Liga Mistrzów 2016/2017

Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Murilo0 »

Robert77 pisze:Z taką grąResovi szanse na przejście Skry czy nawet Jastrzębia raczej iluzoryczne.
OBY !!! Może wreszcie coś ruszy w tym klubie...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Robert77 »

Robert77 pisze:No i frajerstwo roku zaliczone! Jedyna szansa w życiu dla Resovi przejść słabiuteńką dziś Modenę i jak zwykle kupa. Stracony wieczór, na taki dramat, a można było zrobić coś pożytecznego. Dobrze, że formuła playoff w tym roku inna, bo Resovia znowu na farcie wśliznęłaby się do finału i nie byłoby co oglądać! Z taką grąResovi szanse na przejście Skry czy nawet Jastrzębia raczej iluzoryczne- na szczęście, bo gdybym musiał oglądać powtórkę z zeszłego roku i sety do 13, to chyba bym się załamał.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Michal5 »

Robert77 pisze:No i frajerstwo roku zaliczone! Jedyna szansa w życiu dla Resovi przejść słabiuteńką dziś Modenę i jak zwykle kupa. Stracony wieczór, na taki dramat, a można było zrobić coś pożytecznego. Dobrze, że formuła playoff w tym roku inna, bo Resovia znowu na fakcie wśliznęłaby się do finału i nie byłoby co oglądać! Z taką grąResovi szanse na przejście Skry czy nawet Jastrzębia raczej iluzoryczne- na szczęście, bo gdybym musiał oglądać powtórkę z zeszłego roku i sety do 13, to chyba bym się załamał.
To w takim razie chyba się będą bili z Zaksą o to trzecie miejsce, bo Zaksa z taką grą też Jastrzębia czy Skry nie przejdzie ;)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Pawel909 pisze:A gdzież sie podziały Resoviaki? Tak wam było wczoraj wesoło, pan niepoinformowany nas nie zaszczyci? :(
Słabo wychodzi Ci to dogadywanie nam kibicą Reski , no ale skoro Twoje drużynie nie idzie to lepiej napisać na inną drużynę , niź skupić się na teamie za których Ty trzymasz kciuki.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: mmb »

Robert77 pisze:Z taką grąResovi szanse na przejście Skry czy nawet Jastrzębia raczej iluzoryczne
O widzisz, a ja oglądając ten mecz ciągle miałem w głowie, że takie granie i taka siła ofensywna na Plusligę pewnie wystarczy..

Skra z Mario/Kurkiem/Srecko to też moc, plus każdy potrafi poruszyć zagrywką, ale czy Blain w końcu to wszystko ogarnie?
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ldz »

estril1992 pisze: kibicą
Nie mam już siły. Na święta poproście o słownik ortograficzny.
Łatwo wszystkim przychodzi rozdawanie medali, nie wiem na jakiej podstawie. Żaden z klubów z czwórki nie gra swojego maxa ani wyraźnie lepiej od pozostałych, żeby tak sobie radośnie stwierdzać, że ten czy tamten nie przejdzie tego czy owego. Zwłaszcza, że formuła PO jest dosyć specyficzna.
Jakoś dziwnie, jak już od 1/6 nie mamy nawet jednej drużyny :(
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

ldz pisze:Jakoś dziwnie, jak już od 1/6 nie mamy nawet jednej drużyny :(
A jedynym Polakiem, który gra jeszcze w pucharach jest Bartman :D
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: GolMar »

SerCos pisze:
ldz pisze:Jakoś dziwnie, jak już od 1/6 nie mamy nawet jednej drużyny :(
A jedynym Polakiem, który gra jeszcze w pucharach jest Bartman :D
Nie zapominaj o Leonie ;)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

On w LM gra jako Kubańczyk :D
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: GolMar »

SerCos pisze:On w LM gra jako Kubańczyk :D
Spokojnie, niedługo w jakimś artykule na pewno pojawi się sformułowanie, że Leon jest jedynym pozostałym Polakiem w LM :)

Tylko Berlin przełamuje dominację włoską i rosyjską w tym roku. Oby postawił się Moskwie, trzymam za nich kciuki.

A na marginesie, Zenit zmierzy się z Biełgorodem 3 razy w najbliższym czasie, a Lube z Modeną przynajmniej 5 razy (jeśli nie 7). Zero monotonii ;)
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Robert77 »

To w takim razie chyba się będą bili z Zaksą o to trzecie miejsce, bo Zaksa z taką grą też Jastrzębia czy Skry nie przejdzie ;)[/quote]

I po co takie durne napinki ?

Gdyby nawet tak było, to myślę, że nikt z kibiców Zaksy nie miałby żadnych pretensji- drużyna dostarczyła przynajmniej mi już w tym sezonie tyle radości, że pogodę się z pokorą i z trzecim miejscem.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

A czym Ci tej radości dostarczyła? Bo poza dwoma cennymi wygranymi z Moskwą to ja powodów do dumy nie widzę.

Mi wczorajszy mecz generalnie przyjemnie się oglądało, było widać że walczyli. Gdyby nie frajerstwo w końcówkach setów, to ten wynik byłby 0-3 lub 1-3. A z takim poziomem i wolą walki jak wczoraj, to do dopracowania są małe szczegóły i z dużą niecierpliwością czekam na ZAKSE ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Kiepski »

Ja to powiem krótko o grze w tym roku w lIdze Mistrzów polskich zespołów. Wstyd i hańba!
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Kiepski »

niepoinformowany pisze:A czym Ci tej radości dostarczyła? Bo poza dwoma cennymi wygranymi z Moskwą to ja powodów do dumy nie widzę.

Mi wczorajszy mecz generalnie przyjemnie się oglądało, było widać że walczyli. Gdyby nie frajerstwo w końcówkach setów, to ten wynik byłby 0-3 lub 1-3. A z takim poziomem i wolą walki jak wczoraj, to do dopracowania są małe szczegóły i z dużą niecierpliwością czekam na ZAKSE ;)
Te małe szczegóły to przede wszystkim trener. A to chyba jednak duży szczegół
ciorny17
Posty: 8470
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Kiepski pisze:Ja to powiem krótko o grze w tym roku w lIdze Mistrzów polskich zespołów. Wstyd i hańba!
Wstydem można było nazwać porażkę Resovii z Lube w fazie grupowej i tyle. Ewentualnie 2. set Skry z Lube na ziemi włoskiej. W fazie pucharowej jedynie wiązaliśmy realne szanse z Zaksą. Co prawda zawiedli, ale czy przynieśli wstyd? Nie powiedziałbym.
Kłamca.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: reeman »

Skra w Rumuni
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Kiepski »

ciorny17 pisze:
Kiepski pisze:Ja to powiem krótko o grze w tym roku w lIdze Mistrzów polskich zespołów. Wstyd i hańba!
Wstydem można było nazwać porażkę Resovii z Lube w fazie grupowej i tyle. Ewentualnie 2. set Skry z Lube na ziemi włoskiej. W fazie pucharowej jedynie wiązaliśmy realne szanse z Zaksą. Co prawda zawiedli, ale czy przynieśli wstyd? Nie powiedziałbym.
Powodu do dumy nie ma. Ja ogólnie podkreśliłem w tym roku postawę drużyn z Plusligi w pucharach. A z Zaksą wiązałem największe nadzieje. i W końcu to mistrz kraju, który zdobył w cuglach w ubiegłym sezonie mistrza. Więc i wymagania większe.
Po raz pierwszy od 10 lat na tym etapie nie ma drużyny z Polski
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: krzysiu »

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html dobry wywiad pokazujący gdzie jest różnica ;) na pewno 16 drużyn w lidze , przynajmniej niektóre drużyny,ich potencjał nie pomagają :)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

ldz pisze:
estril1992 pisze: kibicą
Nie mam już siły. Na święta poproście o słownik ortograficzny.
Łatwo wszystkim przychodzi rozdawanie medali, nie wiem na jakiej podstawie. Żaden z klubów z czwórki nie gra swojego maxa ani wyraźnie lepiej od pozostałych, żeby tak sobie radośnie stwierdzać, że ten czy tamten nie przejdzie tego czy owego. Zwłaszcza, że formuła PO jest dosyć specyficzna.
Jakoś dziwnie, jak już od 1/6 nie mamy nawet jednej drużyny :(
A widzisz nie zwróciłem uwagi na to , za szybko pisałem , ale bardzo jestem zadowolny z tego że widzisz i poprawiasz bo czym był by Świat bez błędów.Jesteś Ty więc raczej nie grozi nam zagłada bo zawsze poprawisz ;)
ciorny17
Posty: 8470
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

reeman pisze:Skra w Rumuni
Już tak dawno, że zapomniałem, racja jeszcze to nalezy dodać.
Kłamca.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: pewniak »

Kiepski pisze:Ja to powiem krótko o grze w tym roku w lIdze Mistrzów polskich zespołów. Wstyd i hańba!
Wstyd i hanba, "nie wracajcie do domu" to by było, jakby na tym etapie odpadli z Rumunami czy innymi Czechami. Zaraz po losowaniu, na chłodno oceny były takie, że Skra i Resovia do domu, a Zaksa ma szanse. Im bliżej meczów tym bardziej szukaliśmy argumentów, że jednak się uda. O ile Lube praktycznie kontrolowało rywalizację, o tyle Modena okazała się słaba (jak na nią). Tylko na jakiej podstawie można było oczekiwać z dnia na dzień po Resovii gry jakiej nie prezentowała od dwóch lat? Ten niby frajersko przegrany czwarty set wczoraj został przegrany przez "rouzierowe" ataki? Nie. To Ngapeth wygrał Modenie tego seta. Gdybyśmy mieli takiego "ngapetha" u siebie, to przy drugim jego serwisie (21:22) skończyłby atak na wysokiej i zrobiłby przejście. Ale nie mamy.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: krzysiu »

I nie bedziemy mieć bo nie mamy tyle kasy albo wolimy wzmacniać ławkę ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Murilo0 »

Ivović lub Rossard mogliby być takimi Ngapethami przy dobrym trenerze. Zwłaszcza Ivocić we Włoszech moim zdaniem zrobiłby dużą karierę. Ale jest w Rzeszowie...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: jaet »

I tu pełna zgoda, bo jestem w stanie z dużym prawdopodobieństwem założyć, że rzeszowska przygoda N'Gapetha przy Kowalu skończyłaby się tak samo, jak jego pobyt w Rosji, a w najlepszym wypadku Andrzej rozregulowałby go nie gorzej niż Ivovica...
A co do podsumowania występu polskich drużyn w tegorocznej LM, to moim zdaniem na papierze najwięcej można było oczekiwać od Resovii, ale już po 2 miesiącach ligi wszyscy wiedzieli jak to będzie wyglądało. ZAKSA w grupie prezentowała się bardzo ok, tyle że po kontuzji Kevina i wiadomym losowaniu, nie było już chyba czego dłużej w Europie w tym sezonie szukać. Skra zaliczyła sporą kompromitację w Rumunii, ale potem było już na miarę możliwości. Generalnie wszyscy wiedzieliśmy, że żadnych personalnych sensacji przed sezonem nie było, nikt niczego ze skarpety nie wyciągnął, a składy polskich eksportowych ekip na kolana nie rzucają. To najsłabszy pucharowy sezon polskiej siatkówki od 10 lat i trzeba tej prawdzie spojrzeć w oczy, zamiast zakłamywać rzeczywistość określeniami typu: "liga mistrzów świata"...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Ivović grał w swoje w tym dwumeczu.

Żeby być sprawiedliwym, to ogólnie jak oglądam dużo tej siatkówki, to łatwo wyczuwalne jest dla mnie, kto ma więcej z gry, kto, pomimo równego wyniku, kontroluje grę, etc. I o ile w pierwszym meczu tą drużyną zdecydowanie była Modena, tak w tym drugim meczu takiego zespołu nie było. Czyli - rzeczywiście mógł on iść sobie strony.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ursula127 »

ciorny17 pisze:
Kiepski pisze:Ja to powiem krótko o grze w tym roku w lIdze Mistrzów polskich zespołów. Wstyd i hańba!
Wstydem można było nazwać porażkę Resovii z Lube w fazie grupowej i tyle.
krótka pamięć?
no chyba żeby uznać,że pozostałe perełki naszych drużyn nie łapią się pod pojęcie "wstyd" a pod "kompromitacja",wtedy pełna zgoda
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Ivović grał w swoje w tym dwumeczu.
Oprócz zagrywki bo tutaj Serb się akurat nie popisał. Ale gdyby odjąć te 5 asów serwisowych Ngapethowi to Ivović miałby na koncie tyle samo oczek breakowych co Earvin - 11. Potem jest Schops z 6 punktami, a trzy kontry skończyli środkowi Resovii. I to wszystko. Perrin za wyjątkiem dwóch asów w IV secie wszystkie swoje punkty zdobył przy akcjach side-out'owych. Więc mimo tego, że Ivović miał najniższy % w ataku spośród skrzydłowych Sovii to bez niego drużyna Kowala przegrałaby ten mecz z kretesem.

Oczywiście pozostaje zawsze pytanie, dlaczego mając nawet kilku potencjalnych liderów Drzyzga identycznie jak Travica, czy Orduna usiłuje podczas meczów wykreować sobie koniecznie tylko jednego w osobie Ivovica i rozkład ataku, szczególnie zwłaszcza na kontrach w Resovii nie jest bardziej urozmaicony? Ale przy tym nieustannym tasowaniu i miksowaniu składu od początku sezonu uczciwie przyznajmy, że jest ono chyba całkowicie retoryczne. Podobnie jak pytanie, dlaczego siatkarze Resovii oraz Skry tracą całą pewność po 20 punkcie i przy decydujących akcjach w setach zaczynają trząść im się ręce. Odpowiedź pewnie i tak wszyscy dobrze znają.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Robert77 »

niepoinformowany pisze:A czym Ci tej radości dostarczyła? Bo poza dwoma cennymi wygranymi z Moskwą to ja powodów do dumy nie widzę.

Mi wczorajszy mecz generalnie przyjemnie się oglądało, było widać że walczyli. Gdyby nie frajerstwo w końcówkach setów, to ten wynik byłby 0-3 lub 1-3. A z takim poziomem i wolą walki jak wczoraj, to do dopracowania są małe szczegóły i z dużą niecierpliwością czekam na ZAKSE ;)

Czym mi tej radości dostarczyła? Pytasz więc odpowiadam:
1. Wygraniem Pucharu Polski (czego Resovia w nowożytnych rozgrywkach nigdy nie osiągnęła)
2. Wygranie gładko swojej grupy w LM (czego Resovia w nowożytnych rozgrywkach nigdy nie osiągnęła)
3. Wygranie po raz drugi z rzędu fazy zasadniczej PL (czego Resovia w nowożytnych rozgrywkach nigdy nie osiągnęła)

Ponimayete?

A tak na marginesie to jak na kibiców drużyny, która dostaje od dwóch sezonów baty na każdym możliwym placu, to strasznie się napinacie, trochę luzu, bo jeśli się zdarzy, że nie awansujecie do finału nawet, to znowu wszyscy będą mieli z was ubaw po pachy.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Mateja »

Robert77 pisze:2. Wygranie gładko swojej grupy w LM (czego Resovia w nowożytnych rozgrywkach nigdy nie osiągnęła)
Jesteś pewien? A Liga Mistrzów 2015/2016? Grupa jakaś wymagająca nie była, ale jeżeli chodzi o styl to nie można Resovii zarzucić nic. 6 zwycięstw, wszystko "za 3", ratio setów 18-1.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Resovia czasem nie wygrała grupy bez straconego seta/z jednym straconym setem rok temu? :)

Na miejscu kibica Zaksy uważałbym z tym triumfalizmem, bo ze wszystkich naszych zespołów, w fazie pucharowej LM spisała się najgorzej, mając zdecydowanie najłatwiejszego rywala. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”