Liga Mistrzów 2016/2017

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

dzordz1993 pisze:Nie będziemy mieć drużyny w final four w tym roku.
[Chal mode] A to polskie drużyny wycofały się z rozgrywek? [/Chal mode]
kuchcik77 pisze:Zeby ich h....strzelil.
+1 (z tym, że c... wg obowiązujących oficjalnych zasad pisowni)
Hirako pisze:Dynamo i turecki zespół z grupy Zaksy nie zagrają w fazie play-off LM

Właśnie umarły ze śmiechu...
FIK!
pewniak pisze:#ZAKSAjedzieszZruskimi :)
Do laboratorium. I F4 gotowe.
jaet pisze:
hardy pisze:a zapowiadało się że CEV wychodzi na prostą...
Gdzie się tak zapowiadało? Bo tego serbskiego przekręta wybrali na miejsce dziadka z Luksemburga czy innej Andory?
+1 Trzeba było być wyjątkowo naiwnym, by wierzyć w zmianę na lepsze w związku sportowym.
pewniak pisze: Ej! Są i pozytywy. Andrzej ma okazję do odkupienia win.
Tanich?
Kicu pisze:Naprawdę nie można uprościć tych drabinek i wypieprzyć w cholerę to całe losowanie? Kasę by zaoszczędzili i na nagrody dla drużyn przeznaczyli.
Ja bym to widział tak: po zakończeniu fazy grupowej tworzona jest jedna, wielka tabela wg. ilości zwycięstw\zdobytych punków. Zespół pierwszy gra z ostatnim, drugi z przedostatnim, itd. z ewentualnym zaznaczeniem, że zespoły, które spotkały się w grupach nie mogą spotkać się w pierwszej rundzie ponownie. I przede wszystkich wywalić te bezsensowne zapisy o wykluczeniu się nawzajem drużyn z tych samych Państw.
Można tak. To stary tenisowy sposób, który się sprawdzał przez dziesięciolecia bez żadnych kontrowersji. A w grupach można tradycyjną siatkarską serpentynką. Ale z czego by żyli działacze?
aezakmi pisze: Musi spaść średnia wieku zarządzających CEV o 10 lat.
A to młodsi nie muszą jeść?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Też o tym miałem napisać. Cała ta dyskusja gdzieś podryfowała od meritum, którym jest bezsensowne rozstawienie PO12, nie korelujące z wynikami grupowymi.
No ale przecież brak rozstawienia po fazie grupowej jest następstwem tego, że ciężko żeby ono było skoro np. włoskie zespoły muszą wpaść na siebie, tzn. raczej nie do pogodzenia są te dwa przepisy. I znowu - nie, my na tym nie tracimy. :)

Oczywiście, i pisałem to trylion razy, najlepiej byłoby bez żadnych przepisów ograniczających cokolwiek, wtedy można byłoby się bawić w serpentyny. Aż zacząłem się bawić, i wyszło mi, że gdyby była serpentyna i mecze 1-12 i 6-7 + 1/12-6/7, to mielibyśmy:

Zenit-Stambuł
Dynamo-Biełgorod

Lube-Resovia
Berlin-Skra

Zaksa-Arkas
Modena-Roeselare

Wiadomo, że dochodzi tutaj zmienna, że np. Modena i Zaksa nie odpuściłyby ostatnich meczów, ale nie ma co tego brać pod uwagę. Wielkiej różnicy raczej nie ma.

I jeszcze sobie sprawdziłem edycje gdzie nasze zespoły awansowały do F4 - w nawiasach jak wyglądało to w rzeczywistości. Przyjąłem, że nie ma znaczenia gdy zespół z 2. miejsca ma więcej punktów aniżeli zespół z 1. miejsca, oraz, że ostatni zespół z 1. miejsca który nie był rozstawiony z miejsca pierwszego, był rozstawiony jako najlepszy zespół z 2. miejsca nawet jeśli miał mniej punktów w rzeczywistości aniżeli jakiś zespół który w swojej grupie był drugi.

Sezonu 08/09 nie brałem pod uwagę, bo raz, że mi się nie chciało, a dwa, że było 16 zespołów.

Sezon 09/10:

Resovia: Bled+Trentino/Innsbruck (Sofia+Trentino)
Resovia miałaby niby trudniej, ale i tak nie miała szans z Trentino, więc nawet porażka z Bledem, który wyeliminował wtedy samo Lube, byłaby nierelewantna.

Sezon 10/11:

Skra: Budva+Jastrzębski/Cuneo (Roeselare, Kazań)
Jastrzębski: Cuneo, Skra/Budva (Haching, Noliko)

Skra miałaby podobnie - tamten Kazań to nie był ten Kazań, a Cuneo jeszcze z Parodim to był aktualny mistrz Włoch. Jastrzębski miałby dużo ciężej, nie miałby szans na Final Four.

Sezon 11/12:

Zaksa: Nowosybirsk+Zenit/Potiers (Arkas+Nowosybirsk)

Zaksa miałaby trudniej.

Sezon 12/13:

Resovia: Noliko+Cuneo (Macerata+Cuneo/Lublana)
Zaksa: Skra+Trentino/Dynamo (Noliko+Skra/Izmir)
Skra: Zaksa+Trentino/Dynamo (Izmir+Noliko/Zaksa)

Resovia miałaby niby łatwiej, ale wiadomo jak wyglądał dwumecz w grupie z Cuneo. Zaksa i Skra miałyby znacznie, znacznie ciężej. Do Final Four awansowała Zaksa.

Sezon 13/14:

Resovia: Zenit+Biełgorod/Noliko (Roeselare+Jastrzębski/Tours)
Jastrzębski: Berlin+Roeselare/Budva (Tours+Resovia/Roeselare)

Jastrzębski miałby trochę łatwiej i byłby faworytem do awansu do F4, Resovia miałaby nieporównywalnie ciężej

Sezon 14/15:

Skra: Macerata+Nowosybirsk/Halkbank (Macerata+Jastrzębski/Perugia)
Resovia: Piacenza+Biełgorod/Jastrzębski (Friedrichshafen+Nowosybirsk/Konstanca)
Jastrzębski: Biełgorod+Resovia/Piacenza (Perugia+Skra/Macerata)

Wszystkie polskie zespoły miałyby dużo trudniejszą drabinkę, bo zamiast na włoskie zespoły, Skra trafiałaby na Halkbank (ten z Sokołowem, Juantoreną i Kubiakiem), a Resovia zamiast z Nowosybirskiem - grałaby z obrońcą tytułu Biełgorodem, do tego Jastrzębski zamiast z Perugią grałby od razu z Biełogorie. Do Final Four w tamtym sezonie awansowały Skra i Resovia.

Sezon 15/16:

Gdańsk: Ziraat Bankasi + Zenit/Lennik (Zenit+Skra/Ziraat Bankasi)
Skra: Biełgorod+Trentino/Arkas

Gdańsk miałby chyba to samo, Skra chyba też podobnie, ale tu już subiektywna ocena.

I wyszło mi, że pięciokrotnie polskie zespoły miałyby przy serpentynie łatwiej (z czego trzy w tym sezonie), trzykrotnie podobnie, dziesięciokrotnie - trudniej, ewentualnie - sześciokrotnie łatwiej, jeśli uznamy że Trentino+Biełgorod jest łatwiejszy niż Ziraat Bankasi-Kazań.

ALE, z tych ''łatwiej'' mamy ten sezon, gdzie Zaksa zamiast Kazania ma Modenę (Arkas to chyba poziom Biełgorodu IMHO), Skra ma zamiast Lube - Berlin, a Resovia w potencjalnej drugiej rundzie - zamiast Modeny - Berlin albo Skrę. Do tego sezon 12/13 gdzie Resovia zamiast na Cuneo-Maceratę, trafia na Noliko-Cuneo, no i JW, które grałoby z Berlinem, a nie Resovią (to powinienem zaliczyć jako ''podobnie'', ale no dobra) w sezonie 13/14. Czyli - niby łatwiej, ale może summa summarum się okazać, że w każdym z tych przypadków nie miało to znaczenia dla losów naszych drużyn. Tzn. wiecie o co mi chodzi, jak Lube wyjdzie teraz z ''polsko-włoskiej ćwiartki'' no to wyszłoby to samo przy serpentynie z tym, że nasz jeden klub więcej zagrałby w 2. rundzie. A z Zaksą nie wiadomo, ale osobiście nie uznaję różnicy między Modeną a Zenitem jako tak dużą, przecież Zenit regularnie gra dużo słabiej niż jego możliwości, a przyczyny tego stanu rzeczy się raczej nie zmieniają. Czyli - teraz mamy trudniej niż powinniśmy, ale w przypadku Skry i Resovii okaże się, czy miało to znaczenie, a Zaksy szkoda. :)

Zaś jeżeli chodzi o zespoły, które awansowały (sportową drogą) do Final Four: JW bez szans na Final Four w 2011 roku, Zaksa zamiast Arkasu ma Trentino (tzn. wiemy, że Dynamo wyeliminowało wtedy Trento, ale skoro teoretyzujmy, to gdyby nie poronione zasady złotego seta - nie miałoby szans, tak jak szans nie miała Zaksa w dwumeczu z Trentino), w 2015 roku - Skra miałaby dużo ciężej bo Halkbank (ale wiemy że kontuzję miał w II rundzie Juantorena, ale nie wiem czy brać to pod uwagę - chyba nie), zaś Resovia raczej nie ograłaby Biełgorodu.

CZYLI: nie ma takiej wielkiej jak myślałem różnicy, ale ona w dalszym ciągu jest zauważalna, przy serpentynie pojawiłaby się może jedna szansa na dodatkowy Final Four, za to kilka raczej by polskim zespołom uciekło. Dobrze to też pokazuje, jak pechowe było losowanie w tym sezonie, no ale to rzecz jasna związane jest z tym, że w tym momencie najbardziej na tym tracą Włosi, a polskie zespoły trafiły na ich ścieżkę.

ps

Przepraszam, ale zapomniałem wziąć pod uwagę tego, że w takiej ''nagiej'' serpentynie zespoły grające ze sobą w grupie od razu mogłyby trafić na siebie w fazie pucharowej, ale tak się przydarzyłoby raz (ten sezon), więc nieważne.

Oczywiście, tytułem wyjaśnienia, tezą powyższego wywodu było - jako, że lubię te wszystkie regulaminowe zasady - że w momencie braku ograniczeń zespołów z jednego kraju, i przy wprowadzeniu serpentyny, Włosi i Rosjanie by zyskali, a reszta, w tym my, by straciła, co jest dosyć banalnym wnioskiem, ale warto nawet takie weryfikować empirycznie. To jako wyjaśnienie do pytającego mnie o to @niepoinformowanego.

Ewentualne błędy są możliwe.

Tezy o ustawionych losowaniach uznałem za nie do zweryfikowania, no i miałem problem w pewnym momencie czy oceniać te drabinki na zasadzie tu wypadł komuś ten etc. - zdecydowałem się tego nie robić, co by jednak skupić się na teorii, dlatego Biełgorod+Trentino oceniłem podobnie do Ziraat+Zenit, no i zignorowałem kilka zmiennych ale w każdej analizie trzeba generalizować.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Chal »

Doczekałem się własnego bbcode'a, wyżej już na tym forum nie zajdę 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: pewniak »

Chal pisze:Doczekałem się własnego bbcode'a, wyżej już na tym forum nie zajdę 8-)
:] Mistrz :]
StanLee pisze:No ale przecież brak rozstawienia po fazie grupowej jest następstwem tego, że ciężko żeby ono było skoro np. włoskie zespoły muszą wpaść na siebie, tzn. raczej nie do pogodzenia są te dwa przepisy.
Nieprawda. Zwłaszcza w obecnych rozgrywkach.
Rozstawienie:
1. Zenit
2. Lube
3. Zaksa
4. Modena
Zatem nie potrzeba wirtuoza, żeby pierwsze trzy drużyny trafiły do różnych ścieżek i potem dobieranie, zwane losowaniem. Tylko tyle i aż tyle.

O całej kwestii niesprawiedliwych przepisów słowa nie mówiłem, bo pomimo ich minusów rozumiem argument zmniejszający monopol dwóch lig. Chociaż biorąc pod uwagę problemy ze znalezieniem gospodarza FF co roku opcja z Polską jako stałym gospodarzem i zrobienie normalnych PO8, wydaje się optimum w tym systemie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ldz »

Jedynie szkoda mi ZAKSy, bo nie ma tak naprawdę żadnej gratyfikacji za wygranie grupy i to z dosyć dużą przewagą. Natomiast dla Skry i Resovii bardzo dobrze, jak się męczysz z cienkimi Czechami albo dostajesz w d....od mistrza Rumunii to potem zasługujesz na trudnego przeciwnika. Lub inaczej - to mocny przeciwnik zasługuje na słabiaka w playoffach ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Zatem nie potrzeba wirtuoza, żeby pierwsze trzy drużyny trafiły do różnych ścieżek i potem dobieranie, zwane losowaniem. Tylko tyle i aż tyle.
A co gdyby trzy pierwsze zespoły były zespołami z Włoch? Trudno żeby było rozstawienie, skoro to losowanie jest niekiedy dolosowywaniem. Zresztą, czy w innych dyscyplinach jest jakieś rozstawienie zwycięzców grup, np. w Lidze Mistrzów w piłce nożnej?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: krzysiu »

W piłce nożnej 1 w grupie potem w rudzie pucharowej trafia na zespół z 2 miejsca przy czym w 1 rundzie pucharowej nie może trafić na zespół z tego samego kraju i za to ,że był 1 w grupie to chyba 2 mecz ma u siebie :)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:
pewniak pisze:Zatem nie potrzeba wirtuoza, żeby pierwsze trzy drużyny trafiły do różnych ścieżek i potem dobieranie, zwane losowaniem. Tylko tyle i aż tyle.
A co gdyby trzy pierwsze zespoły były zespołami z Włoch? Trudno żeby było rozstawienie, skoro to losowanie jest niekiedy dolosowywaniem. Zresztą, czy w innych dyscyplinach jest jakieś rozstawienie zwycięzców grup, np. w Lidze Mistrzów w piłce nożnej?
Ale dlaczego gdybasz, skoro mamy fakty? Tutaj nie było takiej sytuacji. A Twoja argumentacja jest taka, jakby regułą było NIE rozstawiać. Czyli nawet jeśli da się to zrobić, to tego NIE robimy.
Gdy masz losowanie grup LM (piłkarskiej) i jest warunek, że nie mogą dwa kluby z tego samego kraju grać w jednej grupie, to gdy w grupie A jest Bayern, a w E jest Borussia, to losując grupę dla Leverkusen wyłącza się z losowania te dwie. No przecież proste. Tak samo tu: zaczynasz od rozstawienia pierwszej drużyny..... potem drugiej... jeśli obie są z tego samego kraju, to trzeciej nie rozstawiasz, tylko losujesz do jednej z tych dwóch pierwszych..... potem rozstawiasz czwartą...
Ale ja opieram się o logikę. A to za dużo jak na władze CEV.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Ale dlaczego gdybasz, skoro mamy fakty? Tutaj nie było takiej sytuacji. A Twoja argumentacja jest taka, jakby regułą było NIE rozstawiać. Czyli nawet jeśli da się to zrobić, to tego NIE robimy.
Gdybam dlatego, że mógł zaistnieć inny stan faktyczny, a błędem, jaki popełniacie, jest dyskutowanie o regulaminie na podstawie jednej konkretnej sytuacji. Przepisy ''trzy czołowe zespoły rozstawione'' i ''maks 2 zespoly z jednego kraju w Final Four'' mogłyby okazać się sprzeczne ze sobą, równie dobrze moglibyśmy mieć sytuację, że w 1/6 LM grają ze sobą zespoły 1-2, 3-5 i 4-6. No to po co takie rozstawienie? Takie półśrodki są bez sensu jak już tak sobie dyskutujemy, dlaczego trzy zespoły mają być rozstawione? Wciąż możliwa jest drabinka w stylu 1-4, 2-5 i 3-6, czyli Zenit-Modena, Lube-Berlin i Zaksa-Arkas. Dlaczego Zaksa ma mieć łatwiej niż Zenit? Oj, też niesprawiedliwe, co wtedy. :(

Albo serpentyna bez głupich ograniczeń, albo losowanie, z kilku względów wolę to pierwsze. ;)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: pewniak »

@StanLee
Ale przecież tu nie chodzi o pierwszą rundę. Chodzi o te trzy ścieżki. I mówimy (ja mówię) o dwóch rodzajach rozstawienia: 1. to rozstawienie pierwszej rundy (6 drużyn) i 2. rozstawienie 3 najlepszych drużyn do tych trzech ścieżek do FF.
Ja cały czas piję do tego, że samo rozstawienie trzech najlepszych drużyn jest do zrobienia w każdej konfiguracji awansujących drużyn - przy 5 grupach, tylko jeden kraj może mieć trzy drużyny które wygrają swoje grupy, a zatem...
pewniak pisze:zaczynasz od rozstawienia pierwszej drużyny..... potem drugiej... jeśli obie są z tego samego kraju, to trzeciej nie rozstawiasz, tylko losujesz do jednej z tych dwóch pierwszych..... potem rozstawiasz czwartą...
Zaznaczam: pisząc o dolosowaniu, nie chodzi mi o to by trafiły na siebie w PO12, tylko o rozstawienie na tej samej ścieżce tak by się wyeliminowały w PO6. Proste.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Didek »

Uważam, iż Zaksa miała pecha w losowaniu. Natomiast samo losowanie jest ok. Wiem, iż regulamin jest niesprawiedliwy, ale taki powinien być. Dopuszczając trzy zespoły z jednego kraju tak trzeba było zrobić. Tak, aby zespoły z jednego kraju nie zdominowały rozgrywek. To jest cena posiadania trzech zespołów i trzeba się z tym liczyć. Zawsze można zrezygnować z tego bonusu dla najlepszych i większość dyskutowanych problemów odpadnie.
Zaksa była rozstawiona, ale miała pecha w losowaniu. Tak bywa. Czytając parę komentarzy to rozstawienie powinno polegać na tym, iż Zaksa nie powinna trafić na Zenit lub Lube w drugiej rundzie. I wtedy wszyscy byli by zadowoleni. Wg. mnie rozstawienie polega na tym, iż unika się w pierwszej rundzie czołowych zespołów. I tylko tyle. Druga runda to inna historia. Natomiast nie da się jednoznacznie określić, który zespół był najlepszy. Dużo zależy od grupy i jedni mają spacerek jak rok temu Resovia czy grupa śmierci, gdzie każdy z kimś przegrał.
Zresztą w pewnych okolicznościach sport nie jest sprawiedliwy. Jedni maja szczęście a inni pecha.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

Jest jakieś niebezpieczeństwo że po tym sezonie stracimy miejsce czwarte w rankingu ligowym? Ktoś tam się orientuje jak będzie z tą punktacją gdybyśmy nie awansowali do final four?
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ldz »

a ma szanse awansować ktoś, kto by nas wyprzedził? ;) spoza Turcji, Rosji i Włoch są tylko zespoły z Belgii i Niemiec, nie wiem na którym miejscu w rankingu są? Acz wątpię, aby do FF udało im się wejść.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Didek pisze: Wg. mnie rozstawienie polega na tym, iż unika się w pierwszej rundzie czołowych zespołów. I tylko tyle. Druga runda to inna historia.
Inny punkt widzenia obowiązuje w tenisie, gdzie rozstawienie jest od pierwszej do ostatniej rundy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: GolMar »

Na stronie bookingshow.it ruszyła otwarta sprzedaż biletów na Final Four w Rzymie - tak jakby ktoś się interesował ;) Najwyższe ceny to 105 euro za 2 dni zmagań.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

Po 3 zespoły żeńskie i męskie w przyszłym sezonie w LM. PS. Turcja w przypadku facetów nas już mija dosyć wyraźnie. Niebezpiecznie zbliżamy się do piątej Francji i szóstej Belgii, tracą te kraje do nas już tylko kilkanaście pkt. Zacznijmy grać chociaż w tym Pucharze CEV! Ktoś wie może jak ten ranking jest naliczany? Co rok? Dajmy na to aktualny sezon będzie się liczył do rankingu dopiero za rok?
PS. Nie wiem jakim cudem w przypadku kobiet Włoszki są dopiero na 7 miejscu a Polki są trzecie, przed Azerbejdżanem.
Tutaj linki do tabel, w komentarzach szukajcie: https://twitter.com/KamilSkladowski/sta ... 4776951812
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Jiroux »

Srebro IE dalo dziewczynom dużo punktów w rankingu
Ale tego że Włoszki są niżej nie rozumiem
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

To jest ranking europejskich pucharów i IE się nie wlicza.

Dla rankingu na sezon 2016/2017 wlicza się sezony 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, czyli wlicza się sezon, gdzie Muszyna zdobyła Puchar CEV i sezon gdzie Atom był w finale. W tych latach w Pucharze CEV nie było w czwórce żadnego włoskiego zespołu. Dodatkowo w Pucharze Challenge w sezonie 2013/2014 Wrocław był w półfinale. Włoszki tylko w sezonie 2012/2013 miały Piacenzę w finale.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Ten nowy ranking będzie dopiero od sezonu 2018/2019 ? W sezonie 2017/2018 jeszcze ten nowy ranking nie obowiązuje ?
Dokładniej chodzi mi o to czy ranking działa tak jak w piłkarskiej Lidze Mistrzów z 2-letnim wyprzedzeniem , np czy Grecja w sezonie 2017/2018 będzie miała 2 zespoły w LM , czy od sezonu 2018/2019 dopiero.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: SerCos »

Ranking obowiązuje już od przyszłego sezonu natomiast do rankingu wliczają się 3 sezony wstecz z pominięciem aktualnie trwającego.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Dzięki , to brać się za granie w Cev bo złapią nas zespoły z Francji i Belgi.

Ps , dwa zespoły z Grecji w sezonie 2017/2018 , ciekawie.......
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

Ostatni raz kiedy punktowaliśmy w Pucharze innym niż LM to było chyba w sezonie 2014/2015, Zaksa w Cev cup. Musimy zacząć grać przynajmniej w tym CEVie bo nie będzie ciekawie za sezon, dwa. Tracimy dużo.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: adamow »

Orientuje się ktoś o której w środę jest faktycznie mecz Biełgorod - ZAKSA? Na siatka.org jest info, że niby 21 czasu polskiego (GMT+1) ale to byłaby godz. 23 w Biełgorodzie (GMT+3) więc to mało wiarygodne info. Strona CEV podaje 19:00 ale czy to wg czasu lokalnego w Biełgorodzie czyli u nas 17?
ewa
Posty: 676
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ewa »

według flashscore.pl o 17 czasu polskiego
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: madlark »

dzordz1993 pisze:Ostatni raz kiedy punktowaliśmy w Pucharze innym niż LM to było chyba w sezonie 2014/2015, Zaksa w Cev cup. Musimy zacząć grać przynajmniej w tym CEVie bo nie będzie ciekawie za sezon, dwa. Tracimy dużo.
co tracimy?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

madlark pisze:
dzordz1993 pisze:Ostatni raz kiedy punktowaliśmy w Pucharze innym niż LM to było chyba w sezonie 2014/2015, Zaksa w Cev cup. Musimy zacząć grać przynajmniej w tym CEVie bo nie będzie ciekawie za sezon, dwa. Tracimy dużo.
co tracimy?
Ty tak serio? Popatrz na ranking nowy.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Pele »

dzordz1993 pisze:
madlark pisze:
dzordz1993 pisze:Ostatni raz kiedy punktowaliśmy w Pucharze innym niż LM to było chyba w sezonie 2014/2015, Zaksa w Cev cup. Musimy zacząć grać przynajmniej w tym CEVie bo nie będzie ciekawie za sezon, dwa. Tracimy dużo.
co tracimy?
Ty tak serio? Popatrz na ranking nowy.
Ale tak naprawdę to poza kibicami kogo to obchodzi??/ Wszyscy działacze klubowi podkreślają, że do pucharów się dopłaca więc nie chcą startować. JW lub AZS jak będzie w czwórce to w przyszłym sezonie zrezygnuje pewnie ze startu w pucharach, bo to spory wydatek.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: maciek77 »

Najwyżej za 2 lata będziemy mieć 2 drużyny w pucharze CEV. Będzie łatwiej zbierać punkty. ;)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Didek »

Dokładnie jest tak jak Pele pisze. Jedynie Skrze i Resovii zależy na pucharach. Zaksa gra, ale w kolejnym sezonie będzie znów szukanie sponsora na te rozgrywki. Ten sezon pociągnie ich po kieszeni. 3 wyjazdy do Rosji i jeden do Turcji były kosztowne. Zresztą, trudno sobie wyobrazić, aby udział w tych rozgrywkach był droższy. Z tego tytułu to był fatalny sezon dla Mistrzów Polski.
Pozostałe zespoły opuszczają rozgrywki. Nawet JW pewnie nie wystartuje. Bo mimo wszystko tam pieniądze liczą.

Swoją drogą, pewną tajemnicą działaczy jest, iż JW ma zaległości finansowe wobec niektórych zawodników. Mówi się, iż Zibi Bartman nie dostał całej wypłaty kontraktu. Jeżeli jest inaczej to napiszcie. Był wywiad z Zibim i on mówił, iż jeden z jego polskich klubów kasę mu wisi. I nie chodzi o Resovie.

W związku z zaległością, JW zgodnie z wymogami gry w zamkniętej lidze powinno zostać wyrzucone z ligi. Ale przy ich obecnej postawie nikt nawet tego nie sprawdzi
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: dzordz1993 »

Jeśli wierzyć komentarzom na stronie Plusligi to Jastrzębski ma kasę na Puchary i nawet jeśli będzie to Puchar CEV, wystartują. Jeśli nie będziemy grać w pucharach to i zawodnicy zagraniczni, ci z wyższej półki będą omijać naszą ligę, coś za coś. Bez występów w Europie prestiż ligi maleje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”