[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Liga Mistrzów 2017/2018

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Postprzez Mateja » 26 maja 2018, o 03:08

To kto ile miejsc dostanie (szczególnie w naszym przypadku) nie ma aż takiego znaczenia. Podoba mi się natomiast reforma kształtu fazy pucharowej, ciekawe czy zda to egzamin. Cieszę się, nikt nie będzie nikogo ciągnął za rękę, czyli tak jak to było w 2009 :)
Mateja

Postprzez Bartolomeo » 26 maja 2018, o 08:47

Trefl i Olsztyn powinny zrezygnować na rzecz JW, który ma większe szanse na zaistnienie.
Bartolomeo

Postprzez lipa210 » 26 maja 2018, o 08:50

Zmiany dobre, lecz moim zdaniem mogli okroić ilość zespołów do 16 w fazie grupowej, nawet jeśli Polski zespół musiałby grać w kwalifikacjach. Żeby była jasność w grupach, 16 zespołów z każdej po dwa awansują, a nie tak jak teraz 5 pierwszych miejsc i 3 z drugich.
lipa210

Postprzez lipa210 » 26 maja 2018, o 08:59

Bartolomeo napisał(a):Trefl i Olsztyn powinny zrezygnować na rzecz JW, który ma większe szanse na zaistnienie.

A moim zdaniem mimo że oba zespoły będą miały mniejszy budżet i gorszy skład niż w tym sezonie to któraś z nich powinna wystartować. Liga Mistrzów to jest nagroda za ubiegły sezon i kibicie w tych miastach zasłużyli żeby ugościć najlepsze europejskie zespoły. Wyjście z grupy będzie dużo cięższe bo trafiając na zespół z Włoch i Rosji będzie bardzo ciężko wygra grupę lub uzbierać tyle punktów żeby awansować z drugiego miejsca.
lipa210

Postprzez weary_skier » 26 maja 2018, o 09:55

Zastanawia mnie jak głodowa była stawka Polsatu za prawa do LM kiedy wejście nc+, dla której to pewnie nic więcej niż zapychacz ramówki, sprawiło ze naglenageody w LM stały się akceptowalne.
W wielu sprawach nie zgadzam się z represem, ale nie da się mu nie przyznać racji, ze pieniądze płynące z TV decydują o sile dyscypliny/ligi. W ogole słyszał ktoś kiedykolwiek ile Polsat płacisz prawa do plusligi i ile z tego maja kluby?
Propozycję przyjąłem, bo odmowa byłaby dużym błędem z mojej strony.
weary_skier
Moderator   Moderator

Postprzez mmb » 26 maja 2018, o 10:31

W NC+ już od tego sezonu? Ale szkoda, a i oglądalność będzie marna :(
mmb

Postprzez Bartolomeo » 26 maja 2018, o 10:34

lipa210 napisał(a):Zmiany dobre, lecz moim zdaniem mogli okroić ilość zespołów do 16 w fazie grupowej, nawet jeśli Polski zespół musiałby grać w kwalifikacjach. Żeby była jasność w grupach, 16 zespołów z każdej po dwa awansują, a nie tak jak teraz 5 pierwszych miejsc i 3 z drugich.

Też tak uważam, albo 16 albo 32 i wtedy grają np 4 drużyny z Polski, Rosji, Włoch, i dalej jak w piłkarskiej LM.
Ostatnio edytowano 26 maja 2018, o 10:38 przez Bartolomeo, łącznie edytowano 1 raz
Bartolomeo

Postprzez Bartolomeo » 26 maja 2018, o 10:36

Siatkówka niby taka popularna, cały rok są mecze non stop najpierw liga potem kadra a żaden sponsor poważny nie wejdzie żeby chociaż pokryć wydatki klubów grających w LM...
Bartolomeo

Postprzez niepoinformowany » 26 maja 2018, o 10:44

weary_skier napisał(a):W wielu sprawach nie zgadzam się z represem, ale nie da się mu nie przyznać racji, ze pieniądze płynące z TV decydują o sile dyscypliny/ligi. W ogole słyszał ktoś kiedykolwiek ile Polsat płacisz prawa do plusligi i ile z tego maja kluby?

To co napisałeś o pieniądzach z TV to oczywista oczywistość. Problem w tym, że takich pieniędzy o jakich marzy repres nikt nie wyłoży, bo dlaczego ktoś miałby przepłacać za produkt? Jak w życiu - płacisz za coś ile jest coś warte. W sprawach rozgrywek ligowych oczywiście możemy mieć do czynienia z machlojkami po polsku - kółko wzajemnej adoracji między PZPS, PLPS a Plusem i Cyfrowym Polsatem. Był w ogóle jakiś otwarty przetarg na prawa TV, czy ograniczono się do komunikatu dla mediów, że "Plusliga zostaje w Polsacie!"? :]

weary_skier napisał(a):Zastanawia mnie jak głodowa była stawka Polsatu za prawa do LM kiedy wejście nc+, dla której to pewnie nic więcej niż zapychacz ramówki, sprawiło ze naglenageody w LM stały się akceptowalne.

O jakich nagrodach mowa? Mając na uwadze to powyżej, nie zdziwi mnie to, że chcieli po stawce głodowej nabyć te prawa, ale jako że inny jest ich właściciel to się zdziwili jak ktoś ich przebił i wygrał przetarg ;)

W LM powinien grać Trefl, bo Trefl to miejsce sobie wywalczył. W LM nie grają zespoły wg przedsezonowych ocen siły składu, ale za wynik osiągnięty w poprzednim sezonie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
niepoinformowany

Postprzez weary_skier » 26 maja 2018, o 10:56

O jakich nagrodach mowa?

Trochę mi się nie chcę linkować, to streszczę to co Miro powiedział przeglądowi sportowemu. Wydźwięk jego słów był taki, że znacząco wzrosną nagrody m.in. dzięki temu, że NC+ wykupiła prawo po wyższej cenie. Pula nagród ma wynosić 1 mln chyba euro.

To co napisałeś o pieniądzach z TV to oczywista oczywistość. Problem w tym, że takich pieniędzy o jakich marzy repres nikt nie wyłoży, bo dlaczego ktoś miałby przepłacać za produkt? Jak w życiu - płacisz za coś ile jest coś warte. W sprawach rozgrywek ligowych oczywiście możemy mieć do czynienia z machlojkami po polsku - kółko wzajemnej adoracji między PZPS, PLPS a Plusem i Cyfrowym Polsatem. Był w ogóle jakiś otwarty przetarg na prawa TV, czy ograniczono się do komunikatu dla mediów, że "Plusliga zostaje w Polsacie!"?

Obawiam się właśnie, że cena za prawa do Plusligi nie jest rynkowa. Już nie wchodząc głęboko w analizę, który sport jest bardziej popularny, żużel czy siatkówka, to mam głębokie przekonanie, że prosta proporcja przychody z tytułu pokazywania dyscypliny/koszt praw TV wypada dw przypadku siatkóki dla Polsatu wiele lepiej.

Przecież te prawa do żużla to były jakieś miliony złotych a tak naprawdę nie ma pojęcia ile kosztuje siatkówka.
Propozycję przyjąłem, bo odmowa byłaby dużym błędem z mojej strony.
weary_skier
Moderator   Moderator

Postprzez Michal5 » 26 maja 2018, o 11:09

Wszystko fajnie, dostaliśmy dodatkowe miejsce w LM. Tylko ktoś jednocześnie zauważył, że nie mamy już żadnego miejsca w pucharze CEV, za to jedno w CC? Puchar CEV jest już nieopłacalny, a co dopiero mówić o Challenge Cup. Więc już na pewno poza LM nie zobaczymy żadnego naszego zespołu w pucharach, a punkty dalej lecą...

Obrazek

Tutaj też CEV w pigułce.
Michal5

Postprzez estril1992 » 26 maja 2018, o 13:15

A dlaczego nie mamy mieć żadnego zespołu w CEV ? Przecież jest zasada taka , że 3 LM( Skra , Zaksa , Trefl) , 1 CEV(Olsztyn) , 1 Challenge Cup(Jastrzębskie) Jakby wszystkie zespoły się zgłosiły.Czy Cev i Challenge mają osobne rankingi , po tych nowy zasadach ?

Edit: Spojrzałem na ten nowy ranking i tam do 6-miejsca są po 3 zespoły w LM , 2 Faza grupowa , 1 eliminacje.Czyli nie tak źle.
estril1992

Postprzez Noworoczny » 26 maja 2018, o 13:44

Zasadniczo kilkanaście ostatnich postów winno się znaleźć w temacie Liga Mistrzów 2018/19 a do tego tematu dodam ciekawostkę. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów kolejność na majstra u bóków była następująca:
1. Najwyższy punkt
2. Kuchnie
3. Sir
4. Zaxa
nie chcemy polityki na forum
Noworoczny

Ostrzeżenia: 2

Postprzez Kolcz_ps » 26 maja 2018, o 23:12

estril1992 napisał(a):A dlaczego nie mamy mieć żadnego zespołu w CEV ? Przecież jest zasada taka , że 3 LM( Skra , Zaksa , Trefl) , 1 CEV(Olsztyn) , 1 Challenge Cup(Jastrzębskie) Jakby wszystkie zespoły się zgłosiły.Czy Cev i Challenge mają osobne rankingi , po tych nowy zasadach ?

Edit: Spojrzałem na ten nowy ranking i tam do 6-miejsca są po 3 zespoły w LM , 2 Faza grupowa , 1 eliminacje.Czyli nie tak źle.
Ponieważ są osobne rankingi dla LM oraz PCEV i CC. Sprawdź nowy ranking a zobaczysz że w drugim rankingu jesteśmy daleko i mamy tylko miejsce w CC.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Kolcz_ps

Postprzez Bartolomeo » 27 maja 2018, o 14:13

Czyli meczu o 3 miejsce już nie będzie?
Bartolomeo

Postprzez estril1992 » 31 maja 2018, o 13:03

Raczej wychodzi , że nie.
estril1992

Poprzednia strona

Powrót do Europa - Liga Mistrzów