Liga Mistrzów 2016/2017

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Teraz Francuzi w ręcznej mają PSG, mi o coś innego chodziło. Francuzi w ręcznej/siatce/koszu/nodze mają świetne reprezentacje, są bogatym krajem, a do momentu pojawienia się sponsorów z Emiratów, w ręcznej ostatni raz Ligę Mistrzów wygrali w 2002 roku, w siatce w 2005, w koszu chyba nigdy, w piłce nożnej w latach 90-tych, zawsze mnie zastanawiało, dlaczego. Teraz mają Szejków, więc nieaktualne. Ale to była uwaga zupełnie na marginesie.
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Pinarello »

StanLee pisze:Teraz Francuzi w ręcznej mają PSG, mi o coś innego chodziło. Francuzi w ręcznej/siatce/koszu/nodze mają świetne reprezentacje, są bogatym krajem, a do momentu pojawienia się sponsorów z Emiratów, w ręcznej ostatni raz Ligę Mistrzów wygrali w 2002 roku, w siatce w 2005, w koszu chyba nigdy, w piłce nożnej w latach 90-tych, zawsze mnie zastanawiało, dlaczego. Teraz mają Szejków, więc nieaktualne. Ale to była uwaga zupełnie na marginesie.

ale Montpellier przed szejkami było dobre i grał tam Karabatic
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

Występy polskich drużyn kompletnie odebrały mi chęć oglądania LM. Zmęczenie materiału widocznie. W sumie dawniej też nie było różowo, ale była przynajmniej walka. Chciało się to oglądać. Dzisiaj mamy kompletnie bezjajeczne drużyny. (oprócz Zaksy, na razie).
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Vive ma większą kasę jak by połączyć AZS Częstochowa , Olsztyn , Bydgoszcz razem wzięte.Co oznacza że ich stać na takich zawodników jak Alex Dujshebaev , Blanz Janc czy Marko Mamić.Którzy od przyszłego sezonu będą grać w Kielcach
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Just# »

Berlin bez najmniejszych problemów wypunktował Dukle Liberec (3:0, 25:17, 25:22, 25:19).
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

ja mam takie pytanko , czy możecie podesłać mi rankingi lig ? szukam , szukam i nie mogę odszukać
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Dzięki :) nawet nie wiedziałem , że Turcja jest przed bami :D
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: iti »

Turcja nie olewa i nie odpuszcza CEV i Challenge. Od nas nie kojarze kogokolwiek zeby tam gral w ostatnich latach...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Skoro można dzięki temu oszczędzić a mieć takie same prawa w pucharach, jak Turcja, to czemu nie. Czekamy, aż zmienią się zasady uczestnictwa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Byłbym zwolennikiem bojkotowania co najmniej Pucharu CEV i Pucharu Challenge, jeżeli tylko szła by za tym jakaś inicjatywa ze strony Polski jako związku do CEV o reformie rozgrywek, a o niczym takim niestety nie słyszałem, więc wychodzi na to, że tylko oszczędzamy. ;)
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: iti »

Noworoczny pisze:Skoro można dzięki temu oszczędzić a mieć takie same prawa w pucharach, jak Turcja, to czemu nie. Czekamy, aż zmienią się zasady uczestnictwa.
To jest generalnie bardzo logiczne.
Zeby bylo jeszcze smieszniej mamy takie same prawa do wystawiania druzyn co Wlochy i Rosja, wiec nie ma sensu dokladac do interesu.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Rysio z Klanu »

F4 w Rzymie, gospodarzem Perugia. Info oficjalne od tygodni. Nie było to tego chyba na tym forum, więc pytam: czy federeacja określiła się co w sytuacji gdy Perugia nie wyjdzie z grupy?
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

StanLee pisze:Byłbym zwolennikiem bojkotowania co najmniej Pucharu CEV i Pucharu Challenge, jeżeli tylko szła by za tym jakaś inicjatywa ze strony Polski jako związku do CEV o reformie rozgrywek, a o niczym takim niestety nie słyszałem, więc wychodzi na to, że tylko oszczędzamy. ;)
Masz jakiś pomysł aby puchar cev miał większe znaczenie ? Nie chodzi mi o kasę tylko o system rozgrywek.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: GolMar »

Rysio z Klanu pisze:F4 w Rzymie, gospodarzem Perugia. Info oficjalne od tygodni. Nie było to tego chyba na tym forum, więc pytam: czy federeacja określiła się co w sytuacji gdy Perugia nie wyjdzie z grupy?
Perugia jako gospodarz automatycznie wychodzi z grupy - nawet z czwartego miejsca. Moim zdaniem CEV zrobił głupotę podejmując decyzję o gospodarzu tak wcześnie, bo może się okazać, że mimo gwiazd, włoska drużyna będzie odstawać sportowo od reszty.

Czy ktoś znający włoski nie natknął się może na jakąkolwiek informację o biletach na Final Four?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

Rysio z Klanu pisze:F4 w Rzymie, gospodarzem Perugia. Info oficjalne od tygodni. Nie było to tego chyba na tym forum, więc pytam: czy federeacja określiła się co w sytuacji gdy Perugia nie wyjdzie z grupy?
Było na forum omawiane. Decyzja o przyznaniu była podjęta gdy mieli bilans 3-0 w grupie, nawet z 3-3 nie da się nie wyjść chociaż z 3 miejsca. A teraz mają 4-0, najgorzej 2 miejsce.
GolMar pisze:Perugia jako gospodarz automatycznie wychodzi z grupy - nawet z czwartego miejsca. Moim zdaniem CEV zrobił głupotę podejmując decyzję o gospodarzu tak wcześnie, bo może się okazać, że mimo gwiazd, włoska drużyna będzie odstawać sportowo od reszty.
Jeśli chodzi stricte o daty, to decyzja podjęta mniej więcej w tym samym czasie co ostatnio, tylko rozciąga się w czasie faza grupowa. Ciężko ogłaszać gospodarza w marcu, gdy w kwietniu jest FF.

A co to sportowego odstawania, to hmmm gospodarzem powinien być Zenit lub Lube, a reszta nie ma prawa?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: maciek77 »

Perugia wyjdzie z 1 miejsce, więc nie wiem o co Wam chodzi.

Jutro 3 spotkania naszych drużyn nakładające się na siebie. :<
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Zaksa gra o 18 więc jak pójdzie dobrze to do 19:30 powinni się wyrobić do meczu Berlina-Resovia.O 20:30 gra Bełchatów więc jak Resovia by wygrała 3:0 to na drugi set Bełchatowa się powinno wyrobić
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

3-0 to prędzej będzie dla Berlina. Resovia bez Schmitta oczywiście
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

estril1992 pisze: Masz jakiś pomysł aby puchar cev miał większe znaczenie ? Nie chodzi mi o kasę tylko o system rozgrywek.
Nie mam. Chodzi mi tylko o to, że skoro i tak nasze zespoły mają na ten moment w powazaniu Puchar Cev i Challenge Cup, to nasz związek mocno powinien apelować do CEV o zmianę strukturalną rozgrywek, bo i legitymacje takich roszczeń byłoby łątwo. O niczym takim nie słyszałem. Skoro rujnujemy sobie ranking CEV, to przynajmniej fajnie byłoby mieć coś w zamian (w tym przypadku - prawo do protestu), bo tak to wychodzi na to, że nie gramy w tych pucharach, bo nasze drużyny okazują się za słabe (finansowo), a szłoby to wykorzystać propagandowo. I gdyby nasz związek rzeczywiście zachowywał się w ten sposób, to jak najbardziej pochwalałbym odpuszczanie tych pucharów, a tak...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Nie trzeba wzmacniać prestiżu. Wystarczyłby zwrot kosztów udziału a wiele dobrych drużyn z chęcią wzięłoby udział.

Dodatkowo można wprowadzić parę zmian, np.:
- kojarzenie geograficzne w pierwszych rundach
- grają tylko drużyny leżące w Europie
- może powrót do F4?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

StanLee pisze:...bo nasze drużyny okazują się za słabe (finansowo) ...
W ćwierćfinale Challange mamy drużyny z Norwegii, Słowacji, Holandii i Izraela. W 1/8 CEV Czesi, Bułgarzy Szwajcarzy i dwie drużyny serbskie. Większość tych zespołów oparta na jest na krajowych zawodnikach. Nikt nie powie, że Viking Bergen, Lewski Sofia, Vojvodina czy Crvena są takie bogate, że mogą sobie pozwolić na puchary, a polskie drużyny nie. Oczywiście przez reformę można ograniczyć mocno te koszty, ale wskazywanie na finanse przy tym, że wiele dużo biedniejszych klubów decyduje się na ten krok wydaje się być nie do końca zrozumiałe.

Ja przyczyny upatrywałbym w tym, że takie Cuprum czy Jastrzębski po prostu chcą się przygotować do ligi, a nie w środku tygodnia dodatkowo jeździć po Europie, bo to dodatkowo ograniczałoby możliwości ugrania czegoś w Polsce i zwalanie wszystkiego na finanse to dla nich świetna wymówka.

Ewentualnie mogliby się zabawić jak niegdyś Włosi, gdy grali na maksa u siebie, a na spotkanie wyjazdowe wysyłali rezerwy i pamiętna porażka Modeny z luksemburskim Strassen, gdzie wygrali u siebie pierwszy mecz 3-0. Pojechali do Luksemburga w ośmioosobowym składzie i przegrali tam 0-3 i złoty seta 5-15. W składzie Strassen byli mi. Kamil Rychlicki i Karel Kvasnička :D
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Just# »

Bez Schmitta będzie dzisiaj ciężko. Berlin gra solidnie, a dodatkowo przed własną publicznością potrafi wznieść się na wyżyny.
Mam nadzieję, że w końcu zobaczę Resovię grającą na równym poziomie przez cały mecz. Chociaż już się tyle razy w tym sezonie zawiodłem, że i tym razem może być tak samo.

Na Skrę jakoś szczególnie nie liczę, chociaż z drugiej strony Modena w tym sezonie trochę jednak faluje i zdarzają im się słabe momenty.

ZAKSA pewnie spokojnie wygra. Noliko na wyjazdach przeciętne. Dodatkowo trochę jednak brakuje im mocy w ofensywie, zwłaszcza na lewym i zwłaszcza przy słabszym przyjęciu.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

Noliko bez Jelte Maan'a, który doznał kontuzji w meczu o Puchar Belgii, a poza tym na dniach urodzi mu się dziecko. W meczu z Roeselare do składu był wpisany Wijsmans, jednak nie jest zgłoszony do LM. Nie było Castellaniego. Ciekawe w jakim wyjściowym składzie zagrają. Pradopodobnie na skrzydłach wyjdzie Tychlicki, Bruno i Mol. Syn trenera w tym sezonie w LM atakował 6 razy i nie skończył, ani jednej piłki. W lidze też dawno nie grał.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

@SerCos, już pisałem na ten temat, słabi grają dla promocji, a mocni grają dlatego, że są mocni, więc nie wypada nie grać - Lotos czy Cuprum nie są ani słabi, ani mocni, więc nie grają, bo szkoda im kasy. I gdyby szła za tym jakaś szersza, publiczna kontestacja obecnego układu, to oczywiście by mi się to podobało*, a tak wychodzi chyba jednak na to, że Turcy grają, Rosjanie grają, Włosi grają, a Polacy nie, bo oszczędzają. Jestem raczej fanem zmieniania rzeczywistości czynnie, bo na razie tylko tracimy (raning CEV). ;)

* chyba, że o czymś nie wiem, a nasi działacze aktywnie działają na rzecz zmiany rozgrywek, wówczas - zwracam honor. O niczym takim jednak nie słyszałem.

Co do Modeny, to oni nie są z jednej strony aż tak słabi, żeby pisać, że muszą ratować sezon, ale z drugiej strony nie są tak dobrzy, żeby pisać, że Skra nie ma szans.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Just# »

Powiedz ktoś Swędrowskiemu i Mazurowi, że Bruno to nie jest Hiszpan.

W takim zestawieniu personalnym nie ma Noliko zbyt wielu szans, żeby powalczyć nawet o seta.
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Memo »

Jak oceniacie grę Nikodema?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: compact »

Just# pisze:Powiedz ktoś Swędrowskiemu i Mazurowi, że Bruno to nie jest Hiszpan.
Ma też hiszpańskie obywatelstwo.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Bardzo elektryczny w przyjęciu Rychlicki.
Kłamca.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

ciorny17 pisze:Bardzo elektryczny w przyjęciu Rychlicki.
Ale najlepiej gra z Noliko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”