Grupa E - sezon 2007/08

Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: chalmi94 »

Drużyny:
KS Jastrzębski Węgiel
Sisley Treviso (Włochy)
Knack Randstad Roeselare (Belgia)
Piett Zoomers/D Apeldoorn (Holandia)

Szanse Jastrzębskiego Węgla są nikłe świadczą o tym 2 pierwsze mecze z Sisleyem i Roeselare. Myślę, że mecz z Knack po prostu nie wyszedł Jastrzębianom, natomiast mecz Sisleyem mógłby być wygrany i myślę że z tym zespołem trzeba walczyć o awans do kolejnej fazy. Apeldoorn jest zespołem przeciętnym z bardzo przeciętnej ligi holenderskiej i jest zespół, którego nazwałbym outsiderem, choć urwali seta Belgom. Choć są małe szanse ja i tak licze na polski zespół. Nie zawiedźcie mnie !!!
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa E sezon 07/08

Post autor: chalmi94 »

Mecze Jastrzębskiego Węgla w LM będą transmitowane w TVP Sport :x, wcześniej w Polsat Sport. Podczas niedzielnego meczu na widowni hali w Szerokiej zwracał uwagę transparent z napisem: "Grodecki daj obejrzeć Ligę Mistrzów". To chyba tłumaczy że kibice nie są zadowoleni z tej decyzji pana Grodeckiego. Zarząd klubu tłumaczy że wybiera oferty najkorzystniejsze dla klubu z ekonomicznego punktu widzenia. Czy to jest dobre wyjaśnienie? Moim zdaniem...Nie. Grodecki po meczu nie chciał komentować treści transparentu.
AZS Olsztyn
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Grupa E sezon 07/08

Post autor: GrindkamiL »

dodajmy ze tvp sport nie jest to tv dostepna kazdemu.mieszkam w miescie ok 200 tys mam tv kablowa a typ sport i tak u mnie nie uswiadczysz.uwazam ze mecze pls i ligi mistrzow a przynajmniej mecze z udzialem polskich druzyn powinny byc ogolnodostepne..
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa E sezon 07/08

Post autor: chalmi94 »

GrindkamiL pisze:dodajmy ze tvp sport nie jest to tv dostepna kazdemu.mieszkam w miescie ok 200 tys mam tv kablowa a typ sport i tak u mnie nie uswiadczysz.uwazam ze mecze pls i ligi mistrzow a przynajmniej mecze z udzialem polskich druzyn powinny byc ogolnodostepne..
U mnie też nie ma TVP Sport i zdecydowanie się z tobą zgadzam.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa E sezon 07/08

Post autor: chalmi94 »

JSW KS Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 holenderski zespół Appeldorn :] . To już 2 wygrana z tym zespołem w tej edycji LM :P . Żeby awansować do kolejnej rundy musimy wygrać z belgijskim zespołem. Czy jest to zadanie do spełnianie? Oby. W drudim meczu 4 kolejki Sisley wygrał na wyjeździe 3:0 z Rosealare w setach do 23,20,17.
AZS Olsztyn
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: Arff »

No to mamy bardzo miłą dla nas sensacje... no może po ostatniej kolejce( wygrana ze Skrą ) powiedzmy że... "tylko" niespodziankę... JSW pokonał 1:3 naszpikowany gwiazdami światowej siatkówki Treviso... na temat samego przebiegu meczu wiele przeciętny kibic powiedzieć nie można bo w Norwegii dział się Horror z elementami czarnej mszy... ale cieszy wynik i chyba przedstawia JSW w całkowicie innym świetle przed zbliżającą się wielkimi krokami końcówką rundy zasadniczej PLS i samych Play offach.. no i ma się rozumieć przed walką o wyjście z grupy Ligi Mistrzów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: lucass90 »

Z tego co wiem to Sisleyowi nie idzie zbyt dobrze w tym sezonie w swojej lidze i ogólnie w Pucharach ale oczywiście nie chcę tu umniejszać sukcesu Jastrzębskiego Węgla. Bardzo się cieszę, że osiągnęli taki sukces bo po raz drugi w ciągu miesiąca będzie głośno w Europie o polskiej drużynie. Wreszcie polska siatkówka ligowa przestanie być anonimowa w Europie, co powinno wiązać się z napływem sponsorów i coraz lepszych zawodników. Mam nadzieję, że w każdym Final Four poszczególnych Pucharów znajdzie polska drużyna i któraś z nich (a najlepiej wszystkie :D) zdobędzie jakiś Puchar :P

Pozdrawiam.

Powodzenia Olsztyn, Rzeszów, Jastrzębie, Bełchatów, no i oczywiście dla mnie Częstochowa... :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: szyderca »

No bo grają całkiem fajną siatkówkę. Na początku gra się im nie kleiła, teraz można powiedzieć, że to nie ta sama drużyna. Trochę szkoda frajerskiej kontuzji Kamińskiego, no cóż będzie chłopak bogatszy o kolejne doświadczenia, jednak ze znaczną stratą dla drużyny. Jestem ciekawa relacji nijakiego pismaka Bińczyka z Gazety Michnikowej wydanie łódzkie, czy ponownie postawi tezę, że sędziowe skrzywdzili (tym razem)Treviso? No w końcu baletnicy itd... Wielkie brawa dla chłopaków, szkoda, że nie udało się jeszcze wygrać u siebie. Takby w następnej kolejce grali zdecydowanie spojniej, pewni awansu(?)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: maggie »

Czestochowa zawsze miala potencjal tylko miala pecha do trenerów. Teraz wreszcie jest Panas który inwestuje i w doświadczonych, i w młodych .Chwała mu za to że dał grać dla Woickiego i Nowickiego. Posklejał nową drużynę ze starego składu. Trzymam kciuki za Czewe w tym sezonie

Skra, Czewa i Jastrzebie - podium :)
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: lucass90 »

maggie pisze:Czestochowa zawsze miala potencjal tylko miala pecha do trenerów. Teraz wreszcie jest Panas który inwestuje i w doświadczonych, i w młodych .Chwała mu za to że dał grać dla Woickiego i Nowickiego. Posklejał nową drużynę ze starego składu. Trzymam kciuki za Czewe w tym sezonie

Skra, Czewa i Jastrzebie - podium :)

Pisząc o "Nowickim" miałaś pewnie na myśli Nowakowskiego ;)
Jeszcze raz wspomnę że moim zdaniem brak sukcesu któregoś z polskich zespołów byłby dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo patrząc na postawę Częstochowy, Olsztyna, Bełchatowa czy Jastrzębia jestem wielkim optymistą. Chore jest dla mnie że w LM zawsze grało więcej drużyn z takich siatkarskich "potęg" jak Grecja, Austria(?!), Holandia czy Belgia (?!). Zresztą od niedawna coraz więcej obserwatorów zza granicy stwierdza że PLS faktycznie staje się praktycznie trzecią ligą w Europie. Tylko że nadal w naszej lidze brakuje pieniędzy. by zakontraktować takiego Dantego, Gibę, czy Stanleya... I chyba tylko tego nam brakuje by stać się pierwszą ligą w Europie.

P.S.: Moim zdaniem powinno też postawić na szkolenia polskich trenerów za granicą lub u trenerów zagranicznych w Polsce, takich jak Raul Lozano. Jednak najpierw polscy trenerzy będą musieli przełamać pewną barierę, którą jest przekonanie o swojej wspaniałości :] i nieomylności. Poprostu ich własna duma nie pozwala im skonsultować się chociażby z Lozano... :/ Dodam tylko, że jak narazie jedynym polskim trenerem, który pojawił się na jego zajęciach był Radek Panas, było to podczas przygotowań do ubiegłorocznej LŚ. No i co, chyba widać efekty... ? :]
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, o 00:08 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Grupa E - sezon 2007/08

Post autor: maggie »

lucass90 pisze:
maggie pisze:Czestochowa zawsze miala potencjal tylko miala pecha do trenerów. Teraz wreszcie jest Panas który inwestuje i w doświadczonych, i w młodych .Chwała mu za to że dał grać dla Woickiego i Nowickiego. Posklejał nową drużynę ze starego składu. Trzymam kciuki za Czewe w tym sezonie

Skra, Czewa i Jastrzebie - podium :)

Pisząc o "Nowickim" miałaś pewnie na myśli Nowakowskiego ;)

tak, jego mialam na mysli ;)
lucass90 pisze: Dodam tylko, że jak narazie jedynym polskim trenerem, który pojawił się na jego zajęciach, było to podczas przygotowań do ubiegłorocznej LŚ. No i co, chyba widać efekty... ? :]
nie napisałeś o kogo chodzi ... domyślam się że o Panasa..?
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”