie z fusów.
Skrzypek pisze:BTW, w dzisiejszym sporcie zawodnikowi należy się tylko to, co uda im się samemu wywalczyć.
A że Matej to najbardziej utytułowany siatkarz w historii Ligi Mistrzów...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Noworoczny »

Klugenhammer pisze:Pokręcony regulamin rozgrywek CEV sprawia, że F4 Ligi Mistrzów upodobnił się do łyżwiarstwa figurowego.
Tzn w sobotę oglądamy decydującą walkę o trofeum, a w niedzielę już tylko "pokazy mistrzów".

Może i tak będzie, ale przypomina się, co się mówiło o szansach Polski i Francji w 2009. Finał z 2007 też był pouczający.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: ursula127 »

Moim zdaniem Jastrzębie i tak nie ma szans.Dlaczego? F4 jest w Turcji,jakakolwiek obiektywność i rozstrzygnięcia wyłącznie sportowe są z góry wykluczone
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3939
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Klugenhammer »

ursula127 pisze:F4 jest w Turcji,jakakolwiek obiektywność i rozstrzygnięcia wyłącznie sportowe są z góry wykluczone
Przesadzasz. Podczas F4 rywale Turków zyskali bardzo skuteczny oręż - system challenge.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: mikser »

Nie wiem czy styl przegranej z Zaksą to wypadek przy pracy czy znak, że coś zaczyna szwankować ;)
JW nie jest bez szans w dzisiejszym meczu, forma jest i oby tylko nie skończyło się szybkim 3:0 czy 3:1. A drukowaniem wyniku - mimo że Turcja - to nie ma co aż tak się przejmować, jak zauważono jest przecież challenge, a to już spory zadatek :)
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: nicram »

_David_ pisze:Na Jastrzębie kurs - 3.60zł, a na Halkbank - 1.25, Bukmacherzy też nie wierzą :(

Co ciekawe kursy delikatnie ale jednak cały czas na Jastrzębie spadają ;) Czyżby ludzie aż tak wierzyli w wygraną Jastrzębia ;) ??? Jak dla mnie to finał PP początek równi pochyłej. Z Ankary wrócą z niczym a później półfinały, mecz o 3 miejsce i w efekcie Jastrzębie zajmie 4 plac.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Mario »

nicram pisze:Jak dla mnie to finał PP początek równi pochyłej. Z Ankary wrócą z niczym a później półfinały, mecz o 3 miejsce i w efekcie Jastrzębie zajmie 4 plac.
Lorenzo rozpoczął swoją przygodę z Jastrzębiem od czwartego mca w FF LM i pewnie tak samo ją skończy. To będzie taka symetryczna klamra spinająca jego pracę w tym klubie. Niestety ten okres to pasmo większych i mniejszych rozczarowań - głównie przegranych półfinałów +ligi i PP. Czwarty sezon pracy i zaledwie jeden medal - brąz ugrany po meczach z Bydgoszczą. A żeby było śmieszniej Włoch ma ostatnio opinię świetnego trenera. jak mówią - trener dobry tylko wyników brak. ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Lineczka »

Mam nadzieję, że JW powalczy z turecką drużyną, chciałabym żeby Ptoki awansowały do finału, ale obstawiam zwycięstwo Ankary. Dlaczego? Grają u siebie, atut własnej hali, ich gra opiera się na siatkówce siłowej, mają więcej argumentów do tego by wygrać to spotkanie. Jeśli Stojczew doprowadził zawodników do formy to będzie ciężko. Inna sprawa, że mają też słabe strony i można ich ugryźć. JW musi zagrać bardzo dobry mecz i przede wszystkim walczyć o każdą piłkę. Martwię się tym, że ewentualne błędy sędziowskie mogą wyprowadzić zawodników czy trenera z równowagi i wpłynąć negatywnie na grę.

W drugim półfinale stawiam na LB. Chyba, że Travica się spali na co są spore szanse. Liczę na wyrównany pojedynek.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Przemyslaw »

Sercem chciałoby się (i jest się) za Jastrzębiem ale...
No właśnie to ale. Jednak jak się patrzy na pozostałe drużyny to Jastrzębie jest jakby kroczek za nimi, oczywiście powalczyć może, możliwe, że na ogromnym zaangażowaniu, ryzyku na zagrywce czy kontrze uda im się "turków" ograć ale nie sądzę aby mieli realne szanse na wygranie turnieju. Chociaż sam awans do finału byłby dużym sukcesem.
Uważam, że jeśli przegrają półfinał to i w walce o medal również.

Co do potencjalnego faworyta, uważam, że Biełgorod ma najwięcej asów w ręku. Tutaj jest tylko jedna niewiadoma - jak zagra Grozer? O pozostałych raczej można być spokojnym, zagrają swoje lub jeszcze dołożą, natomiast Grozer może zagrać jak Superman albo jak TurboDynomen.
Dzisiaj zobaczymy :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Lineczka »

Przemyslaw pisze:
Co do potencjalnego faworyta, uważam, że Biełgorod ma najwięcej asów w ręku. Tutaj jest tylko jedna niewiadoma - jak zagra Grozer? O pozostałych raczej można być spokojnym, zagrają swoje lub jeszcze dołożą, natomiast Grozer może zagrać jak Superman albo jak TurboDynomen.
Dzisiaj zobaczymy :)
Serio? Według mnie o Travice spokojnym być nie można.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Przemyslaw »

A no takie mam wrażenie, że nie od formy Travicy będzie najwięcej zależało.
Ja mam jakoś tak, że większą uwagę przykładam do zagrywki i przyjęcia niż rozegrania i wg. mnie kluczem nie jest rozegranie a właśnie zagrywka i przyjęcie, na przekór temu co senior Travica twierdził, że "zagrywką meczów się nie wygrywa" :)
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

Travica bardzo się rozwinął, były momenty w tym sezonie reprezentacyjnym, gdzie był najlepszym graczem Włochów.

Tylko zwrócę uwagę, że grają na neutralnym terenie, więc atut zagrywki może mieć mniejsze znaczenie dla obu drużyn. Ale więcej na tym straci Biełgorod, bo oni zagrywką po prostu więcej mogą ugrać. Warto sobie przypomnieć, jak rok temu w Superlidze mordowali się z Uralem Ufa bez Spirydonowa czy grali pięć meczów z Nowosybirskiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”